news/content
پیوندهای مرتبطبستهبسته
1385/05/26

پیام تبریک به حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن نصرالله به مناسبت پیروزی مقاومت اسلامی در جنگ ۳۳ روزه

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی خطاب به حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان، پیروزی مقاومت اسلامی را پیروزی اسلام، و موجب عزت ملتهای عرب و شکسته شدن هیبت دروغین ارتش رژیم صهیونیستی دانستند و تصریح کردند: «دشمن اکنون درصدد پاشیدن ویروس بی‌صبری و تردید در مردم، و ایجاد اختلاف میان سیاستمداران لبنان است اما شما در خنثی کردن این توطئه‌ها موفق خواهید شد و پیروزی دومی به دست خواهید آورد». متن پیام ولیّ امر مسلمین به این شرح است:

برادر مجاهد و بسیار عزیز جناب آقای سیّدحسن نصرالله (ادام‌الله عمره و عزّه و عافیته)
سلام علیکم بما صبرتم
درود بر شما و بر دیگر برادران و بر یکایک مجاهدان حزب‌الله

آنچه شما با جهاد و مقاومت بی‌نظیر خود به امّت اسلامی هدیه کرده‌اید از حدّ توصیف اینجانب بالاتر است. جهاد دلاورانه و مظلومانه‌ی شما که نصرت الهی را به شما ارزانی داشت،‌ بار دیگر ثابت کرد که سلاحهای مدرن و مرگ‌بار در برابر ایمان و صبر و اخلاص‌‌،‌ ناکارآمد است و ملّتی که ایمان و جهاد دارد، مغلوب سیطره‌ی قدرتهای ستمگر نمیشود. پیروزی شما پیروزی اسلام بود.‌ شما توانستید به حول و قوّه‌ی الهی ثابت کنید که برتری نظامی، به ابزار و سلاح و هواپیما و ناو و تانک نیست، به قدرت ایمان و جهاد و فداکاری همراه با عقل و تدبیر است. شما برتری نظامی خود را بر رژیم صهیونیستی تحمیل کردید؛ تفوّق معنوی خود را در ابعاد منطقه‌ای و جهانی تثبیت نمودید؛ افسانه‌ی شکست‌ناپذیری و هیبت دروغین ارتش صهیونیست را به سخره‌ گرفتید؛‌ و آسیب‌پذیری رژیم غاصب را به نمایش گذاشتید. شما به ملّتهای عرب، عزّت بخشیدید و توانایی‌های آنان را که ده‌ها سال به‌وسیله‌ی تبلیغات و سیاستهای استکباری، انکار شده بود،‌ در صحنه‌ی عمل به همه نشان دادید.

آنچه اتّفاق افتاد حجّتی از سوی خداوند بر همه‌ی دولتها و ملّتهای اسلامی و بویژه در منطقه‌ی خاورمیانه است. شما بار دیگر مصداق این کلام نورانی قرآن شدید:
قَد کانَ لَکُم ءَایَةٌ فی فِئَتَینِ التَقَتَا فِئَةٌ تُقاتِلُ فی سبِیلِ اللَّهِ وَ أُخرَیٰ کافِرَةٌ یَرَونَهُم مِّثلَیهِم رَأی العَینِ وَ اللهُ یُؤَیِّدُ بِنَصرِهِ مَن یَشاءُ إِنَّ فی ذَلِک لَعِبرَةً لِأُولی الأَبصارِ.
این ‌اولوالأبصار، امروز توده‌های میلیونی و جوانان غیور و مؤمن در کشورهای منطقه، و سیاسیون سالم، و زمامداران و رهبران مستقل و خردمندند.

جهاد مظلومانه‌ی شما، دشمن را افشاء کرد و چهره‌ی حقیقی او را به نمایش گذاشت. کشتار بی‌رحمانه‌ی مردم غیرنظامی، به خاک و خون کشیدن کودکان بی‌گناه و زنان بی‌دفاع، حادثه‌ی قانا و نظائر متعدد آن،‌ ویران‌سازی هزاران خانه و کاشانه و آواره کردن هزاران خانواده، نابود کردن زیرساخت‌های بخش مهمّی از لبنان،‌ و فجایعی از این قبیل،‌ چهره‌ی‌ حقیقی زمامداران آمریکا و برخی دولتهای اروپایی را در کنار چهره‌ی کریه و منفور رژیم صهیونیستی به همه نشان داد؛ نشان داد که شعارهای منافقانه‌ی آنان در باب حقوق بشر و آزادی و دموکراسی، چقدر آلوده به دروغ و فریب و رذالت است؛ نشان داد که وقتی زمامداران کشورها از رحم و شفقت و منطق و صداقت بیگانه باشند، چه فجایعی ممکن است برای جامعه‌ی انسانیّت پیش بیاید. سخنان اخیر رئیس‌جمهور آمریکا در دفاعی قلمداد کردن جنایات رژیم صهیونیستی و ادّعاهای خنده‌آور او درباره‌ی پیروز شدن اسرائیل در جنگ لبنان، نمونه‌ی روشنی از این بی‌رحمی و شقاوت و بی‌منطقی را در برابر چشم همه گذاشت.

و اما لبنان... و ما ادراک ما لبنان... لبنان به برکت همّت و شجاعت مردم خود درخشید. دشمن به غلط پنداشته بود که با حمله به لبنان، ضعیف‌ترین حلقه‌ی کشورهای منطقه را هدف قرار میدهد و طرح وهم‌آلود خاورمیانه‌ی دلخواه خود را کلید میزند. دشمن، یعنی آمریکا ـ اسرائیل، از صبر و هوشمندی و دلاوری ملّت لبنان غافل بود؛‌ از توانایی بازوان سطبر لبنان غافل بود؛ از سنّت الهیِ «...کم مِّن فِئَةٍ قَلِیلَةٍ غَلَبَت فِئَةً کثِیرَةَ بِإِذنِ اللهِ وَ اللهُ مَعَ الصّابرِینَ» غافل بود.

ملّت لبنان و جوانان دلاور و سیاستمداران هوشمندش با سیلی سخت خود، او را از این غفلت بیرون آوردند. دشمن اکنون درصدد بریدن این بازوی توانا و کارآمد است؛‌ درصدد ایجاد اختلاف میان سیاستمداران است؛‌ درصدد پاشیدن ویروس بی‌صبری و تردید در مردم است. همه باید در برابر این سم‌پاشی‌ها بیدار باشند. به حول و قوّه‌ی الهی شما در خنثی کردن توطئه‌های آنان موفّق خواهید شد و پیروزی دوّمی به دست خواهید آورد، ان‌شاءالله. جهادی که اکنون در این میدان جدید،‌ پیش روی شما است مانند جهاد فداکارانه‌ی شما در میدان نظامی، حائز اهمّیّت و در آن، صبر و توکّل و اخلاص و تدبیر،‌ تعیین‌کننده است.

به شما و دیگر برادران و دلاوران عرصه‌ی جهاد درود میفرستم و دست و بازوی همه‌ی شما را میبوسم.
 
سیّدعلی خامنه‌ای
  ۲۵ مرداد ۱۳۸۵  
 

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی