others/index
آرشیو یادداشت ها
آرشیو سال
تعداد مطالب : 12
چگونه «انقلابیِ مثبت» باشیم؟

تعریف شاخصهای انقلابیگری و اثرات آن

چگونه «انقلابیِ مثبت» باشیم؟

از اوّلِ انقلاب دوگونه انقلابی داشتیم. بعضی انقلابیّونِ مثبت بودند؛ بعضی از انقلابیّون هم انقلابیّون منفی بودند. انقلابىِ منفی به آن انقلابی‌ای میگفتیم که از میدان کار و تلاش و حرکت، آن‌جایی که دردسری داشت، عقب میکشید. انقلابی بود، اما انقلابىِ وجاهت‌طلب و راحت‌خواه

ریل اقتصاد را به نفع تولید برگردانیم

نقش کلیدی مالیات در هدایت نقدینگی به سمت تولید

ریل اقتصاد را به نفع تولید برگردانیم

| حسین صمصامی

اوّلویت اقتصاد ایران برای هدایت صحیح منابع مالی به‌سمت تولید، استفاده از ابزار مالیاتی و رصد فعالان اقتصادی بخش‌های مولد و غیرمولد است. اگر سیاستگذاری‌ها را انجام دهیم، در مدت سه چهار ماه می‌توانیم ریل را برگردانیم. البته اگر مدیریت جهادی داشته باشیم.

علیه دستهای تحریفگر

تکلیف جامعه مؤمن و انقلابی برای صیانت از پیام شهیدان چیست؟

علیه دستهای تحریفگر

بیش از ۴۰سال از آغاز جنگ تحمیلی گذشته است. هر چه از لحاظ زمانی از دفاع مقدّس دورتر می‌شویم از لحاظ معرفت باید به دفاع مقدّس نزدیک‌تر بشویم؛ چرا؟ چون دستهای تحریف‌گر در کمینند!

چرا شرایط برای جهش اقتصادی مهیاست؟

توجه به شاخص‌های امیدوارکننده اقتصاد ایران

چرا شرایط برای جهش اقتصادی مهیاست؟

| میثم مهرپور

علاوه بر ویژگی‌های برجسته‌ی اقتصادی ایران مثل منابع طبیعی، نیروی کار، پنجره‌ی جمعیتی مناسب، زیرساخت‌ها و... که نشان‌دهنده‌ی ظرفیت کافی برای جهش اقتصادی است، برخی از شاخص‌های اقتصادی ایران در رتبه‌بندی‌های جهانی نیز نشان‌دهنده‌ی شرایط مناسب ایران برای جهش اقتصادی است.

موانع تولید، فراتر از تحریم‌هاست

نقش قوه مقننه در بهبود فضای کسب‌و‌کار

موانع تولید، فراتر از تحریم‌هاست

| مجتبی توانگر

بی‌ثباتی سیاست‌ها، قوانین و مقررات، خلف وعده‌ی مسئولان و اعمال نفوذ و تبانی در معاملات ادارات، نشان می‌دهد که فراتر از فشارهای تحریم و محدودیت‌های دیگر، دستگاه‌های اجرایی با ناکارآمدی‌های خود، مانع تولید هستند و اصلاح این ناکارآمدی‌ها اولویت اصلی برای مانع‌زدایی از تولید است.

نقش فرهنگ در تقویت تولید ملی

یادداشت دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی درباره شعار سال ۱۴۰۰

نقش فرهنگ در تقویت تولید ملی

| سید سعیدرضا عاملی

چگونگی کیفیت زندگی رابطه‌ی معناداری با رضایت از زندگی دارد. اگرچه برخورداری از شاخص‌های برتر اقتصادی نقش کلیدی در احساس خوشبختی دارد، ولی احساس خوشبختی صرفاً یک پدیده‌ی اقتصادی نیست و دارای ابعاد شناختی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است.

انقلاب ما رنگ خون دارد

روایتی از نوحه معروف انقلابی مردم جهرم

انقلاب ما رنگ خون دارد

|محمدحسن شجاعی‌فرد

به خانه‌ی دیگری رفتیم و ده ضبط‌صوت گذاشتیم؛ یکی نوحه را پخش می‌کرد و بقیه ضبط می‌کردند. به این ترتیب، نوحه‌ها تکثیر و به شهرهای مختلف فرستاده شد. البته نه‌فقط نوحه‌ی اخوی ما، بلکه همه‌ی آن‌هایی که انقلابی بود را ضبط کردیم و به دست همه رسانیدیم.

راهِ «احیای اقتصاد»

نگاهی به اهمیت تولید ملی حمایتها و رفع موانع از آن

راهِ «احیای اقتصاد»

... اگر مسئولان و کسانی که دست‌اندرکار اقتصاد هستند جوری عمل کنند که جریان تولید ملی در کشور به معنی کلمه یک جهش پیدا کند آن‌وقت قطعاً «یک تغییر محسوسی در زندگی مردم ان‌شاء‌الله به وجود می‌آید» و آن‌وقت است که «غصه بزرگ معیشت مردم» رفع خواهد شد.

گفتمان پیروز دولت جوان حزب‌اللهی

تحلیلی بر آرای مردم در انتخاب مهمترین جمله سال ۹۹ رهبر انقلاب؛

گفتمان پیروز دولت جوان حزب‌اللهی

| فرشاد مهدی‌پور

مردم به‌دنبال علاج‌اند؛ علاج شرایط معیشتی و اقتصادی کشور. غصه‌ی بزرگ رهبر انقلاب، این است که: «در برخی از بخش‌های اقتصادی ما، توان مدیریّتی ضعیف است» و راه علاج اینکه: «مدیریّت‌ها بایستی قوی باشند، فعّال باشند، خسته‌نشو باشند.»

راهبرد جوان + حزب‌اللهی

راهبرد جوان + حزب‌اللهی

| حامد حاجی‌حیدری
مجاهد گام دوم انقلاب، باید با حریت و آزادفکری جوانی، در کسوت «حزب‌اللهی»، همه جوانان مسلمان تمدن اسلامی را به اتحاد و اقدام در مسیر «تمدن اسلامی» فرابخواند.

این درختِ پر از زخم، خم نخواهد شد

نگاهی به اعتراف رسانه‌ها و سیاستمداران امریکایی به شکست راهبرد فشار حداکثری علیه ایران

این درختِ پر از زخم، خم نخواهد شد

فشار حداکثری، آخرین ترکش و تیر جهان سرمایه‌داری و استعماری است. تیری که البته حالا نشانه‌های بی‌ثمری‌اش دارد روشن می‌شود. آن‌قدر روشن که شبکه‌ی سی. ‌بی. ‌اس، سخنگوی کاخ سفید، پنتاگون، لابی‌های صهیونیستی و ارتجاع عربی به آن اذعان دارند.

عبور از تحریم‌ها با پشتیبانی از تولید

گفتاری از رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره پیام نوروزی رهبر انقلاب

عبور از تحریم‌ها با پشتیبانی از تولید

| محمدرضا پورابراهیمی
دو رویکرد در کشور برای گشایش اقتصادی وجود دارد: رفع تحریم‌ یا خنثی‌کردن تحریم‌. برای اینکه بتوانیم بر مشکلات اقتصادی فائق بیاییم، هیچ راهی جز خنثی‌سازی نداریم و با اتکا به توانمندی‌های داخلی می‌توانیم ابزاری قدرتمند برای رفع تحریم‌ها فراهم کنیم.

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی