news/content
پیوندهای مرتبطبياناتبياناتصوتصوت
1378/11/13

دیدار جمعی از اقشار مختلف مردم با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، امروز در دیدار هزاران تن از اقشار مختلف مردم، حضور چشمگیر، پرنشاط و پرشور ملت ایران در انتخابات مجلس شورای اسلامی را حائز اهمیت بسیار دانستند و بر ضرورت هوشیاری آحاد مردم، شخصیتهای سیاسی و دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات تأکید کردند.

مقام معظم رهبری در این دیدار که با ابراز احساسات شورانگیز دیدارکنندگان توأم بود فرمودند: ملت ایران امروز در راه پرافتخاری قدم بر میدارد و با گذر کردن از حوادث بزرگ و پی در پی، مقاطع مهم تاریخ خود را به رأی و اراده خویش شکل میدهد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اهداف و خواست دشمن را در ارتباط با انتخابات مجلس شورای اسلامی تبیین کردند و فرمودند: دشمن از یک سو مایل است در انتخاباتِ پیش رو، ملت ایران حضوری چشمگیر نداشته باشد، تا بتواند ادعای قهر بودن مردم با انقلاب و نظامشان را تبلیغ کند و از سوی دیگر خواهان تأثیرپذیری مردم از غوغاها، تهمت‌زنیها، هوچی گریها و تبلیغات فریبنده و رنگین است زیرا در آن صورت نمایندگان حقیقی و مورد اعتماد مردم به مجلس راه نخواهند یافت.

رهبر معظم انقلاب اسلامی از باز شدن مشت آمریکاییها در مقابل ملت ایران سخن گفتند و فرمودند: یکی از مقامات ساده لوح آمریکا، مطالب مجالس خصوصی را علنی کرده و گفته است که "ما در انتظار به سر میبریم تا ببینیم انتخابات مجلس ایران چگونه خواهد شد"، بسیار خوب، در انتظار باشید و ببینید که بار دیگر ملت ایران چگونه به آمریکا تو دهنی خواهد زد.

مقام معظم رهبری توجه دست‌اندرکاران انتخابات را به ضرورت هوشیاری در انجام دقیق و صحیح وظایف خود جلب کردند و فرمودند: وزارت کشور و شورای نگهبان از دست‌اندرکاران نظام جمهوری اسلامی هستند و من از آنها دفاع میکنم، وزارت کشور باید دقیقاً بر طبق قانون عمل کند و با رعایت امانت و دقت مانع خیانت به آراء مردم شود و شورای نگهبان نیز باید مراقب باشد و با ادای حق مردم، مانع از راهیابی بدخواهان به مجلسی شود که در سال امام شکل خواهد گرفت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای وجود آرامش، اطمینان و متانت در فضای کشور را لازمه برگزاری انتخابات پرشور و با نشاط دانستند و فرمودند: عناصر خیرخواه و خادم، کسانی هستند که با سخنان آرامش بخش، فضای کشور را برای حضور گسترده مردم در انتخابات آماده میکنند، اما کسانی که مردم را به انتخابات، بدبین و یا از نتایج آن نا امید کنند و با شایعه‌پراکنی، تهمت، درگیریهای دروغین و ایجاد تشنج، جامعه را ملتهب کرده و از آرامش بیرون بیاورند، در حق ملت ایران خیانت کرده‌اند و مردم، خیرخواهان و بدخواهان را از یکدیگر تمیز میدهند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی بر ضرورت حاکم کردن همدلی و صمیمت در فضای عمومی کشور تأکید کردند و فرمودند: آرمانها و آرزوهای یک ملت، تنها در سایه همدلی، اتحاد و همدستی تحقق پیدا میکند، اما عناصر بدخواه همیشه طرفدار دعوا و درگیری در جامعه هستند و همه تلاش آنها معطوف به انباشته کردن دلها از کینه نسبت به یکدیگر و ایجاد جو تهمت و بدبینی است؛ آنها هیچ خیری را برای ملت و آینده نظام اسلامی نمیخواهند زیرا دستشان از حقایق، صفا و صداقت، خالی است.

مقام معظم رهبری با تشریح ویژگیهای نماینده شایسته برای مجلس شورای اسلامی فرمودند: نماینده مجلس باید فردی کارامد، متدین، با تقوا، با شرف، امین، طرفدار ضعفا و با تجربه باشد، زیرا احتمال خیانت در انسان متدین و با تقوا کم است، انسان شجاع در برابر زورگویان و قدرتمداران، مقاومت و ایستادگی میکند و طرفدار قشر ضعیف، قانونی را تصویب میکند که مدافع حقوق ضعفا باشد، بنا بر این مردم به عنوان یک وظیفه شرعی و اخلاقی باید به نامزدهایی رأی دهند که دارای چنین ویژگیهایی باشند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از نماینده مجلس به عنوان نماینده همه ایران یاد کردند و با تأکید بر ضرورت توجه نمایندگان مجلس به مصالح کشور و عموم مردم فرمودند: به تجربه ثابت شده است که دست خدای متعال هرگز این ملت را رها نکرده و در طول انقلاب تا کنون دست پروردگار متوجه هدایت ملت ایران بوده است و بدون تردید اخلاص، صفا و نورانیت اقشار مختلف ملت ایران و بویژه جوانان کشور، رحمت الهی را استمرار خواهد بخشید.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان با گرامیداشت دهه مبارک فجر فرمودند: دهه فجر مظهر شکوه و عظمت و فداکاری ملت ایران است و در این ایام بود که عزت ایران و ایرانی و عزت اسلام و مسلمین به دست ملت مقاوم، شجاع و قهرمان ایران پایه‌گذاری شد، بنا بر این آگاهان جامعه باید به مناسبت دهه فجر، خاطرات و حوادث بیست سال گذشته را مو به مو به نسل جدید منعکس کنند.

مقام معظم رهبری از استقلال‌طلبی مبتنی بر روح دینی و اسلام‌خواهی ملت ایران به عنوان عامل اصلی دشمنی استکبار جهانی با ایران اسلامی یاد کردند و فرمودند: ملت ایران در برابر دشمنیها، بدخواهیها و کینه‌ورزیهای بیست‌ساله دشمن، محکم و استوار ایستاد و با پیشرفت خود، دشمن را عقب راند و او را ناکام کرد و به این ترتیب به ملتهای دیگر نیز درس داد، بگونه‌ای که امروز حماسه این ملت در شعر، نثر و هنرِ بسیاری از کشورها منعکس است.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی