news/content
1391/07/22

دیدار خانواده‌‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران خراسان شمالی با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب عصر امروز (شنبه) در دیدار خانواده‌های شهیدان و جانبازان و ایثارگران استان خراسان شمالی، پدیده‌ی شگفت‌آور رویش‌های جدید و بیشمار انقلاب اسلامی در نسل جوان را نتیجه‌ی برکت خون شهیدان دانستند و تأکید کردند: با وجود برخی ریزش‌ها از میان قافله‌ی انقلاب، رویش‌های فراوان انگیزه‌های جدید و عزم‌های راسخ و آگاه، ملت ایران را اکنون به خط‌شکن شجاعت و ایستادگی در مقابل فزونخواهی سلطه‌گران تبدیل کرده است.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر این‌که روی‌برگرداندن عده‌ای از انقلاب اسلامی به معنی از حرکت ایستادن قافله‌ی انقلاب نیست، افزودند: برخی افراد به دلایل مختلف همچون احساس خستگی یا تردید در گذشته‌ی خود و یا فریفته‌شدن به لبخند دشمن، از مسیر انقلاب خارج شدند، اما درمقابل، به برکت خون شهیدان، رویش‌های جدید و فراوانی در نسل جوان به‌وجود آمده که سراسر کشور را لبریز از روحیه‌ی ایستادگی، ثبات و عزت کرده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطر نشان کردند: اگر در دوره‌ای رزمندگان اسلام در منطقه‌ی عملیاتی خط‌شکنی می‌کردند، امروز نسل جوانی که امام، شهدا و دفاع مقدس را ندیده است، در ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی قدرت‌ها خط‌شکن است.
ایشان صاحبان اندیشه را به تأمل در خصوص پدیده‌ی شگفت‌آور بیشماری رویش‌های انقلاب در مقابل ریزش‌های آن دعوت کردند و افزودند: آگاهی و عزم راسخ نسل جوان کنونی اگر بیشتر از جوانان دوران دفاع مقدس نباشد، کمتر نیست.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: جامعه امروز مملوّ از جوان‌های شجاع، آگاه، آشنا به حقایق زمان و مسلّط به مسائل گوناگون سیاسی است که رویش‌های جدید انقلاب هستند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به قضاوت‌های غلط برخی افراد در مورد نسل جوان و نگرانی‌هایی که آنان در برخی مواقع اظهار می‌دارند، افزودند: بر خلاف این قضاوت‌های نادرست، جوانان کشور، باایمان و علاقمند به راه شهدا و انقلاب هستند.
ایشان در پایان با تجلیل از خانواده‌های شهیدان و ایثارگران و همچنین صبر و بردباری همسران جانبازان خاطرنشان کردند: همه‌ی ملت ایران باید سپاسگزار خانواده‌های شهدا باشند و فرزندان شهیدان نیز باید میراث گرانبهای پدران خود را باافتخار به نسل‌های بعد بسپارند.
در ابتدای این دیدار، آقایان «داراب بدخشان» پدر شهید و شاعر برجسته‌ی استان، و «حسین سقایی» جانباز قطع نخاعی و خانم «صدیقه بهاری» فرزند سردار شهید خلیل‌الله بهاری به قرائت شعر، دکلمه و ذکر خاطرات دفاع مقدس پرداختند.
همچنین آقای زریبافان رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به نمایندگی از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران استان خراسان شمالی به رهبر معظم انقلاب خیر مقدم گفت.

پیامک‌های این دیدار
 • رهبرانقلاب دردیدار خانواده های شهدای خراسان شمالی:امروز ملت ایران درحال خط شکنی است.این انقلابهایی که درمنطقه پیروز شدند را با نظام وانقلاب ما مقایسه کنید،ببینید این اقتدار و ایستادگی جایی پیدا نمیشود.
 • دیدار رهبر انقلاب با جمعی از خانواده‌های شهدای استان خراسان شمالی آغاز شد.
 • رهبر انقلاب ضمن حضور در گلزار شهدای اسفراین با قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدای این منطقه ادای احترام کردند.
 • سخنرانی رهبر انقلاب در شهرستان اسفراین دقایقی پیش پایان یافت.
 • رهبرانقلاب: وحدت ملت ایران و اتحاد کلمه مسئولان کشور و همکاری دستگاههای مختلف و وظیفه شناسی آحاد مردم میتواند ما را به پیشرفتهای بیشتری برساند و ملت ما را به آنچه که شایسته آن است برساند.
 • رهبرانقلاب درجمع مردم اسفراین:ملت ایران این استعداد را دارد آنقدر پیشرفت کند که بعنوان الگو درجهان مطرح باشد/از شاخصهای مهم پیشرفت،عدالت است،ما در این زمینه پیش رفته ایم اما نه به قدری که اسلام میخواهد
 • رهبر انقلاب: ما اگر بخواهیم پیشرفت کنیم در درجه اول یکی از شاخصه های مهم عدالت است. ما در این زمینه پیشرفت کردیم اما نه به قدری که می خواستیم.
 • رهبرانقلاب: هدف، پیشرفت است؛ پیشرفت به معنای تحرک دائمی / ملت ایران این استعداد را دارد آنقدر پیشرفت کند که بتواند به عنوان یک الگو در جهان مطرح باشد.
 • رهبر انقلاب در شهر اسفراین: شور و نشاط یک ملت سرمایه‌ای بزرگ و زمینه اصلی پیشرفت یک ملت است / نباید گذاشت که عوامل گوناگون این نشاط همگانی را ضعیف کند / صدها شبکه تلویزیونی و سایبری تلاش می‌کنند که امید را در ملت ایران از بین ببرند.
 • رهبرانقلاب در جمع مردم اسفراین: اسفراین در طول تاریخ، خاستگاه بزرگان علمی و فرهنگی و سیاسی متعددی بوده است / نام اسفراین در میان بزرگان تاریخ، نام مکرری است.
 • دقایقی پیش سخنرانی رهبر معظم انقلاب در جمع مردم شهرستان اسفراین، در استادیوم تختی این شهر آغاز شد.
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی