others/index
مطالبی از : آقای مسعود رضایی - پژوهشگر تاریخ معاصر ایران
تعداد مطالب : 5
امام(ره) کار را تمام کردند

روایتِ دست اول آیت‌الله ری‌شهری وزیر وقت اطلاعات از ماجرای رهبری:

امام(ره) کار را تمام کردند

| آیت‌الله ری‌شهری

امام رحمه‌الله‌علیه می‌دانستند که اگر بعد از خودشان، آقای منتظری زمام امور را به‌‌دست گیرد همه ‌چیز عوض می‌شود. این مطلب را یکی از نزدیکان آقای منتظری خصوصی قبل از مطرح شدن مسئله‌ی مهدی هاشمی و قبل از اینکه این حرف‌ها پیش بیاید، به من گفت. این شخص به من گفت که انقلاب باید از ریشه عوض بشود! این عین حرفش بود.

روایت عصر روز چهاردهم

در جلسه مجلس خبرگان رهبری در سال ۶۸ چه گذشت؟

روایت عصر روز چهاردهم

| مسعود رضایی
در این گفت و گو مسئله‌ی قائم‌مقامی مرحوم آیت‌الله منتظری، جلسه‌ی ۱۴ خرداد ۶۸ خبرگان رهبری و نیز جلسه فوق‌العاده‌ی ۱۵ مرداد ۶۸ خبرگان رهبری مورد بررسی قرار گرفته است.

عملیات روانی دشمنان علیه محور مقاومت

یادداشتی درباره مصاحبه اخیر با دبیرکل حزب‌الله لبنان

عملیات روانی دشمنان علیه محور مقاومت

| آقای مسعود رضایی
گفتگو با جناب سیدحسن نصرالله و پخش آن در شبکه‌های تلویزیونی و اجتماعی، بازتاب‌های بسیار زیادی را به همراه داشت. اما در این میان، جا دارد به یک موضوع حاشیه‌ای نیز در این زمینه پرداخته شود و آن رویکرد نظام جمهوری اسلامی ایران در سیاست خارجی خود بویژه شکل دادن به محور مقاومت در منطقه است.

«معادله نصر»

گفتگوی اختصاصی با دبیرکل حزب‌الله لبنان

«معادله نصر»

آنچه در زیر می‌آید متن کامل گفتگوی اختصاصی نشریه‌ی مسیر دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان است. این شماره‌ی نشریه‌ی مسیر با عنوان «معادله‌ی نصر»، به‌زودی و به همراه اسناد، تصاویر و گفتگوهای منتشرنشده در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

وعده‌های خیالی آمریکا به مصدق

گفت‌وگو با مسعود رضایی، پژوهشگر تاریخ معاصر

وعده‌های خیالی آمریکا به مصدق

دکتر مصدق تصور می‌کرد آمریکا دوست ملت ایران است. به همین علت، در سفری که چند ماه پس از ملی شدن نفت به شورای امنیت داشت، پس از اتمام جلسات، به پیشنهاد ترومن به واشنگتن رفت و مذاکرات ده‌روزه‌ای انجام داد. قرار بر آن بود که مصدق وام ۱۲۰ میلیون دلاری از آمریکا دریافت کند تا بتواند از تحریم‌های انگلستان عبور کند. آمریکایی‌ها دائماً با وعده و لبخند، چهره‌ای مناسب از خود نشان می‌دادند. نهایتاً اما...

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی