news/content
1368/02/17

لزوم حفظ ارکان فقه و اصول در حوزه‌ها با عنایت به روش‌های جدید و علوم مورد نیاز

عنوان: لزوم حفظ ارکان فقه و اصول در حوزه‌ها با عنایت به روش‌های جدید و علوم مورد نیاز
تاریخ: ۱۳۶۸/۰۲/۱۷
محل: تهران، جماران
موضوع: لزوم حفظ ارکان فقه و اصول در حوزه‌ها با عنایت به روش‌های جدید و علوم مورد نیاز
مناسبت:  
شورای مدیریت حوزۀ علمیۀ قم
 

بسم اللّه‌ الرحمن الرحیم

شورای مدیریت حوزۀ علمیۀ قم ـ دامت افاضاته

با سلام و دعا برای شما عزیزان، زحمات شما عزیزان چیزی نیست که بر کسی پوشیده باشد. ان‌شاءاللّه‌ با کمک همۀ دست اندرکاران امور حوزه موفق شوید پاسخگوی سؤالات جهان اسلام شوید.

این مسئله نباید فراموش شود که به هیچ وجه از ارکان محکم فقه و اصول رایج در حوزه‌‌ها نباید تخطی شود. البته در عین اینکه از اجتهاد «جواهری» به صورتی محکم و استوار ترویج می‌شود، از محاسن روش‌های جدید و علوم مورد احتیاج حوزه‌های اسلامی استفاده گردد.

بار دیگر به فرزندان خوب و انقلابی‌ام سفارش می‌‌کنم که شورای مدیریت حوزۀ علمیۀ قم مورد تأیید اینجانب می‌باشند. سعی کنند تندروی نکنند که تندروی باعث شکست خودشان می‌گردد.

باید طلاب جوان اساتید محترم حوزه را که در خدمت انقلاب و اسلام و علوم اسلامی می‌‌باشند یاری کنند تا آنان بتوانند به هدفهای مهم تعلیم و تربیت برسند. شورای مدیریت و اساتید عزیز هم توجه داشته باشند که بدون طلاب انقلابی به هیچ یک از خواسته‌های مشروع خود نخواهند رسید. طلاب انقلابی و مبارز، پیشتازان انقلاب اصیل اسلامی‌مان می‌باشند. چهرۀ گلگون و روشن فیضیه‌های ایران در جهان اسلام مرهون زندان‌ها و شکنجه‌‌های این عزیزان است.

این مسئله باید در نظر گرفته شود که شورای مدیریت حوزۀ علمیۀ قم از خدا می‌‌خواهند کاری کنند که طلاب عزیز در فراگیری علم و دانش با مشکلات روبه‌رو نشوند. اگر در بعضی جهات بدین نتیجه نمی‌رسند، لابد در حد توانشان نیست. شعار همیشه از آن کسانی است که وارد گود اجرا نیستند.

از خداوند متعال توفیق سرداران و سربازان علوم اسلامی را خواستارم. والسلام علیکم و رحمة اللّه‌ و برکاته.

۶۸/۰۲/۱۷

روح‌‌ا‌للّه‌ الموسوی الخمینی

 


پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی