news/content
پیوندهای مرتبطبياناتبيانات
1377/11/19

دیدار جمعی از پرسنل نیروی هوایی با فرمانده کل قوا

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار جمعی از فرماندهان ارشد و درجه داران نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با ایشان، طی سخنانی از نیروی هوایی به عنوان یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین بخشهای ارتش جمهوری اسلامی ایران یاد کردند و نقش این نیرو در خلق حماسه نوزدهم بهمن سال 1357، حضور قدرتمندانه در هشت سال دفاع مقدس و نیز ابتکار و نوآوری در جهت خودکفایی و استقلال از بیگانگان را مورد تجلیل و تمجید قرار دادند.

فرمانده کل قوا در این دیدار که همزمان با روز نیروی هوایی انجام شد، فرارسیدن نوزدهم بهمن ماه، سالروز قیام اعضای انقلابی نیروی هوایی علیه رژیم ستمشاهی را به آنان تبریک گفتند و این حادثه را نه تنها افتخاری برای نیروی هوایی و ارتش بلکه موجب سرافرازی امام و ملت ایران و انقلاب اسلامی دانستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اهمیت حادثه نوزدهم بهمن سال 1357 فرمودند: این حادثه همانند تمامی حوادث مهم انقلاب اسلامی، متکی به اراده و عزم پولادین و ایمان عمیق جمعی از فرزندان ملت ایران بود و توانست آثار و نشانه‌های خود را در طول تاریخ انقلاب به نمایش درآورد و در واقع همان روحیه درخشان 19 بهمن 57 در طول سالهای دفاع مقدس ظهور و بروز پیدا کرد و پس از آن نیز در عرصه سازندگی، قدرت و توانمندی خود را نشان داد.

فرمانده کل قوا از نوزدهم بهمن 1357 به عنوان مظهر امتزاج ارتش با انقلاب اسلامی یاد کردند و فرمودند: ارتش، از جمله اجزای ملت بود که با شوق و ابتکار خود و قبول خطرها به سوی انقلاب حرکت کرد و آن را در آغوش کشید و امروز، همراه و همگام با انقلاب در راه ایجاد دنیایی بهتر، از کیان ملت بزرگ ایران قدرتمندانه دفاع می‌کند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیان ارزش و اعتبار واقعی نیروی هوایی و ارتش فرمودند: اعتبار یک نیروی مسلح، به استقلال آن، متصل بودن به منافع ملت، داشتن قدرت اقدام در برابر دشمن، سرافرازی، غرور و مناعت او در مقابل بیگانگان است و این مایه افتخار را نیروهای مسلح ما دارند که روی پای خود ایستاده‌اند و با موجودی خویش بهترین خدمات را به انجام می‌رسانند.

فرمانده کل قوا، تعمیر، ساخت و نگهداری هواپیماهای جنگنده ایران به دست متخصصین نیروی هوایی را بیانگر معجزه ایمان و همت انسان دانستند و فرمودند: هواپیماهای جنگنده ایران، امروز از وسایل پرنده بسیاری از کشورهای منطقه برتر و در مصاف با بسیاری از وسایل مدرن، فائق ترند و ما این همه را دستاورد روحیه انقلابی و ایمان اسلامی متخصصین خود می‌دانیم که با خودباوری، استقلال‌خواهی، عزت‌طلبی و قطع رابطه آقابالاسری برای ملت ایران به ارمغان آورده‌اند.

مقام معظم رهبری با تأکید بر بی‌اثر بودن فشارهای قدرتمندانه جهان بر ملت ایران فرمودند: ملت شجاع و بزرگی که با مقاومت حیرت‌آور خود و در نتیجه زحمات و تلاشهای بسیار، به استقلال رسیده است، با استعانت از پروردگار متعال و با نیروی ایمان خود تمامی سختیها و فشارها را برای رسیدن به آرزوهای بزرگ تحمل خواهد کرد و به رغم خواست دشمن، به اهداف بلند خود جامه عمل خواهد پوشید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از عزت و استغنا در برابر بیگانگان، به عنوان بزرگترین سرمایه ملت ایران یاد کردند و در پایان سخنانشان از پرسنل نیروی هوایی خواستند که روحیه عزت‌طلبی و استقلال‌خواهی و روحیه تکیه بر تواناییهای خویش و استغنا از بیگانگان را همانند سرمایه‌ای گرانقدر در خود حفظ نمایند و آن را برای همیشه در وجود خود نهادینه کنند. بر پایه همین گزارش پیش از سخنان مقام معظم رهبری، سرتیپ بقایی فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در اظهارات کوتاهی اهم دستاوردهای نیروی هوایی را برشمرد و گفت: این نیرو توانسته است به موفقیتهای ثمر بخش و امیدوارکننده‌ای در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی در امور عملیاتی، فنی ، آموزشی و تحقیقاتی و نیز ساخت و تولید انواع قطعات، همچنین تولید انبوه هواپیماهای شکاری بمب‌افکن آذرخش و ساخت جتهای پیشرفته آموزشی تندر و گیرنده رادار دست یابد و قادر است از قلمرو فضایی کشور و کیان مقدس نظام جمهوری اسلامی قدرتمندانه دفاع کند.

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی