news/content
پیوندهای مرتبطبياناتبياناتعکسعکس
1387/06/12

دیدار قاریان قرآن با رهبر انقلاب در ماه مبارک رمضان

در اولین روز از ماه مبارک رمضان، محفل معنوی ضیافت نور و اُنس با قرآن با حضور رهبر انقلاب اسلامی، قاریان ممتاز، استادان و حافظان قرآن، عصر امروز در حسینیه‌ی امام خمینی رحمة‌الله‌علیه برگزار شد.
در این محفل نورانیِ قرآن که بیش از سه ساعت به طول انجامید، همچنین گروه‌های جمع خوانی به تلاوت آیاتی از قرآن کریم، همخوانی و ابتهال پرداختند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این جمع نورانی، با اشاره به ضرورت تشکیل جلساتی برای شنیدن کلام خدا، خاطرنشان کردند: لازم است در میان مردم ما، که قلباً علاقمند به قرآن هستند، جلساتی فقط برای شنیدن و بهره‌بردن از آیات الهی قرآن تشکیل شود تا دل‌ها و جآن‌ها با قرآن مأنوس شوند.
رهبر انقلاب اسلامی با توصیه‌ی جوانان به تدبّر و فهم معانی آیات قرآن افزودند: در آموزش و پرورش نیز باید از کودکی تلاوت قرآن آن‌چنان تعلیم داده شود که این آیات مانند تابلویی همواره صراط مستقیم را نشان دهد.
در پایان این محفل نورانیِ قرآن، نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اقامه شد و حاضران روزه‌ی خود را همراه با رهبر معظم انقلاب اسلامی افطار کردند.

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی