news/content
پیوندهای مرتبطبياناتبيانات
1393/09/06

الهام الهی بر قلب امام خمینی

رحمت خدا و رضوان خدا بر امام بزرگوار که همهى این چیزها را فکر کرد؛ آن چشم تیزبین و روشنبین، آن بصیرت الهى، بدون اینکه درس سیاست در جایى خوانده باشد، از کسى فراگرفته باشد، همهى آن چیزهایى را که در این زمینه لازم بود، از خداى متعال الهام گرفت؛ به آن قلب پاکیزه الهام شد. امام هم بسیج را درست کرد، هم جهت را نشان داد. امام فقط نگفت حرکت کنید، راه بیفتید، احساس مسئولیّت کنید، بسیجى باشید؛ نه، گفت که چه کار کنید. به ما گفت هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید. این یعنى جهت دادن؛ یعنى یاد دادن که چه کار کنید، کدام طرف بروید، کجا را نشانه بگیرید؛ این را به ما یاد داد.
 در دوران جنگ، در هشت سال دفاع مقدّس، مکرّر گفت: جنگ در رأس امور است. ماها مسئول بودیم در کشور - بنده رئیسجمهور بودم، یکى دیگر مسئول دیگرى بود - هزار جور کار داشتیم. مأمور و مسئول وقتىکه اینهمه کارهاى اجرایى دوروبرش هست، گاهى غفلت میکند، [امّا] امام راه را نشان داد به همه - به مسئولین، به مردم، به جوانها - [که] جنگ در رأس امور است. همین هم بود. جهت داد به همه که بروید سراغ این کار؛ این مهم است.
در قضیّهى حرکت به سوریّه براى جنگیدن با رژیم اشغالگر قدس که خوشحال بودند جوانهاى ما - دو نفرشان هم پیش من آمدند که هر دو الان جزو شهداى عالىمقام ما هستند - که میخواهند بروند بجنگند. امام مطّلع نبودند؛ بعد که مطّلع شدند، گفتند که راه مبارزهى با اسرائیل از عراق میگذرد؛ جلوى آن را گرفتند. و آنهایى که رفته بودند برگشتند. ببینید؛ این، فهمیدن اولویّتها است، شناختن اولویّتها است. امام راه را، جهت را نشان میداد.
فرمود حفظ نظام از اوجب واجبات یا اوجب واجبات است؛ یعنى همهى مسائل بعدى، فرع این مسئله است. این جهت را به ما نشان داد. ممکن است جنابعالى با رفیقت سرِ یک قضیّهاى کوچک یا بزرگ اختلافِنظر داشته باشید امّا در حفظ نظام، هردو بهقدرِ هم مسئولید.
آنهایى که نفهمیدند این حرف امام را، در یک جاهایى خطاهاى فاحش کردند. امام، جهت را نشان میداد. این مرد بزرگ، اینجورى حرکت میکرد.
بیانات در دیدار اعضاى مجمع عالى بسیج مستضعفین ۱۳۹۳/۰۹/۰۶

لطفاً نظر خود را بنویسید:

کدامنیتی : *
اعدادي را که مي بینيد ، وارد کنید
*
نظرات مخاطبان : [ تعداد نظرات منتشره : 8 نظر ]
 • محمدتقی نادری ،
  1393-11-19 - 22:51

  جانم فدای رهبر وارمانهای بلند خمینی کبیر ارزویم دادن خونم برای راه رهبرمکه عاشقانه دوستش دارم خداوندعمرباعزت توآم باسلامتی به ایشان بده 
 • علی ،
  1393-11-14 - 10:46

  سلام.بر.رهبر.بزرگ.انقلاب.اسلامی.بخدا.رهبر.عزیزی.وبزرگواری.داریم..بیایید.قدرش.رابدانیم..اگر.لیاقتش.داشته.باشیم....بیایید.رهیرمان.تنها.نگذاریم..چون.معاویه.ها.در.کمین.اند.
 • 1393-10-08 - 23:51

  درود بر امام خمینی و شاگردش حضرت آقا
 • ش.ص ،
  1393-09-27 - 11:23

  ای سید علی:
  امام(ره)خبر آمدن تو را در آخرالزمان داده است...
  بزودی...پرچم سیاهی از جانب ری و خراسان خواهند آمد که طالب قیام و عدالت است...
  آن روز را با چشمان خود خواهی دید...و موضوعی را که در گذشته اتفاق افتاده است؛در ذهن تو خطور میکند.
  با خود میگویی:من سید خراسانی بودم و نمی دانستم....
  روزی خواهد رسید که برای مهدی (عج)زمینه سازی خواهی کرد.....بسیار و بسیار زمینه را پیش از گذشته آماده خواهی کرد....وآن موقع ....قیام مهدی است...
 • حجت محمدی ،
  1393-09-22 - 20:30

   با سلام و احترام بدین وسیله مراتب امتنان قلبی خود را نثار رهبر عزیزم و تمام سربازان باوفایش می نمایم . همواره سرشار از تبسم باشید.
 • ارش چراغی ،
  1393-09-20 - 00:20

  لبیک یا امام خامنه ایی. لبیک یا امام خمینی. درود بر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران. جانم فدای رهبر. جانم فدای رهبر امام خامنه ایی. لبیک یا امام خامنه ایی.
 • مصطفی ،
  1393-09-18 - 22:53

  دنیا طلبان همیشه تاریخ اهل جهاد ومبارزه نبوده ونخواهند بود
 • 1393-09-08 - 00:39

  درود خدا بر امام راحل 
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی