others/home
بدون راستی‌آزمایی، هر امضایی برای بازگشت به برجام بی‌اعتبار است

برجام و رفع تحریم‌ها در گفت‌وگو با آقای مجید تخت‌روانچی

بدون راستی‌آزمایی، هر امضایی برای بازگشت به برجام بی‌اعتبار است

| مجید تخت‌روانچی
اگر آمریکایی‌ها می‌گویند ما تحریم ایران را برداشتیم، ما نمی‌توانیم فقط به امضای یک نامه یا اعلام موضع، رضایت بدهیم. اگر امضاء همراه با فرآیندی برای راستی‌آزمایی اقدامات نباشد، معنی ندارد.
عملیاتی سازی اسلام ناب

بررسی تأکید تاریخی رهبر معظم انقلاب بر مسئولیت خطیر متکفران اسلامیِ حوزه و دانشگاه

عملیاتی سازی اسلام ناب

گسترش دامنه فعالیت نظام اسلامی، باعث پیدایش مسائل و نیازهای جدید می شود. لذا نظام اسلامی «به همین تناسب احتیاج دارد که آن نرم‌افزار را تجدید حیات و به‌روز کند. همین امر، نظام اسلامی را «نیازمند میکند به اینکه عقبه‌ی فکریِ تغذیه‌کننده‌ی نظام هم گسترش پیدا کند.
حرمت سلاح کشتار جمعی، ابدی و استثناناپذیر است

بررسی فقهی حرمت استفاده از سلاح اتمی

حرمت سلاح کشتار جمعی، ابدی و استثناناپذیر است

| آیت‌الله عباس کعبی
اسلام پیروزی و کسب قدرت را تنها از راه‌های معقول و مشروع و انسانی تأیید می‌کند، نه از راه‌های توأم با فساد فی‌الارض. پس، این راه قابل تأیید نیست، بلکه محکوم و حرام است و استثناپذیر هم نیست. بالاتر اینکه یک حکم ابدی است و به‌اصطلاح تبصره هم نمی‌خورد.
قدرت ایران نشانه است

مروری بر فتوای قاطع آیت‌الله خامنه‌ای در منع تسلیحات هسته‌ای و بهانه جویی کشورهای غربی علیه پیشرفت‌های هسته‌ای ایران

قدرت ایران نشانه است

توانمندی هسته‌ای یکی از مؤلّفه‌های قدرت جمهوری اسلامی و اقتدار ملّت ایران است که فعلاً سنگر اول مبارزه است. مسئله‌ی آنها این است که این ایران اسلامی نباید قوی و مستقل باشد.
نورٌ علی نور...

دو مؤلفه‌ انتخاباتی «شرکت پرشور» و «انتخاب اصلح»

نورٌ علی نور...

حضور مردم در انتخابات حل‌کننده‌ی بسیاری از مشکلات بین‌المللی ما است حالا اگر در انتخابات پیش‌روی ریاست جمهوری این شرکت پرشور مردم همراه بشود با یک انتخاب درست ... خب این نور علی نور است و آینده کشور را تضمین خواهد کرد
آذربایجان، پیشتاز حرکت‌های مردمی

آذربایجان، پیشتاز حرکت‌های مردمی

| سیدمحمدعلی آل‌هاشم
توجه بسیار زیاد رهبر انقلاب به آذربایجان، به‌دلیل پیشتازی همیشگی آذربایجان در حرکت‌های مردمی است. در مشروطه، بعد از انقلاب و قیام ۲۹ بهمن، دفاع مقدس، فتنه‌ها و قضیه کرونا، آذربایجانی‌ها پیشتازی کردند.
برجام به خودی خود ارزشی ندارد

برجام و رفع تحریم‌ها در گفت‌وگو با آقای محمود واعظی

برجام به خودی خود ارزشی ندارد

برجام به‌خودی‌خود، ارزشی ندارد. برجام موقعی ارزش پیدا می‌کند که ما منافع نظام را در آن ببینیم. آن‌ها تعهداتی دارند و تمام مواردی که در برجام نوشته شده است، باید رعایت شود. ما همه‌ی تحریم‌هایی که در چهار سال گذشته علیه‌مان اعمال شده را غیرقانونی می‌دانیم و معتقدیم بایدن باید به ۲۰ ژانویه‌ی ۲۰۱۷ برگردد.
لزوم تقویت سیاست نگاه به شرق و کشورهای همسایه

لزوم تقویت سیاست نگاه به شرق و کشورهای همسایه

| محسن پاک‌آیین
ما از پرچم‌داران چند جانبه‌‌گرایی هستیم و بسیاری از کشورها در کنار ما هستند. ما باید سیاست نگاه به شرق و روابط همسایگی را تقویت کنیم. در این صورت است که می‌‌توانیم از منابع داخلی استفاده کنیم و به نتایج خوبی برسیم.
حرف قطعی درباره تحریم

سیاست جمهوری اسلامی ایران لغو همه تحریم ها در عمل است

حرف قطعی درباره تحریم

ماجرای تحریم و برجام به این نقطه رسیده که توپ در زمین آمریکا و اروپاست: «آمریکا و سه کشور اروپایی که همه‌ی تعهّدات برجامی را زیر پا گذاشتند، دیگر حق ندارند برای برجام شرط و شروط تعیین کنند...»
بدون رفع تحریم‌‌ها، برجام برای ما هیچ ارزشی ندارد

بررسی تحریم‌ها و برجام در گفتگو با عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده‌ی هسته‌ای

بدون رفع تحریم‌‌ها، برجام برای ما هیچ ارزشی ندارد

| سیدعباس عراقچی
برجامی که رفع تحریم‌‌ها در آن نباشد، برای ما هیچ ارزشی ندارد که آمریکا برگردد یا برنگردد. وقتی عضویت آمریکا در برجام معنا پیدا می‌‌کند که به تعهدات خودش به‌عنوان یک عضو عمل بکند. اگر قرار باشد برگردد و به تعهداتش عمل نکند، از نظر ما اساساً برنگشته است و عضویتش محقق نشده است.
آغاز دوران پساآمریکا

گزارشی از نظرات نظریه‌پردازان برجسته غربی درباره افول آمریکا

آغاز دوران پساآمریکا

| فاطمه ترکاشوند
حالا این اندیشمندان بر روی کم و کیف جهان پساآمریکا تمرکز کرده‌اند و سوال بسیاری از رسانه‌ها این است که چه کسی اولین بار توانست پیش‌بینی کند که آمریکا به خط پایان رسیده است...
قرن بیست‌ویکم، قرن آسیاست

گفتاری درباره پیام راهبردی رهبر انقلاب به روسیه

قرن بیست‌ویکم، قرن آسیاست

| حسین امیرعبداللهیان
این مقطع زمانی به‌گونه‌‌ای بود که از سوی رهبر انقلاب ضرورتی احساس شد که پیامی به کشور روسیه منتقل کنند؛ پیامی راهبردی که با درک از شرایط جدید بین‌‌المللی تنظیم شده بود. این پیام نکات بسیار مهم و دقیقی داشت که برای مقام‌های روس حائز اهمیت بود.
نگاه سوم‌شخص غایب

بررسی منطق و سبک زندگی غرب در مورد زنان

نگاه سوم‌شخص غایب

| دکتر حکیمه سقای‌ بی‌‌ریا
زن غربی به جایی می‌رسد که احساس می‌کند به یک «سوم شخص غایب» نگاه می‌کند. این باعث می‌شود که بعداً راحت‌تر بتواند مثلاً تن به جراحی‌های پلاستیک بدهد. درواقع به جایی می‌رسیم که نگاه شیءواره در جامعه وجود دارد و به خودشیءانگاری در زنان می‌رسیم که باعث می‌شود زنان نسبت به مسائل سیاسی و اجتماعی در جامعه‌ی خودشان دغدغه نداشته باشند.
«کتانى مسیحى»؛ بزرگ‌ادیبى که با اهل‌بیت(ع) جاودانه شد
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی