others/home
زنجیره بدعهدی غرب؛ از مصدق تا دولت دوازدهم

روایتی از دیدار سال ۹۱ اعضای مجمع تشخیص مصلحت با رهبر انقلاب

زنجیره بدعهدی غرب؛ از مصدق تا دولت دوازدهم

| محمدحسین صفارهرندی
دفعه‌ی اوّلمان نیست که از «اعتماد به غرب» و آمریکا ضربه می‌خوریم. در قضیه‌ی ملی‌شدن صنعت نفت، خوش‌بینی به آمریکا فوق‌العاده زیاد بود. دکتر مصدق واقعاً ملی‌گرا بود، امّا نقطه‌ضعف اساسی‌اش خوش‌بینی زیاد به آمریکا بود و در نهایت فریب خورد.
 
مبارزه با فساد باعث اعتبار دولت بین مردم می‌شود

بررسی الزامات یک دولت مردمی

مبارزه با فساد باعث اعتبار دولت بین مردم می‌شود

| عباس سلیمی نمین
دولت مردمی زمانی تقویت می‌شود که به‌طور جدی با فساد مقابله‌ کند؛ این مقابله‌ هم اعتبار دولت را در میان مردم تقویت می‌کند و هم فاصله‌ها را روزبه‌روز کاهش می‌دهد. افزایش فاصله‌ها امروز نه شایسته‌ی حکومت‌داری است و نه سنخیتی با نگاه دینی دارد.
تحول برمبنای بیانیه گام دوم

سخنرانی رئیس‌جمهور منتخب در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری

تحول برمبنای بیانیه گام دوم

| حجت‌‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی
آنچه مردم از دولت جدید خواسته‌اند یک تحول است. این تحول اجتناب‌ناپذیر است برای کشور و باید اتفاق بیفتد. این تحول مستند است به سند بسیار ارزشمند بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی. سند ماندگار بیانیه‌ی گام دوم مستند اقدامات دولت خواهد بود.
تنفیذ نشان وحدت در مدیریت کلان جامعه است

کنکاشی در چیستی و ماهیت تنفیذ

تنفیذ نشان وحدت در مدیریت کلان جامعه است

| حجت‌الاسلام لک‌زایی
تشکیل قوای سه گانه از جمله قوه‌ی مجریه از شؤون ولی فقیه جامع‌الشرایط و از شؤون رهبری الهی است، لذا، باید حضور، امضاء و تنفیذ رهبری به شکل پُررنگی در این‌ها وجود داشته باشد.
پایان رؤیای «بُرد-بُرد»

نگاهی به تجربه اعتماد به غرب در دولت یازدهم و دوازدهم؛

پایان رؤیای «بُرد-بُرد»

| روح‌الأمین سعیدی
نگاهی که مقامات دولت به نظام بین‌الملل داشتند، بر اساس یک تفسیر به‌شدت ساده‌سازی‌شده و خوش‌بینانه از محیط جهانی شکل گرفته بود. تصور مقامات دولت این بود که می‌توان در مذاکره با ابرقدرت‌ها به یک بازی بُرد بُرد رسید و قدرت‌های بزرگ هم حاضرند که به این بازی تن بدهند!
آسیب‌شناسی قبله‌نمای غربی دولتمردان

ضرورت آگاهی ملی به کرونای سیاسی «اعتماد به غرب» در ایران معاصر

آسیب‌شناسی قبله‌نمای غربی دولتمردان

| موسی نجفی
اساس و ذات انقلاب اسلامی، یک انقلاب ضدغربی است. لذا، نشناختن چنین امر مهمی از سوی مدیران ارشد نظام این معنا را به ذهن متبادر می‌کند که برخی دولتمردان در سالیان اخیر در شناخت اصول اوّلیه‌ی انقلاب اسلامی ضعیف بوده‌اند!
برای مردم به قصد قربت

نگاهی به الزامات خدمت‌رسانی در نظام اسلامی براساس بیانات رهبرانقلاب

برای مردم به قصد قربت

«سَیّدُ القَومِ خادِمُهم»؛ روایتی از پیامبر گرامی اسلام که پندارهای غلط درباره قدرت و ریاست را در هم میشکند و ماهیتی متفاوت از آن ارائه میکند که در فرهنگ اسلامی از آن تعبیر میشود به «خدمت».
مهم‌ترین پیام غدیر وحدت است

مهم‌ترین پیام غدیر وحدت است

| حجت‌الاسلام والمسلمین علوی تهرانی
انسجام و پیوستگی جامعه بعد از پیغمبر با امامت است. نسخه‌ی وحدت هم غدیر است. ما متأسفانه به این نسخه توجه کمی می‌کنیم. کتاب‌ ما، قبله‌‌ی ما و پیغمبر ما واحد است. رجوع به امامت امیرالمؤمنین علیه‌السلام وحدت‌آفرین است.
غدیر، تجلّی بنیان حکومت اسلامی

غدیر، تجلّی بنیان حکومت اسلامی

| حجت‌الاسلام توحیدی‌نیا
واقعه غدیر، نخست آنکه قابل تعریف در جریان خط هدایت بشریت است. دیگر آنکه مربوط به سرنوشت همه‌ی مسلمانان بوده و اختصاصی به گروه و مذهب خاصی ندارد و سوم آنکه در جهت تکمیل بنیان آموزه‌های دین اسلام است.
آمریکا میخواهد توافق هسته‌‌ای را برای موشکی و منطقه گروگان بگیرد

روایتی از جزئیات مذاکرات اخیر ایران با آمریکا و اروپا

آمریکا میخواهد توافق هسته‌‌ای را برای موشکی و منطق...

| کاظم غریب‌آبادی
آمریکا و غربی‌ها همچنان به تفاهم هسته‌ای به‌عنوان پلی برای ورود به سایر موضوعات غیرمرتبط مانند مسائل منطقه‌ای و موشکی نگاه می‌کنند. این‌ سری، حتی فراتر رفتند و اصرار کردند که خواسته‌‌شان به‌نوعی در متن گنجانده شود.
شیطان بزرگ را سنگ بزنید

سخنرانی رهبر نهضت اسلامی بحرین درباره پیام حج رهبر انقلاب

شیطان بزرگ را سنگ بزنید

| شیخ عیسی قاسم
پیام ایشان وظیفه‌ی سنگین و مسئولیت عظیمی است که امت باید مبنی بر تکالیف الهی‌اش در قبال دین عظیم و پاک بر دوش کشد. این پیام نویدبخش آینده‌ی درخشانی است که اگر امت در مسیر این دفاع مقدس و مقاومت اسلامی مجدانه در راه خدا استقامت ورزد، چشم به راه این امت است.
جنایت‌پیشگی و حامیان همیشگی

نگاهی به عبرتهای تاریخی سرگذشت جریان نفاق ، از مرداد ۱۳۶۷ تا مرداد ۱۴۰۰

جنایت‌پیشگی و حامیان همیشگی

جلادهای دهه ۶۰ که دست‌شان به خون ۱۷ هزار نفر از مردم ایران آلوده است امروز در خاک اروپا و مهد حقوق و تمدن، پاریس لانه کرده‌اند. دفاتر این گروهک تروریسی زیر سایه امنیتی که برایشان مهیا شده همچنان فعالیت می‌کنند. جالب آنکه این فعالیت نه یک فعالیت زیرزمینی و غیرقانونی که فعالیتی روشن و صریح است.
به توان ایران اسلامی

مسیر اقتصادی کشور چگونه هموار می شود؟

به توان ایران اسلامی

اقتصاد متکی به دانش و فناوری، عدالت‌بنیان، درون‌زا و برون‌گرا، پویا و پیشرو می‌تواند نسخه گذر از شرایط کنونی اقتصادی باشد که در این میان بدون شک اولویت اصلی، برطرف‌کردن موانع تولید است، زیرا اگر تولید احیاء شود، اقتصاد کشور جان خواهد گرفت.
دوگانه جعلی دموکرات و جمهوری‌خواه
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی