news/content
پیوندهای مرتبطخبرخبرفيلمفيلم
1388/04/30

گزیده‌ای از بیانات در دیدار جمعی از فضلای حوزه علمیه قم

https://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif آقای موسوی(۱) اعلام کرد که در این انتخابات(۲) تقلّب شده؛ و این منشأ همه‌ی حرفهای بعدی شد. [گفت:] مردم! تقلّب شده، من از حقّ شما دفاع میکنم، بیایید، من هم می‌آیم. یعنی دعوت مردم به نافرمانی، به شورش، به استناد اینکه در انتخابات تقلّب شده است.

سؤال این است: شما از کجا فهمیدید که در انتخابات تقلّب شده؟ چه دلیلی اقامه شد؟ خب این، آن‌وقت منشأ حرف‌های بعدی شد ...

https://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif سعی کردند ایشان را در صحنه نگه دارند. من در جریان مذاکرات و گفت‌وگوهای متعدّدی که با ایشان شده، قرار دارم. خود من هم با سوابقی که با آقای موسوی دارم خیلی سعی کردم؛ چون بین ما و آقای موسوی، علی‌رغم اختلاف فکری، یک ارتباط عاطفی‌ای وجود دارد؛ یک ارتباط عاطفی و یک وحدت سلیقه در بعضی از مسائل خاص وجود دارد.

https://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif من از این فرصت استفاده کردم؛ همان روز شنبه عصر(۳) که ایشان ظهرش اطّلاعیّه داده بود، یک نفر را پیش ایشان فرستادم. گفتم حالا یک تنبّهی به ایشان میدهیم، ایشان خب فوراً عقب میکشد. ایشان رفت و برگشت؛ حرفهایی که زد، من را خیلی متعجّب کرد، خیلی متعجّب کرد.

ایشان گفته بود که نه، باید انتخابات ابطال بشود؛ ما امروز جلسه داشتیم با فلان‌کس و فلان‌کس و فلان‌کس و فلان‌کس، و همه آنجا اتّفاق نظر داشتند که باید انتخابات ابطال بشود.

من واقعاً متحیّر شدم. از آن چهار نفری که در آن جلسه بودند، دو نفرشان که آقای خاتمی(۴) و آقای هاشمی(۵) هستند، منکر شدند. دو نفر دیگر باقی ماندند که یکی‌شان خود آقای موسوی بود. ...


۱) مهندس میرحسین موسوی
۲) انتخابات دهمین دوره‌ی ریاست جمهوری
۳) شنبه ۱۳۸۸/۳/۲۳
۴) حجّت‌الاسلام والمسلمین سیّدمحمّد خاتمی
۵) حجّت‌الاسلام والمسلمین اکبر هاشمی‌رفسنجانی

لطفاً نظر خود را بنویسید:

کدامنیتی : *
اعدادي را که مي بینيد ، وارد کنید
*
در این رابطه بخوانید :
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی