news/content
1398/06/08

گزیده‌ای از بیانات در دیدار جمعی از جوانان فعال در عرصه فرهنگی

در مشهد مقدس

* خصوصیّت اصلی و درجه‌ی یکِ شما جوان‌ بودن است و بقیّه‌ی برکاتی که خدای متعال به شما افاضه کرده -که الحمدللّه کم هم نیست- غالباً ناشی از جوان ‌بودن شما است؛ چون دلهای جوان، روحهای جوان خیلی آمادگی جذب رحمت الهی را دارند. یکی از خصوصیّاتِ جوان ‌بودن این است که باید خسته نشوید؛ یعنی فرق شما با این حقیر باید این باشد همان طور که در راه‌ رفتن، وقتی که یک مقداری میرویم، بنده خسته میشوم و شما خسته نمیشوید و قوی حرکت میکنید، در این راهِ دشوار هم اصلاً خسته نشوید. این را هیچ وقت فراموش نکنید که مشکلات و موانع نباید شما را خسته کند.

ببینید، در دوره‌ی طاغوت در همین شهر  یک عدّه‌ای مبارزه میکردند، کتک میخوردند، ناامنی داشتند، زن و بچّه‌شان تهدید میشدند، محرومیّتهای مالی داشتند، انواع و اقسام محرومیّتها را داشتند امّا بالاخره خدای متعال دلهای اینها را امیدوار نگه داشت؛ تهران، اصفهان، شیراز، یزد و بقیّه‌ی جاها [هم] مثل اینجا(۱) [بودند]؛ نتیجه چه شد؟ نتیجه این شد چیزی که احتمال یک درصدش هم وجود نداشت، یعنی حاکمیّت اسلام، در این مملکت به وجود آمد. شماها اگر چنانچه در این راهی که دارید میروید، استقامت کنید، خسته نشوید، این موانع جلوی پای شما مانع حرکت شما نشود، وقتی به یک مانعی برخورد میکنید، از این مانع عبور کنید، [اگر] نشد راهتان را کج کنید، برگردید بروید دنبال راه، اگر این کار را بکنید مطمئن باشید که فردای این کشور آن چیزی خواهد شد که امروز شما آرزویش را دارید؛ یعنی  جامعه‌ی اسلامی، دولت اسلامی، حکومت اسلامیِ واقعی، احکام اسلامی؛ این بدون شک خواهد شد.

۱) مشهد

 

لطفاً نظر خود را بنویسید:

کدامنیتی : *
اعدادي را که مي بینيد ، وارد کنید
*
نظرات مخاطبان : [ تعداد نظرات منتشره : 2 نظر ]
 • حسین ،
  1398-07-05 - 10:44

  لطفا تصاویر این دیدار را بگذارید
 • منیره تحریری ،
  1398-07-05 - 00:17

  سلام میشه لطفا فیلم سخنرانی اقا در منزل شهید کیش بافان
  همچنین دیدار با جوانان عرصه فرهنگی را رو سایت بار گذاری کنید 
  حیفه واقعا دوست داریم ببینیم
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی