news/content
پیوندهای مرتبطخاطراتخاطراتخاطراتخاطرات
1393/11/06
|به همراه ترجمه انگلیسی و عربی|

بیانات در دیدار نمایندگان اقلیت‌های مذهبی کشور در مجلس شورای اسلامی‌


بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم‌
ما از اسلام آموخته‌ایم که باید با پیروان ادیان دیگر با انصاف و عدالت برخورد کرد؛ این حکم اسلام به ما است. آنچه امروز در دنیا مشاهده میشود، این است که قدرتها و دولتهای مدّعی انصاف و عدالت، هیچ انصاف و عدالتی را جز در دایره‌ی سیاستهای تنگ و محدود و ظالمانه‌ی خودشان ملاحظه و مراعات نمیکنند. شما امروز می‌بینید در اروپا، در آمریکا، علیه مسلمانها چه تبلیغاتی انجام میگیرد. بحث این نیست که چرا مسلمانها آزادی لازم را در بسیاری از این کشورها ندارند؛ بحث بر سرِ این است که چرا امنیت جانی ندارند! یعنی حقیقتاً این‌جوری است. همین فیلم «تک‌تیرانداز»(۱) که حالا سروصدایش بلند شده و هالیوود آن را درست کرده، تشویق میکند یک جوانِ مثلاً فرض کنید مسیحی یا غیر مسلمان را که تا آنجایی که میتواند و از دستش برمی‌آید، مسلمان را اذیت بکند، اصلاً تشویق میکند این معنا را؛ آن‌طور که نقل کردند، ما که این فیلم را ندیدیم. این روش روشِ مورد پسند اسلام نیست؛ اسلام معتقد است به انصاف. امیرالمؤمنین (علیه‌الصّلاةوالسّلام) در آن قضیه‌ی حمله‌ی به [شهر انبار(۲)] میفرماید: بَلَغَنی اَنَّ الرَّجُلَ مِنهُم لَیدخُلُ المَرأَةَ المُسلِمَةَ وَ الاُخرَی المُعاهِدَة؛ من شنیده‌ام این افرادی که حمله کردند به این شهر، وارد خانه‌ی زن مسلمان و زن غیر مسلمان - معاهده یعنی یهود و نصارایی که پیمان دارند و در زیر سایه‌ی حکومت اسلامی زندگی میکنند - میشوند و «یأخُذُ حِجلَها» و اذیت میکنند اینها را، آزار میکنند، ظلم میکنند. بعد حضرت میفرمایند که اگر مسلمان از این غم بمیرد، مورد ملامت نیست! ملاحظه میکنید، این امیرالمؤمنین [است‌]. اگر مسلمان از غصّه‌ی این بمیرد که سپاهیان دشمن و غارتگران، وارد خانه‌ی یک زن غیر مسلمان شدند و او را مورد آزار و اذیت قرار دادند و دستبند او را و حِجـِل(۳) او را گرفتند، ملامت نباید بشود؛ ملامت نمیشود. نظر اسلام این است. ما امیدواریم ان‌شاءالله بر همین روال حرکت کنیم و پیش برویم.
و خاطرات خوبی هم داریم. من غالباً به منازل شهدای ارامنه و آشوری که رفته‌ام - که امسال هم خوشبختانه موفّق شدم منزل چند شهید ارمنی رفتم - میبینم اینها نسبت به کشورشان احساس تعهّد میکنند؛ یعنی واقعاً متعهّدانه رفتار کردند. زمان جنگ هم من یادم است که عدّه‌ای از همین مسیحیان ارمنی آمدند اهواز؛ من در فرودگاه دیدم یک جماعتی نشسته‌اند، گفتم اینها چه‌کسانی هستند؟ گفتند اینها ارامنه‌اند، دارند می‌آیند جبهه برای کارهای صنعتی - ارامنه در کارهای صنعتی و فنّی و ماشین و این چیزها مسلّطند - و برای کمک و خدمت. آمدند؛ مرحوم چمران اینها را به کار گرفت. مبالغی اینها زحمت کشیدند، خدمت کردند، کار کردند و کسانی هم شهید شدند.
یکی از [اعضای‌] این خانواده‌های ارمنی که من همین هفته‌ی پیش رفتم منزلشان، پسرش سرباز بوده؛ گفت سربازی‌اش تمام شد و ناراحت بود که جنگ هنوز هست؛ [میگفت‌] من سربازی‌ام تمام شده و چه کار کنم. بعد گفت اتّفاقاً اعلام کردند مثلاً آن کسانی که سربازی رفتند، چند ماه - سه ماه یا فلان قدر - بیایند مجدّداً جبهه. گفت این خوشحال شد؛ خوشحال شد که باز دوباره فراخوانی کردند؛ آمد و رفت جبهه و بعد هم شهید شد، جسدش را آوردند؛ یعنی این‌جور احساساتی را انسان در بین هم‌میهنان غیر مسلمان ما در کشور مشاهده میکند. خب تلاش کردند. و امیدواریم که نظام اسلامی بتواند به وظایف خودش در این زمینه‌ها عمل کند؛ آنها هم حقیقتاً نسبت به کشور با تعهّد به معنای واقعی کلمه رفتار کنند.
این رفتارهای جمهوری اسلامی را هم در خارج منعکس کنید؛ یعنی واقعاً بدانند، بفهمند در دنیا و دنیای مسیحیت بداند که در کشور اسلامی این‌قدر رواداری نسبت به غیر مسلمانها هست؛ این رواداری‌ای که آنجاها وجود ندارد. و چقدر شما شنیده‌اید مثلاً در آلمان، جوانهای نئونازی - که حالا افتخار میکنند که نازی‌اند؛ اسمشان را گذاشته‌اند «نئونازی» - حمله میکنند به یک مشت مسلمان، به مسجد مسلمانها؛ میزنند، میکشند، تعقیب درست و حسابی‌ای هم نمیشوند؛ ما هم نشنفته‌ایم. یا آن دختر خانم جوان عرب را که مثلاً فرض کنید که مقنعه داشته یا پوشیه(۴) داشته، به‌خاطر حجابش میزنند میکشند و هیچ‌کس اصلاً دنبال هم نمیکند؛ حالا گفتند یک مجازاتی [کردند]؛ آدم فکر نمیکند که خیلی جدّی اینها تعقیب میشود؛ واقعاً تعقیب هم نمیکنند. در جاهای دیگر هم همین‌جور؛ در آمریکا و جاهای دیگر و کشورهای دیگر هم متأسّفانه همین‌جور است؛ که خب، اینها مدّعی حقوق بشر هم هستند! اینها را مقایسه کنند با آنچه در ایران میگذرد. این چنین چیزی در ایران سابقه ندارد؛ یعنی در دوران اسلامی و جمهوری اسلامی، تعرّض به غیر مسلمان از سوی مسلمانها هیچ سابقه‌ای ندارد. همان جوان حزب‌اللّهی تند و داغ هم هرگز به خودش اجازه نمیدهد که به یک غیر مسلمانی تهاجم و حمله بکند و مانند اینها. امیدواریم ان‌شاءالله خدای متعال به شماها و به ما توفیق بدهد که بتوانیم وظایفمان را انجام بدهیم.

۱) فیلم «تک‌تیرانداز آمریکایی» از ژانویه‌ی سال ۲۰۱۵ اکران شده است. این فیلم بر اساس کتابی به همین نام نوشته‌ی «کریس کایل» ساخته شده و داستان زندگی واقعی نویسنده‌ی کتاب است که سرباز نیروی دریایی آمریکا بوده و بمرور تبدیل به ماشین آدم‌کشی ارتش آمریکا میشود و رکورد بیشترین کشتن در جنگ به‌عنوان تک‌تیرانداز را از آن خود میکند! این فیلم در چند بخش، نامزد دریافت جایزه‌ی اسکار شده است.
۲) نهج‌البلاغه، خطبه‌ی ۲۷ (با کمی تفاوت)
۳) خلخال‌
۴) روبنده‌

لطفاً نظر خود را بنویسید:

کدامنیتی : *
اعدادي را که مي بینيد ، وارد کنید
*
نظرات مخاطبان : [ تعداد نظرات منتشره : 23 نظر ]
 • مرتضی توسلی ،
  1393-12-10 - 22:31

  جانم فدای رهبرخالصانه ترین درود سلامتی و شادابی را برای شما ارزومنم
 • علی نوری ،
  1393-12-05 - 10:09

  چه خوش است من بمیرم به ره ولای سیدعلی
  سروجان بهاندارد که کنم فدای سیدعلی 
   
   جانم فدای رهبر 
 • رحیم ،
  1393-12-03 - 19:56

  خدا آقا را برای اسلام نگه دارد که خدایی وظایف فراموش شده سایر نهاد ها و وزارت خانه ها را با دیپلماسی عمومی اسلامی جبران می کنند یا مهدی ادرکنا
 • سجاد ،
  1393-12-01 - 17:36

  خواهش میکنم صوت و فیلم و تصاویر این دیدار رو منتشر کنید
 • صفیه لطیفی ،
  1393-12-01 - 16:03

  با عرض سلام وخداقوت
  تشکر از زحمات شما که در سایت رهبری خالصانه تلاش میکنید
  انشا الله خداوند اجر زحماتتان را میدهد
  باسپاس
  یا علی
 • رسول ،
  1393-12-01 - 11:11

  لبیک یا خامنه ای 
  
 • ارمین ،
  1393-11-30 - 20:11

  اقا تموم دنیام فدای یه تار موت
 • طلبه بسیجی سعید قاسمی ،
  1393-11-30 - 17:39

  لبیک یا سید علی خامنه ای سید علی لب ترکند جان را فدایش می کنیم
 • زهره ،
  1393-11-30 - 13:14

  فـــــــــــــــــــــــــــــدایی رهبرم 
  خدا انشا...حفظ شون کنه
 • اميرحسين ،
  1393-11-29 - 12:02

  لبيك يا خامنه اي
  آقا فدايي داري
 • ایمان رجب نیا ،
  1393-11-29 - 11:51

  سلام و خدا قوت
  واقعا واجب و لازم است ترجمه شود و به دنیا منتشر شود تا پیام به حق اسلام را بفهمند. 
  متشکرم 
 • 1393-11-29 - 10:42

  درود بر امام خامنه ای خدا ایشان را حفظ کند
 • سیدمرتضی ،
  1393-11-28 - 22:19

  فداییشم انشاالله همیشه سلامت باشه و شهادت پا درکاب امام زمان قسمتش بشه 
 • مشهد مقدس - محسن - ض ،
  1393-11-28 - 22:14

  امام عزیزم خداوند شما را در پناه خود همواره سلامت و محفوظ بدارد .ما عاشق شما هستیم . حهان به افکار شما نیاز دارد و نفوذ شما به خلوت انسانها دیگر مرزی ندارد . بفرمایید چگونه خود را فد ای راه و اهداف مورد نظر شما نماییم . 
 • 1393-11-28 - 17:51

  جانم فدای رهبر
 • محمدامین ،
  1393-11-28 - 17:26

  آقاجون عاشقتم
 • 1393-11-28 - 17:16

  منتظر عکس و فیلم و صوت هستیم چقدر طول کشید؟؟؟
 • کیوان ،
  1393-11-28 - 11:25

  لطفا فیلم و صوت دیدار را هم بگذارید.
 • rasul ،
  1393-11-28 - 09:40

  یا علی 
  به نام خدا در صورت امکان و صلاح دید این پیام را به زبان های مختلف ترجمه و به پیوست پیام آقا برای جوانان جهان فرستاده شود.
  پاینده باشی رهبرم
 • رسول ،
  1393-11-28 - 09:39

  یا علی 
  به نام خدا در صورت امکان و صلاح دید این پیام را به زبان های مختلف ترجمه و به پیوست پیام آقا برای جوانان جهان فرستاده شود.
  پاینده باشی رهبرم
  
 • 1393-11-27 - 21:51

  سلام
  
  چرا الان منتشر کردید... اینقدر دیر
 • 1393-11-27 - 21:41

  قربون آقامون بشم که مایه عدالت و وحدت جهان است
 • محمد ،
  1393-11-27 - 20:53

  با سلام
  ازتون خواهش می کنم این بیانات امام حفظه الله رو هم حتما سریع به انگلیسی و فرانسه ترجمه کنید وهم اینکه مثل نامه ی ایشون به جوانان اروپا و امریکای شمالی طراحی و پوسترش رو سریع درست کنید که بتونیم تو فضای مجازی پخشش کنیم و خواهش می کنم اگر این کار رو کردید اطلاع رسانی از طریق سامانه پیامک رو حتما انجام بدید تا رزمنده های سایبری حزب الله برای گرفتن خوراک به شما مراجعه کنن
جمله‌های برگزیده این دیدار
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی