news/content
پیوندهای مرتبطخبرخبربياناتبياناتفيلمفيلممرور سریعمرور سریع
1394/07/22

جدول | نصیحت‌های پدرانه رهبر انقلاب به نخبگان

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار امروز (چهارشنبه) با نخبگان، جوانان نخبه و مصمم و پرنشاط را برای کشور امیدآفرین خواندند و در ادامه چند سفارش پدرانه به نخبگان داشتند که در جدول زیر مرور شده است:

دریافت جدول: عکس | PDF

نصیحت‌های پدرانه رهبر انقلاب به نخبگان
مطرح شده در دیدار نخبگان جوان ۱۳۹۴/۰۷/۲۲
 ۱ نخبگی را یک نعمت الهی دانستن و بجا آوردن شکر این نعمت این نخبگی را از برکت انقلاب اسلامی نیز بدانید زیرا انقلاب به جوانان ایران شخصیت، هویت و جرأت داد تا نیرو و استعداد درونی خود را به‌کار اندازند.
 ۲ ترجیح «روحیه جهادی» بر «روحیه تافته جدا بافته بودن» یکی از آفت‌های افراد صاحب امتیاز «احساس تافته‌ی جدا بافته بودن» است. این، یک بیماری شخصیتی است که نباید بگذارید در شما رشد کند و تنها راه مقابله با آن نیز تقویت «روحیه‌ی جهادی» و انجام دادن کار با همه‌ی توان برای خدا و به‌عنوان یک وظیفه است.
 ۳ ماندن در کشور به‌جای رفتن به کشورهای بیگانه با برخی ذهنیت‌های رفاهی به‌جای آنکه خود را در هاضمه‌ی بی‌رحم و آزمند جوامع بیگانه، قرار دهید، سازنده‌ی هندسه‌ی صحیح سلامت کشور و تضمین‌کننده‌ی مغز و سلسله اعصاب و استخوان‌بندی جامعه‌ی خود باشید.
 ۴ مرعوب نشدن در برابر غرب گرچه غربی‌ها در مسائل علمی و فناوری پیشرفت‌های زیادی کرده‌اند اما نباید مرعوب این موضوع شد زیرا توانایی بالقوه‌ی جوان ایرانی بسیار بالاتر است و اگر قرار بر مقایسه باشد باید بیش از سه دهه‌ی کنونی ایران با بیش از سه دهه‌ی آن کشورها بعد از استقلال آنها، مقایسه شود.
 

لطفاً نظر خود را بنویسید:

کدامنیتی : *
اعدادي را که مي بینيد ، وارد کنید
*
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی