newspart/index2
طراحی این صفحه تغییر کرده است، برای ارجاع به صفحه‌ی قبلی اینجا کلیک کنید.

سوره مبارکه الفجر آیه 14
إِنَّ رَبَّكَ لَبِالمِرصادِ﴿14﴾
به یقین پروردگار تو در کمینگاه (ستمگران) است!

غلبه مکر الهی بر مکر دشمنان در نزاع شیعه و سنی

لازم است اشاره‌ای بكنم به یك حادثه‌ی تلخی كه این روزها اتفاق افتاد؛ كه هم خود حادثه تلخ بود، هم حاكی از دستهای پشت پرده‌ی زیادی بود؛ و آن، حادثه‌ی تخریب قبر صحابی جلیل‌القدر، حجربن‌عدی (رضوان اللّه تعالی علیه و سلام اللّه علیه) و اهانت به پیكر این بزرگوار بود. از جهاتی این قضیه تلخ است: خود اهانت به یك صحابی كه از بزرگان اصحاب پیغمبر است و از حواریین امیرالمؤمنین (علیه الصّلاة و السّلام) است و شهید در راه خدا است، قبر او را بعد از هزار و چهار صد سال بشكافند، جسد مطهر او را بیرون بیاورند و مورد اهانت قرار دهند، یك حادثه‌ی بسیار تلخ و غم‌انگیزی است. در كنار این، تلخی دیگری كه وجود دارد، این است كه در میان مجموعه‌ی مسلمانان و امت اسلامی كسانی پیدا شوند كه با افكار پلید و متحجر و عقب‌مانده و خرافی خود، تجلیل از بزرگان و برجستگان و چهره‌های نورانی صدر اسلام را شرك بدانند، كفر بدانند؛ واقعاً این مصیبتی است. اینها همان كسانی هستند كه گذشتگانشان قبور ائمه (علیهم‌السّلام) را در بقیع ویران كردند. آن روز كه در دنیای اسلام، از شبه‌قاره‌ی هند گرفته تا آفریقا، علیه اینها قیام كردند، اگر اینها جرأت میكردند، قبر مطهر پیغمبر را هم ویران میكردند، با خاك یكسان میكردند.
(...)
اینها اگر چنانچه به وسیله‌ی مسلمانها به طور كامل محكوم نشوند و بزرگان علمی و بزرگان روشنفكری و بزرگان سیاسی وظیفه‌ی خودشان را در مقابل اینها انجام ندهند، این فتنه‌ها به اینجاها منحصر نمیماند؛ بلائی به جان جامعه‌ی اسلامی می‌افتد و روزبه‌روز این آتش توسعه پیدا میكند. باید جلوی این فتنه‌ها را بگیرند؛ چه از طرق سیاسی، چه از طرق فتواهای دینی، چه از طرق مقاله‌های روشنگرِ نویسندگان و روشنفكران و نخبگان فكری و سیاسی در دنیا. توجه شود به این كه در این كارها دستهای پنهان دشمن نشانه‌های خودش را دارد نمایان میكند؛ این چیزی نیست كه انسان بتواند این را ندیده بگیرد. آنهائی كه برای تخریب یك اثر باستانی در دنیا عزا میگیرند و هیاهو میكنند، در مقابل این پدیده سكوت كرده‌اند؛ چه سازمانهای بین‌المللی، چه شخصیتهای بین‌المللی، چه سیاسیونی كه از این كوردلها دارند حمایت میكنند؛ این نشان دهنده‌ی این است كه در قضیه داخلند؛ این قضیه، دستها را نشان میدهد.
این را بدانید: «انّ ربّك لبالمرصاد».(1) خدای متعال میفرماید: «انّهم یكیدون كیدا. و اكید كیدا»؛(2) آنها مكر میورزند، اما مكر الهی بر مكر آنها قطعاً غالب خواهد شد و این جریانی را كه میخواهد در راه اتحاد امت اسلامی و پیشرفت امت اسلامی سنگ‌اندازی كند، متوقف خواهد كرد.1392/02/16


1 ) سوره مبارکه الفجر آیه 14
إِنَّ رَبَّكَ لَبِالمِرصادِ
ترجمه:
به یقین پروردگار تو در کمینگاه (ستمگران) است!
2 ) سوره مبارکه الطارق آیه 15
إِنَّهُم يَكيدونَ كَيدًا
ترجمه:
آنها پیوسته حیله می‌کنند،
2 ) سوره مبارکه الطارق آیه 16
وَأَكيدُ كَيدًا
ترجمه:
و من هم در برابر آنها چاره می‌کنم!
لینک ثابت
نابودی صهیونیست‌های آمریکا توسط مردم آمریکا

شما امروز در سطح دنیا نگاه کنید: یک تروریستِ نام و نشاندار که سوابق او روشن است و رفتار غاصبانه و ظالمانه او، حرکت او علیه یک ملت، تلاش او بر ضدّ انسانیت و سرکوبگریهای او بر هیچ‌کس از این کسانی که در فلسطین اشغالی در این چند روز جمع شدند، اشک تمساح ریختند و برای از دست دادن یک همکارِ بسیار ستمگر و وفادار به آرمانهای استکبار عزا گرفتند، پوشیده نیست، می‌میرد و در حالی‌که همه اینها او را می‌شناسند و می‌دانند که در چه راهی حرکت می‌کرده، برایش عزاداری می‌کنند!
(...)
وای بر ملتهایی که رهبرانشان چنین کسانی هستند! دلِ انسان بر حال ملتی مثل ملت امریکا که از چنین رهبران حقیر و ضعیف و فاقد ارزشهای انسانی برخوردار است، می‌سوزد. حالا از «شاه حسین» و امثال او که نوکرصفتی‌شانْ در طول سالهای طولانی، مشهودِ همه است، نمی‌خواهم یادی بکنم و اسمی بیاورم.

این، صحنه دنیاست. اینها آن دستهایی هستند که حرکتهای جهانی را به سمت هدفهای مشخّصی شکل می‌دهند. این است ردِّ پنجه خونینِ ننگینِ صهیونیسم بر صحنه سیاست دنیا که مظهرش هم امریکاست.

البته بدانید که این‌گونه نخواهد ماند. اگر در آینده انقلابی در کشور ایالات متّحده امریکا فرض و تصوّر شود، شروع این انقلاب این‌گونه خواهد بود که مردم امریکا می‌ریزند و صهیونیستهای امریکا را - که امروز بر سراسر وجود آن کشور مسلّطند - تکّه تکّه می‌کنند. «وانّ ربّک لبالمرصاد.»(1)1374/08/17


1 ) سوره مبارکه الفجر آیه 14
إِنَّ رَبَّكَ لَبِالمِرصادِ
ترجمه:
به یقین پروردگار تو در کمینگاه (ستمگران) است!
لینک ثابت
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی