news/content
پیوندهای مرتبطبياناتبياناتعکسعکس
1391/10/11

دیدار اعضای مجمع خیرین سلامت کشور با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار اعضای مجمع خیّرین سلامت کشور، مقوله‌ی «سلامت و بهداشت و درمان» را جزء اولویت‌های اصلی و مسائل درجه‌یک کشور خواندند و با تحسین فعالیت‌های مردمی صورت‌گرفته در این زمینه تصریح کردند: هرگاه ایمان، توان و انگیزه‌ی مردمی به میدان عمل بیاید، کارها برکت مضاعف پیدا می‌کند و مشکلات حل می‌شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به نقش تعیین‌کننده‌ی مردم در تمام صحنه‌های مهم اعم از سیاست، اقتصاد، سلامت، فرهنگ و آموزش و پرورش، خاطرنشان کردند: اصل انقلاب اسلامی نیز متکی به همین حضور مردمی بود و چنان‌چه مردم به میدان نقش‌آفرینی وارد نمی‌شدند، کاری از سیاستمداران و جریان‌های سیاسی ساخته نبود.
ایشان با تأکید بر اولویت مسئله‌ی سلامت، بهداشت و درمان بر بسیاری از مسائل کشور افزودند: مسئولان و دلسوزان باید به نحوی برنامه‌ریزی کرده و مسائل را در عرصه‌ی اجرایی دنبال کنند که خیال مردم از مسئله‌ی درمان آسوده شود.
رهبر انقلاب اسلامی حفظ ساختار مردمی در این‌گونه مجامع خیریه را مهم و ضروری برشمردند و افزودند: نباید با غلبه‌دادن ساختارهای بسته‌ی اداری، پویایی و نشاط را از مجامع مردمی سلب کرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش پایانی سخنان خود، بزرگ‌ترین مشوق برای خیرین را، به ثمر نشستن و بروز آثار عینی کارهای خیر خواندند و تصریح کردند: این فعالیت‌های خیرخواهانه، رضای خداوند متعال را نیز به دنبال خواهد داشت و هر کار خیری در میزان الهی محفوظ است و از نظر دور نخواهد ماند.
در ابتدای این دیدار، آقای سید رضا نیری دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور، گزارشی از ساختار و فعالیت‌ها و خدمات، برنامه‌ها و نیازهای این مجمع بیان کرد و اظهار داشت: اساس تشکیل و مبنای رویکرد مجمع خیرین سلامت کشور در طول سه سال فعالیت آن، بر اساس توصیه‌ی رهبر انقلاب مبنی بر استفاده از ظرفیت‌های مردمی در حوزه‌ی سلامت بوده است.
مجمع خیرین سلامت کشور به منظور فراهم‌آمدن امکان شناسایی و ساماندهی خیرین سلامت کشور و برنامه‌ریزی برای بهره‌گیری صحیح از کمک‌ها و مشارکت‌های مردمی و هدایت آنها به سوی اولویت‌های ملی در حوزه‌ی سلامت تشکیل شده است.

در این رابطه بخوانید :
پیامک‌های این دیدار
  • رهبرانقلاب، در دیدار اعضای مجمع خیرین سلامت کشور: مسئولان و دلسوزان باید بنحوی برنامه ریزی کرده و مسائل را در عرصه اجرایی دنبال کنند که خیال مردم از مسئله درمان آسوده شود.
  • اعضای مجمع خیرین سلامت کشور پیش از ظهر امروز با حضرت آیت‌الله خامنه‌ی دیدار کردند
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی