news/content
1393/08/26

حضور فرمانده کل قوا در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری

هشتمین مراسم مشترک دانش‌آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز (دوشنبه) با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده‌ی کل قوا، در دانشگاه افسری امام علی علیه‌السلام برگزار شد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای ورود به میدان مراسم، در محل یادمان شهدا حضور یافتند و ضمن قرائت فاتحه، علو درجات شهدای گرانقدر دفاع مقدس را از خداوند متعال مسئلت کردند. فرمانده‌ی کل قوا سپس از یگان‌های حاضر در میدان سان دیدند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این مراسم، نیروهای مسلح را از پایه‌های اقتدار هر کشوری خواندند و تأکید کردند: لازمه‌ی اقتدار واقعی در نیروهای مسلح، همراه شدن ایمان، بصیرت، عزم راسخ و احساس مسئولیت واقعی در کنار نیروی انسانی مجهز به آموزش‌های روزآمد و تجهیزات پیشرفته است.
ایشان همچنین دنیای امروز را تشنه‌ی پیام آزادی‌بخش اسلام ناب دانستند و گفتند: بدخواهان و زورگویان جهانی، تلاش می‌کنند تا با استفاده از هنر، سیاست، نظامی‌گری و همه‌ی ابزارها، مانع شنیده شدن ندای اسلام ناب شوند اما این ندا شنیده شده است و نشانه‌ی آن هم، هراس روزافزون قدرت‌های استکباری است.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر لزوم برخورد عمیق و غیر سطحی با موضوع اقتدار در نیروهای مسلح، افزودند: تعداد زیادِ نیروی انسانی و آموزش و تجهیزات نظامی پیشرفته، به تنهایی موجب اقتدار نیروهای مسلح یک کشور نمی‌شوند بلکه باید انگیزه و معنویت و عزم و درکِ حقیقت مسئولیت بر رفتارها و جهت‌گیری‌ها حاکم باشد.
فرمانده‌ی کل قوا با اشاره به قابلیت‌های معنوی و توانایی‌های علمی و قدرت ابتکار و عزم راسخ نیروهای مسلح کشور در هشت سال دفاع مقدس، خاطرنشان کردند: دنیا بر روی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران حساب باز می‌کند و آن را جدی می‌گیرد، زیرا می‌داند که هر جا عرصه‌ی مسئولیت و رزم‌آوری باشد، نیروهای مسلح سنگ تمام خواهند گذاشت.
ایشان با اشاره به افتخارات دانشگاه افسری امام علی علیه‌السلام و شهدای گرانقدر این دانشگاه، خطاب به دانشجویان افسری گفتند: خود را در این مجموعه پر برکتِ علمی و نظامی، برای اعتلای روزافزون نیروهای مسلح بعنوان یکی از ارکان اقتدار کشور، آماده کنید و همچون محققان و دانشمندانِ جوان که با علم و ابتکار، پدیده‌های علمی را عرضه می‌کنند، با بهره‌گیری از اندوخته‌های علمی و ابتکار و ارائه پدیده‌های نظامی و نوین، سازمان نظامی کشور را به اوج اعتلاء برسانید.
رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه بشریت بیش از هر زمان دیگر نیازمند پیامِ اسلامی ملت ایران است، خاطرنشان کردند: افزون‌طلبان و زورگویان جهانی که از جاذبه‌ی پیام رهایی‌بخش اسلام ناب و تهدید شدن منافع خود بشدت نگرانند، از همه ابزارها به‌ویژه ابزارهای هنری بهره گرفته‌اند تا مردم دنیا را از اسلام بترسانند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ساختن گروه‌های مسلح به نام اسلام و حکومت اسلامی، و قتل عام انسان‌های بی‌گناه به‌وسیله‌ی این گروه‌ها را نمونه‌ی دیگری از روش‌های دشمنان برای اسلام‌هراسی برشمردند و افزودند: پیام اسلام ناب برای انسانیت، پیام آسایش، عزت، سربلندی و زندگی همراه با امن و امان است و بدخواهان نمی‌خواهند، ملت‌ها با این پیام آشنا شوند.
ایشان خطاب به دانشجویان دانشگاه افسری امام علی علیه‌السلام تأکید کردند: نسل پیش از شما پیام اسلام ناب را در میدان‌های نبرد و سیاست و انقلاب، سردست گرفت و آن را به دنیا نشان داد، و اینک شما وارثان آن شهدای بزرگوار و مردان عظیم‌القدر هستید تا این پیام را به جهانیان عرضه کنید.
پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، امیر سرتیپ دوم فولادی فرمانده دانشگاه افسری امام علی علیه‌السلام ، ضمن خیرمقدم، گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های آموزشی و تربیتی این دانشگاه در محورهای «رشد ایمان و بصیرت دینی»، «ارتقای کیفیت و روزآمدی آموزش‌ها» و «خلاقیت و نوآوری» بیان کرد.
در این مراسم به فرماندهان، اساتید، دانش‌آموختگان و دانشجویان نمونه‌ی دانشگاه‌های افسری ارتش و همچنین یکی از مادران شهدا، یک جلد کلام‌الله مجید و هدایایی اعطا شد و نماینده‌ی دانشجویان جدید و فارغ‌التحصیل نیز، سردوشی و درجه‌ی خود را از دست فرمانده‌ی کل قوا دریافت کردند.
در ادامه این مراسم دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش طرح میدانی «وارثان شهدا» را اجرا کردند.
در پایان این مراسم، یگان‌های حاضر در میدان ضمن اجرای عملیات اعتماد به نفس، از مقابل جایگاه رژه رفتند.

لطفاً نظر خود را بنویسید:

کدامنیتی : *
اعدادي را که مي بینيد ، وارد کنید
*
نظرات مخاطبان : [ تعداد نظرات منتشره : 19 نظر ]
پیامک‌های این دیدار
  • رهبر انقلاب: زورگویان تلاش می‌کنند با استفاده از هنر، سیاست و نظامی‌گری، مانع شنیده شدن ندای اسلام ناب شوند و مردم را از اسلام بترسانند/ این ندا شنیده شده و نشانه‌ی آن، هراس روزافزون قدرت‌های استکباری است.
  • رهبر انقلاب در دانشگاه افسری امام علی علیه السلام: نیروهای نظامی ما قابلیت‌های خود را به اثبات رسانده‌اند، لذا دنیا بر روی آن‌ها حساب می‌کند و می‌داند آنجا که عرصه‌ی رزم‌آوری نیروهای مسلح ماست، آنها سنگ تمام می‌گذارند.
  • فرمانده‌ی کل قوا صبح امروز، در هشتمین مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری در دانشگاه امام علی علیه‌السلام ارتش حضور یافتند.
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی