news/content
نسخه قابل چاپ
1393/11/19

بیانات در دیدار جمعى از فرماندهان و کارکنان نیروى هوایى

    در روز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم‌(۱)
خوشامد عرض میکنم به برادران عزیز، مسئولان مشاغل بسیار حسّاس در بخش مهمّی از نیروهای مسلّح، یعنی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی و پدافند. و این روز را که در واقع روز نیروی هوایی است، به همه‌ی شما، به همه‌ی کارکنان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و پدافند و به خانواده‌های شما تبریک عرض میکنم. از گروه سرود هم به‌خاطر اجرای خوبشان تشکّر میکنیم.
مسئله‌ی نوزدهم بهمن که شما هر سال این روز را گرامی میدارید، فراتر از یادآوریِ یک خاطره‌ی شیرین است؛ بله، خاطره‌ی مهمّی است، خاطره‌ی شیرینی است و جا دارد که این‌گونه خاطرات را انسان نگه دارد لکن قضیه از این فراتر است. حادثه‌ی نوزدهم بهمن، یک مضمون پرمغز و ماندگار است؛ یعنی این حادثه‌ای که اتّفاق افتاد و جوانهای نیروی هواییِ نظام پادشاهی پا شدند، آمدند با امام بیعت کردند، با آن وضوح، با آن شجاعت - که من حاضر بودم در آن مراسم؛ برخی از اینها، کارتهای شناسایی‌شان را بالای دست گرفته بودند و نشان میدادند - این یک معنایی دارد، یک مضمونی دارد، که آن مضمون را باید حفظ کرد؛ [ این‌] یک وظیفه‌ی انقلابی است. آن مضمون چیست؟ آن این است که انقلاب، یک سخن حق و پرجاذبه‌ای بود که توانست دلها را - دلهای بی‌غرض و مرض را، دلهای آگاه و روشن را - در هر نقطه‌ای از کشور که بودند به سمت خود جذب کند؛ حتّی در جایی مثل نیروی هوایی ارتش پادشاهی که نورچشمی و سوگلیِ دستگاه‌های حاکم آن روز، بلکه سوگلیِ آمریکا بود. با نیروی هواییِ ارتش، آن روز مثل یک سوگلی رفتار میشد؛ هم آمریکایی‌ها، هم عوامل آنها در کشورمان - که متأسّفانه در رأس امور قرار داشتند و حکومت دست آنها بود - این‌جوری با نیروی هوایی رفتار میکردند و برخورد میکردند. آن‌وقت همین نیروی هوایی، تحت تأثیر جاذبه‌ی حقیقت انقلاب، آن‌چنان به هیجان آمد که یک چنین کار بزرگی را انجام داد؛ یعنی در روز روشن، جلوی چشم این همه مأمور و در معرض تهدیدهای گوناگونی که آن روز وجود داشت، بلند شدند آمدند با امام در خیابان «ایران» بیعت کردند، سرود خواندند، ایستادند و کارتهای شناسایی‌شان را سرِ دستشان گرفتند. آن مضمون مهمّ این حادثه این است؛ جاذبه‌ی عجیب انقلاب، و آن حقیقتی که در درون انقلاب نهفته بود که دلها را به سمت خودش جذب میکرد؛ این را ما بایستی بشناسیم، بدانیم و حفظ کنیم.
علاوه بر کشور، در دنیا هم همین اتّفاق افتاد. خب، این انقلاب، این توانایی را داشت که به تمام زوایای کشور نفوذ کند و حضور پیدا کند، یعنی مثلا فرض کنید نه فقط در شهرها، در روستاها هم مردم بلند میشدند و از نقطه‌ای به نقطه‌ی دیگر میرفتند و شعار میدادند؛ شعار به نفع امام و انقلاب، و علیه رژیم مستبد و دیکتاتور؛ این‌جور همه‌ی ملّت به پا خاستند. علاوه‌ی بر این، در سطح جهان هم همین اتّفاق افتاد - البتّه با نوعی تدریج - یعنی در همه‌جای دنیا؛ در آسیا، در اعماق آفریقا، حتّی در آمریکای لاتین ملّتها از اینکه یک ملّتی پیدا شده است که این شجاعت را، این دلیری را دارد که در مقابل آمریکا بِایستد و زورگویی آمریکا را علنا رد بکند، به هیجان می‌آمدند. خیلی‌ها با زحمت رادیوهای ایران را میگرفتند. من دیدم کسانی را که در کشورهای عربی بودند، و از بس رادیوی فارسی ایران را گوش کرده بودند، فارسی یاد گرفته بودند. این جاذبه است؛ جاذبه‌ی انقلاب است که دلها را - توده‌های مردم را، روشنفکران را، جوانان را، دانشگاهیان را - در همه‌جای دنیایی که تحت تأثیر شدید تبلیغات دشمن قرار نداشت، توانست به خودش جذب کند؛ این اتّفاق در همه‌جا افتاد. اینکه ببینند یک ملّتی در مقابل زورگویی می‌ایستد، ملّتهایی را که خودشان در چالش زورگویی‌های آمریکا و قدرتهای غربی بودند، به هیجان می‌آورْد؛ اینها را طرف‌دار میکرد؛ علاقه‌مند میکرد. این در همه جای - باید گفت - دنیای استضعاف؛ در آفریقا، در آسیا، در نقاط دوردست، در آمریکای لاتین، در همه جا تقریبا عمومیت داشت. این را ما کاملا مطّلع شدیم؛ افراد زیادی میرفتند، می‌آمدند و تأثیر انقلاب و تأثیر نام امام را انسان بروشنی مشاهده میکرد.
خب، نقطه‌ی مقابل چه بود؟ نقطه‌ی مقابل، آن قدرتهایی بودند که این حرکت عظیم علیه آنها بود؛ در رأس آنها، دولت ایالات متّحده‌ی آمریکا. اینها از اینکه یک چنین حرکت عظیم و رو به گسترشی، همه‌ی ملّتهای تحت نفوذ اینها را دارد فرا میگیرد، بشدّت برآشفته و متوحّش بودند و وادار به عکس‌العمل شدند و عکس‌العمل‌های تند نشان دادند. اوّلین علاجی هم که به ذهنشان رسید، این بود که کانون را خاموش کنند؛ آن مرکزی، آن کانونی را که همه‌ی این هیجانها از آنجا برمیخیزد، این را خاموش کنند تا به‌طور طبیعی در جاهای دیگر، مسئله از بین برود. لذا هرچه توانستند فشار آوردند.
دشمنیِ آمریکا با جمهوری اسلامی از روز اوّل شروع شد؛ این را جوانها بدانند. هرچه توانستند انجام دادند؛ یعنی واقعا هیچ کاری که یک دولتی مثل آمریکا بتواند با یک ملّتی، با یک کشوری بکند از لحاظ نظامی، از لحاظ اقتصادی، از لحاظ امنیتی، از لحاظ ارتباطات فرهنگی وجود ندارد که نکرده باشد؛ هر کاری توانسته‌اند تا امروز انجام داده‌اند. دشمنیِ آنها با «انقلاب» بود و هست؛ دشمنیِ آنها با مردمی است که این انقلاب را پذیرفته‌اند و قبول کرده‌اند. این غلط است که بعضی این‌جور وانمود کنند که دشمنیِ آمریکا و رژیم مستکبر با اشخاص است - با امام دشمن بودند یا امروز با علی خامنه‌ای دشمنند - این‌جور نیست؛ دشمنیِ آنها با اصل این مفهوم است، با اصل این حرکت است، با اصل این جهت‌گیریِ توأم با ایستادگی و استقلال‌طلبی و عزّت‌طلبی است و با ملّتی که اینها را پذیرفته است و دارد عمل میکند؛ دشمنی با اینها است. و این دشمنی، آن روز بوده است، امروز هم هست و ادامه دارد. ملّتی که پای این حرف ایستاد در طول این سالهای متمادی و مشکلات آن را تحمّل کرد، برایشان مبغوض است. بعضی از سیاستمداران آمریکایی خطا کردند و در لفظ هم همین را گفتند؛ در این چند سال گذشته از دهنشان در رفت، تصریح کردند که با ملّت ایران دشمنند؛ با ملّت ایران مخالفند؛ امروز هم هر حرکتی از سوی آمریکایی‌ها و هم‌پیمانانشان و همراهانشان انجام میگیرد، برای به زانو درآوردن ملّت ایران است؛ برای تحقیر ملّت ایران است.
البتّه دچار خطایند؛ دچار اشتباه در تحلیلند؛ این یک واقعیتی است که آمریکایی‌ها در تحلیل حوادث این منطقه و به‌طور خاص تحلیل حوادث کشور عزیز ما دچار خطایند؛ دچار اشتباه‌های راهبردی هستند؛ همین خطاها هم هست که به آنها دارد مرتّبا صدمه میزند، ضربه میزند و ناکامشان میکند؛ خطای محاسباتی دارند.
[ یک‌] مسئول آمریکایی(۲) همین چند روز قبل از این میگوید که ایرانی‌ها گیر افتاده‌اند؛ ایرانی‌ها در قضایای هسته‌ای، با دستِ بسته پشت میز مذاکره حاضر میشوند. خب، این خطای محاسباتی است؛ ایرانی‌ها گیر نیفتاده‌اند، حالا شما در بیست ودوّم بهمن ان‌شاءالله خواهید دید ملّت ایران چه خواهد کرد و چه حضوری خواهد داشت؛ آن‌وقت معلوم میشود که آیا دست ملّت ایران بسته است؟ دست ملّت ایران بسته نیست و این را در عمل نشان داده‌است و بعد از این هم نشان خواهد داد؛ مسئولین هم همین‌جور؛ مسئولین کشور هم ان‌شاءالله با ابتکارات خودشان، با شجاعت خودشان نشان خواهند داد که دست ملّت ایران بسته نیست. او تصوّر میکند که ایران را در سه‌کنج گیر انداخته! میگوید پشت ایرانی‌ها به دیوار رسیده است! نه آقا، اشتباه میکنید! شما هستید که دچار مشکلید. همه‌ی واقعیتهای منطقه‌ی ما نشان‌دهنده‌ی این است که آمریکا در اهداف خود در این منطقه و در بیرون این منطقه شکست خورده است. آمریکا در سوریه شکست خورد، آمریکا در عراق شکست خورد، آمریکا در لبنان شکست خورد، آمریکا در قضیه‌ی فلسطین شکست خورده است، آمریکا در غزّه شکست خورده است، آمریکا در تسلّط بر مسائل افغانستان و پاکستان شکست خورده است، در بین آن ملّتها منفور است؛ در خارج از این منطقه هم همین‌طور است؛ آمریکا در اوکراین شکست خورده است؛ شما هستید که دچار شکست شدید؛ سالهای متمادی است شکست پشتِ سرِ شکست!
جمهوری اسلامی پیش رفته است. امروز جمهوری اسلامی با نظام جمهوری اسلامی در ۳۵ سال قبل، قابل مقایسه نیست. تراکم تجربه‌ها، تراکم کارها، پیشرفتهای فراوان، نفوذ عظیم منطقه‌ای، رسوخ مبانی انقلاب در اعماق دلهای جوانان این کشور؛ اینها چیزهای کوچکی است؟ این حوادث وجود دارد؛ اینها حقایقی است.
در مورد مسائل گوناگون دچار همین خطای محاسباتی هستند. به فضل پروردگار، با همّت مردم، با همّت شما جوانها در همه جای کشور، در همه‌ی بخشهای گوناگون دیگر هم شبیه همین فعّالیتهایی که فرمانده‌ی محترم الان گفت که در نیروی هوایی انجام گرفته است، در یک سطح وسیعی، در همه‌ی دستگاه‌های کشور در حال انجام است؛ آن هم در حال تحریم، آن هم درحالی‌که دشمنان تحریم کرده‌اند؛ ما در علوم پیشرفت داریم، در فنّاوری پیشرفت داریم، در مسائل گوناگون اجتماعی پیشرفت داریم، در مسائل گوناگون بین‌المللی پیشرفت داریم؛ تجربیات گوناگون، پی‌درپی برای جمهوری اسلامی یک ذخیره‌ی ارزشمند دارد به‌وجود می‌آورد. ما داریم جلو میرویم و پیشرفت میکنیم، علی‌رغم دشمن، به کوری چشم دشمن؛ آنها هستند که نتوانستند. آنها میخواستند این ریشه را قلع و قمع کنند، آنها حاضر نبودند نظام جمهوری اسلامی را تحمّل کنند [امّا] امروز مجبورند نظام جمهوری اسلامی را تحمّل کنند. در مسائل گوناگون هم با طرق مختلف سیاسی، امنیتی، اقتصادی، فرهنگی - انواع و اقسام ترفندها - هر ضربه‌ای که بتوانند وارد میکنند لکن بی نتیجه است؛ جمهوری اسلامی، با قدرت در حال پیشرفت کردن است.
حالا آنها مسئله‌ی هسته‌ای را به‌عنوان یک نمونه‌ای در دست گرفته‌اند و این‌جور وانمود میکنند که جمهوری اسلامی در قضیه‌ی هسته‌ای درمانده است؛ قضیه این‌جور نیست.
من همین جا این را بگویم: اوّلا بنده با توافقی که بتواند انجام بگیرد موافقم؛ البتّه توافق بد نه. آمریکایی‌ها مکرّر تکرار میکنند و میگویند «ما معتقدیم که توافق نکردن، بهتر از توافق بد کردن است»؛ بله، ما هم همین عقیده را داریم؛ ما هم معتقدیم که توافق نکردن، بهتر است از توافق بد، توافقی که به ضرر منافع ملّی است، توافقی که موجب تحقیر ملّت بزرگ و با عظمت ایران است.
ثانیا این را هم همه بدانند: مسئولین ما و هیئت مذاکره‌[ کننده‌ی‌] ما و دولت ما همه‌ی تلاششان را دارند میکنند که حربه‌ی تحریم را از دست دشمن خارج کنند.
تلاش آنها برای این است که حربه‌ی تحریم را از دست این دشمن غدّار بیرون بیاورند. البتّه اگر توانستند چه بهتر [امّا ]اگر نتوانستند همه بدانند، هم دشمنان ما بدانند، هم دوستان ما در دنیا بدانند، در داخل راهکارهای فراوانی وجود دارد که حربه‌ی دشمن را کند میکند. این‌جور نیست که تصوّر کنیم حربه‌ی تحریم، بلاشک یک حربه‌ی کاری است؛ نخیر، ما اگر همّت کنیم، ما اگر به داشته‌های خودمان درست توجّه کنیم - که خب این روحیه بحمدالله هست - میتوان حربه‌ی تحریم را کند کرد، ولو از دست دشمن نتوان خارج کرد.
ثالثا در این قضیه، یک نکته‌ی خوبی را رئیس‌جمهور محترم، چندی پیش در یک سخنرانی‌ای برزبان آوردند و آن اینکه مذاکره معنایش این است که دو طرف سعی کنند به نقطه‌ی مشترک برسند؛(۳) خب این معنایش این است که یک‌طرف نخواهد همه‌ی آنچه را مورد علاقه‌ی او و مورد توقّع اواست تحقّق پیدا کند. آمریکایی‌ها این‌جورند. آمریکایی‌ها و چند کشور اروپایی - که مثل بچّه دنبال آمریکا در حرکتند و واقعا اشتباه هم دارند میکنند، دچار یک اشتباه راهبردی هستند این کشورهای اروپایی تابع آمریکا - با پرتوقّعیِ تمام، حرفشان این است که همان‌چه آنها میخواهند، با همان خصوصیات که آنها میخواهند بایستی تحقّق پیدا کند؛ خب این غلط است، این راه مذاکره نیست. طرف ایرانی، برخی از کارهایی که میتوانست او را به توافق نزدیک کند انجام داده است. کارهای متعدّدی را انجام داده: گسترش و توسعه‌ی ماشین‌های غنی‌سازی را متوقّف کرده، خب این را لازم دانستند که یک برهه‌ای متوقّف کنند؛ تولید اورانیوم بیست درصد را - که یک کار بسیار بزرگی است رسیدن به دانش و فنّاوری بیست درصد، کار بسیار بزرگی بود؛ این را کسانی که اهل فنّند میدانند که رسیدن از پنج درصد به بیست درصد، اهمّیتش خیلی بیشتر است از رسیدن از بیست درصد به بالا؛ این کار بزرگ را جوانان ما و فنّاوران متعهّد ما انجام دادند - متوقّف کردند، اقتضای مذاکره این بود که متوقّف بکنند؛ کارخانه‌ی اراک را که یکی از کارهای بسیار بزرگ و مهمّ فنّاوری و یک هنر بزرگ فنّاوری است، فعلا متوقّف کرده‌اند؛ فردو را که یکی از برترین ابتکارهایی است که نیروهای ما و عناصر داخلی ما آن را برای امنیت دستگاه‌های سانتریفیوژ ما توانستند تأمین بکنند و تضمین بکنند، فعلا متوقّف کرده‌اند. این همه کارهای بزرگ انجام داده‌اند، طرف ایرانی بنابراین منطقی عمل کرده است، طبق منطق مذاکره عمل کرده است؛ طرف مقابل زیاده‌خواهی میکند، پررویی میکند، باج‌خواهی میکند؛ خب مسئولین ما اگر چنانچه در این زمینه‌ها ایستادگی نشان بدهند، حق با آنها است، کسی نباید آنها را ملامت بکند، باید ایستادگی به خرج بدهند و دارند به خرج میدهند، ایستادگی به‌خرج میدهند. یعنی جمهوری اسلامی از آغاز و در مسائل گوناگون، با منطق حرکت کرد؛ ما در جنگ تحمیلی، منطق را مبنای کار خودمان قرار دادیم؛ در قبول قطعنامه، منطقی عمل کردیم؛ در قضایای گوناگونی که بعد از جنگ تا امروز وجود داشته است، همه جا بر اساس منطق و استدلال عمل کردیم؛ هیچ کجا جمهوری اسلامی بی‌منطقی نشان نداده است؛ در این قضیه هم با منطق دارد حرکت میکند. منتها طرف مقابل منطق سرش نمیشود؛ طرف مقابل هم به بی‌منطقیِ با تکیه‌ی بر زور - خود آنها هم میگویند که ما توانسته‌ایم ایران را وادار کنیم که دستگاه‌های هسته‌ای را گسترش ندهد، فلان چیز را متوقّف کند، فلان چیز را تعطیل کند؛ راست میگویند، این کارها را جمهوری اسلامی بر طبق منطق مذاکرات انجام داده است - اقرار میکند؛ منتها زیاده‌خواهی میکنند. خب، ملّت ایران زیر بار زیاده‌خواهی و زورگویی نخواهد رفت.
ما با پیشرفت این کاری که مسئولین دولتی ما شروع کرده‌اند و تلاش هم دارند میکنند - واقعا دارند تلاش میکنند و وقت میگذارند و نیرو صرف میکنند - موافقیم؛ به یک توافق خوب هم اگر برسد موافقیم. بنده هم موافقم، مطمئنّم که ملّت ایران هم آن توافقی را که در آن عزّت او محفوظ بماند، احترامش محفوظ بماند، منافعش حفظ بشود، مخالفتی ندارد، موافقت خواهد کرد؛ منتها باید این خصوصیات، بلاشک ملاحظه بشود؛ باید تکریم و حرمت ملّت ایران و مسئله‌ی اساسیِ مهمّی که عبارت است از پیشرفت ملّت ایران، محفوظ بشود و محفوظ بماند. ملّت ایران عادت نکرده است که به زورگوییِ دشمنان گوش فرا بدهد و تسلیم زورگویی و باج‌خواهی بشود؛ آن‌طرف هرکه باشد، آمریکا باشد[یا دیگران‌]. یک‌روزی آمریکا و شوروی سابق، در مقابل جمهوری اسلامی دست به دست هم داده بودند و با همه‌ی اختلافاتی که داشتند، زور میگفتند؛ جمهوری اسلامی زیر بار زور آنها نرفت، جمهوری اسلامی پیروز شد، جمهوری اسلامی موفّق شد؛ امروز هم همین‌جور خواهد بود. امروز هم ملّت ایران و نظام جمهوری‌اسلامی، زیر بار زور نخواهد رفت.
این حرفی هم که حالا انسان می‌شنود که میگویند که «در یک برهه‌ای درباره‌ی اصول کلّی توافق کنیم، بعد درباره‌ی جزئیات»، این را هم بنده نمی‌پسندم؛ این را من نمی‌پسندم. با تجربه‌ای که از رفتارهای طرف مقابل داریم، احساس میکنم که این وسیله‌ای خواهد شد برای بهانه‌گیری‌های پی‌درپی برسر جزئیات. اگر توافق میکنند، جزئیات و کلّیات و همه را در یک‌جلسه‌ی واحد تمام بکنند، امضا کنند. اینکه کّلیات را جداگانه توافق کنند، و بعد بر اساس آن کلّیات - که یک‌چیزهای مبهمی است، تفسیرپذیر است، تحلیل‌پذیر است - بروند سراغ جزئیات، نه، این منطقی نیست.
همه‌ی آنچه هم قرارداد بسته میشود بین مسئولین ما و بین طرف مقابل، باید روشن، واضح، غیر قابل تفسیر و تأویل باشد. این‌جور نباشد که طرف مقابل - که با دبّه‌کردن و چک‌وچانه زدن، کار خود را پیش میبرد - بتواند باز سر قضایای گوناگون، بهانه‌گیری کند، دبّه در بیاورد، کارها را مشکل بکند؛ نه، همه‌ی اینها برای این است که سلاح و حربه‌ی تحریم از دست دشمن خارج بشود. اگر بتوانند این کار را بکنند خوب است. البتّه باید به معنای واقعی کلمه تحریم از دست دشمن خارج بشود، تحریم برداشته بشود؛ توافقِ به این صورت‌[ بشود]؛ والّا اگرچنانچه در این زمینه به توفیق نرسیدند، ملّت ایران و مسئولین و دولت محترم و دیگران، راه‌های فراوانی دارند و یقینا باید آن راه‌ها را طی کنند برای اینکه بتوانند حربه‌ی تحریم را بی‌اثر کنند و کُند کنند.
ان‌شاءالله در بیست‌ودوّم بهمن، ملّت ایران نشان خواهد داد که کسی که ملّت ایران را بخواهد تحقیر کند، با ضربه‌ی متقابل ملّت ایران مواجه خواهد شد. همه‌ی ملّت ایران، همه‌ی دلسوزان، در این جهت متّفقند که عزّت ملّی برای یک کشور، بسیار بسیار مهم است. اگر عزّت بود، امنیت هم خواهد آمد؛ اگر امنیت بود، پیشرفت هم عملی خواهد بود؛ والّا اگر یک ملّت تحقیر شد، همه چیز او به بازی گرفته خواهد شد؛ حتّی امنیت او، حتّی ثروت او، و همه چیز او. عزّت ملّی بایستی محفوظ بماند و مسئولین این را میدانند و ملّت ایران ان‌شاءالله در بیست‌ودوّم بهمن با حضور خود، با نشان دادن اقتدار خود، با نشان دادن عزم راسخ خود، ان‌شاءالله دشمن را به زانو درخواهد آورد. پروردگارا ! همه‌ی ملّت ایران را مشمول الطاف و برکات خود قرار بده؛ همه‌ی ما را مشمول هدایتهای خود قرار بده؛ پروردگارا ! شهدای عزیز دوران جنگ تحمیلی و قبل از آن و بعد از آن و همه‌ی شهدای نیروهای مسلّح و شهدای نیروی هوایی را با پیغمبر محشور بفرما؛ امام بزرگوار ما را - که سلسله‌جنبان این حرکت مبارک، آن مرد بزرگ بود - با پیغمبر محشور کن.
والسّلام‌علیکم‌ورحمةالله‌وبرکاته‌
 
۱) قبل از شروع بیانات معظّمٌ‌له، امیر سرتیپ خلبان حسن شاه‌صفی (فرمانده‌ی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران) گزارشی ارائه کرد.
۲) دیوید کوهن‌
۳) سخنرانی در جمع مردم استان زنجان ۱۳۹۳/۰۷/۲۹

لطفاً نظر خود را بنویسید:

کدامنیتی : *
اعدادي را که مي بینيد ، وارد کنید
*
نظرات مخاطبان : [ تعداد نظرات منتشره : 43 نظر ]
 • سرباز ولایت ،
  1393-12-19 - 21:43

  خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست. اقا ما تا آخر پشت ولایت فقیه هستیم. . . آقا جان ازتو به یک اشاره امن به سر دویدن...
   وای اگر خامنه ای اذن جهادم دهد         ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد
  آقا ما چشممون به شماست. که هر زمان لازم بدونید در راه اسلام جان دهیم.
 • فاطمه ،
  1393-12-16 - 00:49

  درود خدا بر رهبر عزیزمون...لبیک یا خامنه ای
 • مهدي ،
  1393-12-15 - 17:40

  زنده باد خامنه اي بزرگ!!!
   رهبر ازادي و مبارزه با استكبار. 
 • میر یوسف هاشمی ،
  1393-12-14 - 18:28

  آقا جان خداوند متعال سایه ی شما را از روی سر مردم بزرگ ایران وسایر مستضعفان جهان کم نکند.و ان شاء الله این پرچم اسلام ناب محمدی را خودتان به صاحب اصلی اش برسانید. ( الهم عجل لولیک فرج واحفظ امامنا الخامنه ای) 
 • حسینی ،
  1393-12-06 - 11:51

  بعد از سلام و ابراز علاقه شدید به رهبرم،حضرت آقای ما بسیجی ها،چند نکته به نظرم رسید که دوست دارم بگم و بپرسم.(هر چند نمی دونم اصلا امکانش هست که پاسخی بشنوم یا نه.)
  اول از همه اینکه خیلی دوست دارم بدونم آیا این پیام ها و یا حداقل مضمون کلی اونها به گوش رهبرم می رسه یا نه؟
  دومیش اینه که آیا همه پیامها در صفحه درج میشه یا فیلترینگی هم در کار هست.(البته طبیعیه بی احترامی حذف بشه،اما ایده من اینه که با حذف بی احترامی های افراد که در واقع دارن به خودشون توهین میکنن،انتقادات باید بیان بشه.)
  نکته آخر هم این که اگر انتقادی داشته باشیم یا حرف مهمی که واقعا بخوایم به گوش آقا برسه باید چیکار کنیم؟همین جا پیام بگذاریم یا جای دیگری برای این کار در نظر گرفته شده؟یا اینکه اصلا راهی نیست؟
  فقط خدا می دونه که چقدر خوشحال میشم اگه جواب این سوالامو بدونم.ممنون.
  اللهم احفظ قائدنا الامام خامنه ای...
 • دوستدار ولایت ،
  1393-12-05 - 22:17

  ارتش ولایی عاشق رهبر
 • فرهمند ،
  1393-11-28 - 00:48

  من آوای جلی را دوست دارم
  دعای «ینجلی» را دوست دارم
  
  «دوبیتی» جا ندارد تا بگویم ...
  چقدر رهبرم سید علی را دوست دارم
 • امیر ،
  1393-11-27 - 00:23

  خدا حفظ بکنه رهبر عزیزمون رو
 • علمدار نسب ،
  1393-11-25 - 15:26

  وای اگر سید علی حکم جهادم دهد ...
 • خسرویان ،
  1393-11-25 - 09:32

  خدا را شاکرم که توانستم در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کنم .
 • عبدالرسول ،
  1393-11-24 - 20:07

  باسلام به غیور مردان ارتش جمهوری اسلامی ایران.
  ما تابع امررهبر هستیم،انچه ایشان صلاح بدانند یقینا به صلاح ماست حتی اگر در ظاهر به ضرر ما باشد همچنین برعکس،درجمع امر، امر ایشان است.
  بنده ۲۶ساله از جنگ بر گشتم اما یک شب بخاطر کابوس جنگ خواب راحت نداشتم چشمانم خوب نمیبینند کمرم اسیب دیده است اما هنوز در یک شرکت راننده لودرم و۵۰۰کیلومتر دور از خانواده ام سخت کار میکنم .خیلیها زخم زبان میزنند اینهم دستمزدتان.
  اما دستمزدما همین امنیت است واینکه داعش جرات نکرد به مرزهای ما نزدیک بشود .
  جان همه مان فدای رهبرمان.دربهار ازادی جای شهدا خالی.
 • انسیه قرآنی ،
  1393-11-24 - 17:03

  خدارا سپاس میگذاریم که رهبری داریم که تنها به نبروی خا متکی وبرای ملت جز عزت وامنیت وپیشرفت نمیخواهد وبا شجاعت کامل همواره با سخنانشان حربه های دشمنان قسم خورده ما وانقلاب ما واسلام عزیزمان را بی اثر مینمایند وروح صبر وبردباری در جهت پیروزی حق را در ملت ایجاد مینمایند.خدایا توفیق ده این انقلاب به سلامت از دست رهبر عزیزمان به صاحب اصلیش حضرت امام زمان(ع) تحویل داده شود.
 • 1393-11-24 - 09:29

  آمریکایی ها خوب می دانند در این کشور یک نفر تصمیم می گیرد آن هم رهبر انقلاب فرزند حضرت زهرا این کشور متعلق به امام زمان است و نگهبانش خود ش است ونایب برحقش رهبر انقلاب هر فکر پلیدی در سر آمریکاییها و سگ هار منطقه رژیم صهیونستی باشد بداند این ملت لبیک یاحسین خود رابا لببک یا خامنه ای می شناسد هرگونه محاسبه اشتباه آنها باید خود را در زباله دان تاریخ پیدا کنندان شاءالله
 • میر محمد ،
  1393-11-23 - 19:07

  مقتدرانه،منطقی،منصفانه،نوید بخش،راهگشا،واقع بینانه،پیش بینی متکی به تجربه وعلمی،خیلی استراتژیک وثبات آور وآرام بخش
 • محمد جواد ،
  1393-11-22 - 22:20

  لبیک یا خامنه ای
 • حامد ،
  1393-11-22 - 18:08

  پروردگارا از عمر ناقابل من بستان بر عمر این یگانه دوران این رهبر فرزانه این امام بی همتا این بزرگمرد در هم شکننده طاغوت ها بیفزا
  خداوندا هرچه خواستیم به ما دادی فقط مانده شهادت در رکاب مهدی فاطمه(عج) زیر لوای رهبر عاشوراییمان سید علی خامنه ای
  خدایا خدایا تا انقلاب مهدی از نهضت خمینی محافظت بفرما خامنه ای رهبر به لطف خود نگهدار
 • بسیجی فعال ،
  1393-11-22 - 16:24

  خامنه ای خمینی دیگر است
  ولایتش ولایت حیدر است
 • مسلم حیدری ،
  1393-11-22 - 13:13

  عشق فقط امام خامنه ای
 • محمدامین ،
  1393-11-22 - 09:36

  آقاجون جانم به فدایت 
 • مهدی ،
  1393-11-22 - 01:21

  جانم فدای رهبر عزیزم
 • حمید رجایی ریزی ،
  1393-11-21 - 22:50

  ای امام خامنه ای بزرگ ترین ارزوی ما است که در رکاب شما کشته شویم. راه انقلاب راه خدا و اباعبدالله علیه السلام است و شما در همان خیمه قاءم هستید. فدایتان شوم.
 • محمدامین ،
  1393-11-21 - 21:58

  جانم فدای رهبر
 • سید جواد ،
  1393-11-21 - 21:17

  چه جالب اگه خوب بخونیدآقا کارهایی که بعضی مذاکره کنندگان تکذیب می کردند مثل عدم تعطیلی فردو و آب سنگین اراک را بیان می کنند تا مردم متوجه شوند چه کارهایی صورت گرفته ویا به زور وادار کردن مذاکره کننده ایران را برای قبول بعضی از کارها.....
  الهم احفظ قاءدنا الامام خامنه ای
 • جواد ،
  1393-11-21 - 21:10

  بابی انت و امی سیدی...
  ان شا الله با دعای شما همواره پا به رکاب حضرتتان باشیم یا امامنا سید علی خامنه ای
 • 1393-11-21 - 17:57

  ببخشید من یک سوال دارم، مگه ما وقتی قطعنامه 598 رو پذیرفتیم همه چیز واضح و روشن به نفع ما و علیه صدام بود؟ اتفاقا تصمیم اون لحظه هم خیلی برای امام سخت تر بود از الان. اما بعد از مدتها که الان بهش نگاه میکنیم میبینیم چقدر به نفع ما شد. یه کسی باید مثل امام رهبر باشه که نگران تحقیر نباشه و فقط به فکر اینده جوان های کشورش باشه.
  
  ممنون اگه برسونیدش به گوش رهبر
 • روح الله عبدی ،
  1393-11-21 - 16:58

  قسم به مادرمان ، حضرت فاطمه زهرا(س) اگر دشمنان مرا تکه تکه کنند ، هر قطره خونم این سخن را بازگو میکند: لبیک یاخامنه ای ، تو رهبر منی امام خامنه ای ، مرگ به خائنان حکومت اسلامی(کسانی که می گویند آقا نگویید مرگ بر آمریکا ، آمریکا نارحت می شود و دیگر با گفتگو نمی کند) به کوری چشمانشان مرگ بر آمــــریکا ، مرگ بر اسرائیل ، مرگ بر انگلیس ، مرگ بر فرانسه ، مرگ فراماسونری ها ، مرگبر سازمان ملل قلابی ، مرگ صهیونیست و درکل مرگ بر شیطان پلید جهان.
 • جواد ،
  1393-11-21 - 15:21

  لبیک یا امام
 • علیرضا ،
  1393-11-21 - 14:46

  لبیک یا امام خامنه ای
 • مهدي محمدي زاده ،
  1393-11-21 - 14:11

  پشتيبان ولايت فقيه باشيد تا به مملكت شما آسيبي نرسد . امام خميني (ره)
  ما به عنوان پيروان ولايت فقيه بايد همواره تكاليف و وظايف خود را بشناسيم و همواره در عمل به آنها مجاهدت نماييم .
  امام خامنه اي (ره ) فرمودند : 
  جاذبه‌ی عجیب انقلاب، و آن حقیقتی که در درون انقلاب نهفته بود که دلها را به سمت خودش جذب میکرد؛ این را ما بایستی بشناسیم، بدانیم و حفظ کنیم...
  
  ان‌شاءالله در بیست‌ودوّم بهمن، ملّت ایران نشان خواهد داد که کسی که ملّت ایران را بخواهد تحقیر کند، با ضربه‌ی متقابل ملّت ایران مواجه خواهد شد. 
  همه‌ی ملّت ایران، همه‌ی دلسوزان، در این جهت متّفقند که عزّت ملّی برای یک کشور، بسیار بسیار مهم است. 
  اگر عزّت بود، امنیت هم خواهد آمد؛ اگر امنیت بود، پیشرفت هم عملی خواهد بود؛ والّا اگر یک ملّت تحقیر شد، همه چیز او به بازی گرفته خواهد شد؛ حتّی امنیت او، حتّی ثروت او، و همه چیز او. عزّت ملّی بایستی محفوظ بماند و مسئولین این را میدانند و ملّت ایران ان‌شاءالله در بیست‌ودوّم بهمن با حضور خود، با نشان دادن اقتدار خود، با نشان دادن عزم راسخ خود، ان‌شاءالله دشمن را به زانو درخواهد آورد.
  
  
  
 • جواد ،
  1393-11-21 - 11:51

  لبیک یا خامنه ای 
 • رضا ،
  1393-11-21 - 11:45

  مرگ بر منافق
  تا پای جان پای اسلام و اهل بیت(ع) میمانیم.
 • ف-ق ،
  1393-11-20 - 18:17

  باسمه تعالی
  بیانات ایشان مثل همیشه عالی و راهگشا بود .امیدواریم مسئولان مذاکره کننده،به این سخنان عمل کنند.
 • محمدامین ،
  1393-11-20 - 17:05

  آقاجون عاشقتم 
 • جوادلسانی ،
  1393-11-20 - 14:38

  باسمه تعالی
  لبیک یا امام خامنه ای عزیز
  ما پیرو امام و مطیع امر شما جانشینان به حق حضرت مهدی عج هستیم، و تا پای جان ایستاده و می ایستیم.
 • محمد حسینی ،
  1393-11-20 - 12:43

  خدایا به ما انسانهای عادی کمک کن تاچشم بیناداشته باشیم و بتوانیم در راه اهداف بلند امام خامنه ای تمام توانمان را بکار گیریم.
 • طباطبایی ،
  1393-11-20 - 09:47

  با سلام محضر مبارک رهبر عزیز         خداوند شما را برای جهان اسلام حفظ کند بسیار عالی بود
  
 • محمد ،
  1393-11-20 - 08:25

  جانم فدای رهبر!
  در این دنیا فقط حرف یک نفر را چشم بسته می پذیرم و آن هم رهبرم و آقایم سید علی است. جانم فدایش!
 • علی راهواره ،
  1393-11-20 - 04:19

  سلام و درود بی پایان به محضر مبارک مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای مد ظله العالی
 • 1393-11-20 - 03:56

  در بستر فاسد اقتصاد فعلي چگونه ميتوان انتظار داشت که اقتصادي مقاومتي ايجاد شود، رشد کند.
  برپا نمودن اقتصاد مقاومتي قبل از پاکسازي فساد اقتصادي جاري، خيالي است باطل، انتظاري است غير قابل تحقق.
  
 • سید امیر ،
  1393-11-19 - 23:32

  تا آخرین نفس 
  از رهبرمان 
  دفاع میکنیم
  لبیک یا خامنه ای
 • امیر ،
  1393-11-19 - 22:27

  جانم فدای رهبر.
 • افسر جنگ نرم ،
  1393-11-19 - 21:35

  اجازه بدهید بنده هم در تکمله ادعیه مقام معظم رهبری چند دعا بکنم: 
  خدایا به مسئولین ما نقطه های واقعی را نشان بده
  خدایا به مسئولین ما نقطه های خیالی را نشان بده
  خدایا به بهترین دیپلمات های ارشد جهان قدرت تشخیص دوست از دشمن را بده
  خدایا به بهترین دیپلمات های ارشد جهان توفیق بده تا بیش از این دستاوردها و عزت حاصل از مقاومت ملت ایران و خون شهیدان را به دشمنان این ملت تقدیم نکنند.
  خدایا رهبر ما را حفظ و تایید بفرما.
 • 1393-11-19 - 19:38

  نه سازش نه تسلیم،سید علی ما هستیم.
پیامک‌های این دیدار
 • رهبر انقلاب: این حرف را که میگویند در یک برهه درباره"اصول کلی"توافق شود و بعد درباره جزئیات، نمیپسندم/ با تجربه‌ای که از طرف مقابل داریم، این را وسیله‌ای برای بهانه‌گیری‌های پی در پی در جزئیات خواهندکرد/ اگرتوافق میکنند، درباره کلیات وجزئیات دریک جلسه واحد تصمیم بگیرند
 • رهبرانقلاب: یک نکته خوب را رئیس جمهور محترم گفتند که مذاکره یعنی دو طرف به نقاط مشترک برسند/ این یعنی یک طرف نخواهد هرچه که توقع دارد در توافق بیاید/ ایران برای رسیدن به توافق، توسعه ماشین‌های غنی‌سازی، تولید اورانیوم ۲۰درصد، کارخانه اراک و فردو را فعلا متوقف کرده/ بنابراین طرف ایرانی منطقی عمل کرده؛ اما طرف مقابل باج خواهی میکند.
 • رهبر انقلاب در دیدار پرسنل نیروی هوایی: مذاکره کنندگان ما تلاش میکنندکه حربه تحریم را از دست دشمن بگیرند، اگر توانستند که چه بهتر؛ اگر نتوانستند همه بدانند راه‌های فراوانی درکشور هست که این حربه را کُند میکند.
 • رهبر انقلاب، صبح امروز: بنده با توافقی که بتواند انجام بشود موافقم، البته با توافق بد موافق نیستم/ آمریکاییها مرتب میگویند توافق نکردن بهتر از توافق بد است، ما هم با این موافقیم/ توافق نکردن بهتر از توافقی است که بامنافع ملت ما در تضاد است.
جمله‌های برگزیده این دیدار
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی