others/content
نسخه قابل چاپ

یادداشت نویسنده‌ی تونسی درباره‌ی انتخابات ایران

فرزندان سلمان فارسی


شرکت گسترده‌ی مردم ایران در انتخابات مجلس شورای اسلامی بیانگر وفاداری ایشان به امام راحل و رهبر معظم انقلاب، و رأی آنها درواقع رأی به مبانی اسلامی و اعلام همبستگی با راه شهدای گرانقدر بود.

مانند همیشه که فرمایش‌های عربی یا ترجمه‌شده‌ی ولیّ امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه‌ای را دنبال می‌کنم، بیانات ایشان در تاریخ 2012/02/29 یعنی دو روز پیش از برگزاری انتخابات را پیگیری کردم. این سخنان بار دیگر حقانیت رهبری هوشمندانه‌ی ایشان در راهنمایی مردم را به اثبات رساند و با مسئول دانستن تک‌تک مردم به آن‌ها گوشزد نمود که در رویارویی با قوای استکبار جهانی و مزدوران داخلی‌شان مقابل امتحان جدیدی قرار دارند، زیرا هیچ جامعه‌ای از منافقان خالی نیست. حتی رسول خدا صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله نیز از وجود منافقان رنج برده است و طبیعی است که جمهوری اسلامی ایران نیز با این مشکل مواجه باشد.

انتخابات مجلس شورای اسلامی و حضور چشمگیر مردم در انتخابات، این زمینه را برای مردم ایران فراهم آورد تا بار دیگر از نظام اسلامی صیانت کنند و به سوی روند مطلوب و عزت و سربلندی گام بردارند. این انتخابات در حقیقت فرصت جدیدی پیش روی ملت ایران گشود تا سیلی محکمی بر استکبار جهانی و حاکمان خون‌آشام ملت‌های اسلامی بنوازند و این حقیقت را به آنان یادآوری کنند که آن‌ها دشمن خدا و دین و آفریده‌های او هستند.
به عنوان یک شهروند تونسی می‌خواهم به برادران و خواهران خودم در ایران بگویم که ما هر روز اخبار حرکت ملت مسلمان و پیروز ایران را پیگیری می‌کنیم و هرگاه دستاوردی علمی در ایران اسلامی تحقق می‌یابد، لبریز از شادی و سرور می‌شویم.

روز جمعه همه‌ی اقشار ملت مسلمان ایران دسته‌دسته به شعبه‌های اخذ رأی آمدند. با وجود شرایط جدید بین‌المللی و فشارهای جدید سیاسی و اقتصادی بر جمهوری اسلامی، این حضور مردم ایران یک پیام ویژه داشت. در حقیقت ملت ایران به همگان و به‌ویژه قوای شیطانی غربی و در رأس آن‌ها شیطان بزرگ، آمریکا فهماند که آنها هیچ توجهی به تحریم‌ها ندارند و این تحریم‌ها عزم آنها در حمایت از نظام اسلامی را سست نمی‌کند.

https://farsi.khamenei.ir/image/ver2/li_star_2.gif همه دیدند
دشمنان جمهوری اسلامی با تحریم‌های اقتصادی و از جمله تحریم صادرات نفت ایران به اروپا در تلاش بودند تا ضربه‌ای بزرگ بر پیکر جمهوری اسلامی ایران وارد آورند. آنها می‌خواهند به کشوری آسیب وارد کنند که هر روز که از عمر پربرکتش می‌گذرد، یک دستاورد علمی و فناوری جدید به ارمغان می‌آورد تا گام‌های ملت مسلمان ایران در راه پیشرفت و چیدن ثمره‌های 33 سال تلاش و پشتکاری و فداکاری که هزینه‌های سنگینی در راه آن پرداخته است، مستحکم‌تر شود و جهان را به شگفتی وادارد. اگرچه دشمنان تلاش می‌کنند تا این دستاوردها را ناچیز جلوه دهند، اما خود آنان خوب می‌دانند که ایران به یک قدرت بزرگ تبدیل شده و روز‌به‌روز بر توان و دانش خود می‌افزاید.

امام خامنه‌ای در آن سخنرانی خود تأکید کردند که ضروری است ملت ایران وظیفه‌ی مقدس و تکلیف شرعی‌شان برای مشارکت پرشور در این عرصه‌ی سرنوشت‌ساز را ادا نمایند و همگان در روز جمعه شاهد بودند که مردم ایران به‌خوبی به این توصیه‌ی رهبرشان عمل کردند.

مردم ایران این مهم را در شرایطی به انجام رساندند که با توجه به پیشگامی اسلامی‌ ایشان و نیز تحولات اخیر در منطقه و جهان، چشم دوستان و دشمنان به آنها دوخته بود تا ببینند آیا آنان انسجام خود را حفظ کرده‌اند یا نه.

مردم ایران به‌خوبی می‌دانستند که هرگونه سستی و کوتاهی در خصوص شرکت در انتخابات، پیام‌هایی را در پی خواهد داشت و طمع دشمنان اسلام و ملت مسلمان ایران را که با انقلاب مبارک خود در سال 1979 از چنگال استبداد و استثمار و بردگی رهید، زنده خواهد کرد.

https://farsi.khamenei.ir/image/ver2/li_star_2.gif همچون پاره‌های آهن
به عنوان یک شهروند تونسی می‌خواهم به برادران و خواهران خودم در ایران بگویم که ما هر روز اخبار حرکت ملت مسلمان و پیروز ایران را پیگیری می‌کنیم و هرگاه دستاوردی علمی در ایران اسلامی تحقق می‌یابد، لبریز از شادی و سرور می‌شویم. ما از فرزندان سلمان فارسی تقاضا می‌کنیم که مسئولیت‌های دینی و تاریخی‌شان در پیروزی نظام پیش‌رونده‌ی اسلامی و یاری آن در فائق آمدن بر چالش‌های پیش ‌روی خود را به نحو احسن به انجام برسانند. همچنین این حدیث را به آنان یادآوری می‌کنم که «مردی از اهل قم مردم را به حق دعوت می‌کند. گروهی همچون پاره‌های آهن دور او حلقه می‌زنند که نه در مقابل توفان‌ها متزلزل می‌شوند و نه از جنگ دلسرد می‌شوند و نه هراس در دل‌های ایشان راه می‌یابد. توکلشان تنها بر خداوند است که آینده از آنِ پرهیزگاران است.»

خداوند شما را برگزیده است تا آغازگر امت اسلامی باشید. پس پیش به سوی این وعده‌ی خداوند که شما را مایه‌ی عزت مؤمنان و عزم انسان‌های راستین و شکوه پرهیزگاران قرار خواهد داد. خداوند و همچنین دل‌های برادرانتان از فرسنگ‌ها فاصله با شما است.

ما هر لحظه چشم به راه دستاوردی از پسِ دستاوردی دیگر هستیم و امید ما به خدا و به شما بسیار است، زیرا شما حقیقتی تأثیرگذار هستید که ما را به نزدیک شدن تحقق عدل الهی امیدوار می‌سازید و قرار است ما را از تبعات ظلم و جهالت نومیدی برهانید. پس یار و ذخیره‌ی اسلام بمانید و برای ما پناه و مایه‌ی عزت و برای مستضعفان جهان مایه‌ی امید و رحمت باشید.
....
لطفاً نظر خود را بنویسید:
نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :
ضمن تشکر ، نظر شما با موفقیت ثبت شد.
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی