news/content
1392/07/13

حضور فرمانده کل قوا در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان ارتش در دانشگاه ستاری

هفتمین مراسم مشترک دانش‌آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده کل قوا، در دانشگاه هوایی شهید ستاری برگزار شد.
رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای ورود به میدان مراسم، با حضور در محل یادمان شهدای ارتش و قرائت فاتحه، علوّ درجات شهدا را مسئلت کردند.
فرمانده کل قوا سپس از یگان‌های حاضر در میدان سان دیدند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سخنانی در این مراسم، ورود به سِلک نیروهای مسلحِ شجاع و نام‌آور جمهوری اسلامی ایران را برای جوانان تازه‌وارد، افتخارآمیز خواندند و با اشاره به لزوم تقویت آمادگی‌ها و استحکام دفاعی نیروهای مسلح در کنار تقویت ساخت درونی نظام اسلامی و وحدت ملی، تأکید کردند: ما از تحرک دیپلماسی دولت، ازجمله سفر نیویورک حمایت می‌کنیم، زیرا به دولت خدمت‌گزار اعتماد داریم و به آن خوشبین هستیم، اما برخی از آن‌چه که در سفر نیویورک پیش آمد، بجا نبود، چون ما دولت امریکا را غیر قابل اعتماد، خودبرتربین، غیر منطقی و عهدشکن می‌دانیم.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: ما به مسئولین خودمان اعتماد داریم و از آنها می‌خواهیم بادقت و با ملاحظه‌ی همه‌ی جوانب، گام‌ها را محکم بردارند و منافع ملی را به فراموشی نسپارند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر استحکام ساخت درونی نظام اسلامی، خاطرنشان کردند: عناصر اصلی که از روز اول پیروزی انقلاب اسلامی، حافظ این انقلاب و ملت ایران و مایه‌ی پیشرفت بودند، توجه به آرمان‌های والای نظام اسلامی و توجه به عزت ملی بوده است. بنابراین وظیفه‌ی همه‌ی مسئولان و آحاد ملت، دفاع از عزت و هویت ملی است.
ایشان با اشاره به بدبینی و بی‌اعتمادی نظام اسلامی به آمریکا، دولت آمریکا را دولتی در پنجه‌ی صهیونیست‌ها خواندند و گفتند: دولت امریکا درواقع در جهت منافع صهیونیست‌ها حرکت می‌کند و از همه‌ی دنیا باج می‌گیرد و به رژیم صهیونیستی باج می‌دهد.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر این که ملت ایران هیچ‌گاه تهدید برای هیچ کشوری نیست، اما استحکام نیروهای مسلح را مهم‌ترین عامل برای حفظ امنیت نظام اسلامی می‌داند، افزودند: نیروهای مسلح -اعم از ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی- باید حصار مستحکمی در مقابل توطئه‌های دشمنان باشند.
فرمانده کل قوا با اشاره به تهدیدهای مکرّر و مشمئزکننده‌ی دشمنان ملت ایران تأکید کردند: همه‌ی کسانی که عادت به تهدید زبانی ایران کرده‌اند، بدانند پاسخ ما به هرگونه شرارتی بر ضد ملت ایران، پاسخی جدی و سخت خواهد بود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: ملت ایران هم سرسختی خود را در راه دفاع از آرمان‌ها و منافع خود نشان داده و هم میل و رغبت خود به سلامت و صلح و همزیستی را، زیرا این دو در کنار یکدیگر هستند.

ایشان در پایان، از رشادت‌ها و جانفشانی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران، به‌ویژه نیروی هوایی در هشت سال دفاع مقدس تجلیل کردند و یاد و خاطره‌ی شهدای گرانقدر دفاع مقدس از جمله شهیدان بابایی و ستاری را گرامی داشتند.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، امیر سرتیپ خلبان شاه‌صفی -فرمانده نیروی هوایی- ضمن خیر مقدم گفت: در دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی، ضمن آموزش فناوری‌ها و علوم جدید، آموزش معارف دینی و اعتقادی نیز از برنامه‌های اصلی است.
وی با اشاره به طرح‌های راهبردی و بومی و نصب انواع شبیه‌سازها در نیروی هوایی تأکید کرد: نیروی هوایی ارتش با تقویت توان دفاعی و بازدارندگی خود، در آمادگی کامل برای صیانت از مرزهای هوایی و آسمان جمهوری اسلامی ایران به‌سر می‌برد.
همچنین سرتیپ دوم بخشنده -فرمانده دانشگاه هوایی شهید ستاری- گزارشی از برنامه‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه هوایی شهید ستاری و به‌ویژه طرح پهپاد رزمی و طرح شکاری نیمه‌سنگین ارائه کرد.
در این مراسم  به فرماندهان، اساتید، خلبانان و دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش و همچنین تعدادی از خانواده‌های شهدا، یک جلد کلام‌الله مجید و هدایایی اعطا شد و نمایندگان دانشجویان جدید و فارغ‌التحصیل نیز سردوشی و درجه‌ی خود را از دست فرمانده کل قوا دریافت کردند.

در ادامه‌ی این مراسم، دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش  سرود عهد جانبازی را اجرا کردند.
اجرای رزمایش میدانی از دیگر برنامه‌های مراسم امروز دانشگاه هوایی شهید ستاری بود.
در پایان این مراسم، یگان‌های حاضر در میدان ضمن اجرای عملیات اعتمادبه‌نفس، از مقابل جایگاه رژه رفتند.

لطفاً نظر خود را بنویسید:

کدامنیتی : *
اعدادي را که مي بینيد ، وارد کنید
*
پیامک‌های این دیدار
  • رهبرانقلاب، امروز: ما به هیئت دیپلماسی دولت عزیزمان خوشبین هستیم ولی به آمریکاییها بدبینیم. خودبرتربین و غیرمنطقی و عهدشکن است و دولتی در تصرف شبکه صهیونیسم بین المللی است
  • رهبرانقلاب در مراسم دانش آموختگی ارتش: ما از تحرک دیپلماسی دولت حمایت میکنیم و به تلاش دیپلماسی اهمیت میدهیم و از آنچه در سفر اخیر بود حمایت میکنیم البته برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد به نظر ما بجا نبود لکن ما به هیئت دیپلماسی دولت خدمتگزار خوشبین هستیم ولی به آمریکاییها بدبینیم. دولت آمریکا غیرقابل اعتماد و خودبرتربین و عهدشکن است.
  • رهبر انقلاب: ‫ما تهدیدهای مکرر و مشمئز کننده دشمنان ملت ایران را میشنویم و پاسخ ما به هرگونه شرارتی علیه ملت ایران پاسخی جدی و سخت خواهد بود‬
  • هفتمین مراسم مشترک دانش آموختگی، تحلیف و اهدای سردوشی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاههای ارتش، با حضور فرمانده کل قوا آغاز شد
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی