others/home
رزم رزمنده با بیان خاطراتش تمام می‌شود

به مناسبت انتشار تقریظ رهبری بر کتاب مربع‌های قرمز

رزم رزمنده با بیان خاطراتش تمام می‌شود

| حسین یکتا
وقتی شنیدم که رهبر انقلاب فرمودند رزم یک رزمنده تمام نمی‌شود تا اینکه خاطراتش را بنویسد. دیدم این جمله حکیمانه، امر به تکلیف است. به این خاطر یاعلی گفتم و عشق آغاز شد.
شش نکته درباره‌ی کتاب مربع‌های قرمز

شش نکته درباره‌ی کتاب مربع‌های قرمز

| علیرضا مختارپور
مهم‌ترین ویژگی کتاب مربع‌های قرمز همانا یاد شهیدان و تصویری است که از حال و حضور ملکوتی شهدا در معرض دید نسل معاصر و جامعه‌ی بشری قرار گرفته است. توجّه به سلوک معنوی شهدا بارها در بیانات حضرت امام که خود از عرفای کامل بوده‌اند...
پشت پرده اهانت به مقدسات

ابعاد اسلام‌ستیزی غرب و راهکارهای مقابله با آن؛

پشت پرده اهانت به مقدسات

پشت صحنه‌ی این حرکت شرارت‌بار، سیاست‌های خصمانه‌ی صهیونیسم و امریکا و دیگر سران استکبار جهانی است که به خیال باطل خود می‌خواهند مقدسات اسلامی را در چشم نسل‌های جوان در دنیای اسلام از جایگاه رفیع خود فروافکنده و احساسات دینی آنان را خاموش کنند.
آزادی بیان به سبک اروپایی

آزادی بیان به سبک اروپایی

| سیدمسعود شجاعی طباطبایی
کاریکاتور یک زبان واکنش سریع بین‌المللی است. وقتی کاریکاتوری علیه پیامبر(ص) ما کار می‌کنند، ما هم اصل آزادی بیانشان را زیر سؤال می‌بریم و بحث هولوکاست را به چالش می‌کشیم؛ دیوانه می‌شوند. زمانی فقط آقای ناجی العلی در مقابل هیمنه‌ی رژیم صهیونیستی و دولت آمریکا و دولت‌های غربی ایستاد، امّا حالا این‌ها با صدها کاریکاتوریست از تمام کشورهای دنیا مواجه‌اند...
بی‌تحرکی در ایجاد شبکه ملی اطلاعات

در گفتگو با دبیر شورای عالی مجازی بررسی شد؛

بی‌تحرکی در ایجاد شبکه ملی اطلاعات

| ابوالحسن فیروزآبادی
یک ساختار باید متولی شبکه‌ی ملی اطلاعات در کشور باشد که مناسب‌ترین جا وزارت ارتباطات است. امّا تا الان هیچ تحرکی ندیدیم که این ساختار ایجاد شود. مسئولین مربوطه می‌گفتند شبکه‌ی ملی اطلاعات به دولت ربطی ندارد. آن‌ها فقط شبکه‌ی ملی ارتباطات را وظیفه‌ی دولت می‌دانستند. امّا سال گذشته رهبر انقلاب تکلیف کردند که دولت باید این کار را بکند.
 
اسلام‌ستیزی صهیونیستها به خاطر ترس از نابودی است

عجله برای آوردن پایتخت به قدس از دست‌پاچگی است؛

اسلام‌ستیزی صهیونیستها به خاطر ترس از نابودی است

| محمدجواد لاریجانی
انقلاب اسلامی و خطّ مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی و شکستی که این‌ها در سوریه خوردند سبب شد که رژیم صهیونیستی نتیجه بگیرد که این آغاز پایان است. چون او حیات خودش را به زور شمشیر و ترساندن مسلمین و همسایگان گره زده بود. ترسی که امروز از خط مقاومت و اسلام دارد بسیار فراگیر است. این عجله‌ای که این‌ها برای آوردن پایتخت به قدس می‌کنند و با کشورهای عربی منطقه‌ی خلیج فارس نشست‌وبرخاست دارند، ناشی از دست‌پاچگی آن‌ها است.
صبر یعنی مقاومت در راه تکامل

معرفی کتاب «گفتاری در باب صبر»؛

صبر یعنی مقاومت در راه تکامل

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سال ۱۳۵۲ شمسی در مسجد کرامت مشهد، به اقامه‌ی نماز و برگزاری جلسات مختلف معارفی اشتغال داشتند. شبها پس از نماز عشاء، آیاتی از قرآن و احادیث اهل‌بیت شرح میکردند. بهمن آن سال به شرح حدیثی پرداختند که مفهوم صبر را ذیل آن تفسیر کردند...
اروپا هم می‌خواهد از بند اینترنت آمریکایی رها شود

نگاهی به شکل گیری شبکه ملی اطلاعات

اروپا هم می‌خواهد از بند اینترنت آمریکایی رها شود

| محمدحسن انتظاری
رئیس‌جمهور فرانسه رسماً مطرح کرد که دو جور اینترنت داریم، آمریکایی و چینی. ما باید در اروپا اینترنت اروپایی داشته باشیم. چرا اروپا این را می‌گوید؟ علتش این است که پلتفرم غول‌های سرویس‌دهنده‌ی آمریکایی تمام زمام و اختیار اروپایی‌ها را در همه چیز گرفته‌اند.
شتاب در همدلی

تبیین منطق اسلامی مسابقه در کار خیر؛

شتاب در همدلی

گاهی صحبت در مورد انجام کار خیر است و زمانی در مورد شتاب در انجام دادن آن. آیات قرآن تأکید می­کند که بایستی سرعت به خرج داد چنان که گویی در میدان مسابقه­‌ای هستیم و لازم است که از دیگران پیشی بگیریم. رسول خدا (ص) می‌فرمایند: خداوند کار نیکی را دوست دارد که با سرعت انجام شود.
خیانت امارات، تاثیری بر مقاومت ملت فلسطین ندارد

گفتگویی درباره بیانات اخیر رهبر انقلاب؛

خیانت امارات، تاثیری بر مقاومت ملت فلسطین ندارد

| محمدمهدی شریعتمدار
در رویارویی بین پروژه مقاومت و پروژه‌ی اشغالگری و وادادگی در برابر استکبار، چون امارات کوچک و ضعیف، از توان نظامی، ملی و مردمی برخوردار نیست، میخواهد خلأ قدرت و اقتدارش را با پیوستن به جریان آمریکایی-اسرائیلی در منطقه جبران کند.
فکرِ تحول در آموزش و پرورش غایب است

فکرِ تحول در آموزش و پرورش غایب است

| علی ذوعلم
در سند تحول بایستگی‌ها و اهداف و راهکارها مطرح شده است. امّا نقشه‌ی کلان اجرای جامع و برخوردار از شاخص‌های ارزشیابی تدوین نشده است. در ده سال گذشته مدت مدیریت وزرا در آموزش‌وپرورش بسیار کوتاه و میانگین عمر وزرا، دو سال بوده است. این مانع شکل‌گیری یک تفکر منسجم تحولی و عملیاتی در آموزش‌وپرورش شده است.
هویت بخشی و تمدن سازی، رسالت اصلی آموزش و پرورش

ارائه گزارش وزیر آموزش و پرورش در ابتدای دیدار با رهبر انقلاب؛

هویت بخشی و تمدن سازی، رسالت اصلی آموزش و پرورش

| محسن حاجی‌میرزایی
کشور، آینده و خانواده‌ها جگر گوشه‌های خود را به امانت به نظام تعلیم و تربیت سپرده اند تا در بهترین دوران یادگیری و شکل گیری شخصیت و هویت، این مسؤولیت بزرگ را به انجام برساند. عظمت و بزرگی این مسؤولیت می‌تواند و باید که خواب را از چشم‌ها برباید.
«دولت جوان حزب‌اللهی» بن‌بست ندارد

«دولت جوان حزب‌اللهی» بن‌بست ندارد

| سیدمرتضی نبوی
دولت جوان حزب‌اللّهی، دولتی است که از مدیریت جهادی برخوردار باشد. نیتش برای خدا خالص است و همه‌ی سرمایه‌اش را در میدان می‌آورد. تخصص در کار خود دارد و راه‌های معمولی را هم اگر لازم باشد دور می‌زند و ابتکار ایجاد می‌کند. مأیوس نمی‌شود. برایش بن‌بست معنی ندارد و یقیناً از تجربیات گذشته استفاده می‌‌کند.
نوشتن برای کسی که نمی‌شناختم را از شهدا خواستم
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی