news/content
1393/02/10

بسته کتاب ۵×۴

 
 
 
 
 
بازگشت
فهرست حاضر نام و معرفی کوتاهی از کتابهای توصیه شده در پایگاه اطلاع‌رسانی Khamenei.ir است. این سیاهه ارائه یکجای بخشی از این کتابها است. روند معرفی کتابهای تازه ادامه دارد... برای دسترسی به کتاب‌ها روی گزینه‌های زیر کلیک کنید.
دسترسی به این مجموعه در قالب PDF [دریافت PDF]
 • ادبیات ادبیات
   
 • تاریخ و علوم‌انسانی تاریخ و علوم‌انسانی
   
 • دین دین
   
 • دفاع مقدس دفاع مقدس
   
 • قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب
  نویسنده: مهدی آذریزدی
  ناشر: امیرکبیر
  آذریزدی ایده ی نوشتن این کتاب را از شغلش که نمونه خوانی در یک بنگاه انتشاراتی بود، گرفته است. یک بار که «کلیله و دمنه» را نمونه خوانی می کرد، به نظرش رسید کاش یکی پیدا می شد که قصه های این کتاب را به زبان ساده ی امروزی بازنویسی کند. پنج سال طول کشید تا خودش این کار را بکند. هی نوشت و خواند و خط زد و نوشت.
 • داستان سیستان
  نویسنده: رضاامیرخانی
  ناشر: موسسه انتشارات قدیانی
  کتاب سفرنامه ۱۰ روزه ی رضا امیرخانی با تیم همراه رهبر انقلاب در سفر سال ۸۱ به سیستان و بلوچستان است. سرتاسر کتاب پُر است از مشاهدات نویسنده از مناسبات و پدیده هایی که او در جریان این سفر از منش و سلوک شخصی آیت الله العظمی خامنه ای و کنش و واکنش های بین ایشان و مردم در موقعیت های متعدد مشاهده کرده است.
 • ریشه‌ها
  نویسنده: الکس هیلی
  مترجم: علی‌رضا فرهمند
  ناشر: شرکت سهامی کتاب‌های جیبی
  رمانی جذاب و پرکشش است. با وجود حجم زیادش پس از شروع و درگیرشدن با موضوع اصلی کتاب، مخاطب را همراه می کند. کتابی درباره سیاه پوستان مهاجرت کرده به آمریکا که در کمتر از هفت ماه پس از انتشار، یک و نیم میلیون نسخه فروخت و به بیش از ۳۷ زبان زنده ی دنیا ترجمه شد. برای فهم تاریخ واقعی آمریکا، این کتاب یکی از پیشنهادات رهبر انقلاب اسلامی بوده است.
 • نامیرا
  نویسنده: صادق کرمیار
  ناشر: کتاب نیستان
  داستانی شخصیت محور است؛ رمانی با خرده روایت هایی از تغییر روش، هدف، آرزو و عاقبت آدم های عصر امام حسین علیه السلام. این روزگار است که آدم ها را در محک انتخاب شدن و انتخاب کردن می گذارد و نویسنده ی نامیرا فقط تصویرساز صادق این رویدادهاست." نامیرا یک دوره ی فتنه شناسی است " برای کسانی که در پی حق هستند و می خواهند بدانند که حق و باطل چگونه جابه جا می شوند.
 • آنک آن یتیم نظرکرده
  نویسنده: محمدرضا سرشار
  ناشر: به‌نشر
  نویسنده می گوید: فکر نوشتن از سرزمین نور از سال ۱۳۵۹ در ذهن من افتاد. می دیدم کتاب داستانی جذابی در مورد زندگی پیامبر(ص) برای نوجوانان نداریم. می توانستم حدس بزنم این اثر در نگاه نوجوانان یک تحول اساسی بوجود خواهد آورد. و البته زندگی پیامبر آنقدر پرحادثه و پرکشش بود که بتواند موضوع یک داستان پرهیجان باشد.
 • عیار مدیران
  نویسنده: دکتر بانکی پورفرد
  ناشر: حدیث راه عشق
  مطالعه این کتاب برای مدیران و افرادی که در معرض مدیریت هستند می تواند بسیار سودمند باشد. کتاب دارای توصیه های کاربردی درباره مدیریت است. توصیه ها و تذکراتی که رهبر معظم انقلاب اسلامی در مقاطع مختلف به مدیران بخش های مختلف نظام اسلامی داشته اند به شکل جامع و مانعی در عیار مدیران جمع شده است.
 • انقلاب‌اسلامی در مقایسه با انقلاب‌های فرانسه و روسیه
  نویسنده: دکتر منوچهر محمدی
  ناشر: نشر معارف
    نویسنده کتاب می گوید این کتاب را در سال ۱۳۶۵ و به توصیه ی حضرت امام خمینی رضوان الله علیه نوشته است. کتاب از مراحل سه گانه ی انقلاب های دنیا سخن می گوید، سپس آفات هر انقلابی را توضیح می دهد. نگارنده دو سؤال اساسی را مطرح می کند؛ این که «آیا انقلاب فرزندان خود را می خورد؟» و دیگر این که «آیا انقلاب ایران به دیکتاتوری ختم می شود؟»
 • نگاهی به تاریخ جهان
  نویسنده: جواهرلعل نهرو
  مترجم: محمود تفضلی
  ناشر: موسسه انتشارات امیرکبیر
  رهبر انقلاب در توضیح تاثیرات اقتصادی نفوذ کشورهای استعمارگر
  به فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فرمودند: این کتاب را بخوانید؛ نهرو آدمی امین و مطلع است. انگلیسها وقتی وارد هند شدند، یکی از برنامه هایشان این بود که جلو گسترش صنعت بومی را بگیرند. بعد کار هند به آنجا میرسد که ده ها میلیون فقیر و گرسنه ی به معنای واقعی داشته باشد.
 • نگاهی کوتاه به تاریخچه روشنفکری در ایران
  نویسنده: شهریار زرشناس
  ناشر: کتاب صبح
  «من همه ی دغدغه ام این است که جوان انقلابی امروز، نداند ما بعد از چه دورانی،  در ایران مشغول چنین حرکت عظیمی هستیم. تاریخچه ی این صد و پنجاه، دویست سال اخیر را بخوانید و ببینید چه حوادثی بر این کشور گذشته است. یکی از این حوادث، ایجاد جریان روشن فکری وابسته است.»  این کتاب شرح سرگذشت روشنفکری در همین دوره تاریخی است.
 • مشروطه شناسی
  نویسنده: دکتر موسی نجفی
  ناشر: آرما
  هدف از گردآوری این مجموعه شناخت "هویت تاریخی" است و کتاب شامل مجموعه مقالات، مصاحبه ها و گفتارهایی درباره ی نهضت بیداری اسلامی در ایران است. مشروطه شناسی از نهضت تحریم تنباکو شروع می شود، سپس از چیستی مشروطه می گوید؛ بعد به اندیشه ی سیاسی مشروطیت ایران می پردازد و با فصل«به سوی تمدن اسلامی» به پایان می رسد.
 • سفر به قبله
  نویسنده: هدایت الله بهبودی
  ناشر: سوره مهر
  «این کتاب، شیرین، موجز، باروح و هوشمندانه نوشته شده است. زیارت قبول؛ عزیز نویسنده!». این بخشی از یادداشت رهبر انقلاب بر کتاب است. یادداشت هایی از سفر حج.  «نویسنده عزیز» هم هدایت الله بهبودی است. اولین سالی است که بعد از حج خونین، زیارت بیت الله برقرار می شود بهبودی توی دفتر ادبیات مشغول کارش بوده که کسی وارد اتاق می شود و می پرسد: «حج می روی؟»
 • آزادی معنوی
  نویسنده: آیت‌الله شهید مطهری
  ناشر: صدرا
  محور اصلی همه ی گفتارهای این کتاب مساله ی خودسازی، تزکیه ی نفس و در یک کلمه «انسان شدن» است. که به طور اختصار به محتوای هر فصل اشاره می شود. با مطالعه ی دقیق این کتاب و محتوای آموزنده و تاثیرگذار آن می توان دلیل توصیه ی مطالعه این کتاب در ماه مبارک رمضان از سوی رهبر انقلاب اسلامی را دریافت.
 • عدل الهی
  نویسنده: آیت‌الله شهید مطهری
  ناشر: صدرا
  استاد مطهری نوشته است: همه مباحث «انتخاب شده» است، هیچ یک تصادفی طرح نشده است. این ها مسائلی است که فراوان از طرف گروه های مختلف -بالخصوص جوانان- با من در میان گذاشته می شد. آن چه در این کتاب آورده ام در حقیقت یک پاسخ عمومی است به همه کسانی که مکرر در این زمینه از من پرسش هایی کرده و می کنند.
 • پیشوایان هدایت
  نویسنده: حجه الاسلام سید منذر حکیم و جمعی ازن ویسندگان
  ناشر: مجمع جهانی اهل بیت(ع)
  مطالعه ی این مجموعه، هم برای مخاطبان عمومی مفید است و هم برای کسانی که مباحث تاریخ اسلام و زندگی اهل بیت علیهم السلام را تخصصی تر دنبال می کنند. چه جوانان دبیرستانی و دانشگاهی که می خواهند بیشتر از زندگی اهل بیت علیهم السلام بدانند و چه آن ها که می خواهند در زمینه ی زندگی پیامبر و ائمه علیهم السلام مطالبی را به مخاطبان خود عرضه کنند.
 • پیامبری حکومت، پیامبری و انقلاب، پیامبری و جهاد
  نویسنده: جلال‌الدین فارسی
  ناشر: انجام کتاب
     با خواندن مجموعه ی سه جلدی «پیامبری» با یک تیر، سه هدف مهم زده اید؛ هم یک دوره تاریخ صدر اسلام را مرور کرده اید، هم با ترجمه و مفاهیم آیات قرآن کریم و شأن نزول آیات آشنا شده اید و هم مروری بر زندگی و سیره ی پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه وآله وسلم از تولد تا رحلت ایشان داشته اید.
 • جشن حنابندان
  نویسنده: محمدحسین قدمی
  ناشر: سوره مهر
  کتاب شامل ۲ گزارش از دو عملیات در مناطق جنوب و غرب کشور است که« محمدحسین قدمی» از میان خاطرات رزمندگان لشکر ۲۷  گردآوری نموده است. گزارش اول مربوط به عملیات کربلای ۵ است و گزارش دوم آن که درباره عملیات بیت المقدس ۴ به سفارش شهید سید مرتضی آوینی و برای مجموعه ی روایت فتح نوشته شده است.
 • پایی که جا ماند
  نویسنده: سیدناصر حسینی‌پور
  ناشر: سوره مهر
  مخفی کردن گزارش های روزانه زندان در داخل عصا، خاطرات ۸۱۱ روز اسارت سیدناصر حسینی پور از زندان های مخفی عراق را درست کرده است. رهبرانقلاب در پاسداشت این کتاب نوشته اند: تاکنون هیچ کتابی نخوانده و هیچ سخنی نشنیده ام که صحنه های اسارت مردان ما در چنگال نامردمان بعثی عراق را، آن چنان که در این کتاب است به تصویر کشیده باشد.
 • نورالدین پسر ایران
  نویسنده: معصومه سپهری
  گفتگو از: موسی غیور
  ناشر: سوره مهر
  این نیز یکی از زیباترین نقاشیهای صفحه ی پُرکار و اعجاز گونه ی هشت سال دفاع مقدس است. هم راوی و هم نویسنده حقاً در هنرمندی، سنگ تمام گذاشته اند. آمیختگی این خاطرات به طنز و شیرین زبانی که از قریحه ی ذاتی راوی برخاسته و با هنرمندی و نازک اندیشیِ نویسنده، به خوبی و پختگی در متن جا گرفته است. این بخشی از دست نوشته رهبر انقلاب بر کتاب است.
 • همپای صاعقه
  نویسنده: حسین بهزاد و گلعلی بابایی
  ناشر: سوره مهر
  رهبر معظم انقلاب در مورد این کتاب مرقوم نموده اند: این یک کتاب منبع بسیار غنی و ارزشمند است که از آن می توان ده ها کتاب و فیلمنامه و زندگینامه استخراج کرد. لحظات و حالات ثبت شده در سراسر این کتاب، همان ظرافت های حیرت انگیزی است که از مجموع آن، تابلوی پرشکوه و باعظمت عملیاتی چون فتح المبین و بیت المقدس پدید آمد.
 • لشکر خوبان
  نویسنده: معصومه سپهری
  ناشر: سوره مهر
  نویسنده در فاصله سال های ۷۵ تا ۷۹ که کتاب را می نوشت هیچ راهنمایی برای نگارش خاطرات یک رزمنده نداشت. زندگی گروهی از زبده ترین نیروهای اطلاعاتی جنگ پر از افت و خیز است تا آنجا که رهبر انقلاب در یادداشتی این کتاب را شایسته ساخت فیلم و رمان دانستند.

لطفاً نظر خود را بنویسید:

کدامنیتی : *
اعدادي را که مي بینيد ، وارد کنید
*
نظرات مخاطبان : [ تعداد نظرات منتشره : 41 نظر ]
 • zaki ،
  1394-05-12 - 14:35

  So nice thanks
 • سید ،
  1393-12-24 - 20:34

  باسلام.
  ممنون از طرحتون. راستی خیلی خوب است که به صورت سیر مطالعاتی برای جوانان معرفی کنید. باتشکر
 • سید ،
  1393-12-24 - 20:29

  خیلی طرحتون خوب بود ولی چرا ادامه نمی دهید یا اگر زمان بندی بلند مدتی دارد به نظرم کمی کمتر کنید.
  با تشکر فراوان
 • رفیعی ،
  1393-09-19 - 20:17

  ای کاش امکان دانلود این کتابا تو همین سایت وجود داشت. لا اقل واسه کتابایی که حضرت آقا تایید کردن این کارو بکنید.
 • محمد علی ،
  1393-09-02 - 10:55

  سلام
  پیشنهادی دارم بابت ترویج فرهنگ کتابخوانی
  همونطور که خودتون میدونین وقتی رهبری کتابی رو معرفی میکنن و یا تفریظی از ایشون بر کتابی منتشر میشه امار فروش و خوندن اون کتاب به شدت افزایش پیدا میکنه 
  شما هم بیاید کتاب هایی رو که رهبری تا به حال خوندن یعنی همه اون صدها جلد کتاب رو معرفی کنید نه یک جا بلکه هر روز یک کتاب رو معرفی کنید البته خوب بعضی از اون کتاب ها به قول خود ایشون نباید به هیچ جوانی معرفی بشه چون بدون داشتن اطلاعات کافی ممکنه باعث گمراهی بشه
  میتونید یک قسمت کوچک از سایت به این قضیه اختصاص بدید با عنوان مثلا کتاب امروز
  در ضمن این بسته کتاب 4*5 خیلی ناقصه و خیلی وقته که به مرور تکمیل نشده
  علاوه بر این تنها اطلاعی که ما از کتابهایی که آقا خوندن داریم مربوط میشه به کتاب من و کتاب که اونها هم غالبا مربوط به حوزه دفاع مقدسه و تعدادش خیلی کمه.
  پاسخ KHAMENEI.IR :
  سلام علیکم.
  شما همچنین میتوانید به صفحه ی کتاب سایت مراجعه فرمایید:
  http://farsi.khamenei.ir/book
  با تشکر
 • احمد ،
  1393-06-26 - 10:09

  عالی بود خسته نباشید خدا قوت 
 • پویا عیدی پور ،
  1393-06-15 - 12:59

  با سلام. بسیار قابل استفاده بود. ما می خواهیم یک کتابخانه در مسجد خود راه بیندازیم که می توانیم از کتبی که در توصیه شده گفته شده در کتابخانه مسجد قرار دهیم.
 • مهدی ،
  1393-05-11 - 14:11

  سلام. من دانشجویی مسلمان هستم که در منطقه ای فقیر نشین در حاشیه شهر مشهد زندگی می کنم و دوستانی دارم که علافه زیادی به مسائل دینی و مذهبی دارند. با توجه به وضع اقتصادی و نیز گرانی کناب جوانان محله نیاز به یاری نهاد رهبری برای تهیه کتب دینی دارند. لطفا جواب بدهبد.
 • امین ،
  1393-05-06 - 09:56

  بسیار عالی است انشالله هرماه به روز شود
 • حامد جوادی ،
  1393-04-27 - 13:41

  با سلام و عرض خسته نباشد خدمت شما دوستان گرامی و با آرزو قبولی طاعات و عبادات در درگاه حضرت حق و تسلیت به مناسبت شهادت امام علی علیه السلام.
  دوستان کاش فضایی می توانستید به وجود بیاورید که این کتاب ها از این سایت یا با لینک به سایت های دیگر به صورت اینترنتی فورا قابل خرید می شود تا این که کسانی که خیلی یا مقداری علاقه دارند سریع تر می توانستن به آن دست پیدا کنند.
  باز هم از زحمات شما تشکر می کنم.
  التماس دعا. یا علی
 • زهیر ،
  1393-04-27 - 12:05

  باسلام،خیلی عالی بود هم کار ویرایش تصویر و توضیحاتش و هم عمق مطلب که معرفی این کتب بوده.ما هم سعی میکنیم با تهیه این کتاب و بعد نشرآن به دیگران در این راه نقشی داشته باشیم .التماس دعا
 • محمد ،
  1393-04-24 - 12:18

  با سلام و دعای خیر
  من متوجه جریان بسته کتاب 4*5 نشدم.آیا هدف شما از گذاشتن این بخش معرفی کتاب است یا اینکه فروش آن ها؟ اگر فروش است چگونه و از چه طریقی باید از شما خریداری کرد.
  با سپاس
  یا علی
  پاسخ KHAMENEI.IR :
  سلام علیکم. هدف، پیشنهاد کتاب‌هاست.
 • 1393-04-20 - 16:02

  سلام خیلی خوب بود!
  لطفا ادامه بدید.
 • z_h ،
  1393-04-15 - 15:18

  سلام ممنون سایت بسیار عاااااااااااااالی دارید ..
  طراحی سایت فوق العاده است و بسیار هنری تبریک میگم به حسن سلیقه تون ..
  موفق باشید در پناه حق
 • مهدی ،
  1393-03-29 - 15:12

  عالیست،اما اگر امکان برداشت صوت موجود باشد شاید بهتره باشه.باتشکر
  پاسخ KHAMENEI.IR :
  دریافت صوت از پیوند زیر:
  پیوند مرتبط :بدترین تنبلی
 • صادق فدايي ،
  1393-03-25 - 00:38

  سلام. از زحمات فراواني كه براي اين سايت ميكشيد واقعا ممنون.
  خدا قوت...
 • لیلا ،
  1393-03-20 - 01:41

  دشمن ناتوان بدانداگرشبانه روزهم تلاش کندنمیتواندذره ای از محبت رهبر آزاده راازدل این ملت کم کند۰دوستت دارم رهبرم
 • 1393-02-29 - 10:18

  برای بخش تاریخ و علوم انسانی عنوان بهتری انتخاب بفرمائید
 • 1393-02-17 - 17:12

  تشکر عالی بود
 • عطاالهی ،
  1393-02-17 - 01:00

  خدابه شمارهبرخو‌بم سلامتی بدهد برای فرزندانم دعاکنیدتاواقعا کتابخوان شوندازهمه عزیزان زحمتکش درپایگاه کمال تشکرراداریم
 • شبنم(فیض) ،
  1393-02-15 - 21:16

  عالیه...تشکر...
  عهد ها هم عالیه...جا داره یه خسته نباشید پر انرژی بگم..
 • حق جو ،
  1393-02-15 - 18:12

  با سلام.
  سخنم در خور شما نیست ولی از صمیم قلبم از شما رهبر بیدارم تشکر میکنم.التماس دعا
  یا علی مدد....
  الهم احفظ قائدنا الخامنه ای
 • زهره واعظی ،
  1393-02-15 - 08:55

  با سلام. معرفی و راهنمایی خیلی خوبی بود که واقعاً به آنها نیاز داشتیم. ممنون و التماس دعا.
 • علی ،
  1393-02-14 - 19:17

  خیلی عالی است که به معرفی این کتاب ها می پردازید ولی اگر درهمه موارد به معرفی کتاب های بیشتری بپردازید بهتر است                 باسپاس
 • سيد علي ،
  1393-02-14 - 15:58

  با عرض سلام و تشكر
  بسيار عالي بود و لازم.
  لطفا ترتيبي بدهيد كه صوت آن نيز قابليت دريافت داشته باشد.
  
  پاسخ KHAMENEI.IR :
  دریافت صوت از پیوند زیر:
  پیوند مرتبط :بدترین تنبلی
 • نسیبه محمودی ،
  1393-02-14 - 15:06

  سلام و خدا قوت. من کتاب ریشه ها و نامیرا رو خوندم بسیار کتاب های جذاب و خوبی هستند. ممنون بابت معرفی کتاب های خوب
 • محبعلییزدی ،
  1393-02-14 - 07:55

  عالی
  امکان دانلود صوت و دانلود در دیگر قالب ها (غیر از پی دی اف) نظیر فلش، پاور پونت بذارید خیلی بهتره.
  موفق باشید
  پاسخ KHAMENEI.IR :
  دریافت صوت از پیوند زیر:
  پیوند مرتبط :بدترین تنبلی
 • ریحانه ،
  1393-02-14 - 00:24

  به نظرتون این قسمت نباید توی چند رسانه ای تون میومد؟؟؟
  عاشق سایتتونم!
 • ابوالقاسم رجب پور ،
  1393-02-13 - 21:37

  سلام.ممنون از شما برای معرفی این کتب.لطفا کتاب های دیگری که حضرت آقا معرفی کرده و توصیه کرده اند را زودتر معرفی کنید.با تشکر
 • فرهنگ ،
  1393-02-13 - 17:07

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
 • 1393-02-13 - 14:31

  عالی است. 
  تشکر 
  اگر بتوانید مطالعه هدفمند را ترویج کنید، عالی است. پیشقدم باشید در ارائه الگوی آرمانی و خط سیر ایده آل انقلاب اسلامی در کتابخوانی... 
 • 1393-02-13 - 12:43

  سلام.خدا قوت جالب بود.
 • 1393-02-13 - 10:08

  سلام علیکم
  واقعا خسته نباشید
  ما که نمی دونیم دیگه چطور از شما تشکر کنیم
  ضمن تسلیت شهادت آقا امام هادی ... التماس دعا...
 • محسنی ،
  1393-02-12 - 20:31

  سپاسگذارم
 • دانشجو ،
  1393-02-12 - 18:03

  بسیار بسیار بسیار کار زیبا و به درد بخوری در این روزهای نمایشگاه کتاب بود، فقط بسیار تعدادشون کم هست 
 • امیررضا ،
  1393-02-12 - 17:43

  سلام.خیلی جالب بود.اگرامکانش هست بروز رسانی این صفحه رو ایمیل بفرمایید.ممنون.التماس دعا
  
 • محمدصادق ،
  1393-02-11 - 17:56

  هو الحکیم
  
  الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایت امیر المومنین علی ابن ابیطالب علیه السلام..
  
  لبیک یا امامنا الخامنه ای..
 • ریحانه ،
  1393-02-11 - 12:47

  لطفا فایل صوتی رو برای باز نشر بگذارید.
  پاسخ KHAMENEI.IR :
  دریافت از پیوند زیر:
  پیوند مرتبط :بدترین تنبلی
 • سیامک ،
  1393-02-11 - 11:18

  با عرض سلام و خسته نباشید واقعا دستتون درد نکنه خیلی زحمت کشیدید همه جای این سایت بهترینه. خداوند سید علی رو برای ما نگه داره نعمتی است برای جهان اسلام
  
 • آزاده پیرنهاد ،
  1393-02-11 - 04:51

  سلام
  
  ممنون بابت معرفی کتاب
  
  ببخشید طراحی صفحه به گونه ای هست که عنوان کتاب وسط دیده نمی شود
 • مهدی ،
  1393-02-10 - 23:02

  عالی
  دلم می خواد همشونو بخونم
در این رابطه بخوانید :
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی