news/content
نسخه قابل چاپ
1393/12/17
| مرور سال |

مهم‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین جمله‌ی رهبر انقلاب در سال ۹۳ کدام است؟

به نظر شما مهم‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین جمله‌ی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سال ۱۳۹۳ کدام جمله است؟ لطفاً نظرات خود را از طریق همین صفحه ارسال یا آن را به شماره‌ی ۲۰۱۱۰ پیامک کنید تا در ذیل همین نوشته منتشر شود.
برای سهولت در انتخاب می‌توانید از جملات برگزیده که در این صفحه منتشر شده و یا صفحات «بیانات»، «پیام‌ها» و جستجو، عبارت مورد نظر خود را بیابید. این نظرسنجی تا بیست و چهارم اسفندماه سال جاری ادامه خواهد داشت. [تا 26 اسفند تمدید شد].
برای مشاهده‌ی جملات پیشنهادی در هر ماه، بر روی تصاویر کلیک کنید.

» پیامک‌های دریافتی +3000 ؛ نظرات رسیده +4200

https://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/home/rect-1-n.gif بررسی جملات دریافتی تا روز  بیست و یکم اسفند نشان می‌دهد که هفت جمله‌ی اول منتخب مردم جملات زیر بوده است:

ردیف جمله تاریخ
۱ گاهى بعضى از جوانهاى ما که مراجعه میکنند و جوابى نمىشنوند، به من نامه مینویسند و التماس میکنند که اجازه بدهید ما برویم در صفوف مقدم با رژیم صهیونیستى بجنگیم. ملت، عاشق مبارزه‌ى با صهیونیستها است. ۱۳۹۳/۰۹/۰۴
۲ امنیت اسرائیل تأمین نخواهد شد چه توافق هسته‌اى بشود و چه نشود. ۱۳۹۳/۰۹/۰۶
۳ چشم‌مان به دست دشمن نباشد که کی این تحریم را برمیدارد، کی فلان نقطه را موافقت میکند؛ به درک! نگاه کنیم ببینیم خودمان چه کار میتوانیم بکنیم. ۱۳۹۳/۰۱/۰۱
۴ اسلام را از طریق منابع اصیل و مآخذ دست اول آن بشناسید. با اسلام از طریق قرآن و زندگی پیامبر بزرگ آن (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) آشنا شوید. ۱۳۹۳/۱۱/۰۱
۵ من با مذاکره کردن مخالف نیستم؛ مذاکره کنند؛ تا هروقت میخواهند مذاکره کنند! من معتقدم باید دل را به نقطه‌هاى امیدبخش حقیقى سپرد، نه به نقطه‌هاى خیالى. ۱۳۹۳/۱۰/۱۷
۶ آمریکا هیچ غلطى نمیتواند بکند... این غلطى که نمیتوانند بکنند، فقط غلط نظامى نیست، به‌معناى جامع کلمه، هیچ غلطى نمیتوانند بکنند. ۱۳۹۳/۰۲/۲۳
۷ اگر بناى بر تحریم باشد، در آینده این ملت ایران است که آنها را تحریم خواهد کرد. گازی که یک انرژی بسیار مهم و اثرگذاری است و دنیا به آن احتیاج دارد و همین اروپای بیچاره احتیاج به این گاز دارد، این گاز در اختیار ما است. ۱۳۹۳/۱۱/۲۹

باز شدن همه
 • فروردین ماه

  فروردین ماه 1393کلیک کنید
  ۱۳۹۲/۱۲/۲۹ | پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۳
  آنچه در این سال جدید پیش رو داریم، عبارت است از اقتصادی که به کمک مسئولان و مردم شکوفایی پیدا کند، و فرهنگی که با همت مسئولان و مردم بتواند سمت و سوی حرکت بزرگ کشور ما و ملت ما را معین کند. لذا من شعار امسال را و نام امسال را این قرار دادم: «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی».


  ۱۳۹۳/۰۱/۰۱ | بیانات در حرم مطهر رضوی
  اقتصاد مقاومتی یعنی آن اقتصادی که مقاوم است؛ با تحریکات جهانی، با تکانه‌های جهانی، با سیاستهای آمریکا و غیر آمریکا زیرورو نمیشود؛ اقتصادی است متکی به مردم.


  ۱۳۹۳/۰۱/۰۱ | بیانات در حرم مطهر رضوی
  آن جوانهایی که در تهران، در شهرهای گوناگون، در استانهای مختلف، در خود مشهد، در بسیاری از شهرهای دیگر کار فرهنگی میکنند، با اراده‌ی خودشان، با انگیزه‌ی خودشان کار را هرچه میتوانند به‌طور جدی دنبال کنند و ادامه بدهند.


  ۱۳۹۳/۰۱/۰۱ | بیانات در حرم مطهر رضوی
  هدف و آماج تحرک دشمنان در زمینه‌ی فرهنگ، عبارت است از ایمان مردم و باورهای مردم. مسئولان فرهنگی، باید مراقب رخنه‌ی فرهنگی باشند؛ رخنه‌های فرهنگی بسیار خطرناک است؛ باید حساس باشند، باید هشیار باشند.


  ۱۳۹۳/۰۱/۰۱ | بیانات در حرم مطهر رضوی
  مراجع فرهنگی. مراجع فرهنگی یعنی چه کسانی؟ یعنی علما، اساتید، روشنفکران انقلابی، هنرمندان متعهد، اینها نگاه نقادانه خودشان را نسبت به اوضاع فرهنگی کشور همچنان داشته باشند و تذکر بدهند.


  ۱۳۹۳/۰۱/۰۱ | بیانات در حرم مطهر رضوی
  چشممان به دست دشمن نباشد که کی این تحریم را برمیدارد، کی فلان نقطه را موافقت میکند؛ به درک! نگاه کنیم ببینیم خودمان چه‌کار میتوانیم بکنیم.

  ۱۳۹۳/۰۱/۰۶ | بیانات در یادمان شهدای شرق کارون
  جنگ تحمیلی نشان داد که یک ملت در سایه‌ی اتحاد، در سایه‌ی ایمان به خدا، در سایه‌ی حسن‌ظن به خدای متعال و اعتقاد به صدق وعده‌ی الهی، میتواند از همه‌ی گذرگاه‌های دشوار عبور کند.


  ۱۳۹۳/۰۱/۳۰ | بیانات در دیدار جمعی از بانوان برگزیده کشور
  اگر چنانچه کسی بخواهد مسئله‌ی زن را جدای از مسئله‌ی خانواده بحث بکند، دچار اختلال در فهم و در تشخیص علاج خواهد شد؛ این دو را باید در کنار هم دید.


  ۱۳۹۳/۰۱/۳۱ | بیانات در دیدار جمعی از مداحان اهل بیت علیهم‌السلام
  در جلسات نباید کینه‌ورزیهای مذهبی را زیاد کرد؛ این را چقدر باید تکرار کرد؟ بارها تکرار کرده‌ایم؛ بعضی حاضر نیستند [گوش کنند].
 • اردیبهشت ماه

  اردیبهشت ماه 1393کلیک کنید
  ۱۳۹۳/۰۲/۱۰ | بیانات در دیدار کارگران در گروه صنعتى مپنا
  هر جایی که ما به توانایی دست پیدا کنیم، آنجا تحریم از بین میرود.


  ۱۳۹۳/۰۲/۱۰ | بیانات در دیدار کارگران در گروه صنعتى مپنا
  در سالهای اوائل دهه‌ی ۶۰ که بنده رئیس جمهور بودم، ما یک نیروگاه گازی نصفه‌کاره داشتیم؛ ما اصرار میکردیم، میگفتیم به آنها که این نیروگاه را باید خودمان تمام کنیم؛ مسئولانی آمدند پیش من میگفتند آقا! نمیشود؛ بیخود زحمت نکشید، بیخود تلاش نکنید. آمده بودند به بنده اثبات کنند و بنده را قانع کنند که ما نمیتوانیم؛ ... اما با پشتکار، با همت، با توکل به خدای متعال، با تشویق نیروهای بااستعداد، با عزم راسخی که مدیران ما به کار بردند، این کار اتفاق افتاد.


  ۱۳۹۳/۰۲/۱۰ | بیانات در دیدار کارگران در گروه صنعتى مپنا
  اگر عزم ملی بود، اگر مدیریت جهادی بود، اقتصاد هم پیشرفت میکند، فرهنگ هم پیشرفت میکند؛ و ملتی که اقتصاد پیشرفته داشته باشد و فرهنگ پیشرفته داشته باشد، در اوج قرار میگیرد و تحقیر نمیشود.


  ۱۳۹۳/۰۲/۱۵ | بیانات در دیدار اعضاى هیأت مدیره جامعه خیرین مدرسه‌ساز
  در هر کارى که مسئولان کشور و مدیران اصلى کشور، امور را به مردم محول کردند، این کار موفق شد.


  ۱۳۹۳/۰۲/۱۷ | بیانات در دیدار معلمان و فرهنگیان سراسر کشور
  اولویت با نیروهاى جوان، بانشاط، پرانگیزه، متدین، انقلابى و کسانى است که مسئله‌ى آنها در آموزش و پرورش، همان مسئله‌ى اصلى آموزش و پرورش باشد؛ یعنى تربیت انسانها.


  ۱۳۹۳/۰۲/۱۷ | بیانات در دیدار معلمان و فرهنگیان سراسر کشور
  باید فکر کردن را در جامعه نهادینه کرد... اگر کسى داراى تفکر بود، این روحیه موجب میشود که او بتواند مسائل مهم علم را هم کشف کند.


  ۱۳۹۳/۰۲/۲۳ | بیانات در دیدار مردم استان ایلام در سالروز ولادت امیرالمؤمنین علیه‌السلام
  هرجایى ما سرمایه‌گذارى [کردیم] و به این نیروى جوان و علاقه‌مند و مؤمن و بااخلاص داخلى تکیه کردیم و به او ارج نهادیم، کارمان پیش رفت.


  ۱۳۹۳/۰۲/۲۳ | بیانات در دیدار مردم استان ایلام در سالروز ولادت امیرالمؤمنین علیه‌السلام
  آمریکا هیچ غلطى نمیتواند بکند... این غلطى که نمیتوانند بکنند، فقط غلط نظامى نیست، به‌معناى جامع کلمه، هیچ غلطى نمیتوانند بکنند.


  ۱۳۹۳/۰۲/۳۱ | بیانات در دانشگاه افسرى و تربیت پاسداری امام حسین علیه‌السلام
  ملت ایران اثبات کرده که بدون تکیه‌ى به آمریکا، هم میشود پیشرفت علمى پیدا کرد، هم میشود پیشرفت اجتماعى پیدا کرد، هم میشود نفوذ بین‌المللى پیدا کرد، هم میشود عزت سیاسى در دنیاى بشریت پیدا کرد.
 • خرداد ماه

  خرداد ماه 1393کلیک کنید
  ۱۳۹۳/۰۳/۰۴ | بیانات در دیدار نمایندگان مجلس شوراى اسلامى‌
  اینهایى که براى تئوریزه کردن سازش و تسلیم و اطاعت در مقابل زورگویان، نظام را متهم میکنند به جنگ‌طلبى یا به تئوریزه کردن جنگ، دارند خیانت میکنند، دروغ میگویند. نه، نظام نظام انسانى است، نظام شرف است، نظام احترام به کرامت بشر است، نظام سلامت است.


  ۱۳۹۳/۰۳/۰۴ | بیانات در دیدار نمایندگان مجلس شوراى اسلامى‌
  علاج مشکلات کشور، اقتصاد مقاومتى است. ... از همه‌ى کسانى که در بخشهاى مختلف - خارجى، داخلى - ابتکار دارند و حرکت دارند و تحرک دارند، ما دفاع میکنیم - دفاع صمیمانه و واقعى، نه دفاع صورى - اما معتقدیم آن‌چیزى که علاج مشکلات کشور است، در درون کشور است،


  ۱۳۹۳/۰۳/۰۴ | بیانات بیانات در دیدار نمایندگان مجلس شوراى اسلامى‌
  حقیقتاً مبارزه‌ى با فساد [مهم است]. نگذاریم کانونهاى چرکین شکل بگیرند که علاج آنها مشکل باشد. اگر نظارت درستى باشد، گاهى اوقات در قدمهاى اول میشود جلوى یک حرکت خطا و گناه‌آلود را گرفت؛ اگر ما در قدمهاى اول جلوى آن را نگرفتیم و این بیمارى پیشرفته شد و این زخمْ ناسور شد، آن‌وقت علاج آن مشکل میشود، سخت میشود.


  ۱۳۹۳/۰۳/۰۶ | بیانات در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهاى اسلامى
  آنچه امروز دستگاه‌هاى سیاسى غرب ترویج میکنند، همان جاهلیتى است که بعثت پیغمبر براى زدودن آن - از محیط زندگى بشر - به‌وجود آمد.


  ۱۳۹۳/۰۳/۰۶ | بیانات در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهاى اسلامى
  به نظر ما بیدارى اسلامى به وجود آمده است؛ سعى شد از سوى دشمنان اسلام که این بیدارى را سرکوب کنند - و یک جاهایى هم سرکوب کردند - اما بیدارى اسلامى سرکوب شدنى نیست.


  ۱۳۹۳/۰۳/۰۶ | بیانات در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهاى اسلامى
  دنیاى اسلام امروز احتیاج دارد به روى آوردن به اندیشه، روى آوردن به فکر، عادت کردن به اندیشیدن، مسائل را درست فهمیدن، درست تحلیل کردن.

  ۱۳۹۳/۰۳/۱۳ | بیانات در دیدار شرکت کنندگان در سى‌ویکمین دوره‌ى مسابقات بین‌المللى قرآن کریم‌
  سیاست دشمنان اسلام این است که در کشورهاى اسلامى در میان جوامع اسلامى و در امت اسلامى برادرکشى و جنگ داخلى را به نیابت از خودشان به‌راه بیندازند؛ خودشان کنار بنشینند و شاهد این باشند که ما به جان هم افتادیم.


  ۱۳۹۳/۰۳/۱۴ | بیانات در مراسم بیست و پنجمین سالروز رحلت حضرت امام خمینی
  هیچ قدرت و غلبه‌اى در مکتب امام که از تغلب و از اعمال زور حاصل شده باشد، مورد قبول نیست. در نظام اسلامى قهر و غلبه معنا ندارد؛ قدرت معنا دارد، اقتدار معنا دارد، اما اقتدار برخاسته‌ى از اختیار مردم و انتخاب مردم.


  ۱۳۹۳/۰۳/۱۴ | بیانات در مراسم بیست و پنجمین سالروز رحلت حضرت امام خمینی
  آن اقتدارى که ناشى از زور و غلبه و سلاح باشد، در اسلام و در شریعت اسلامى و در مکتب امام معنا ندارد؛


  ۱۳۹۳/۰۳/۱۴ | بیانات در مراسم بیست و پنجمین سالروز رحلت حضرت امام خمینی
  این گروه‌هاى بى‌عقلى را که به نام سلفى‌گرى، به نام تکفیر، به نام اسلام با نظام جمهورى اسلامى مقابله میکنند، دشمن اصلى نمیدانیم؛ ما شما را فریب‌خورده میدانیم.


  ۱۳۹۳/۰۳/۱۴ | بیانات در مراسم بیست و پنجمین سالروز رحلت حضرت امام خمینی
  چالش بیرونى ما مزاحمتهاى استکبار جهانى است؛ بى‌رودربایستى حرف بزنیم، مزاحمتهاى آمریکا است؛ سنگ‌اندازى میکنند.


  ۱۳۹۳/۰۳/۱۴ | بیانات در مراسم بیست و پنجمین سالروز رحلت حضرت امام خمینی
  چالش درونى براى ملت ما عبارت است از اینکه روحیه و جهت نهضت امام بزرگوار را از نظر دور بداریم و فراموش کنیم و آن را از دست بدهیم؛ این بزرگ‌ترین خطر است.


  ۱۳۹۳/۰۳/۲۱ | بیانات در دیدار پژوهشگران و کارکنان‌ مؤسسه «دارالحدیث» و پژوهشگاه «قرآن و حدیث»
  خود این انتظار، دریچه‌ى فرج است، امیدبخش است، نیروبخش است؛ از احساس بیهودگى، از احساس ضایع شدن، از نومیدى، از گیج و گمى نسبت به آینده جلوگیرى میکند؛ امید میدهد، خط میدهد. مسئله‌ى امام زمان (سلام الله علیه) این است.
 • تیر ماه

  تیر ماه 1393کلیک کنید
  ۱۳۹۳/۰۴/۰۸ | بیانات در محفل انس با قرآن
  باید در کشور ما و در میان جامعه‌ى ما ترتیبى اتخاذ بشود که همه‌ى آحاد مردم به‌نحوى با قرآن انس داشته باشند و مفاهیم قرآنى براى اینها مفهوم باشد و معانى قرآن را درک کنند، به قرآن مراجعه کنند.


  ۱۳۹۳/۰۴/۰۸ | بیانات در محفل انس با قرآن
  آنچه دیده میشود در دنیاى اسلام این است که به نام اسلام، دشمنان اسلام در پوشش اسلام با اسلام مقابله میکنند؛ همان تعبیرى که امام بزرگوار ما (رضوان الله تعالى علیه) فرمود: اسلام آمریکایى، در مقابل اسلام ناب محمدى.


  ۱۳۹۳/۰۴/۱۱ | بیانات در دیدار اساتید دانشگاه‌ها
  دانشگاه را مرکز جولان سیاسى و تلاشها و فعالیتهاى جناحهاى سیاسى قرار ندهید. سم مهلک حرکت علمى این است که دانشگاه‌ها تبدیل بشوند به باشگاه‌هاى سیاسى.


  ۱۳۹۳/۰۴/۰۷ | دیدار خانواده‌های شهدای هفتم تیر و جمعی از خانواده‌های شهدای تهران با رهبر انقلاب
  شهیدان نیازی به ما ندارند بلکه ما محتاج شنیدن پیام آنها، شناخت اهدافشان و پیگیری راه سعادت‌بخش آنان هستیم.


  ۱۳۹۳/۰۴/۲۳ | دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت با رهبر انقلاب
  خطاها و اشتباهات فرهنگی به‌راحتی قابل جبران نیست، ضروری است در عرصه‌ی فرهنگی، سیاست‌های نظام به‌درستی درک و اعمال شود.


  ۱۳۹۳/۰۴/۱۶ | بیانات در دیدار مسئولان نظام
  بنده هم قاطعاً میگویم: حمله‌ی نظامی به جمهوری اسلامی ایران برای هیچ کشوری مقرون به صرفه نیست.


  ۱۳۹۳/۰۴/۱۶ | بیانات در دیدار مسئولان نظام
  در اقتصاد مقاومتی تکیه بر تولید داخلی است، بر استحکام بنیه‌ی درونی اقتصاد است. رونق اقتصادی هم این است؛ رونق اقتصادی با تولید حاصل میشود، با فعال کردن ظرفیتهای درونی کشور حاصل میشود، نه با چیز دیگر.


  ۱۳۹۳/۰۴/۱۶ | بیانات در دیدار مسئولان نظام
  مراقب باشید جریانهای مؤمن را با شعار اعتدال کنار نزنند؛ بعضی‌ها این کارها را دارند میکنند، من میبینم در صحنه‌ی سیاسی کشور؛ با شعار اعتدال، با شعار پرهیز از افراط، سعی میکنند جریان مؤمن را ... کنار بزنند.


  ۱۳۹۳/۰۴/۱۶ | بیانات در دیدار مسئولان نظام
  هم در زمینه‌ی تحریم، هم در زمینه‌ی تهدید نظامی، دست دشمن خالی است... راه علاج این است که دستگاه محاسبه‌ی طرف مقابل را دچار اختلال کند؛ دستگاه محاسباتی من و شما را؛ این کار را هم با تبلیغات، با کار سیاسی، با تماسهای گوناگون دنبال میکنند.


  ۱۳۹۳/۰۴/۱۶ | بیانات در دیدار مسئولان نظام
  طرف مقابل به مرگ گرفته که به تب راضی بشوید. هدف آنها این است که جمهوری اسلامی را در باب ظرفیت غنی‌سازی مثلاً - که یکی از مسائل است - به ده هزار سو راضی کنند، منتها از پانصد سو و هزار سو شروع کرده‌اند، که حدود ده هزار سو مثلاً محصول حدود ده هزار سانتریفیوژ - همین قدیمی‌هایی که از قبل داشتیم و داریم - است. هدف آنها این است. مسئولین ما میگویند ما به ۱۹۰۰۰۰ سو احتیاج داریم. ممکن است این نیاز مال امسال و دو سال دیگر و پنج سال دیگر نباشد، اما این نیاز قطعی کشور است، خب، باید نیاز کشور تأمین بشود.


  ۱۳۹۳/۰۴/۲۱ | بیانات در دیدار شاعران
  در صدد یارى جبهه‌ى مظلوم بربیایید، حقیقت را بگویید، حرف را بگویید، حقیقت را نشان بدهید با شعرتان؛ میتوانید خیلى نقش ایفا کنید در این زمینه‌ها.


  ۱۳۹۳/۰۴/۲۱ | بیانات در دیدار شاعران
  هویت فرهنگى است که آدمى مثل امام را در جامعه پرورش میدهد؛ این را باید نگه داشت. این را شما میتوانید نگه دارید. شعر باید پاسدار این هویت باشد و این هویت هم درواقع همان عقلانیت معنوى است.
 • مرداد ماه

  مرداد ماه 1393کلیک کنید
  ۱۳۹۳/۰۵/۰۱ | بیانات در دیدار دانشجویان
  این اعتقاد ما است که کرانه‌‌ى باخترى هم مثل غزه باید مسلح بشود.


  بیانات در دیدار دانشجویان
  من از این بیم دارم که نگاه بى‌‌تفاوت نسبت به مسئله‌‌ى ازدواج - که متأسفانه امروز کم و بیش این نگاه بى‌‌تفاوت وجود دارد - در آینده تبعات سختى را براى کشور به‌‌وجود بیاورد.


  بیانات در دیدار دانشجویان
  دانشجو باید در زمینه‌‌ى مسائل گوناگون کشور، مسائل اجتماعى، مسائل اقتصادى، مسائل سیاسى، تحلیل در اختیار مردم بگذارد؛ یعنى مردم بایستى بتوانند از تحلیل دانشجویان بهره‌‌مند بشوند، استفاده کنند.


  ۱۳۹۳/۰۵/۰۷ | خطبه‌هاى نماز عید سعید فطر
  امروز قضیه‌ى اول جهان اسلام قضیه‌ى غزه است؛ شاید بشود گفت قضیه‌ى اول دنیاى انسانیت، قضیه‌ى غزه است.


  ۱۳۹۳/۰۵/۰۷ | بیانات در دیدار مسئولان نظام و سفراى کشورهاى اسلامى
  پیام ما به دنیاى اسلام، به دولتهاى اسلامى این است که از توان خودتان، از توانایى‌هاى عمومى و ملى و دولتى خودتان استفاده کنید، از مظلوم حمایت کنید؛ بفهمانید به دشمنان که دنیاى اسلام در مقابل سبعیت و تجاوز آرام نمى‌نشیند.


  ۱۳۹۳/۰۵/۲۲ | دیدار مسئولان وزارت خارجه و سفرا و رؤسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور
  یک دیپلماسی هوشمندانه و فعال می‌تواند دستاوردهای بسیار مهم سیاسی، اقتصادی، انسانی و اجتماعی به همراه بیاورد که با هیچ حرکتی از جمله جنگ‌های پرهزینه و پرخطر نیز حاصل نمی‌شود.


  ۱۳۹۳/۰۵/۲۲ | دیدار مسئولان وزارت خارجه و سفرا و رؤسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور
  اگر کسی بدون ایمان و باور عمیق به اهداف، در عرصه‌ی دیپلماسی فعال باشد قطعاً نمی‌تواند موفق شود.


  ۱۳۹۳/۰۵/۲۲ | دیدار مسئولان وزارت خارجه و سفرا و رؤسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور
  در دیپلماسی ایرانی، علاوه بر تلاش برای تأمین منافع ملی، «حفظ سرمایه‌ی ملی»، بسیار مهم است، چرا که اگر سرمایه‌ی ملی از دست برود دستگاه دیپلماسی بدون پشتوانه می‌شود و منافع ملی نیز قابل تأمین نخواهد بود.


  ۱۳۹۳/۰۵/۲۲ | دیدار مسئولان وزارت خارجه و سفرا و رؤسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور
  رابطه با آمریکا و مذاکره با این کشور به جز در موارد خاصی برای جمهوری اسلامی نه تنها هیچ نفعی ندارد بلکه ضرر هم دارد و کدام عاقلی است که دنبال کار بی‌منفعت برود!؟


  ۱۳۹۳/۰۵/۲۲ | دیدار مسئولان وزارت خارجه و سفرا و رؤسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور
  تا وقتی وضع کنونی یعنی دشمنی امریکا و اظهارات خصمانه دولت و کنگره آمریکا درباره ایران ادامه دارد تعامل با آنها نیز هیچ وجهی ندارد.
 • شهریور ماه

  شهریور ماه 1393کلیک کنید
  ۱۳۹۳/۰۶/۰۵ | دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت با رهبر انقلاب
  مسأله‌ی فتنه و فتنه‌گران، از مسائل مهم و از خطوط قرمز است که آقایان وزرا باید همان‌گونه که در جلسه‌ی رأی اعتماد خود بر فاصله‌گذاری با آن تأکید کردند، همچنان بر آن پایبند باشند.


  ۱۳۹۳/۰۶/۱۳ | بیانات در دیدار با اعضاى مجلس خبرگان رهبرى
  امروز در دنیاى غرب این جمع‌بندى جمع‌بندى رایجى است که خیلى از افراد ذى‌نفوذ در غرب، معتقدند که «جنگ» دیگر یک گزینه‌ى معتبر و باصرفه براى غرب نیست.


  ۱۳۹۳/۰۶/۱۳ | بیانات در دیدار با اعضاى مجلس خبرگان رهبرى
  نظم قبلى جهانى دیگر قابل استمرار نیست که غربى‌ها مدیریت جهان را به دست بگیرند. وضع جدیدى در حال شکل‌گیرى است.


  ۱۳۹۳/۰۶/۱۳ | بیانات در دیدار با اعضاى مجلس خبرگان رهبرى
  سه موضوع هم در تقویت کشور بسیار نقش دارد: یکى مسئله‌ى علم و فناورى است، یکى مسئله‌ى اقتصاد است، یکى مسئله‌ى فرهنگ است.


  ۱۳۹۳/۰۶/۱۶ | بیانات در دیدار مسئولان و دست‌اندرکاران حج‌
  امروز مصلحت بزرگ دنیاى اسلام در این است که برادران مسلمان، دلشان با یکدیگر صاف باشد؛ هرچه میتوانید کارى کنید که این عدم تفاهمها، این سوءظن‌ها، این دروغ‌پردازى‌های دشمنان باطل بشود. حربه‌ى دشمن را از دست دشمن بگیرید.


  ۱۳۹۳/۰۶/۱۶ | بیانات در دیدار مسئولان و دست‌اندرکاران حج‌
  مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اول دنیاى اسلام است. خوشبختانه در قضیه‌ى فلسطین، مسلمانان دست برتر را بتدریج پیدا کردند.


  ۱۳۹۳/۰۶/۲۴ | مصاحبه هنگام مرخص شدن از بیمارستان‌
  من این چند روزه - این دوسه روز آخر - تفریحى داشتم و آن تفریح عبارت از این بود که گوش میکردم به حرفهاى آمریکایى‌ها در زمینه‌ى داعش و مبارزه‌ى با داعش و حرفهایى که میزنند؛ حرفهاى پوچ و توخالى و جهت‌دار.
 • مهر ماه

  مهر ماه 1393کلیک کنید
  ۱۳۹۳/۰۷/۰۲ | دیدار جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی با فرمانده‌ی کل قوا
  خاطرات و واقعیات و درس‌های هشت‌ سال دفاع مقدس، یک فرهنگ ساری و جاری و سرچشمه‌ای است که اگر به‌درستی درک و فهم شود، قطعاً به سود ملت ایران و آینده‌ی کشور خواهد بود.


  ۱۳۹۳/۰۷/۰۲ | دیدار جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی با فرمانده‌ی کل قوا
  با وجود آن‌که هزینه‌های مادی و معنوی جنگ تحمیلی بالا بود، اما دستاوردهای ملت ایران در هشت‌ سال دفاع مقدس، در مقابل هزینه‌ها بسیار عظیم است.


  ۱۳۹۳/۰۷/۰۸ | پیام به حجاج بیت‌الله‌الحرام‌
  دشمن مکار بر آن است که با افروختن آتش جنگهای خانگی میان مسلمانان، انگیزه‌های مقاومت و مجاهدت را در آنان به انحراف کشانده، رژیم صهیونیستی و کارگزاران استکبار را که دشمنان حقیقی‌اند، در حاشیه‌ی امن قرار دهد.


  ۱۳۹۳/۰۷/۰۸ | پیام به حجاج بیت‌الله‌الحرام‌
  نگاه هوشمندانه‌ای است که فعالان دلسوز جهان اسلام باید به تفاوت میان اسلام ناب محمدی و اسلام آمریکایی داشته باشند و از خلط و اشتباه میان این دو، خود و دیگران را برحذر بدارند.


  ۱۳۹۳/۰۷/۲۱ | بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم به‌مناسبت عید غدیر
  امروز و در طول این سالهاى متمادى، اختلافات بین شیعه و سنى را هرچه بیشتر دامن میزنند براى اینکه ذهن دو طرف را از دشمن اصلى منصرف بکنند، اینها را به همدیگر مشغول کنند؛ این سیاست استعمار است.


  ۱۳۹۳/۰۷/۲۱ | بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم به‌مناسبت عید غدیر
  اینها [دشمنان] چیزى به نام القاعده، چیزى به نام داعش درست کردند براى مقابله‌ى با جمهورى اسلامى، براى مقابله‌ى با حرکت بیدارى اسلامى، منتها دامن خودشان را گرفته است.


  ۱۳۹۳/۰۷/۲۶ | پیام‌ها و نامه‌ها حکم آغاز دوره‌ی جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی
  شورای عالی انقلاب فرهنگی باید نقش حلقات مکمل و تسهیل‌گر و الهام‌بخش را در فعالیت‌های خودجوش و فراگیر مردمی عرصه‌ی فرهنگ برای خود قائل باشند و موانع را از سر راه آنها کنار بزنند.


  ۱۳۹۳/۰۷/۲۶ | پیام‌ها و نامه‌ها حکم آغاز دوره‌ی جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی
  مهندسی فرهنگی و موضوع تحول و نوسازی در نظام آموزشی و علمی کشور اعم از آموزش عالی و آموزش و پرورش و نیز تحول در علوم انسانی که در دوره‌های گذشته نیز مورد تأکید بوده است، هنوز به سرانجام مطلوب نرسیده است، به تعویق افتادن این امور خسارت بزرگی متوجه انقلاب اسلامی خواهد کرد، لذا باید این امور جدی‌تر گرفته شده و با یک بازنگری و برنامه‌ریزی جدید طی مدت زمان معقول و ممکن به سرانجام خود برسد.


  ۱۳۹۳/۰۷/۳۰ | بیانات در دیدار شرکت‌کنندگان در هشتمین همایش ملی نخبگان جوان
  انفاق رزق دانش این است که آن را در خدمت جامعه قرار بدهید؛ در خدمت تاریختان، در خدمت آینده‌تان، در خدمت ملتتان قرار بدهید.


  ۱۳۹۳/۰۷/۳۰ | بیانات در دیدار شرکت‌کنندگان در هشتمین همایش ملی نخبگان جوان
  وقتى قرار شد که ما ثروت ذخیره‌ى تاریخى خودمان را از زیر زمین بکشیم بیرون، مدام خام‌فروشى کنیم، به حالت «بچه‌پول‌دارى ملى» کشور را بخواهیم اداره کنیم، آنجا نه نخبه شناسایى میشود، نه به نخبه احساس احتیاج میشود، نه نخبه میتواند نقش ایفا کند.

  ۱۳۹۳/۰۷/۳۰ | بیانات در دیدار شرکت‌کنندگان در هشتمین همایش ملی نخبگان جوان
  کشور باید با نیروى درونى اداره بشود؛ به تعبیر درست ایشان، با ذخایر روى زمین یعنى استعدادهاى درونى ما، نیروى انسانى ما، هوش جوانان ما، با اینها باید اداره بشود؛ اگر این شد، هیچ قدرتى در دنیا قادر نخواهد بود که سرنوشت اقتصادى کشور را یا هر آنچه به اقتصاد کشور ارتباط پیدا میکند، در دست بگیرد و ملعبه‌ى خودش قرار بدهد.
 • آبان ماه

  آبان ماه 1393کلیک کنید
  ۱۳۹۳/۰۸/۲۶ | بیانات در هشتمین مراسم دانش‌آموختگى‌ دانشجویان دانشگاه‌هاى افسرى ارتش
  دنیا بر روی نیروهای مسلح ما حساب میکند، آن را جدی میگیرد، میداند آنجایی که میدان مسئولیت و عرصه‌ی رزم‌آوری است در نظام جمهوری اسلامی ایران، نیروهای مسلح در آنجا سنگ تمام میگذارند.


  ۱۳۹۳/۰۸/۱۷ | انتصاب آقای محمد سرافراز به ریاست سازمان صدا و سیما
  مسئولیت تاریخی رسانه ملی در مقطع کنونی، حفظ و ارتقای استقلال فرهنگی و هویت انقلاب ایران اسلامی است.
 • آذر ماه

  آذر ماه 1393کلیک کنید
  ۱۳۹۳/۰۹/۰۴ | بیانات در دیدار شرکت‌کنندگان در «کنگره‌ى جهانى‌ جریانهاى افراطى و تکفیرى از دیدگاه علماى اسلام»
  مسئله‌ى تکفیر را دشمن به‌صورت مشکل دست‌ساز وارد دنیاى اسلام کرده است و ناچاریم به آن بپردازیم، لکن مسئله‌ى اصلى، مسئله‌ى رژیم صهیونیستى است؛ مسئله‌ى اصلى، مسئله‌ى قدس است.


  ۱۳۹۳/۰۹/۰۴ | بیانات در دیدار شرکت‌کنندگان در «کنگره‌ى جهانى‌ جریانهاى افراطى و تکفیرى از دیدگاه علماى اسلام»
  گاهى بعضى از جوانهاى ما که مراجعه میکنند و جوابى نمى‌شنوند، به من نامه مینویسند و التماس میکنند که اجازه بدهید ما برویم در صفوف مقدم با رژیم صهیونیستى بجنگیم. ملت، عاشق مبارزه‌ى با صهیونیست‌ها است.


  ۱۳۹۳/۰۹/۰۴ | بیانات در دیدار شرکت‌کنندگان در «کنگره‌ى جهانى‌ جریانهاى افراطى و تکفیرى از دیدگاه علماى اسلام»
  در مقابله‌ى با جمهورى اسلامى، شما مى‌بینید آمریکا و کشورهاى استعمارگر اروپایى دور هم جمع شدند و از همه‌ى نیرویشان استفاده کردند که در قضیه‌ى هسته‌اى، جمهورى اسلامى را به زانو دربیاورند؛ نتوانستند به زانو دربیاورند و نخواهند توانست.


  ۱۳۹۳/۰۹/۰۶ | بیانات در دیدار اعضاى مجمع عالى بسیج مستضعفین
  امنیت اسرائیل تأمین نخواهد شد چه توافق هسته‌اى بشود و چه نشود.


  ۱۳۹۳/۰۹/۰۶ | بیانات در دیدار اعضاى مجمع عالى بسیج مستضعفین
  بنده با تمدید مذاکرات مخالف نیستم، همچنان‌که و به همان دلیل که با اصل مذاکرات مخالف نبودم.
 • دی ماه

  دی ماه 1393کلیک کنید
  ۱۳۹۳/۱۰/۱۷ | بیانات در دیدار مردم قم
  دولتى‌ها مراقب باشند، دودستگى در مردم به‌وجود نیاورند، حاشیه‌سازى نکنند، بعضى حرفهاى غیرلازم مطرح نشود.


  ۱۳۹۳/۱۰/۱۷ | بیانات در دیدار مردم قم
  من با مذاکره کردن مخالف نیستم؛ مذاکره کنند؛ تا هروقت میخواهند مذاکره کنند! من معتقدم باید دل را به نقطه‌هاى امیدبخش حقیقى سپرد، نه به نقطه‌هاى خیالى.


  ۱۳۹۳/۱۰/۱۷ | بیانات در دیدار مردم قم
  اگر آمدند شرط برداشتن تحریم را یک چیزى قرار دادند که شما غیرتت نمیگنجد که آن را انجام بدهى؛ چه کار میکنید؟ شرط میگذارند دست از اسلام، استقلال، حرکت به سوى علم، دست از فلان پدیده‌ى افتخارآمیز بردارید تا ما تحریم را برداریم؛ شما چه کار میکنید؟ قطعاً قبول نمیکنید.


  ۱۳۹۳/۱۰/۱۷ | بیانات در دیدار مردم قم
  دشمن فعلاً نمى‌آید با آرمانها، معارضه‌ى صریح بکند؛ چرا، اگر ما عقب‌نشینى کردیم، به‌صراحت هم میرسد.


  ۱۳۹۳/۱۰/۱۷ | بیانات در دیدار مردم قم
  آمریکایى‌ها با کمال وقاحت دارند میگویند «اگر در قضیه‌ى هسته‌اى ایران کوتاه هم بیاید، تحریمها یکجا و همه برداشته نخواهد شد»، این را صریح دارند میگویند. این نشان‌دهنده‌ى این است که به این دشمن نمیشود اطمینان کرد نمیشود اعتماد کرد.


  ۱۳۹۳/۱۰/۱۷ | بیانات در دیدار مردم قم
  کسی که ملت ایران را بخواهد تحقیر کند، با ضربه‌ی متقابل ملت ایران مواجه خواهد شد.


  ۱۳۹۳/۱۰/۱۹ | بیانات در دیدار مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس بین‌المللى وحدت اسلام
  آن تشیعی که ارتباط به ام‌آی‌شش انگلیس داشته باشد، آن تسننی که مزدور سی‌آی‌ای آمریکا باشد، نه آن شیعه است، نه آن سنی است؛ هر دو ضد اسلامند.


  ۱۳۹۳/۱۰/۱۹ | بیانات در دیدار مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس بین‌المللى وحدت اسلام
  دشمن کیست؟ دشمن، سرمایه‌داری آمریکا و استکبار جهانی است که امروز در رأس آن، آمریکا و صهیونیست‌هایند.


  ۱۳۹۳/۱۰/۱۹ | بیانات در دیدار مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس بین‌المللى وحدت اسلام
  مثل خاکریز نرم نباشید که دشمن از هرجا خواست بتواند در شما نفوذ کند؛ مستحکم باشید، ایستاده باشید اما «رحمآء بینهم»، بین خودتان، دلهایتان با هم صاف باشد، با هم مهربان باشید؛ اسمها نتواند شما را از هم جدا کند.
 • بهمن ماه

  بهمن ماه 1393کلیک کنید
  ۱۳۹۳/۱۱/۰۶ | دیدار دبیرکل جبهه مردمی آزادی فلسطین با رهبر انقلاب
  جمهوری اسلامی ایران تا روزی که آرمان فلسطین به ثمر برسد، مصمم خواهد ایستاد و آن روز را جوانان قطعاً خواهند دید.


  ۱۳۹۳/۱۱/۰۱ | پیام مهم رهبر انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی
  اسلام را از طریق منابع اصیل و مآخذ دست اول آن بشناسید. با اسلام از طریق قرآن و زندگی پیامبر بزرگ آن (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌و‌سلم) آشنا شوید.


  ۱۳۹۳/۱۱/۰۱ | پیام مهم رهبر انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی
  اجازه ندهید با چهره‌پردازی‌های موهن و سخیف، بین شما و واقعیت، سد عاطفی و احساسی ایجاد کنند و امکان داوری بیطرفانه را از شما سلب کنند.


  ۱۳۹۳/۱۱/۰۱ | بیانات در دیدار قهرمانان و ورزشکاران مسابقات آسیایی و پارا آسیایی
  آن خانم جوانى که با چادر میرود روى سکوى قهرمانى، نشان میدهد که در مقابل هجمه‌هاى قابل رؤیت و غیر قابل رؤیت که به این‌چنین کارى در دنیا از سوى مراکز ضد فرهنگ و ضد دین و ضد عصمت و پاکیزگى صورت میگیرد، مقاوم است.


  ۱۳۹۳/۱۱/۰۱ | بیانات در دیدار قهرمانان و ورزشکاران مسابقات آسیایی و پارا آسیایی
  تخلف تخلف است؛ از بالا تا پایین؛ مسئولین و غیر مسئولین، زبدگان و غیر زبدگان، قهرمانان علمى و قهرمانان ورزشى و قهرمانان صنعتى و قهرمانان سیاسى و هرکدامشان وقتى تخلف کردند، باید مثل تخلف با آن برخورد بشود.


  ۱۳۹۳/۱۱/۱۱ | بیانات در بازدید از نمایشگاه دستاوردهاى فناورى نانو
  امروز شتابْ علمى ما در دنیا در درجه‌ى اول است و در واقع شتاب علمى از متوسط خیلى خیلى بالاتر است لکن هنر این شتاب حداکثر این است که ما را از این عقب‌ماندگى تاریخى و از این فقر تاریخى یک مقدارى جلو بیاورد. ما باید این‌قدر این کار را ادامه بدهیم که برسیم به صفوف مقدم.


  ۱۳۹۳/۱۱/۱۹ | بیانات در دیدار جمعى از کارکنان و فرماندهان نیروى هوایى
  [یک‌] مسئول آمریکایی همین چند روز قبل از این میگوید که ایرانی‌ها گیر افتاده‌اند؛ ایرانی‌ها در قضایای هسته‌ای، با دست بسته پشت میز مذاکره حاضر میشوند. خب، این خطای محاسباتی است؛ ایرانی‌ها گیر نیفتاده‌اند، حالا شما در بیست ودوم بهمن ان‌شاءالله خواهید دید ملت ایران چه خواهد کرد و چه حضوری خواهد داشت.


  ۱۳۹۳/۱۱/۱۹ | بیانات در دیدار جمعى از کارکنان و فرماندهان نیروى هوایى
  بنده با توافقی که بتواند انجام بگیرد موافقم؛ البته توافق بد نه. آمریکایی‌ها مکرر تکرار میکنند و میگویند «ما معتقدیم که توافق نکردن، بهتر از توافق بد کردن است»؛ بله، ما هم همین عقیده را داریم؛ ما هم معتقدیم که توافق نکردن، بهتر است از توافق بد، توافقی که به ضرر منافع ملی است، توافقی که موجب تحقیر ملت بزرگ و با عظمت ایران است.


  ۱۳۹۳/۱۱/۱۹ | بیانات در دیدار جمعى از کارکنان و فرماندهان نیروى هوایى
  میگویند که «در یک برهه‌ای درباره‌ی اصول کلی توافق کنیم، بعد درباره‌ی جزئیات»، این را هم بنده نمی‌پسندم؛ این را من نمی‌پسندم. اگر توافق میکنند، جزئیات و کلیات و همه را در یک‌جلسه‌ی واحد تمام بکنند، امضا کنند.


  ۱۳۹۳/۱۱/۱۹ | بیانات در دیدار جمعى از کارکنان و فرماندهان نیروى هوایى
  اگر عزت بود، امنیت هم خواهد آمد؛ اگر امنیت بود، پیشرفت هم عملی خواهد بود؛ والا اگر یک ملت تحقیر شد، همه چیز او به بازی گرفته خواهد شد؛ حتی امنیت او، حتی ثروت او، و همه چیز او. عزت ملی بایستی محفوظ بماند.


  ۱۳۹۳/۱۱/۲۹ | بیانات در دیدار مردم آذربایجان
  از اول انقلاب تا امروز هر وقتى هر کارى را محول به مردم کردیم، آن کار پیش رفته است؛ هر کارى را انحصارى در اختیار مسئولان و رؤسا و مانند اینها قرار دادیم، کار متوقف مانده است. اگر متوقف نمانده است، کند پیش رفته است.


  ۱۳۹۳/۱۱/۲۹ | بیانات در دیدار مردم آذربایجان
  دو اشکال بزرگ در اقتصاد ما وجود داشته است: یکى اینکه اقتصاد ما نفتى بود؛ یکى اینکه اقتصاد ما دولتى بود.


  ۱۳۹۳/۱۱/۲۹ | بیانات در دیدار مردم آذربایجان
  محصولات داخلى را مردم مصرف کنند؛ نروند دنبال این نشانه‌ها. حالا مد شده است بگویند «برند» است، برند فلان؛ برند چیست!


  ۱۳۹۳/۱۱/۲۹ | بیانات در دیدار مردم آذربایجان
  اگر بناى بر تحریم باشد، در آینده این ملت ایران است که آنها را تحریم خواهد کرد. گازی که یک انرژی بسیار مهم و اثرگذاری است و دنیا به آن احتیاج دارد و همین اروپای بیچاره احتیاج به این گاز دارد، این گاز در اختیار ما است.


  ۱۳۹۳/۱۱/۲۹ | بیانات در دیدار مردم آذربایجان
  من فقط برای متدینین و افرادی که برای حرف ما حجیت شرعی قائلند، این را نمیگویم؛ من این حرف را برای هرکسی میگویم که به ایران علاقه‌مند است، به آینده‌ی کشور علاقه‌مند است، به فکر بچه‌های خودش است که بنا است فردا در این کشور زندگی کنند. شما مصنوعات خارجی را که مصرف میکنید، در واقع کمک میکنید به اینکه حجم آن بنگاه خارجی، آن کارگر خارجی، آن سرمایه‌دار خارجی، مدام بیشتر بشود و تولید داخلی ضربه بخورد، شکست بخورد. این را به همه‌ی مردم، بخصوص آن‌کسانی‌که مصارف زیادی دارند[میگویم‌]؛ دولتی‌ها هم همین‌جور


  ۱۳۹۳/۱۱/۲۹ | بیانات در دیدار مردم آذربایجان
  کار دست مردم، صحنه دست مردم، ابتکار عمل دست مردم؛ این هنر امام بزرگوار بود؛ صحنه را داد دست صاحبان کار؛ چون کشور صاحب دارد. در دوران طاغوت میگفتند کشور صاحب دارد؛ صاحب کشور کیست؟ شاه؛ درحالی‌که او یک انگل و سربار و زیادی در کشور بود، نه صاحب کشور؛ صاحب کشور مردمند؛ بله، کشور صاحب دارد؛ صاحب کشور کیست؟ مردم. کار وقتی دست خود مردم سپرده شد - که صاحبان کشورند، صاحبان آینده‌اند - آن‌وقت کارها به سامان خواهد رسید.
 • اسفند ماه

  اسفند ماه 1393کلیک کنید
  ۱۳۹۳/۱۲/۱۷ | دیدار مسئولان محیط زیست، منابع طبیعی و فضای سبز با رهبر انقلاب
  برای حل مسائلی همچون آلودگی هوا در کلان شهرها، و پدیده گرد و غبار و همچنین کمبود آب و فرسایش خاک، بیشتر از تبلیغات، باید کار و تلاش جدی و پیگیری مستمر انجام داد.

  ۱۳۹۳/۱۲/۲۱ | بیانات در دیدار اعضاى مجلس خبرگان رهبرى
  مطالبه‌ی اسلام از مسلمین، ایجاد نظام اسلامی به‌نحو کامل است؛ مطالبه‌ی اسلام، تحقّق کامل دین اسلام است.


  ۱۳۹۳/۱۲/۲۱ | بیانات در دیدار اعضاى مجلس خبرگان رهبرى
  این تیمی و هیئتی که رئیس جمهور محترم برای مذاکرات هسته‌ای گذاشته‌اند، مردمان امین و خوبی هستند. درعین‌حال من نگرانم؛ چون طرف مقابل، طرف حیله‌گری است .
باز شدن همه

در سال‌های گذشته نیز مخاطبان KHAMENEI.IR مهم‌ترین جمله‌ی سال را انتخاب کردند که شما می‌توانید آن را در سال‌های ۸۹ و ۹۰ و ۹۱ و ۹۲ مشاهده کنید.

نظرات مخاطبان : [ تعداد نظرات منتشره : 4209 نظر ]
 • سلطانی ،
  1394-02-23 - 11:09

  شماره 3و6 بنظرمن مهمترین است
 • پیمان ،
  1394-01-24 - 09:45

  باسلام وخداقوت برشما وتبریک نوروز فاطمی برشما.این جمله رهبر که: تولید و رونق اقتصادی را به جوانان جویای کار وبه ت‌انایی داخلی سپرد.
  
 • علیرضا ،
  1394-01-17 - 10:43

  1
 • محمد مهرزاد ،
  1394-01-17 - 01:32

  امنیت اسرائیل تأمین نخواهد شد چه توافق هسته‌اى بشود و چه نشود.
 • احمد ،
  1394-01-13 - 18:19

  ملت عاشق مبارزه با صهیونیست هاست
 • سید حسن ،
  1394-01-04 - 21:06

  آبان ماه 
  نیروهای مسلح ما سنگ تمام خواهند گذاشت
 • رضا رضایی ،
  1393-12-27 - 15:31

  "ملت عاشق مبارزه با صهیونیستهاست" چون میدانیم عمده جنایات علیه بشریت و مسلمانان توسط صهیونیسم جهانی اتفاق می افتد!
 • pand ،
  1393-12-26 - 23:54

  تیر ماه
  هدف دشمن اختلال در نظام محاسباتی من و شماست
 • امیرحسین ،
  1393-12-26 - 23:44

  چشم‌مان به دست دشمن نباشد که کی این تحریم را برمیدارد، کی فلان نقطه را موافقت میکند؛ به درک! نگاه کنیم ببینیم خودمان چه کار میتوانیم بکنیم.
 • حمید رازانی ،
  1393-12-26 - 23:35

  اسلام را از طریق منابع اصیل و مآخذ دست اول آن بشناسید. با اسلام از طریق قرآن و زندگی پیامبر بزرگ آن (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) آشنا شوید.
 • مادر ايراني ،
  1393-12-26 - 23:25

  ١-نامه مولاي ما به جوانان غربي 
  باعث شعف وصف ناشدني در بنده شد كه هر زمان جملات يا كلماتي از اين نامه را باز خواني يا بازشنيداري ميكنم همان حس شعف و نيرويي الهي را در عمق وجودم ميكنم و از خداوند ميخواهم بتوانم در راستاي تحقق اهداف اين نامه قدمي بردارم
  ٢- ملت ، عاشق مبارزه با صهيونيست هاست
  ٣- جملاتي با اين مضمون (در صورت حمله اسرائيل به ايران تل آويو و حيفا را باخاك يكسان ميكنيم)
 • علیرضا ،
  1393-12-26 - 23:21

  «ملت عاشق مبارزه با صهیونیست هاست.»
  بنظرم این جمله به یادماندنی ترین جمله عزیز دل ما حضرت امام خامنه ای بود.
 • معلم ،
  1393-12-26 - 23:04

  (همه دستگاه ها در دولت, وظیفه ی پشتیبانی آموزش و پرورش را دارند, چه دستگاه هایی که به برنامه و بودجه می پردازند, و چه دستگاه هایی که آنها را در مجلس شورای اسلامی تأیید می کنند و تصویب می کنند, باید نگاه همه به آموزش و پرورش یک چنین نگاهی باشد. تصور نکنند که اینجا جایی است که فقط هزینه بر است، گاهی نگاه اینجوری است, می گویند دستگاه هزینه بر. نه، اینجا دستگاهی است که هرچه شما هزینه کنید, به طور مضاعف دستاورد خواهید داشت, اینجا جایی است که ثروت سازان آینده, علم سازان آینده, تمدن سازان آینده, مدیران آینده, از اینجا به وجود خواهند آمد و خلق خواهند شد. اینجور نیست که ما خیال کنیم آموزش و پرورش فقط برای ما هزینه دارد, نخیر, دستاوردهایی بزرگ تر از دستاوردهای آموزش و پرورش وجود ندارد)
 • ایمان ،
  1393-12-26 - 22:35

  کرانه باختری مانند غزه باید مسلح شود..لبیک یا خامنه ای
 • عطشان ،
  1393-12-26 - 22:27

  گاهى بعضى از جوانهاى ما که مراجعه میکنند و جوابى نمىشنوند، به من نامه مینویسند و التماس میکنند که اجازه بدهید ما برویم در صفوف مقدم با رژیم صهیونیستى بجنگیم. ملت، عاشق مبارزه‌ى با صهیونیستها است.
 • ساره سلیمان فرد ،
  1393-12-26 - 22:22

  اگر بنابر تحریم باشد، ملت ایران هم می تواند تحریم کند و این کار را خواهد کرد.بیشترین سهم گاز دنیا در اختیار ملت ایران است و اروپا احتیاج به این گاز دارد.
 • 1393-12-26 - 22:14

  مراجع فرهنگی. مراجع فرهنگی یعنی چه کسانی؟ یعنی علما، اساتید، روشنفکران انقلابی، هنرمندان متعهد، اینها نگاه نقادانه خودشان را نسبت به اوضاع فرهنگی کشور همچنان داشته باشند و تذکر بدهند.
 • علی اصغر شریفیان ،
  1393-12-26 - 22:09

  
  
  
  
  
  (همه دستگاه ها در دولت, وظیفه ی پشتیبانی آموزش و پرورش را دارند, چه دستگاه هایی که به برنامه و بودجه می پردازند, و چه دستگاه هایی که آنها را در مجلس شورای اسلامی تأیید می کنند و تصویب می کنند, باید نگاه همه به آموزش و پرورش یک چنین نگاهی باشد. تصور نکنند که اینجا جایی است که فقط هزینه بر است، گاهی نگاه اینجوری است, می گویند دستگاه هزینه بر. نه، اینجا دستگاهی است که هرچه شما هزینه کنید, به طور مضاعف دستاورد خواهید داشت, اینجا جایی است که ثروت سازان آینده, علم سازان آینده, تمدن سازان آینده, مدیران آینده, از اینجا به وجود خواهند آمد و خلق خواهند شد. اینجور نیست که ما خیال کنیم آموزش و پرورش فقط برای ما هزینه دارد, نخیر, دستاوردهایی بزرگ تر از دستاوردهای آموزش و پرورش وجود ندارد)
 • امین میردریکوند ،
  1393-12-26 - 22:07

  امنیت اسرائیل تأمین نخواهد شد چه توافق هسته‌اى بشود و چه نشود
  
  
 • میم الف ،
  1393-12-26 - 21:55

  سلام
  اون تشبیه داعش به قابیل، خیلی جالب بود و تازگی داشت؛ البته برای بنده!
  "لَئِن بَسَطتَ اِلَىَّ یَدَکَ لِتَقتُلَنى ما اَنا بِباسِطٍ یَدِىَ اِلَیکَ لِاَقتُلَکَ..."
 • حمید گیوی ،
  1393-12-26 - 21:53

  ملت باید خود را قوی کند .
 • محمدحسین معصوم زاده ،
  1393-12-26 - 21:48

  گاهى بعضى از جوانهاى ما که مراجعه میکنند و جوابى نمىشنوند، به من نامه مینویسند و التماس میکنند که اجازه بدهید ما برویم در صفوف مقدم با رژیم صهیونیستى بجنگیم. ملت، عاشق مبارزه‌ى با صهیونیستها است.
 • مسعود ،
  1393-12-26 - 21:48

  گاهى بعضى از جوانهاى ما که مراجعه میکنند و جوابى نمىشنوند، به من نامه مینویسند و التماس میکنند که اجازه بدهید ما برویم در صفوف مقدم با رژیم صهیونیستى بجنگیم. ملت، عاشق مبارزه‌ى با صهیونیستها است.	۱۳۹۳/۰۹/۰۴
  ۲
 • احسان سبحانی ،
  1393-12-26 - 21:45

  «همه دستگاه ها در دولت, وظیفه ی پشتیبانی آموزش و پرورش را دارند, چه دستگاه هایی که به برنامه و بودجه می پردازند, و چه دستگاه هایی که آنها را در مجلس شورای اسلامی تأیید می کنند و تصویب می کنند, باید نگاه همه به آموزش و پرورش یک چنین نگاهی باشد. تصور نکنند که اینجا جایی است که فقط هزینه بر است، گاهی نگاه اینجوری است, می گویند دستگاه هزینه بر. نه، اینجا دستگاهی است که هرچه شما هزینه کنید, به طور مضاعف دستاورد خواهید داشت, اینجا جایی است که ثروت سازان آینده, علم سازان آینده, تمدن سازان آینده, مدیران آینده, از اینجا به وجود خواهند آمد و خلق خواهند شد. اینجور نیست که ما خیال کنیم آموزش و پرورش فقط برای ما هزینه دارد, نخیر, دستاوردهایی بزرگ تر از دستاوردهای آموزش و پرورش وجود ندارد.»
 • 1393-12-26 - 21:39

  ملت عاشق مبارزه با صهیونیست هاست
 • سیدپارسا ،
  1393-12-26 - 21:38

  نامه به جوانان اروپا و آمریکای شمالی
 • محسن ،
  1393-12-26 - 21:32

  گاهى بعضى از جوانهاى ما که مراجعه میکنند و جوابى نمى‌شنوند، به من نامه مینویسند و التماس میکنند که اجازه بدهید ما برویم در صفوف مقدم با رژیم صهیونیستى بجنگیم. ملت، عاشق مبارزه‌ى با صهیونیست‌ها است.
 • درخشاني ،
  1393-12-26 - 21:31

  گاهى بعضى از جوانهاى ما که مراجعه میکنند و جوابى نمى‌شنوند، به من نامه مینویسند و التماس میکنند که اجازه بدهید ما برویم در صفوف مقدم با رژیم صهیونیستى بجنگیم. ملت، عاشق مبارزه‌ى با صهیونیست‌ها است.
  
 • حامد خاک ،
  1393-12-26 - 21:26

  ملت ، عاشق مبادزه با صهیونیست ها است. 
  جانم فدای رهبری که نایب به حق امام زمان ( عج ) هستند.
 • سرباز کوچک آقام ،
  1393-12-26 - 21:20

  گاهى بعضى از جوانهاى ما که مراجعه میکنند و جوابى نمىشنوند، به من نامه مینویسند و التماس میکنند که اجازه بدهید ما برویم در صفوف مقدم با رژیم صهیونیستى بجنگیم. ملت، عاشق مبارزه‌ى با صهیونیستها است.
 • زمانی ،
  1393-12-26 - 21:00

  ملت، عاشق مبارزه‌ى با صهیونیست‌ها است.
 • بانو ،
  1393-12-26 - 20:58

  چشم‌مان به دست دشمن نباشد که کی این تحریم را برمیدارد، کی فلان نقطه را موافقت میکند؛ به درک! نگاه کنیم ببینیم خودمان چه کار میتوانیم بکنیم.
 • طیبه علی مرادی ،
  1393-12-26 - 20:30

  ملت عاشق مبارزه با صهیونیستهاست
 • امیر ،
  1393-12-26 - 20:19

  امنیت اسرائیل تأمین نخواهد شد چه توافق هسته‌اى بشود و چه نشود.
 • مهدی رفیعی نوکر آقا ،
  1393-12-26 - 20:12

  ملت، عاشق مبارزه‌ى با صهیونیستها است.
 • saeed ،
  1393-12-26 - 20:04

  امنیت اسرائیل تأمین نخواهد شد چه توافق هسته‌اى بشود و چه نشود.
 • فرشته ،
  1393-12-26 - 20:02

  چشممان به دست دشمن نباشد که کی این تحریم را برمیدارد، کی فلان نقطه را موافقت میکند؛ به درک! نگاه کنیم ببینیم خودمان چه‌کار میتوانیم بکنیم.
 • ساجد ،
  1393-12-26 - 19:59

  چشم‌مان به دست دشمن نباشد که کی این تحریم را برمیدارد، کی فلان نقطه را موافقت میکند؛ به درک! نگاه کنیم ببینیم خودمان چه کار میتوانیم بکنیم.
 • saieha ،
  1393-12-26 - 19:58

  با سلام!
  1. ملت، عاشق مبارزه‌ى با صهیونیستها است.
  2.اسلام را از طریق منابع اصیل و مآخذ دست اول آن بشناسید. با اسلام از طریق قرآن و زندگی پیامبر بزرگ آن (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) آشنا شوید.
  3	.اگر بناى بر تحریم باشد، در آینده این ملت ایران است که آنها را تحریم خواهد کرد. گازی که یک انرژی بسیار مهم و اثرگذاری است و دنیا به آن احتیاج دارد و همین اروپای بیچاره احتیاج به این گاز دارد، این گاز در اختیار ما است.
 • علی یوسفی نسب ،
  1393-12-26 - 19:58

  من با مذاکره کردن مخالف نیستم؛ مذاکره کنند؛ تا هروقت میخواهند مذاکره کنند! من معتقدم باید دل را به نقطه‌هاى امیدبخش حقیقى سپرد، نه به نقطه‌هاى خیالى.
 • amir ،
  1393-12-26 - 19:50

  حقیقی نه خیالی
 • راوی ،
  1393-12-26 - 19:49

  "بسم الله الرحمن الرحیم"
  آن جوانهایی که در تهران، در شهرهای گوناگون، در استانهای مختلف، در خود مشهد، در بسیاری از شهرهای دیگر کار فرهنگی میکنند، با اراده‌ی خودشان، با انگیزه‌ی خودشان ـ کارهای بسیار خوبی هم از آنها ناشی شده است که از بعضی از آنها ما بحمدالله اطّلاع پیدا کردیم ـ کار را هرچه میتوانند به‌طور جدّی دنبال کنند و ادامه بدهند.
 • عباس چرخیان ،
  1393-12-26 - 19:48

  امنیت اسراییل تامین نخواهد شد چه توافق هسته ای بشود وچه نشود
 • حجت الله عرب ،
  1393-12-26 - 19:30

  امنیت اسرائیل تأمین نخواهد شد چه توافق هسته‌اى بشود و چه نشود.
 • ف.جعفري ،
  1393-12-26 - 19:01

  مبادا به اسم اعتدال نيروهاي مومن را كنار بزنن
 • شارعی ،
  1393-12-26 - 18:56

  امنیت اسرائیل تأمین نخواهد شد چه توافق هسته‌اى بشود و چه نشود.
 • مجتبی ،
  1393-12-26 - 18:51

  حقیقی نه خیالی...
 • سید ،
  1393-12-26 - 18:51

  ملت عاشــــــــق مبــــــارزه با صهیـــونیست هاســـــت
  
 • احسانا ،
  1393-12-26 - 18:50

  (همه دستگاه ها در دولت, وظیفه ی پشتیبانی آموزش و پرورش را دارند, چه دستگاه هایی که به برنامه و بودجه می پردازند, و چه دستگاه هایی که آنها را در مجلس شورای اسلامی تأیید می کنند و تصویب می کنند, باید نگاه همه به آموزش و پرورش یک چنین نگاهی باشد. تصور نکنند که اینجا جایی است که فقط هزینه بر است، گاهی نگاه اینجوری است, می گویند دستگاه هزینه بر. نه، اینجا دستگاهی است که هرچه شما هزینه کنید, به طور مضاعف دستاورد خواهید داشت, اینجا جایی است که ثروت سازان آینده, علم سازان آینده, تمدن سازان آینده, مدیران آینده, از اینجا به وجود خواهند آمد و خلق خواهند شد. اینجور نیست که ما خیال کنیم آموزش و پرورش فقط برای ما هزینه دارد, نخیر, دستاوردهایی بزرگ تر از دستاوردهای آموزش و پرورش وجود ندارد)
 • رهام ،
  1393-12-26 - 18:45

  1
  من خودم عاشق مبارزه با صهيونيسم هستم
 • مجتبی اورعی ،
  1393-12-26 - 18:40

  آمریکا هیچ غلطى نمیتواند بکند... این غلطى که نمیتوانند بکنند، فقط غلط نظامى نیست، به‌معناى جامع کلمه، هیچ غلطى نمیتوانند بکنند.
 • علی یوسفی نسب ،
  1393-12-26 - 18:32

  من با مذاکره کردن مخالف نیستم؛ مذاکره کنند؛ تا هروقت میخواهند مذاکره کنند! من معتقدم باید دل را به نقطه‌هاى امیدبخش حقیقى سپرد، نه به نقطه‌هاى خیالى.
 • علی اصغر تاج نیا ،
  1393-12-26 - 18:25

  ملت ما عاشق مبارزه با اسرائیل است .
 • ابوالفضل ،
  1393-12-26 - 18:24

  اسلام را از طریق منابع اصیل و مآخذ دست اول آن بشناسید. با اسلام از طریق قرآن و زندگی پیامبر بزرگ آن (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌و‌سلم) آشنا شوید.
 • مریم ،
  1393-12-26 - 18:23

  این اعتقاد ما است که کرانه‌‌ى باخترى هم مثل غزه باید مسلح بشود.
 • رضا ،
  1393-12-26 - 18:18

  ملت باید خود را قوی کنند
 • فاطمه ،
  1393-12-26 - 18:13

  ملت ما عاشق مبارزه با اسرائیل هستند....♥♥♥
 • کمیل ،
  1393-12-26 - 18:12

  امنیت اسرائیل تأمین نخواهد شد چه توافق هسته‌اى بشود و چه نشود.
 • رضا ولی زاده ،
  1393-12-26 - 18:11

  ملت عاشق مبارزه با صهیونیست هاست.
 • سعید هدیه ،
  1393-12-26 - 18:09

  اهمه دستگاه ها در دولت, وظیفه ی پشتیبانی آموزش و پرورش را دارند, چه دستگاه هایی که به برنامه و بودجه می پردازند, و چه دستگاه هایی که آنها را در مجلس شورای اسلامی تأیید می کنند و تصویب می کنند, باید نگاه همه به آموزش و پرورش یک چنین نگاهی باشد. تصور نکنند که اینجا جایی است که فقط هزینه بر است، گاهی نگاه اینجوری است, می گویند دستگاه هزینه بر. نه، اینجا دستگاهی است که هرچه شما هزینه کنید, به طور مضاعف دستاورد خواهید داشت, اینجا جایی است که ثروت سازان آینده, علم سازان آینده, تمدن سازان آینده, مدیران آینده, از اینجا به وجود خواهند آمد و خلق خواهند شد. اینجور نیست که ما خیال کنیم آموزش و پرورش فقط برای ما هزینه دارد, نخیر, دستاوردهایی بزرگ تر از دستاوردهای آموزش و پرورش وجود ندارد)
 • علی قربانی ،
  1393-12-26 - 17:58

  گاهى بعضى از جوانهاى ما که مراجعه میکنند و جوابى نمىشنوند، به من نامه مینویسند و التماس میکنند که اجازه بدهید ما برویم در صفوف مقدم با رژیم صهیونیستى بجنگیم. ملت، عاشق مبارزه‌ى با صهیونیستها است.
 • جواد ایمانی ،
  1393-12-26 - 17:46

   آمریکا هیچ غلطى نمیتواند بکند... این غلطى که نمیتوانند بکنند، فقط غلط نظامى نیست، به‌معناى جامع کلمه، هیچ غلطى نمیتوانند بکنند.
 • ابوالفضل ،
  1393-12-26 - 17:38

  ملت عاش مبارزه با صهیونیست هاست...
 • سید عباس ،
  1393-12-26 - 17:07

  چشم‌مان به دست دشمن نباشد که کی این تحریم را برمیدارد، کی فلان نقطه را موافقت میکند؛ به درک! نگاه کنیم ببینیم خودمان چه کار میتوانیم بکنیم
 • حسین ارغند ،
  1393-12-26 - 17:06

  امنیت اسرائیل تأمین نخواهد شد چه توافق هسته‌اى بشود و چه نشود.
  ملت، عاشق مبارزه‌ى با صهیونیستها است.
  چشم‌مان به دست دشمن نباشد که کی این تحریم را برمیدارد، کی فلان نقطه را موافقت میکند؛ به درکککککککک....................!
  سخن من با شما درباره ی اسلام است .
  جونم فدات ... سید علی
 • akbar ،
  1393-12-26 - 16:55

  	 آمریکا هیچ غلطى نمیتواند بکند... این غلطى که نمیتوانند بکنند، فقط غلط نظامى نیست، به‌معناى جامع کلمه، هیچ غلطى نمیتوانند بکنند.
 • احمد ،
  1393-12-26 - 16:42

  همه جملات زیباست
  ولی این جمله اقارو خیلی دوس دارم
  چشم‌مان به دست دشمن نباشد که کی این تحریم را برمیدارد، کی فلان نقطه را موافقت میکند؛ به درک! نگاه کنیم ببینیم خودمان چه کار میتوانیم بکنیم
 • ابوالفضل مغربی ،
  1393-12-26 - 16:26

  من با مذاکره کردن مخالف نیستم؛ مذاکره کنند؛ تا هروقت میخواهند مذاکره کنند! من معتقدم باید دل را به نقطه‌هاى امیدبخش حقیقى سپرد، نه به نقطه‌هاى خیالى. 
  *جانم فدای امام خامنه ای*
 • حسن نوفلاح ،
  1393-12-26 - 16:13

  گاهى بعضى از جوانهاى ما که مراجعه میکنند و جوابى نمىشنوند، به من نامه مینویسند و التماس میکنند که اجازه بدهید ما برویم در صفوف مقدم با رژیم صهیونیستى بجنگیم. ملت، عاشق مبارزه‌ى با صهیونیستها است.
 • 1393-12-26 - 16:12

  ملت ما عاشق مبارزه باصهیونیست هاست
 • محمدرضا مزرعی فراهانی ،
  1393-12-26 - 15:56

  گاهى بعضى از جوانهاى ما که مراجعه میکنند و جوابى نمىشنوند، به من نامه مینویسند و التماس میکنند که اجازه بدهید ما برویم در صفوف مقدم با رژیم صهیونیستى بجنگیم. ملت، عاشق مبارزه‌ى با صهیونیستها است.
 • هادی ،
  1393-12-26 - 15:36

  گاهى بعضى از جوانهاى ما که مراجعه میکنند و جوابى نمىشنوند، به من نامه مینویسند و التماس میکنند که اجازه بدهید ما برویم در صفوف مقدم با رژیم صهیونیستى بجنگیم. ملت، عاشق مبارزه‌ى با صهیونیستها است.
 • رضا رضوانی فر ،
  1393-12-26 - 15:31

  ملت عاشق مبارزه با صهیونیست ها هستند
 • کاظمی ،
  1393-12-26 - 15:17

  باسلام خداوندراشاکریم که رهبرومقتدای دلسوزی داریم که بیاناتش راه حق رابه ماجوانان نشان میدهد.فرموده آقا ملت,عاشق مبارزه با صهیونیستهاست
 • رضا ،
  1393-12-26 - 15:12

  ملت عاشق مبارزه با صهیونیست هاست.
 • طلبه قوچانی ،
  1393-12-26 - 15:08

  ملت، عاشق مبارزه‌ى با صهیونیستها است.
 • 1393-12-26 - 15:04

  گاهى بعضى از جوانهاى ما که مراجعه میکنند و جوابى نمى‌شنوند، به من نامه مینویسند و التماس میکنند که اجازه بدهید ما برویم در صفوف مقدم با رژیم صهیونیستى بجنگیم. ملت، عاشق مبارزه‌ى با صهیونیست‌ها است.
 • میثم ،
  1393-12-26 - 14:53

  سلام
  
  گاهى بعضى از جوانهاى ما که مراجعه میکنند و جوابى نمى‌شنوند، به من نامه مینویسند و التماس میکنند که اجازه بدهید ما برویم در صفوف مقدم با رژیم صهیونیستى بجنگیم. ملت، عاشق مبارزه‌ى با صهیونیست‌ها است.
 • امید احمدی ،
  1393-12-26 - 14:52

  امنیت اسرائیل تأمین نخواهد شد چه توافق هسته‌اى بشود و چه نشود.
 • علی ،
  1393-12-26 - 14:40

  چشم‌مان به دست دشمن نباشد که کی این تحریم را برمیدارد، کی فلان نقطه را موافقت میکند؛ به درک! نگاه کنیم ببینیم خودمان چه کار میتوانیم بکنیم
 • هانیه سادات ،
  1393-12-26 - 14:22

  امنیت اسرائیل تأمین نخواهد شد. چه توافق هسته ای بشود و چه نشود.
 • زهرا ،
  1393-12-26 - 14:21

  ملت عاشق مبارزه با صهیونیست ها هستند
 • رضادرودی ،
  1393-12-26 - 13:56

  من با مذاکره کردن مخالف نیستم؛ مذاکره کنند؛ تا هروقت میخواهند مذاکره کنند! من معتقدم باید دل را به نقطه‌هاى امیدبخش حقیقى سپرد، نه به نقطه‌هاى خیالى.
 • فرهنگ ،
  1393-12-26 - 13:53

  روحی فداه
 • سید یاسر حکیمی ،
  1393-12-26 - 13:44

  کرانه باختری مسلح شود
 • محسن امین نژاد ،
  1393-12-26 - 13:40

  امنیت اسرائیل تأمین نخواهد شد چه توافق هسته‌اى بشود و چه نشود
 • 1393-12-26 - 13:38

  تا هر وقت که می خواهند مذاکره کنند.......
  زیبا ترین و آرامش بخش ترین جمله آقا در سال 93
 • فاطمه ،
  1393-12-26 - 13:33

  ملت ما عاشق مبارزه با صهیونیست است
 • حسین بهرامی ،
  1393-12-26 - 13:30

  1.ملت عاشق مبارزه با صهیونیست هاست .
  2. تکیه بر توان داخلی و تولید کلید رونق اقتصادی است.
  3. سخن من با شما درباره ی اسلام است.
 • محمدحسین صیرفی زاده ،
  1393-12-26 - 13:30

  امنیت اسرائیل تأمین نخواهد شد چه توافق هسته‌اى بشود و چه نشود
 • علیرضا آزادمهر ،
  1393-12-26 - 13:13

  من با مذاکره کردن مخالف نیستم؛ مذاکره کنند؛ تا هروقت میخواهند مذاکره کنند! من معتقدم باید دل را به نقطه‌هاى امیدبخش حقیقى سپرد، نه به نقطه‌هاى خیالى.
 • muhammad ،
  1393-12-26 - 13:12

  با سلام.
  من به عنوان یک فرد ایرانی صحبت رهبرم در تاریخ 93/1/1 را بسیار می پسندم ما تنها کشوری هستیم که تاکنون توانسته ایم 36 سال تحریم را تحمل کنیم ما نباید چشممان به طرف بیگانه باشد.
  ما دانشمندانی داریم که در جهان نظیر ندارند ما بادید از انها به نحو احسن بهره بگیریم.
  
  خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست. 
 • هما ،
  1393-12-26 - 13:08

  اسلام را از طریق منابع اصیل و مآخذ دست اول آن بشناسید. با اسلام از طریق قرآن و زندگی پیامبر بزرگ آن (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌و‌سلم) آشنا شوید.
  
 • مهدی ،
  1393-12-26 - 13:04

  گاهى بعضى از جوانهاى ما که مراجعه میکنند و جوابى نمىشنوند، به من نامه مینویسند و التماس میکنند که اجازه بدهید ما برویم در صفوف مقدم با رژیم صهیونیستى بجنگیم. ملت، عاشق مبارزه‌ى با صهیونیستها است.
 • محمد ،
  1393-12-26 - 12:26

  ملت، عاشق مبارزه‌ى با صهیونیستها است.
 • مجید. ،
  1393-12-26 - 12:13

  جمله سوم , اگر چه همشون جملات پر معنایی هستند , این جمله به دل من بیشتر نشست , چون خیلی ها چشمشون به دست دشمنه 
 • امیرحسین صنایعی ،
  1393-12-26 - 12:11

  به نظرم:
  تا هروقت میخواهند مذاکره کنند! اما باید دل را به نقطه‌هاى امیدبخش حقیقى سپرد، نه به نقطه‌هاى خیالى
 • بابک ،
  1393-12-26 - 12:07

  رهبرم
  هر لحظه نگاهت کتابیست 
  چگونه یادماندنی ترین را بجویم ؟
  از این سراسر عطر کلامت . 
  
  بابک قانونی
 • lمحمد ،
  1393-12-26 - 12:02

  من با مذاکره کردن مخالف نیستم؛ مذاکره کنند؛ تا هروقت میخواهند مذاکره کنند! من معتقدم باید دل را به نقطه‌هاى امیدبخش حقیقى سپرد، نه به نقطه‌هاى خیالى
 • هدايتى ،
  1393-12-26 - 11:57

   امنیت اسرائیل تأمین نخواهد شد چه توافق هسته‌اى بشود و چه نشود.	۱۳۹۳/۰۹/۰۶
  
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی