news/content
1387/02/13

دیدار خانواده شهدا و ایثارگران استان فارس با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز در دیدار پرشور هزاران نفر از خانواده‌های معظم شهیدان، جانبازان و ایثارگران استان فارس، تأکید کردند: ملت بزرگ ایران با پایبندی به ارزش‌های اسلامی و تلاش بی‌وقفه برای تحقق اهداف و آرمان‌های ملی، راه نورانی شهیدان گران‌قدر خود را ادامه می‌دهد و با رسیدن به اوج افتخار دنیوی و اخروی، قدرشناسی حقیقی خود را از «مجاهدت شهدای سرافراز و خانواده‌های عزیز آنان اثبات می‌کند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار که در صحن مطهر امامزاده احمد بن موسی علیه‌السلام (شاه ‌چراغ) در شیراز انجام گرفت، با اشاره به حوادث شگفت‌انگیز و بی‌نظیری که در دوران مبارزه و انقلاب به وقوع پیوسته است، افزودند: در میان این حوادث، مسأله‌ی شهید و شهادت یک استثناء به شمار می‌رود، چرا که همه‌ی ابعاد آن لبریز از شگفتی و نور است.
ایشان انگیزه‌ی شهیدان برای مجاهدت در راه خدا، شجاعت و حماسه‌آفرینی و فداکاری آنان در میدان نبرد و بیقراری و بی‌تابی برای دیدار معبودِ محبوب را از جمله شگفتی‌های مسأله‌ی شهادت برشمردند و افزودند: صبر و آرامش و استقامتِ خانواده‌های پرافتخار شهیدان از دیگر مسائلی است که انسان را حقیقتاً شگفت‌زده و متحیر می‌کند.
رهبر انقلاب اسلامی شهیدان سربلند و خانواده‌های صبور آنان را دارای حقی بزرگ بر گردن ملت ایران دانستند و افزودند: شهدا، جانبازان، آزادگان، ایثارگران و خانواده‌های عزیز آنان با پیشتازی و پیشگامی، راه سعادت و افتخار را در تاریخ این سرزمین گشوده و ملت ایران را به ملتی بانشاط، مصمم و استقلال‌طلب تبدیل کرده‌اند و تاریخِ ایران این حق را تا ابد فراموش نخواهد کرد.
ایشان بیش از ۱۴ هزار و ۵۰۰ شهید استان فارس را نشانه‌هایی از عمق اعتقادات دینی مردم این منطقه خواندند و افزودند: نَفَس گرم امام خمینی رضوان‌الله‌علیه و معنویت شهید بزرگوار آیت‌الله دستغیب، جوانان استان فارس را چنان به میدان دفاع مقدس کشانده بود که از اولین روزهای جنگ و در روزهای پرمخاطره‌ی هجوم و اشغال خرمشهر، این‌جانب شاهد حماسه‌آفرینی جوانان شیرازی بودم و شجاعت و فداکاری جوانان استان فارس در تمامی سال‌های جنگ تحمیلی ادامه و گسترش یافت که این نیز از شگفتی‌های برجسته‌ی انقلاب است.
رهبر انقلاب اسلامی ماندگاری، گسترش و عمق‌یافتن برخی حوادث نظیر عاشورا را در طول تاریخ، نشانه‌ی عظمت آن حوادث ارزیابی کردند و افزودند: انقلاب اسلامی و مسأله‌ی شهید و شهادت نیز از جمله رویدادهایی به شمار می‌روند که عمق و جوهره‌ی آن‌ها روزبه‌روز آشکارتر می‌شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اذعان دشمنان ملت ایران مبنی بر نفوذ و تأثیرگذاری روزافزون انقلاب اسلامی در دل‌های ملت‌ها تأکید کردند: تهدید و عربده‌کشی دشمنان ایران اسلامی به علت وحشت و هراسی است که برجسته‌تر شدن و عمق‌یابی روزافزون انقلاب اسلامی در دل آنان ایجاد کرده است.
ایشان با انتقاد از برخی انسان‌های غافل یا نادان که انقلاب اسلامی، یاد امام و خون شهدا را پایان‌یافته می‌خواندند، افزودند: دشمنان نادان نیز روزی این حرف‌ها را باور کرده بودند، اما اکنون پیشرفت و عظمت ملت ایران، یأس و نومیدی را بر آنان حاکم کرده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای انحصارطلبی و سلطه‌طلبی آمریکا و صهیونیزم را علت اصلی خصومت آنان با پیشرفت‌های نظام اسلامی برشمردند و خاطرنشان کردند: بیگانگانِ زیاده‌خواه، ایران را با ذخائر و منابع بی‌پایان و موقعیت مهمش، طعمه‌ای لذیذ می‌دانستند، اما بیداری ملت و درخشندگی استعداد جوان ایرانی در عرصه‌های مختلف علم و فناوری از جمله انرژی هسته‌ای، آنان را ناامید و عصبانی کرده است.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: علت ناراحتی دولت آمریکا، سخنان بعضی مسئولان یا برخی سیاست‌های جمهوری اسلامی نیست، بلکه آنان از هوشیاری و انگیزه و همت ملت و جوانانش در پیمودن راه افتخار که همان راه شهداست، خشمگین و مضطربند.
ایشان هر شهید و جانباز را سنگر مستحکم استقامت ملت دانستند و افزودند: پدران، مادران، همسران، فرزندان، برادران، خواهران و همه‌ی وابستگان شهدا و جانبازان باید به این پرچم‌های عزت و سرافرازی، افتخار کنند.
رهبر انقلاب با تجلیل از همسران جانبازان، صبر و فداکاری آنان را بسیار باارزش و شایسته‌ی تکریم و احترام خواندند و با اشاره به درخشندگی فرزندان شهیدان استان فارس در عرصه‌های علم و دانش، افزودند: همسران شهیدان نیز با تربیت فرزندانی که راه پرافتخار پدران خود را ادامه می‌دهند، آبرو و شخصیت والای همسران خود را حفظ می‌کنند و پروردگار کریم، قدردان مجاهده‌ی این شیرزنان است.
رهبر انقلاب اسلامی در پایان، تأکید کردند: آینده متعلق به ملت بزرگ ایران است و مردم و مسئولان با تکیه بر عزم و استعداد جوانان این سرزمین و در پرتو مشعل‌های درخشانی که خون شهیدان برافروخته، به بلندترین آرزوهای خود دست خواهد یافت.
 
در ابتدای این دیدار، آقای دهقان -رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران- به ۵۳ هزار شهید، جانباز و آزاده‌ی استان فارس اشاره کرد و گفت: جامعه‌ی ایثارگران استان فارس ضمن حضور در عرصه‌های مختلف سازندگی و توسعه‌ی کشور، همچنان از عزت و اقتدار ایران اسلامی دفاع می‌کند.
استان فارس بیش از ۱۴ هزار و پانصد شهید، ۳۵ هزار جانباز و ۲۵۰۰ آزاده تقدیم اسلام کرده است.
 
همچنین خانم حسینی خواهر شهید حسینی و همسر شهید روزی‌طلب به رهبر معظم انقلاب خوش‌آمد گفت.
 
در ادامه‌ی مراسم، گروه سرود فرزندان شاهد و ایثارگر به اجرای برنامه پرداخت.

لطفاً نظر خود را بنویسید:

کدامنیتی : *
اعدادي را که مي بینيد ، وارد کنید
*
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی