others/home
پیام اقتدار و عقلانیت

راه‌حل تحولات جاری در مرزهای شمال‌ غربی

پیام اقتدار و عقلانیت

| آقای محسن پاک‌آئین
جمهوری اسلامی ایران همواره از تمامیت ارضی کشورهای همسایه حمایت‌کرده و با تغییر مرزهای جغرافیایی که ارتباط مستقیمی با حاکمیت ملی کشورها دارد، مخالف بوده است. کشورهای همسایه‌ ایران با اتکابه نیروهای مسلح مردمی و ارتباط با همسایگان می‌توانند بدون نیاز به حضور بیگانگان امنیت خود و منطقه را تأمین کنند.
مبارزه مداوم علیه جریان باطل

نگاهی به سیره ائمه معصومین و وظایف امروز مسلمان

مبارزه مداوم علیه جریان باطل

نبی مکرم اسلام که هدف از بعثت خویش را اتمام مکارم اخلاقی عنوان کردند، برای نیل به اهداف توحیدی، در مقابل کافران و منافقین و جبهه باطل قیام کردند. اقامه دین خداوند گاه با غیر از مبارزه و جهاد محقق نخواهد شد. ایستادگی بر مدار حق سیره مستمری است که تمام تاریخ زندگی ائمه معصومین روایتگر آن است.
فمینیسم، بی‌توجه به تفاوت‌ها

مقایسه مبانی اسلام با قرائت‌های غربی و شرقی از هویت زن

فمینیسم، بی‌توجه به تفاوت‌ها

| مهدیه شادمانی
فمینیسم از آغاز پیدایش با عدم توجه به طبیعت زن و تفاوت‌های فیزیکی و روانی آن با مردان، برابری را به عنوان مهم‌ترین هدف جنبش قرار داده است. محور قراردادن اصالت فرد، سبب نفی تمایز جنسیتی توسط صاحب‌نظران این رویکرد شده است.
امام عسکری (ع) شیعه را برای عصر غیبت آماده کرد

بررسی سیره مبارزاتی امام حسن عسکری (ع)

امام عسکری (ع) شیعه را برای عصر غیبت آماده کرد

| حجت‌الاسلام کلباسی
امام عسکری و امام هادی علیهم‌السلام امکان حضور عادی در بین مردم را نداشتند و غیبت را به شیعه تعلیم دادند. یکی از پیش‌بینی‌های مختلف آنان در غیبت امام، بحث سازمان وکالت بود. شیعه دورانی را طی کرد تا بتواند بدون حضور امام وظایف و تکالیف خود را در مقوله‌ی اعتقاد و عمل انجام بدهد.
ایران دوست و هم‌پیمان لبنان است

سخنرانی دبیرکل حزب‌الله لبنان درباره آخرین تحولات منطقه

ایران دوست و هم‌پیمان لبنان است

| سیدحسن نصرالله
سخن من به گروه‌های سیاسی مختلف لبنان این است که به دوستان و هم‌پیمانانتان مراجعه کنید. ما نیز به دوستان و هم‌پیمانانمان مخصوصاً ایران مراجعه می‌کنیم. چه کسی بیشتر از ایران تلاش کرد؟ این کشور در موضوع بنزین، گازوئیل، نفت کوره، ساخت کارگاه‌ها، ساخت مترو و ... همکاری کرد و تسهیلات داد.
انتظار ائمه از ما عقلانیت و خرد است

انتظار ائمه از ما عقلانیت و خرد است

| حجت‌الاسلام رفیعی
حضرت به یکی از اصحابش فرمود: اهل دینی که از خرد و اندیشه و تفکر و تعقل استفاده نکند، اعتنا به او نمی‌شود. امام رضا علیه‌السلام از ما انتظار عقلانیت و خرد دارند. گاهی جهل انسان را به‌ جایی می‌کشاند که او گمان می‌کند در حال انجام کار ثواب است.
«جهادِ تبیین» در برابر تحریف

«خط حزب الله» اهمیت و ابعاد فرمان اخیر رهبر انقلاب خطاب به جوانان را بررسی می‌کند

«جهادِ تبیین» در برابر تحریف

اگر تبیین نباشد، فرصت برای اغواگری و گمراه‌سازی مردم توسط دشمن در عرصه‌های مختلف باز خواهد شد که تولید گروهک داعش یکی از نمونه‌های این مسئله در سالهای اخیر است.
تحقیر زن در اندیشه غربی، از دیرباز تاکنون

تحقیر زن در اندیشه غربی، از دیرباز تاکنون

| فریبا پروینیان
«روسو» زن را موجودی فاقد درک و عقل و نالایق برای تربیت کودک و تنها وسیله‌ای برای کسب التذاذ در مرد می‌بیند. او حتی معتقد نیست مرد بهتر از زن تربیت می‌کند بلکه معتنقد است به طور کل زن توانایی تربیت کودک را ندارد. او معتقد است زن آفریده شده که در خدمت مرد باشد.
مبارزه همگانی و متحد راهکار نابودی رژیم صهیونیستی است

نگاهی به ضرورت و راهبردهای آزادی قدس شریف

مبارزه همگانی و متحد راهکار نابودی رژیم صهیونیستی ...

| علی‌رضا سلطان‌شاهی
بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران الگویی از مبارزه با اشغالگری با محوریت اسلام به ملل مستضعف و تحت ستم و اشغال معرفی شد که اوّلین بازتاب آن را می‌توان با تشکیل جنبش جهاد اسلامی در فلسطین به رهبری دکتر شهید فتحی شقاقی ناظر بود.
آمریکا، مردم افغانستان را طعمه اهداف خود کرد

بررسی آخرین تحولات افغانستان از زبان سفیر اسبق ایران در این کشور

آمریکا، مردم افغانستان را طعمه اهداف خود کرد

| ابوالفضل ظهر‌ه‌وند
صلح و امنیت را نمی‌شود گدایی کرد. باید روی ظرفیت‌های داخلی متمرکز شد. وظیفه‌ی نخبگان افغانستان گفتن این نکته بود. باید می‌فهمیدند که آمریکا دارد زمان می‌سوزاند و امید واهی می‌دهد.
سراب امنیت عاریتی

تجربه تاریخی تأمین امنیت با تکیه بر ارتش‌های خارجی چیست؟

سراب امنیت عاریتی

بعضی کشورهای عربی که حالا با ترک افغانستان از سوی ارتش آمریکا، اعتماد خود به قول و قرارهای مقامات کاخ سفید را متزلزل می‌بینند، این مرتبه وارد قمار با صهیونیست‌ها شده‌اند تا زیر سایه آن‌ها امن و امان برای خود بخرند. مشابه همین الگو در شمال‌ غرب ایران هم در حال تکرار است.
جز خداوند کسی پیامبر را نمی‌شناسد

جز خداوند کسی پیامبر را نمی‌شناسد

| حجت‌الاسلام عالی
در کتاب مشارق أنوارالیقین روایتی را از وجود مقدس پیغمبر اکرم نقل‌کرده که ایشان به امیرالمؤمنین می‌فرمایند: « کسی جز من و تو خدا را نشناخت، کسی من را نشناخت جز خدا و تو که جان منی و کسی تو را نشناخت جز خدا و من که جان تو هستم.»
علامه حسن زاده با جان و دل از انقلاب دفاع کرد

گفتگو با فرزند حضرت آیت‌الله حسن‌زاده آملی

علامه حسن زاده با جان و دل از انقلاب دفاع کرد

| عبدالله حسن‌زاده آملی
در زمان انقلاب حضرت علامه ملجأ و پناه مردم آمل بود و در حرکت‌هایی که انجام می‌گرفت، حضور داشت و مشورت می‌داد. زمانی که امام تشریف آوردند، علامه خدمت امام رسید و به ایشان عرض کرد که آقا جان! من طلبه‌ای هستم در آمل، هر امری هست بفرمایید آنجا من با جان و دل برای این انقلاب انجام خواهم داد.
بازار ایران، برای محصول ایرانی
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی