others/index
مطالبی از : دکتر مسعود اسداللهی - کارشناس و تحلیلگر مسائل منطقه
تعداد مطالب : 8
استراتژیک فکر می‌کرد تاکتیکی عمل می‌کرد

تحلیل روش‌های نوین مجاهدت سپهبد سلیمانی در گفت‌و‌گو با دکتر مسعود اسداللّهی

استراتژیک فکر می‌کرد تاکتیکی عمل می‌کرد

| مسعود اسداللهی

از مشخصات سردار سلیمانی این بود که استراتژیک فکر و تاکتیکی عمل می‌کرد. معمولاً این دو صفت در یک‌نفر جمع نمی‌شود. آدم‌هایی که استراتژیک طراحی می‌کنند، مدیرانی میدانی قوی‌ نیستند و مدیرانی که در امور اجرایی قوی‌اند، آدم‌های طراحی نیستند؛ ولی ایشان هم طراحی می‌کرد و هم خودش می‌آمد پای کار.

معامله قرن، یک جنایت انسانی

|گفت‌وگویی درباره پیام حج ۹۸|

معامله قرن، یک جنایت انسانی

| آقای مسعود اسداللهی
درباره‌ی معامله‌ی قرن نکته‌ی مهمی که رهبر انقلاب در پیام حج بر آن تأکید کردند، این است که این معامله‌ی شیطانی فقط ضد ملت فلسطین نیست، حتی یک توطئه‌ی ضد عربی یا ضد اسلامی هم نیست، بلکه فراتر از آن، یک جنایت در حق انسانیت است.

سفر بشار اسد به تهران؛ پیام‌ها و پیامدها

گفتاری از دکتر مسعود اسداللهی

سفر بشار اسد به تهران؛ پیام‌ها و پیامدها

شاید بهترین عنوانی‌که می‌توان برای این موضوع در نظر گرفت نام‌گذاری آن به‌عنوان سفر پیروزی و استمرار است؛ چراکه این سفر هنگامی صورت گرفت که ما شاهد پیروزی‌های نهایی در سوریه هستیم.

مانیفست سیاست خارجی در چهل سال دوم

پرونده «گام دوم انقلاب»

مانیفست سیاست خارجی در چهل سال دوم

|دکتر مسعود اسداللهی
تجربه‌‌ای که انقلاب اسلامی ارائه داده است تجربه‌ای بی‌سابقه بوده که همانند آن وجود نداشته است. در حقیقت راه طی شده‌ی مشابهی وجود نداشته که قبلا دیگران آن را آزموده باشند و انقلاب اسلامی در حقیقت ادامه‌ی آن راه باشد.

اهداف آمریکا در عراق محقق نشد

تحلیل تحولات عراق در گفتگو با دکتر مسعود اسداللهی

اهداف آمریکا در عراق محقق نشد

آمریکایی‌ها از اینکه می‌بینند دولت عراق و دولت ایران با هم رابطه‌ی خوبی دارند بسیار ناراحتند و به دنبال این هستند که یک دولت مخالف ایران در عراق بر سر کار آید اما در همه‌ی این سال‌ها و پس از همه‌ی انتخابات‌ها ...

شکست استراتژی «تمکن» در مصر

گفت‌وگو با دکتر مسعود اسداللهی

شکست استراتژی «تمکن» در مصر

قصد داشتند به طرف آمریکایی این نکته را گوشزد کنند که ما منافع آمریکا را به خطر نمی‌اندازیم. ادعا این بود که چون درگیر هستیم، نمی‌خواهیم حساسیت آمریکا را برانگیزیم. اسم این موضع را گذاشته بودند «استراتژی تمکن».

باید تجربیات انقلاب را منتقل کنیم

گفت‌وگو با سخنگوی اجلاس «جوانان و بیداری اسلامی»

باید تجربیات انقلاب را منتقل کنیم

ما تلاش کردیم تا از جوانان عضو در همه‌ی احزاب و گروه‌ها اعم از احزاب اسلام‌گرا، ملی‌گرا، مبارزان سیاسی و افراد مستقل دعوت کنیم. یعنی همین که این جوانان در راه آزادی‌خواهی و عدالت بوده و در صحنه‌ی انقلاب حاضر بوده باشند برای ما کفایت می‌کرد.

در اسرائیل چه خبر است؟

|بررسی سناریوی تهدید / دو|

در اسرائیل چه خبر است؟

در گزارش مفصلی هم که یکی از مراکز بسیار معروف پژوهشی و امنیتی در دانشگاه تل‌آویو تهیه کرده، خود اسرائیلی‌ها اعتراف کرده‌اند که وضعیت استراتژیک رژیم صهیونیستی در حال حاضر بدترین وضعیت در طول بیش از شصت سال تشکیل این رژیم غاصب است.

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی