news/content
پیوندهای مرتبطبياناتبياناتعکسعکسفيلمفيلمصوتصوت
1388/12/18

کاشت نهال توسط رهبر انقلاب همزمان با هفته منابع طبیعی

در هفته‌ی منابع طبیعی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بعدازظهر امروز دو اصله نهال کاشتند. در این مراسم وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و شهردار تهران حضور داشتند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درختکاری را سنّت ایجادِ وسیله‌ی حیات دانستند و با اشاره به این‌که درخت و گیاه مظهر حیات و زندگی است، خاطرنشان کردند: این مراسم درختکاری، اقدام نمادینی است تا جوانانِ بانشاط و مردم عزیز کشور به کاشتن درخت و ترویج این سنت خوب عادت کنند.
رهبر انقلاب اسلامی بر ضرورت مراقبت از ذخایر عظیم و ارزشمند حیاتی کشور تأکید کردند و افزودند: درختکاری امروز درسی است تا قدر درختان موجود را بدانیم و اگر از مراتع و جنگل‌ها که ثروت عظیم باستانی این کشور است، عاقلانه و درست استفاده و بهره‌برداری شود، هیچ وقت تمام نمی‌شود، چراکه این ثروتِ طبیعی، تجدیدپذیر است
ایشان به سازمان‌ها و دستگاه‌های مسئول در امر حفاظت از منابع طبیعی توصیه کردند: مانع سوء استفاده‌کنندگان از جنگل‌ها و مراتع طبیعی، خصوصاً در نزدیکی شهرهای بزرگ شوید و مراقب باشید دایره‌ی غصب و تصرف نابجا توسعه پیدا نکند.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی