others/index
آرشیو گزارش ها
آرشیو سال
تعداد مطالب : 16
تصویر قهرمانی یک ملت

مدال‌آوران ورزشی چه نقشی در جامعه دارند؟

تصویر قهرمانی یک ملت

صحنه‌ ابراز عشق و محبت به پرچم عزیز ایران و اشک شوق در مقابل پرچم که دارد بالا می‌رود؛ صحنه‌ نمازخواندن، صحنه‌ در آغوش‌گرفتن حریف مغلوب ... این‌ها تجلّی ارزش‌های اسلامی و انقلابی است؛ این‌ها معرّف ایران است

سررسید یادداشت‌ها و گزارش‌های روزانه آیت‌الله خامنه‌ای

برای اولین‌بار و در نمایشگاه «در لباس سربازی» رونمایی شد

سررسید یادداشت‌ها و گزارش‌های روزانه آیت‌الله خامنه‌ای

این یادداشت‌ها روایت دست اول از حوادث دور و نزدیک تاریخ انقلاب اسلامی از جمله دوران دفاع مقدس و گزارش‌هایی از عالی‌ترین جلسات و سطوح تصمیم‌گیری است که پیش از این در بیانات رهبر انقلاب مورد اشاره قرار گرفته و مواردی از آن منتشر شده بود.

جوانان، میدان‌دار فرهنگ

تحول در فرهنگ با چه ظرفیت هایی امکان پذیر است؟

جوانان، میدان‌دار فرهنگ

چه ظرفیتی بهتر از لشکری عظیم از جریان‌های مؤمن فرهنگی؛ ظرفیت بالقوه‌ای که سر در جهان‌بینی توحیدی و ضداستکباری و ضداستعماری داشته و در عرصه‌ اداره‌ فرهنگ کشور هم حرف‌های جدی برای گفتن دارد؛ ظرفیت مؤثری که صورت دیگری از سیرت انقلاب اسلامی را به رخ خواهد کشید و ذخیره‌ عظیمی برای تحول ساختاری و انقلابی حوزه فرهنگ خواهد بود.

به نام آزادی؛ به کام استعمار

بررسی میراث بیست سال حضور آمریکا و غرب‌گرایان در وضعیت امروز افغانستان

به نام آزادی؛ به کام استعمار

از آن سوی کره خاکی لشکرکشی کرده بودند تا به زعم خودشان با کندن ریشه تروریسم، آزادی و دموکراسی و مدنیت را برای میلیون‌ها نفر از مردم افغانستان به ارمغان بیاورند!

یک دوقطبی که باید شکسته می‌شد

گزارشی از حضور آیت‌الله خامنه‌ای در اجلاس غیرمتعهدها در سال ۱۳۶۵

یک دوقطبی که باید شکسته می‌شد

در اجلاس غیرمتعهدها، ایران یک تریبون داشت تا یکبار به تمام دنیا توضیح دهد جنایتکار جنگی کیست؛ تریبونی که از آن هشدارهای خود را درباره‌ی انحراف عدم تعهد، جنگ شوروی در افغانستان و مسئله‌ی فلسطین بیان کند. نگاهی که از زبان رئیس‌جمهور چهل‌و‌هشت‌ساله‌ی ایران، در قامت یک روحانی بیان می‌شود.

جنایت‌پیشگی و حامیان همیشگی

نگاهی به عبرتهای تاریخی سرگذشت جریان نفاق ، از مرداد ۱۳۶۷ تا مرداد ۱۴۰۰

جنایت‌پیشگی و حامیان همیشگی

جلادهای دهه ۶۰ که دست‌شان به خون ۱۷ هزار نفر از مردم ایران آلوده است امروز در خاک اروپا و مهد حقوق و تمدن، پاریس لانه کرده‌اند. دفاتر این گروهک تروریسی زیر سایه امنیتی که برایشان مهیا شده همچنان فعالیت می‌کنند. جالب آنکه این فعالیت نه یک فعالیت زیرزمینی و غیرقانونی که فعالیتی روشن و صریح است.

حمایت تمام‌قد از سلامت جامعه

رهبر انقلاب در طول دوره رهبری و ریاست‌جمهوری از حامیان کارشناسان متعهد بهداشتی و درمانی بوده است

حمایت تمام‌قد از سلامت جامعه

پیشران انقلاب اسلامی، روحیه و اعتماد و اتکای به توان بومی است. از نگاه امام خمینی (ره) و آیت‌الله خامنه‌ای هیچ‌گاه نباید معطل دیگران بود. انقلاب هرجا جلورفته با شجره طیبه‌ی «ما می‌توانیم» بوده است، فارغ از اینکه خناسان چه می‌گویند.

پارسای متعهد

مروری بر زندگی زاهدانه آیت‌الله سیدجواد خامنه‌ای، پدر رهبر انقلاب

پارسای متعهد

حاج سیدجواد تا سال‌های بعد از انقلاب اسلامی که فرزندانش به مناصب مهم سیاسی و اجرایی رسیدند، کیفیت زندگی و معیشتش تغییر نکرد. در همان خانه‌ای ساکن بود که ۵۰ سال قبل خریده بود. حاج سیدجواد و همسرش بانو میردامادی با اختیار چنین زندگی زاهدانه‌ای را انتخاب کرده بودند.

قهرمانان در غربت

مردمسالاری دینی چطور به نبرد نظام سرمایه‌داری لیبرال رفته است؟

قهرمانان در غربت

تأمین امنیت عمُال یک گروه تروریستیِ، حمایت از آزادی‌ محسوب می‌شود ولو آنکه به ضرب‌وشتم کسانی ختم شود که متمدنانه می‌خواهند مطالباتشان را از مجرای انتخابات پیگیری کنند؛ واقعیتی مضحک از وضعیت کاریکاتوری امروز جهان که کباده‌کش حقوق بشر و حق انتخاب انسان‌هاست.

ایرانیان باز هم توانستند

نگاهی به حمایت‌های رهبر انقلاب برای تولید واکسن ایرانی کرونا

ایرانیان باز هم توانستند

رهبر انقلاب از همان ابتدای بحران کرونا، محور اصلی تولید واکسن را اتکای به توان و دانش نیروها و مراکز بومی داخلی قرار داده بودند. از همان ابتدا هم مجدانه افق این تلاش مجاهدانه را ترسیم و جامعه علمی و افکار عمومی کشور را به آن تحریص می‌کردند

جامعه برادران ایمانی

شیوه رفتاری و مشی سیاسی رهبر انقلاب درباره افراد فعال در عرصه انتخابات چگونه است؟

جامعه برادران ایمانی

«هر متنی که حاکی از نوعی ورود در انتخابات باشد از طرف دفتر مردود و بی اعتبار است.» این جملات بخشی از اطلاعیه اخیر روابط عمومی دفتر رهبری است و درباره مطالبی از برخی استفتائات اخیر منتسب به دفتر معظم‌له منتشر شده بود که شائبه ورود به رقابت‌های انتخاباتی را به ذهن متبادر می‌کرد. مشخص است که این اطلاعیه در چارچوب همان منطقی صادر شده که چند هفته قبل در دیدار رمضانی نمایندگان تشکل‌های دانشجویی با ایشان هم معظم‌له بر آن تاکید کرده بودند

سیــاست بر پایه اخلاق

مروری بر نگاه و سیره اخلاقی رهبر انقلاب در امور سیاسی و حکومت‌داری

سیــاست بر پایه اخلاق

اصول اخلاقی و دینی صرفا یک ژست سیاسی نیست؛ چون رقابت‌های سیاسی و انتخاباتی در چارچوب یک جامعه اسلامی و دینی صورت می‌گیرد و رفتار چهره‌های سیاسی کشور در افکار و فرهنگ عمومی تأثیر جدی دارد، رعایت اصول اخلاقی، دینی، اسلامی و انسانی ضرورت دوچندان پیدا می‌کند.

آرامش امت

چگونه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری انقلاب اسلامی انتخاب شد؟

آرامش امت

از همان روزهای بیماری امام، مشخص بود که غریبه‌های آن‌سوی مرزها چشم امید به خلاء رهبری بسته‌اند، امیدی که البته به سراب تبدیل شد. هنوز ۲۴ ساعت از ارتحال امام نگذشته بود که ساختارهای جمهوری اسلامی از یکی از بزرگ‌ترین مسئولیت‌های خود سربلند بیرون آمد.

پاسدارِ قانون

مروری بر نقش و جایگاه شورای نگهبان در صیانت از قانون اساسی و حقوق مردم

پاسدارِ قانون

وظیفه حساس شورای نگهبان در جلوگیری از انحراف نظام از خط اسلام و قانون اساسی است که موجب شده، بی‌احترامی به شورای نگهبان در دوره‌های مختلف، غالبا با حمایت  و پاسخ قاطع از سوی رهبران انقلاب مواجه شود: «آنهایی که تریبونی در اختیارشان هست، بفهمند که بی‌احترامی و هتک حرمت شورای نگهبان قابل تحمّل نیست...

یک کیک هفتاد درصدی

قوه مجریه چه مقدار از اقتصاد ایران را در اختیار دارد؟

یک کیک هفتاد درصدی

| میثم مهرپور

نقش دولت در اقتصاد را می‌توان به دو بخش حضور غیرمستقیم بر اساس اختیارات در راهبری اقتصاد و حضور مستقیم تحت عنوان مالکیت و مدیریت تقسیم کرد. در بخش اوّل چیزی بیش از ۸۰درصد اقتصاد ایران در اختیار دولت قرار دارد؛ و در حضور مستقیم در اقتصاد، سهم دولت چیزی حدود ۵۰درصد است.

این درختِ پر از زخم، خم نخواهد شد

نگاهی به اعتراف رسانه‌ها و سیاستمداران امریکایی به شکست راهبرد فشار حداکثری علیه ایران

این درختِ پر از زخم، خم نخواهد شد

فشار حداکثری، آخرین ترکش و تیر جهان سرمایه‌داری و استعماری است. تیری که البته حالا نشانه‌های بی‌ثمری‌اش دارد روشن می‌شود. آن‌قدر روشن که شبکه‌ی سی. ‌بی. ‌اس، سخنگوی کاخ سفید، پنتاگون، لابی‌های صهیونیستی و ارتجاع عربی به آن اذعان دارند.

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی