others/home
انتقام شهید سلیمانی یک استراتژی و آرمان است

گفت‌وگو با فرمانده کل سپاه پاسداران

انتقام شهید سلیمانی یک استراتژی و آرمان است

| سردار حسین سلامی
قاسم بعد از شهادت در شخصیت جوان‌ها نفوذ کرد و تکثیر شد. شد میلیون‌ها قاسم که الآن همه‌ آن‌ها حرف از انتقام می‌زنند. الآن، انتقام به یک استراتژی،‌ آرزو، آرمان و نقطه حرکت تبدیل شده است. گرایش جوانان بعد از شهادت قاسم به جهاد بیشتر شد.
مردی که مبارزه برایش تمام نشد

مروری بر زندگی مجاهدانه امیر سعیدزاده، راوی کتاب «عصرهای کریسکان»

مردی که مبارزه برایش تمام نشد

مسئله امیر سعیدزاده، شاگرد مکتب امام خمینی رحمةالله‌علیه، مثل همه رزمندگان و مسلمانان، مبارزه اسلام و کفر بود. او دو مرتبه توسط گروهک‌های تجزیه‌طلب اسیر شده بود؛ یک مرتبه در سال ۱۳۵۹ و یک مرتبه هم بعد از جنگ که سال ۱۳۷۴ آزاد شد. خودش روایت جالبی از آن دوران داشت: «اسیر شدم، ولی تسلیم نشدم.»
مرجعیت ضداستعمار

گزارش تحلیلی از نقش ۱۵۰ سال اخیر مراجع تقلید در حرکت‌های ضداستعماری

مرجعیت ضداستعمار

۸۷ سال بعد از انتشار فتوای تحریم تنباکو و در بهمن ۱۳۵۷، دوباره اتفاق مشابهی افتاد؛‌ یک مرجع دینی دیگر در نوک پیکان یک حرکت ضداستعماری قرار گرفته بود. خواسته حضرت آیت‌الله روح‌الله خمینی(ره) مشخص بود: «دست بیگانه اعم از آنکه واقعاً متعلق به بیگانه باشد یا از آستین خودی‌ها بیرون آمده باشد، باید از امور کشور قطع شود.»
تحریف برای تطهیر پهلوی

بزک‌کنندگان پهلوی و وارونه نمایان حقایق تاریخ ایران چه هدفی را دنبال می‌کنند؟

تحریف برای تطهیر پهلوی

تصویرسازی دروغین از واقعیتهای دوران سیاه پهلوی در ذهن نسل جوان که خفقان و شرایط سخت آن دوران را از نزدیک لمس نکرده یکی از اصلی‌ترین کارهای بزک کنندگان پهلوی است.
تقویت هویت معنوی امت، در سایه تجربه قدسی

حقیقت ملت ایران را چگونه میشود شناخت؟

تقویت هویت معنوی امت، در سایه تجربه قدسی

| حامد حاجی‌حیدری
تشییع شهدای گمنام، شهدای غواص، شهید حججی و بالاخره در اوج، تشییع شهید سلیمانی برای امت ما یک «تجربه قدسی» است. انسان‌ها در متن چنین تجربیاتی، از موقعیت دنیوی خود منقطع می‌شوند و به حقایق متعالی نظر می‌کنند.
نقشه راه مجاهدان عرصه تبیین

معرفی کتاب جهاد تبیین

نقشه راه مجاهدان عرصه تبیین

| سعید صلح‌میرزایی
نهضت امام خمینی(ره) با تکیه بر عنصر تبیین و بدون استفاده از حرکتهای مسلّحانه توانست رژیم تا دندان مسلّح ستم‌شاهی را به زیر آورد و به پیروزی برسد. همچنین پایداری و مانایی انقلاب اسلامی نیز با بهره گرفتن از عنصر تبیین بوده است.
خلق فرصت با غیرت دینی و عقلانیت

نگاهی به نقش راهگشای غیرت‌ورزی عقلانی در جامعه ایرانی

خلق فرصت با غیرت دینی و عقلانیت

همه هم‌دست شده بودند که ایران را شکست بدهند، امام را به زانو در بیاورند و نهضت را نابود بکنند. دشمن تصور میکرد محاسباتش مبتنی بر واقعیت‌های عینی و دقیق بود، اما از حقیقت فرای این واقعیت‌ها غفلت کرده بود؛ از توان ایمانی مردم ایران و حمیت و غیرتی که در ایرانیان موج می‌زد غفلت کرده بود.
استقلال اقتصادی برای پیشرفت ایران

|یادداشت|

استقلال اقتصادی برای پیشرفت ایران

| دانیال داودی
راه تقویت اقتصاد مستقل از نظر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، «تولید انبوه و با کیفیت»، «توزیع‌ عدالت‌محور»، «مصرف به‌اندازه و بی‌اسراف» و همچنین حاکمیت «مناسبات مدیریتی خردمندانه» است.
از قول من بگو سلیمانی فقط یک سرباز است؛ همین!

مروری بر کتاب «حاج‌قاسمی که من می‌شناسم»

از قول من بگو سلیمانی فقط یک سرباز است؛ همین!

به حاج‌قاسم گفتم خیلی از مردم مایل‌‌اند کاندیدای ریاست‌جمهوری شوی. گفت از قول من بگو سلیمانی فقط یک سرباز است، نه چیز دیگر! گفتم اگر رهبر انقلاب راضی به این اقدام باشند، چی؟ گفت اگر تکلیف کنند، می‌روم پیش ایشان آن‌قدر گریه می‌کنم تا تکلیف را بردارند.
تسلیم‌‌ناپذیری در برابر استکبار؛ محور سیاست خارجی انقلاب

|یادداشت|

تسلیم‌‌ناپذیری در برابر استکبار؛ محور سیاست خارجی ...

| محسن پاک‌آیین
با اجرا و اعمال سیاست خارجی انقلابی، هم می‌توان نسبت به نظام سلطه و مستکبرین غیرمتعهد ماند، دشمن را شناخت و ترفندهای او را خنثی کرد و هم می‌توان روابط دوستانه با کشورهای غیرمتخاصم جهان و حضور فعال در مجامع بین‌المللی داشت.
در مسیر احیای اعتماد و امید مردم

توصیه‌های کلیدی رهبر انقلاب برای حفظ و تقویت رویکرد مردمی دولت

در مسیر احیای اعتماد و امید مردم

«بحمدالله دولتی که امروز بر سر کار است، ارتباطاتش با مردم خوب است؛ به میان مردم میرود، در بین مردم حضور دارد؛ یک حرکت مردمی، گرایش مردمی محسوس است که این را باید تکمیل کرد.» ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ این توصیه‌ی کلیدی رهبر انقلاب خطاب به دولتمردان پیش از این نیز از سوی ایشان مورد تأکید قرار گرفته بود
تضعیف ولایت حق، یک معصیت تاریخی است

سخنرانی حجت‌الاسلام عالی در مراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا (س)

تضعیف ولایت حق، یک معصیت تاریخی است

| حجت‌الاسلام‌ عالی
مهم‌ترین مصداق عبادت تاریخی و هم‌جبهه‌شدن با انبیاء و اولیاء، حفظ و تقویت و کمک به نظام اسلامی است و در مقابل آن، معصیت تاریخی است و آن این است که انسان به ولایت حق ضربه بزند و کاری کند که ولایت حق تضعیف شود.
سیره فاطمی، الگوی زندگی اجتماعی زن

سخنرانی حجت‌الاسلام رفیعی در مراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا (س)

سیره فاطمی، الگوی زندگی اجتماعی زن

| حجت‌الاسلام رفیعی
زن در بسیاری از عرصه‌‌های اجتماعی مثل دفاع و پیروی از حق، مبارزه با دشمن و عرصه تعلیم و تدریس و... می‌تواند حضور داشته باشد، ولی این حضور مرزهایی دارد؛ حضرت زهرا (س) حضور اجتماعی داشتند. ایشان به مسجد رفت و خطبه خواند، اما باید بدانیم که ایشان چگونه به مسجد رفت.
مرد مأموریت‌های سخت
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی