others/content
نسخه قابل چاپ

حجت‌الاسلام و المسلمین ری‌شهری

نشانه‌های ناتوانی


قال الله تبارک و تعالی :«هُوَ الَّذِی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَی وَ دِینِ الْحَقِّ لِیظْهِرَهُ عَلَی الدِّینِ کلِّهِ وَلَوْ کرِهَ الْمُشْرِکونَ»1 (اوست کسی که فرستاده‌ی خود را با هدایت و آیین درست روانه کرد تا آن را بر هرچه دین است فائق گرداند، هرچند مشرکان را ناخوش آید)

اقدامات سازمان‌یافته
در ایالات متحده‌ی آمریکا و در ادامه‌ی ستیز سازمان‌یافته و هدف‌مند، تحت هدایت لایه‌های قدرت صهیونیستی در حلقه‌های حاکمیت آمریکا، با ادیان الهی و مقدسات مؤمنان، قرآن کریم هدف اهانت‌هایی نابخشودنی،‌ جنون‌آمیز و گستاخانه‌ی عده‌ای جنایت‌کار جاهل قرار گرفته است. اطمینان داریم که این‌بار نیز آنان این نتیجه را خواهند گرفت که: «وَمَکَرُواْ وَ مَکَرَ اللّهُ وَ اللّهُ خَیْرُ الْمَاکِرِینَ»2 (و [دشمنان] مکر ورزیدند و خدا [در پاسخ‌شان] مکر در میان آورد و خداوند بهترین مکرانگیزان است) گستاخی جنون‌آمیز و ابلهانه به ساحت مقدس قرآن مجید، کتاب رحمت و هدایت، ادامه‌ی هتک حرمت‌ها و رفتارهای شرارت‌آمیز و موهنی است که به‌ویژه درسال‌های اخیر به صورت سیستماتیک در همه‌ی عرصه‌ها در غرب نسبت به ادیان الهی و مقدسات آن‌ها صورت گرفته و می‌گیرد.

اسلام‌ستیزی امروز در غرب به شکلی سازمان‌یافته اِعمال می‌شود که تازه‌ترین نمونه‌ی آن که به اَشکالی با حمایت‌های دولتی نیز همراه بود، فاجعه‌ی قرآن‌سوزی در چند ایالت آمریکاست.
اهانت به مقدس‌ترین کتب آسمانی در سایه‌ی شوم حمایت شیطان بزرگ، نشانه‌ی دیگری از ناتوانی دشمنان اسلام در برابر منطق نیرومند قرآن کریم است.

نشانه‌های ناتوانی
اسلام‌ستیزی پدیده‌ی جدیدی در غرب نیست. آن‌ها که از هر مناسبت برای تبلیغ تحمل مخالف، تسامح و تساهل و آزادی استفاده می‌کنند، در مقام عمل وقتی نوبت به خود آن می‌رسد، همه‌ی این ارزش‌ها را به هیچ می‌انگارند. غرب حتی تحمل یک روسری زن مسلمان را ندارد اما به بهانه‌ی دفاع از آزادی، از هتاکان به مقدسات دینی نه فقط مسلمانان، که دیگر پیروان ادیان الهی نیز حمایت می‌کند و تأسف‌بارتر اینکه این همه جنایت، با تأیید رهبران ارشد این کشورها که حداقل با سکوت خود، هتاکان را همراهی کرده‌اند، توأم بوده است.

اهانت به مقدس‌ترین کتب آسمانی در سایه‌ی شوم حمایت شیطان بزرگ، نشانه‌ی دیگری از ناتوانی دشمنان اسلام در برابر منطق نیرومند قرآن کریم در تسخیر افکار جهانیان و گسترش سریع و اعجاب‌انگیز اسلام در جهان امروز به‌رغم تلاش‌های همه‌جانبه‌ی سرمداران استکبار است.

کشورهای غربی مدعی هستند که افراد در رفتار و عمل به اعتقادات دینی خود آزادند و وظیفه‌ی دولت‌ها تأمین آزادی‌های مدنی و ایجاد جامعه‌ای تکثّرگرا و چندفرهنگی است، اما وقتی قرار است این آزادی‌ها برای دیگران به مرحله‌ی اجرا درآید، دولت‌های غربی در برابر آن موانع زیادی ایجاد می‌کنند، به‌طوری‌که شعار جامعه‌ی چندفرهنگی غربی‌ها عملاً اجرا نمی‌شود و آن‌ها خواستار ادغام سایر فرهنگ‌ها در فرهنگ غرب می‌شوند. این درحالی است که در قانون اساسی همین کشورها، درخصوص آزادی انسان‌ها در عمل به اعتقادات و آموزه‌های دینی‌شان تأکید شده است.

مسلمین، سلسله‌ی کینه‌توزی‌ها با اسلام و مسلمین را اَعمالی غیر مرتبط با موحدان غربی می‌دانند و بر این باور هستند که آن‌ها و اعتقادات‌شان نیز در این سلسله اقدامات جنون‌آمیز، مورد سخت‌ترین اهانت‌ها و تعرضات قرار گرفته است. انتظار مسلمانان از همه‌ی موحدان و آزاداندیشان جهان این است که به مقابله با این‌گونه اقدامات نفرت‌بار برخیزند و اجازه ندهند که این اَعمال موهن در اثر استمرار به یک رویه و سنت، نزد خداگریزها تبدیل شود.

اطمینان داریم که هتک حرمت‌ها و گستاخی‌ها نسبت به ادیان الهی و باورها و اعتقادات پیروان آن‌ها در غرب و به‌خصوص آمریکا، بدون آنکه اندیشه‌های صهیونیستی در پشت آن نهفته باشد، و از کمک حلقه‌های این حزب فاسد بهره‌مند گردد، و از حمایت دولتی برخودار باشد، ممکن نیست. همان‌طور که باور داریم هیچ یک از نهادهای مذهبی به تأیید این اعمال کفرآمیز و ملحدان نمی‌پردازد. اسلام چراغ پرفروغی است که انوار مقدس آن سرتاسر جهان را روشن کرده است و روزبه‌روز بر روشنایی آن می‌افزاید. این انوار الهی را با دهان‌های آلوده نمی‌توان خاموش کرد.

پی‌نوشت:
1. سوره صف، آیه 9
2. سوره آل‌عمران، آیه 54
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی