news/content
1393/11/19

دیدارکارکنان و فرماندهان نیروی هوایی با فرمانده کل قوا

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش و پدافند هوایی، با تبیین علت و هدف اصلی دشمنی ۳۶ ساله و ادامه دار دولت آمریکا و خطای محاسباتی آنها برای به زانو درآوردن و تحقیر ملت ایران، به رفتار و عملکرد منطقی و مستدل ایران در مذاکرات هسته ای و رفتار غیر منطقی و باج خواهانه طرف مقابل اشاره و تأکید کردند: ملت ایران در روز ۲۲ بهمن نشان خواهد داد که زیر بار حرف زور نمی رود و پاسخ هر تحقیر کننده ای را نیز با ضربه متقابل خواهد داد.

در این دیدار که همزمان با سالروز بیعت تاریخی جمعی از همافران و کارکنان نیروی هوایی ارتش با امام خمینی (ره) در نوزدهم بهمن سال ۱۳۵۷ برگزار شد، حضرت آیت الله خامنه ای آن حادثه مهم را حاوی یک مضمون پرمغز و ماندگار دانستند و گفتند: اقدام شجاعانه فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی در ۱۹ بهمن ۵۷، نشان دهنده سخن حق و پرجاذبه انقلاب اسلامی است که توانسته بود حتی به اعماق دلهای نیروی هوایی ارتش پادشاهی آن زمان که نور چشمی آمریکا نیز بود، نفوذ کند.

ایشان با تأکید بر لزوم شناخت و حفظ این حقیقت مهم، به برخی واقعیات صحنه از جمله نفوذ فراگیر انقلاب اسلامی اشاره کردند و افزودند: با پیروزی انقلاب اسلامی، ملتها با دیدن شجاعت و دلیری ملت ایران که علناً در مقابل زورگویی های امریکا ایستاد، به هیجان آمدند و جذب پیام انقلاب شدند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: در طرف مقابل نیز، قدرتهای زورگو و در رأس آنها امریکا، از همان روز اول انقلاب، از هیچ اقدام و فشاری برای خاموش کردن این حرکت عظیم و رو به گسترش، فروگذار نکردند و این دشمنی تا امروز هم ادامه دارد.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: دشمنی امریکا و قدرتهای استکباری با اشخاص نیست، آنها با اصل حرکت و جهت گیری توأم با ایستادگی و استقلال طلبی و عزت خواهی ملت ایران دشمن هستند.

ایشان با یادآوری سخنان برخی سیاستمداران امریکایی در سالهای اخیر که بغض و کینه خود را با ملت ایران، صراحتاً بیان کردند گفتند: آنها از ایستادگی ملت ایران عصبانی هستند و هدف اصلی امریکا و همراهانش، به زانو در آوردن و تحقیر ملت ایران است که البته دچار خطا و اشتباه در تحلیل هستند.

رهبر انقلاب اسلامی، علت ناکامی های پی در پی امریکاییها در مسائل منطقه و بویژه مسائل ایران را، همین خطای محاسباتی و اشتباهات راهبردی دانستند و افزودند: یک نمونه از این خطاها، اظهارات چند روز پیش یک مقام امریکایی است که گفته بود، ایرانی ها در مذاکرات هسته ای، دست بسته هستند و گیر افتاده اند.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: در روز ۲۲ بهمن شما خواهید دید که ملت ایران چه حضوری خواهد داشت و آن موقع معلوم خواهد شد که آیا ملت ایران دست بسته است؟

ایشان خاطرنشان کردند: دست ملت و مسئولان ایران هیچگاه بسته نبوده و این موضوع را در عمل نشان داده اند و از این پس نیز با ابتکارات و شجاعت خود، آن را نشان خواهند داد.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: آن طرفی که فعلاً گیر افتاده و دچار مشکل است، امریکا است و همه واقعیات این منطقه و خارجِ منطقه، اثبات کننده این حقیقت است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به شکست سیاستهای امریکا در سوریه، عراق، لبنان، فلسطین، غزه، افغانستان و پاکستان و همچنین شکست امریکا در اوکراین، خطاب به امریکاییها تأکید کردند: این، شما هستید که سالهای متمادی، پی در پی شکست خورده اید اما جمهوری اسلامی ایران پیش رفته و به هیچ وجه با سی و چند سال گذشته قابل مقایسه نیست.

ایشان با اشاره به پیشرفتهای گسترده جمهوری اسلامی در علم و فناوری، در مسائل گوناگون اجتماعی، و در مسائل بین المللی و همچنین نفوذ عظیم منطقه ای و رسوخ مبانی انقلاب در دلهای جوانان افزودند: جمهوری اسلامی ایران با این ذخیره ارزشمند از تجربیات، با قدرت، در حال پیشرفت است و امریکاییها که نتوانستند این ریشه را قلع و قمع کنند اکنون مجبور به تحمل نظام جمهوری اسلامی هستند و طراحی های سیاسی، امنیتی، اقتصادی و فرهنگی آنها مانع از این پیشرفت نخواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی به مذاکرات هسته ای و تلاش بدخواهان و معاندان برای القای درماندگی ایران در این موضوع اشاره کردند و چند نکته مهم را درباره مذاکرات هسته ای متذکر شدند.

اولین نکته ای که حضرت آیت الله خامنه ای به آن اشاره کردند موافقت با اصل توافق بود که گفتند: من با توافقی که بتواند انجام شود موافقم اما با توافق «بد» موافق نیستم.

ایشان با اشاره به اظهارات مکرر امریکاییها که می گویند «توافق نکردن بهتر از توافق بد است» افزودند: ما هم همین عقیده را داریم! و معتقدیم توافق نکردن بهتر از توافقی است که به ضرر منافع ملی و زمینه ساز تحقیر ملت بزرگ ایران شود.

تلاش بی وقفه مسئولین و هیأت مذاکره کننده برای خارج کردن حربه تحریم از دست دشمن، دومین نکته ای بود که رهبر انقلاب اسلامی به آن اشاره کردند و گفتند: اگر این اتفاق رخ دهد و با توافق، حربه تحریم از دست دشمن خارج شود، بسیار خوب است اما اگر این اتفاق نیفتاد، همه بدانند که راهکارهای فروانی در داخل کشور برای کُند کردن حربه تحریم وجود دارد.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: اگر با همت و تلاش، به داشته های خود، به صورت مناسب توجه کنیم، حتی اگر نتوانیم حربه تحریم را از دست دشمن خارج کنیم، می توانیم آن را کُند کنیم.

نکته سوم رهبر انقلاب اسلامی، در خصوص رفتار منطقی جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته ای و رفتار غیر منطقی و زورگویانه طرف مقابل بود.

حضرت ایت الله خامنه ای با اشاره به سخنان چندی پیش رئیس جمهور مبنی بر اینکه مذاکره به معنای رسیدن دو طرف به نقطه مشترک است،  گفتند: بر همین اساس، نباید در مذاکره، یک طرف با رفتار غیر منطقی تلاش داشته باشد که هر آنچه مورد توقع او است، محقق شود.

ایشان خاطرنشان کردند: رفتار امریکاییها و چند کشور اروپایی دنباله رو آنها، در مذاکرات، غیر منطقی است و با پرتوقعی انتظار دارند همه خواسته های آنها تحقق یابد در حالیکه این، روشِ مذاکره نیست.

حضرت آیت الله خامنه ای، ایستادگی مسئولان در مقابل زیاده خواهی طرف مقابل را کاملاً صحیح دانستند و با اشاره به عملکرد مستدل و منطقی جمهوری اسلامی در مقاطع مختلف از جمله دوران دفاع مقدس و پذیرش قطعنامه ۵۹۸، و همچنین مسائل گوناگون بعد از جنگ، خاطرنشان کردند: نظام اسلامی در مذاکرات هسته ای نیز براساس منطق عمل می کند اما طرف مقابل هیچ منطقی ندارد و به دنبال بی منطقی، با تکیه بر زور است.

ایشان تأکید کردند: ملت ایران زیر بار زورگویی و زیاده خواهی و رفتارهای غیر منطقی نخواهد رفت.

رهبر انقلاب اسلامی یک بار دیگر افزودند: من با ادامه و پیشرفت مذاکرات و رسیدن به توافق خوب موافقم و قطعاً ملت ایران هم با هر توافقی که در بر دارنده عزت و احترام او باشد، مخالفتی ندارد.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: باید در مذاکرات، تکریم، حرمت و پیشرفت ملت ایران محفوظ بماند زیرا این ملت عادت به پذیرش زورگوییِ طرف مقابل اعم از امریکا و دیگران، ندارد.

ایشان همچنین با اشاره به برخی مباحث مطرح شده درخصوص توافق دو مرحله ای که ابتدا توافق بر اصول کلی و بعد از مدتی توافق بر جزئیات باشد، خاطرنشان کردند: چنین توافقی  پسندیده نیست زیرا با تجربه ای که از رفتار طرف مقابل داریم، توافقِ صِرف در کلیات، وسیله ای خواهد شد برای بهانه گیری های پی در پی در جزئیات.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند:اگر توافقی انجام شود، باید در یک مرحله و در بردارنده کلیات و جزئیات، با یکدیگر باشد.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: مفاد این قرار داد نیز باید روشن، واضح و غیرقابل تفسیر و تأویل باشد و مفاد توافق نباید به گونه ای باشد که طرف مقابل که عادت به چانه زنی دارد، در قضایای مختلف بهانه جویی کند.

ایشان خاطرنشان کردند: به لطف خداوند ملت ایران در 22 بهمن نشان خواهد داد هرکسی که بخواهد این ملت را تحقیر کند، با ضربه متقابل مواجه خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: همه ملت ایران و همه دلسوزان متفقند که عزت ملی برای یک کشور، بسیار بسیار مهم است زیرا اگر عزت ملی نباشد، امنیت و پیشرفت هم نخواهد بود، بنابراین عزت ملی باید محفوظ بماند و مسئولان هم این موضوع را می دانند.

حضرت آیت الله خامنه ای در پایان خاطرنشان کردند: به فضل الهی، ملت ایران با حضور مقتدرانه و عزم راسخ خود در ۲۲ بهمن، دشمن را به زانو درخواهد آورد.

در ابتدای این دیدار امیر سرتیپ خلبان حسن شاه‌صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش با گرامیداشت نوزدهم بهمن سالروز بیعت تاریخی همافران با امام خمینی (ره)، گزارشی از توانمندی‌ها و پیشرفت‌های نیروی هوایی ارائه کرد.

امیر سرتیپ شاه‌صفی گفت: طراحی، ساخت و ارتقای شبیه‌سازهای پروازی، دستیابی به توان طراحی و ساخت جنگنده پهن‌پیکر بدون سرنشین، «راه اندازی، بازسازی و بازیابی انواع هواپیماها» و عمق‌دهی به تجهیزات موجود، تولید انواع تجهیزات هواپایه و راه اندازی و عملیاتی کردن موشک های راهبردی با استفاده از توانمندی‌های داخلی در نیروی هوایی ارتش موید ادعای درهم شکستن پنجه‌های تحریم تجهیزات دفاع هوایی و نویدبخش ایجاد تراز جدیدی از توازن دفاعی در منطقه است.

پیش از این دیدار فرمانده معظم کل قوا در دیدار جداگانه با فرماندهان ارشد نیروی هوایی و پدافند جمهوری اسلامی ایران با اشاره به نقش حساس و خطیر نیروی هوایی و پدافند ارتش جمهوری اسلامی در مجموعه ی نظام دفاعی کشور افزودند: نیروی هوایی به اقتضای حرفه ی خود متکی به دانش و فناوری است و این مسئله از جهاتی در مواجهه با تهدیدات پیرامونی اهمیت این نیرو را بیشتر می کند.

لطفاً نظر خود را بنویسید:

کدامنیتی : *
اعدادي را که مي بینيد ، وارد کنید
*
نظرات مخاطبان : [ تعداد نظرات منتشره : 16 نظر ]
 • سرهنگ ب ن رحمت الله شاه حیدر ،
  1393-12-17 - 02:50

  باسمه تعالی 
  اولا" :سلام و درود خداوند برحضرت ختمی مرتبت ،پیامبر رحمت ومهربانی محمدمصطفی{ص}واهل بیت مکرم و اولاد طاهرین ایشان پیوسته و افزونتر باد/
  ثانیا":درودوسلام برشهدای اسلام ،علما ومجاهدان راه فضیلت وآزادی از صدر تاکنون بویژه سلاله حضرت زهرا {س}امام خمینی {ره}/
  ثالثا":سلام و درود وخدا قوت بر امام خامنه ای که همچون اجداد طاهرینش غریبانه ولی با صلابت وتدبیر سکان هدایت جوامع پراکنده ومستضف و گرگ زده اسلامی وآزادیخواه جهان را عهده دار هستند/
  ایکاش تشکیلات یا سازمانی با اختیارات خاص فاتر از سازمان بازرسی و دفتر رهبری وجود داشت تا فرمایشات ایشان در تمامی دیدارها، سفرها،زیارتگاهها،دیدار سفرای کشورها،بازدیدهای ایشان از اماکن و موسسات،وهرگونه رهنمودی در لحظه لحظه زندگی معظم له را استناج و سپس با ابلاغ کتبی به دستگاههای ذیربط تاحصول نتیجه پیگیری میکرد/
  حقیربعنوان یک همافر پیر نیروی هوایی هم قبل از انقلاب در مشهد وبعداز انقلاب در مسئولیتهای مختلف افتخارسربازی ایشان را داشته ودارم اگر چه مدتی است روزگارتوفیق دستبوسی را از من سلب نموده ولی امیدوارم بتوانم جان ناقابل خودم را تقدیم کنم خداوند ایشانرا تا ظهور حضرت مهدی{عج}توانایی اداره جهان اسلام را کرامت فرمایدانشاالله
 • احمدرضا یوزباشی ،
  1393-11-24 - 00:46

  جانم فداشون بشه گر چه ناقابله
 • محدثه ،
  1393-11-24 - 00:31

  سلام.
  ممنون.
  حتی اینجا هم سانسور می شود ؟؟؟!!!!
  این سخنان را هم آقا در این همین دیدار فرمودند ، سخنان مهم .
  پس کجاست این تیکه ؟؟؟
  "طرف ایرانی، برخی از کارهایی که میتوانست او را به توافق نزدیک کند انجام داده است. کارهای متعدّدی را انجام داده: گسترش و توسعه‌ی ماشین‌های غنی‌سازی را متوقّف کرده، خب این را لازم دانستند که یک برهه‌ای متوقّف کنند؛ تولید اورانیوم بیست درصد را - که یک کار بسیار بزرگی است رسیدن به دانش و فنّاوری بیست درصد، کار بسیار بزرگی بود؛ این را کسانی که اهل فنّند میدانند که رسیدن از پنج درصد به بیست درصد، اهمّیتش خیلی بیشتر است از رسیدن از بیست درصد به بالا؛ این کار بزرگ را جوانان ما و فنّاوران متعهّد ما انجام دادند - متوقّف کردند، اقتضای مذاکره این بود که متوقّف بکنند؛ کارخانه‌ی اراک را که یکی از کارهای بسیار بزرگ و مهمّ فنّاوری و یک هنر بزرگ فنّاوری است، فعلا متوقّف کرده‌اند؛ فردو را که یکی از برترین ابتکارهایی است که نیروهای ما و عناصر داخلی ما آن را برای امنیت دستگاه‌های سانتریفیوژ ما توانستند تأمین بکنند و تضمین بکنند، فعلا متوقّف کرده‌اند."
  پاسخ KHAMENEI.IR :
  سلام علیکم. این مطلب مربوط به "خبر" این دیدار است. برای مشاهده‌ی متن کامل "بیانات" همین دیدار باید به پیوندهای مرتبط مندرج در بالای صفحه مراجعه فرمایید.
  با تشکر
  پیوند مرتبط :بیانات در دیدار جمعى از فرماندهان و کارکنان نیروى هوایى
 • بهروز ،
  1393-11-23 - 23:24

  ذلت را نمی بذیریم .خون شهیدان هسته ای نباید بایمال شود. 
  به فرموده اقا همه ما انقلابی هستیم
 • حمید ،
  1393-11-20 - 17:39

  باسلام خدمت شما
  واقعا رهبری مثل رهبر انقلاب اسلامی وجود ندارد. سلامتی ایشان صلوات بفرستید. اللهم صل علی محمد وال محمد
 • رضا مصلحی ،
  1393-11-20 - 15:36

  سلام
  ای کاش گوشهای کر شده بشنوند.....
  خدا رهبر عزیزمان را حفظ کند.
 • ملیحه ،
  1393-11-20 - 12:27

  سلام
  جانم فدای رهبر 
 • انقلابی ،
  1393-11-20 - 11:46

  سلام
  خسته نباشید یه پیشنهاد دارم که فکر می کنم از نظر رسانه ای برد بالا و جالبی داشته باشه مخصوصا پس از نامه ی امام خامنه ای برای جوانان اروپایی داشته باشه : برای جشن 22 بهمن یک حرکت مردم نهاد راه بیندازیم با عنوان {سلفی من در روزی که (من) وجود نداشت و همه (ما) بودند ...}
   با توجه به اینکه اصحاب جلوی دوربین رسانه تاثیر گذاری زیادی می توانند داشته باشند پیشنهاد می کنم مسءولین دولتی نیز در این امر شر کت کنند باور کنین کلی درباره ی سخنرانی دیروز آقا فکر کردم و با توجه به درگیری ذهنیم که برای 22 بهمن امسال که با توجه به نامه ی آقا متفاوت از 22 بهمن های سال پپش است چه بکنیم تا یک پوشش تاثیر گذار از انقلاب به جوانانی که توجهشان به انقلاب اسلامی جمع شده این کار به نظرم رسید انشالله که مفید باشد
 • علی اکبر ،
  1393-11-20 - 07:36

  سَــــلامُ عَلَیـــــکَ یـــــا ابـــاعَـــبْــــدِالـــــلّـــــــه
  وَ عًلی اَرواح الّتـــــی حَــــلَــــت بِـــفـــنـــــائــــک
  عَــــلَـــیکَ مّنـــــی ســـــــّلامُ الـــــلّـــــه ابــــــــداً
  مــــا بَــــقــــیــــتُ وَ بَــــقـــیَ اَلَــــیـــــلِ وَ الــــنــَـهــار
  وَ لا جَـــــعَــــلَ الـــــلّـــــهَ آخِــــرَ اَلـعَـهـــدِ منی لـــزیـــارَتکُم
  اَســـــلامُ عَلی الـــــحُــسـَــــیـــن وَعَلی عـَلـی بـن الـــــحُـــسـَــــیــــن
  وَعَلی اُولاد الـــحُـــسـَــــیــــن وعَلی اَصــــحاب الـــحُـــسـَــــیــــن...
  
 • سربازولایت ،
  1393-11-19 - 23:48

  جانم فدای رهبر
  ازتو به یک اشارت ازما به سردویدن
  بازهم مثل همیشه ولی امرمان بیداروآگاه نقشه دشمنان را نقش بر آب میکنند
  خدایاخدایاتاانقلاب مهدی خامنه ای نگهدار ازعمرمابکاه وبرعمر رهبرافزا
 • محسن ،
  1393-11-19 - 23:24

  با سلام ، به عنوان سرباز بسیار کوچک مقام معظم رهبری، خدا را شاکرم که در دوران و زمانی زندگی می کنم که خداوند چنین رهبری که در دلها و قلوب مردم نفوذ معنوی دارد ، کشتی انقلاب اسلامی را راهبری و هدایت می نمایند.بدون شک ما می بایست قدردان و شاکر چنین نعمت ارزشمندی باشیم و امیدوارم که همواره وجود معظم له در پناه حق و دعای خیر ولی عصر سالم و تندرست این کشتی نجات را به سرمنزل مقصود برساند.انشالله.
 • سيد محسن ،
  1393-11-19 - 22:31

  با سلام.
  
  ان شاءالله 22 بهمن ثابت خواهیم کردم که پای این انقلاب ایستاده ایم و از شیطان بزرگ (آمریکا) متنفریم.
 • سرباز رهبر ،
  1393-11-19 - 19:20

  اگه همه مسئولان گوش به فرمان چنین رهبر توانائی باشند ما هرگز در برابر دنیا تحقیر نخواهیم شد وپیروزیمان به لطف خداوند حتمی است
  الله اکبر...جانم فدای رهبر...
 • راضیه ،
  1393-11-19 - 18:01

  خدا رهبر فهیم و باهوشمون رو برامون حفظ کنه همیشه ایشون هستن که ما رو بیدار میکنن
  لبیک یا خامنه ای
 • محسن به یار ،
  1393-11-19 - 18:01

  جانم به فدایت رهبرم.
 • Hamrd ،
  1393-11-19 - 15:59

  سلام
  خیلی خوبه که بیانات آقا با این سرعت و دقت منتشر می شن. ممنون از زحماتتون در این مورد و همچنین در مورد ابتکارات خوبی که تو سایت انجام می دید.
  إن شاءالله با قوت و خستگی ناپذیر به کارتون ادامه بدید.
پیامک‌های این دیدار
 • رهبر انقلاب: این حرف را که میگویند در یک برهه درباره"اصول کلی"توافق شود و بعد درباره جزئیات، نمیپسندم/ با تجربه‌ای که از طرف مقابل داریم، این را وسیله‌ای برای بهانه‌گیری‌های پی در پی در جزئیات خواهندکرد/ اگرتوافق میکنند، درباره کلیات وجزئیات دریک جلسه واحد تصمیم بگیرند
 • رهبرانقلاب: یک نکته خوب را رئیس جمهور محترم گفتند که مذاکره یعنی دو طرف به نقاط مشترک برسند/ این یعنی یک طرف نخواهد هرچه که توقع دارد در توافق بیاید/ ایران برای رسیدن به توافق، توسعه ماشین‌های غنی‌سازی، تولید اورانیوم ۲۰درصد، کارخانه اراک و فردو را فعلا متوقف کرده/ بنابراین طرف ایرانی منطقی عمل کرده؛ اما طرف مقابل باج خواهی میکند.
 • رهبر انقلاب در دیدار پرسنل نیروی هوایی: مذاکره کنندگان ما تلاش میکنندکه حربه تحریم را از دست دشمن بگیرند، اگر توانستند که چه بهتر؛ اگر نتوانستند همه بدانند راه‌های فراوانی درکشور هست که این حربه را کُند میکند.
 • رهبر انقلاب، صبح امروز: بنده با توافقی که بتواند انجام بشود موافقم، البته با توافق بد موافق نیستم/ آمریکاییها مرتب میگویند توافق نکردن بهتر از توافق بد است، ما هم با این موافقیم/ توافق نکردن بهتر از توافقی است که بامنافع ملت ما در تضاد است.
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی