news/content
1388/11/19

دیدار جمعی از کارکنان و فرماندهان نیروی هوایی ارتش با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای امروز در دیدار جمع زیادی از فرماندهان، افسران، خلبانان و کارکنان نیروی هوایی ارتش، راز استحکام و ماندگاری و اثربخشی انقلاب اسلامی را وجود انگیزه‌ی الهی، اخلاص و ایمان در بنای آن دانستند و با اشاره به ضرورت حفظ وحدت آحاد مردم، تأکید کردند: ملت ایران در روز ۲۲ بهمن، با نمایش وحدت کلمه و اتحاد خود، جبهه‌ی استکبار را بار دیگر همچون گذشته مبهوت خواهد کرد.
در این دیدار که در سالروز بیعت تاریخی جمعی از افسران و کارکنان نیروی هوایی با امام خمینی رحمةالله‌علیه در ۱۹ بهمن سال ۱۳۵۷، انجام شد، فرمانده کل قوا حادثه نوزدهم بهمن ۵۷ را یک خط‌شکنی بزرگ سیاسی خواندند و افزودند: در این حادثه جز انگیزه‌ی خدایی و اخلاص، هیچ انگیزه‌ی دیگری وجود نداشت و به همین دلیل، حرکت نوزده بهمن ۵۷، در تاریخ ماندگار شد و همچنان نیز اثرگذار است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای انقلاب اسلامی ایران را نیز به دلیل بنای الهی و ایمانی آن، ماندگار و اثرگذار دانستند و افزودند: این انقلاب، انقلابی برای خدا و برای اجرای احکام الهی و استقرار عدالت بود که با مجاهدت و ایستادگی به پیروزی رسید و ادامه یافت و دل‌ها را تسخیر کرد. بنابراین انقلاب اسلامی در تاریخ ماندگار شد و ثبات و اقتدار معنوی پیدا کرد.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر این‌که دشمنان انقلاب اسلامی و دستگاه‌های استکباری و صهیونیسم از درک علل ثبات و اقتدار معنوی انقلاب اسلامی عاجز هستند، خاطرنشان کردند: هزاران رسانه و صدها مغز و فکر با مدرن‌ترین شیوه‌های تبلیغاتی و ترفندهای گوناگون، دائماً در حال تبلیغ و طراحی بر ضد نظام اسلامی هستند، اما تاکنون نتوانسته‌اند به این نظام صدمه‌ای وارد کنند، زیرا استحکام این نظام ریشه در بنای ایمانی و الهی آن دارد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: امروز هیچ نظامی در دنیا همانند نظام اسلامی وجود ندارد که با وجود حجم سنگین تبلیغات دروغ و مخرّب و فشارهای سیاسی، اقتصادی و تحریم‌ها این‌گونه مستحکم بایستد.
ایشان افزودند: نظام اسلامی از این پس هم در مقابل همه‌ی این فشارها خواهد ایستاد و امریکا و صهیونیسم و مجموعه‌ی مستکبران و زورگویان دنیا نخواهند توانست با ابزارهای سیاسی و اقتصادی و یا تهدید و تهمت و یا تحریک ایادی خود، اندکی این انقلاب را بلرزانند.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر این‌که راز ماندگاری انقلاب اسلامی اتکاء به خداوند متعال و ایمان مردم است، خاطرنشان کردند: به همین دلیل است که هرگاه توده‌ی عظیم مردم در سراسر کشور برای انقلاب احساس خطر و دشمنی جدی می‌کنند، بدون فراخوان به خیابان‌ها می‌آیند و این همان اتفاقی است که در روز ۹ دی افتاد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تلاش همیشگی بدخواهان و معاندان انقلاب اسلامی برای کوچک‌نمایی حضورهای میلیونی مردم افزودند: راهپیمایی و حادثه‌ی روز ۹ دی آن‌قدر عظمت داشت که دشمنان این بار نتوانستند عظمت آن را پنهان کنند و مجبور به تأیید آن شدند.
ایشان حضور در صحنه‌ی مردم به هنگام احساس خطر برای نظام اسلامی را یک حرکت ایمانی و قلبی و متأثر از انگیزه‌ی الهی دانستند و تأکید کردند: حضور عظیم و میلیونی مردم همچون راهپیمایی ۹ دی فقط با اراده و دست قدرت الهی امکان‌پذیر است، زیرا دل‌ها به دست خداوند است و از آن‌جا که نظام اسلامی حرکتی الهی است، خداوند از آن این‌گونه دفاع می‌کند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به عجز دشمنان از فهم این واقعیت افزودند: معاندان نظام اسلامی که نمی‌توانند این حقایق را درک کنند، دائماً سخن از تهدید می‌گویند و تصور می‌کنند با ترفندهایی همچون حقوق بشر و یا دموکراسی می‌توانند برای جمهوری اسلامی نقطه‌ضعف بتراشند، در حالی که افکار عمومی دنیا به این ترفندها با دیده‌ی استهزاء می‌نگرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر این‌که ابراز نفرت مردم دنیا از سران استکبار نشانگر این است که افکار عمومی دنیا شعارهایی همچون حقوق بشر و دموکراسی را از آنان باور نمی‌کند، خاطرنشان کردند: کسانی دم از حقوق بشر می‌زنند که ابتدایی‌ترین حقوق انسان‌ها را در زندان‌ها و در سراسر دنیا و حتی در مورد ملت خود لگدمال و شکنجه را رسماً قانونی می‌کنند. آیا این مایه‌ی سرافکندگی برای یک کشور نیست؟
ایشان افزودند: این مدّعیان دموکراسی با مستبدترین و ارتجاعی‌ترین حکومت‌ها در دنیا و از جمله در منطقه‌ی خاورمیانه و شمال افریقا عقد اخوت می‌بندند و بعد هم دم از دموکراسی می‌زنند.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: هنگامی که افکار عمومی دنیا این شعارها را با رفتارهای مدعیان حقوق بشر و دموکراسی مقایسه می‌کند، این ادعاها را به هیچ وجه باور نمی‌کند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: این مدعیان با چنین عملکرد و سابقه‌ای، جمهوری اسلامی ایران را که قدرت به پای صندوق کشاندن ۸۵ درصدِ صاحبان رأی را دارد، متهم به نبود دموکراسی می‌کنند، در حالی که چنین سخنان و رویکردی از جانب امریکا و دیگر قدرت‌های استکباری برای مردم دنیا مسخره است.
ایشان با اشاره به وجود فضای تهدید، تهمت و تحریم بر ضد جمهوری اسلامی در طول ۳۰ سال گذشته و هوشمندی و تجربه‌اندوزی ملت ایران، خاطرنشان کردند: نظام اسلامی در چنین فضای سنگین تبلیغاتی و انواع فشارها توانسته است به پیشرفت‌های شگرف کنونی در عرصه‌های دفاعی و علمی و فناوری از جمله زیست‌شناسی، هسته‌ای و لیزری دست پیدا کند.
رهبر انقلاب اسلامی حفظ وحدت آحاد مردم را خاری در چشم دشمنان و اصلی‌ترین نیاز کنونی برشمردند و تأکید کردند: مهم‌ترین هدف از حوادث دوران فتنه‌ی بعد از انتخابات، ایجاد شکاف بین آحاد مردم بود که این هدف به دست نیامد و اکنون کاملاً مشخص شده است کسانی که در مقابل عظمت ملت ایران در انتخابات ایستادند، از ملت نیستند، بلکه افراد ضد انقلاب صریح و یا افرادی هستند که براثر جهالت و لجاجت خود همان کار ضد انقلاب را انجام می‌دادند و ربطی به توده‌ی مردم ندارند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: حرکت آحاد مردم در راه خدا، اسلام و انقلاب اسلامی و پیاده‌کردن احکام اسلامی است و توده‌ی مردم راه خود را برای رسیدن به عزت و استقلال در پناه اسلام، ادامه خواهند داد.
ایشان افزودند: البته عده‌ای از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی با این نظام مخالف و خواستار بازگشت سلطه‌ی امریکا بودند که اکنون نیز در خارج و داخل کشور هستند و عدّه‌ای هم که وابستگان زخم‌خوردگان از انقلاب و مزدوران رژیم طاغوت هستند، همان کینه‌های ۳۰ ساله را دارند و خواهند داشت و عده‌ی دیگر نیز از اساس با حاکمیت اسلام و فقه اسلامی مخالف هستند.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: همه‌ی این افراد مجموعه‌ی کوچکی هستند و در مقابل، ملت عظیم ایران، با وجود برخی سلایق سیاسی متفاوت، در مسیر اسلام و اجرای احکام الهی با یکدیگر متفق و متحد هستند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تلاش دشمنان برای برهم‌زدن این وحدت کلمه و اتفاق نظر ملت، خاطرنشان کردند: به حول و قوه‌ی الهی، ملت ایران در روز ۲۲ بهمن با وحدت کلمه و اتحاد خود همه‌ی مستکبرین، از جمله امریکا، انگلیس و صهیونیست‌ها را همانند گذشته مبهوت خواهد کرد.
ایشان تأکید کردند: جمهوری اسلامی ایران راه عزت در سایه‌ی اسلام، امنیت در سایه‌ی اسلام، عدالت در سایه‌ی اسلام و مردم‌سالاری برخاسته از اندیشه‌ی اسلامی را بدون هیچ تردید و سستی ادامه خواهد داد و جوان‌های امروز و نسل‌های آینده با استفاده از تجربه‌ی انباشته‌ی ملت ایران در مواجهه با استکبار، قله‌های پیشرفت را فتح خواهند کرد.
فرمانده کل قوا افزودند: ملتی هوشمند همچون ملت ایران که دارای ایمان، ابتکار و آزادی ناشی از اسلام و انقلاب است، هیچ‌گاه در حرکت رو به جلو خود متوقف نخواهد شد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همه‌ی بخش‌های کشور را به همت و تلاش مضاعف فراخواندند و با اشاره به پیشرفت‌های بسیار خوب نیروی هوایی ارتش تأکید کردند: نباید به هیچ حدی قناعت کرد، بلکه نیروی هوایی باید با استفاده از ابتکارها، به پیشرفت‌های بیشتری دست یابد و همواره مظهر ایستادگی و اقتدار ملت ایران باشد.
رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، ایام دهه‌ی آخر صفر را متعلق به حضرت زینب کبری سلام‌الله‌علیها دانستند و با اشاره به عظمت، تأثیرگذاری و ماندگاری کار آن بانوی بزرگ، در طول تاریخ، خاطرنشان کردند: حضرت زینب سلام‌الله‌علیها با انگیزه‌ی الهی و برای رضای خداوند متعال همه‌ی مصائب و محنت‌های بسیار سخت مربوط به حوادث عاشورا، از قبل از آن تا به شهادت‌رسیدن عزیزترین عزیزان خود و بعد هم دوران اسارت را تحمل کردند و به همین دلیل، عظمت کار آن بانوی بزرگ در نزد خداوند به هیچ وجه قابل توصیف نیست.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حضرت زینب سلام‌الله‌علیها را یک ولیّ الهی بی‌نظیر در طول تاریخ خواندند و تأکید کردند: ماندگاری و گسترش اسلام، راه خدا و ارزش‌های اسلامی، همه به برکت نیّت الهی و صبر عظیم امام حسین علیه‌السلام و حضرت زینب سلام‌الله‌علیها و ایستادگی و تحمل مصائب از طرف آن دو بزرگوار است.

در ابتدای این دیدار، امیرسرتیپ شاه‌صفی -فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی- ضمن گرامیداشت خاطره‌ی بیعت تاریخی جمعی از افسران و کارکنان نیروی هوایی با امام خمینی رحمةالله‌علیه در ۱۹ بهمن ۱۳۵۷، گزارشی از اقدامات نیروی هوایی ارتش در بازسازی، طراحی و ساخت تجهیزات پیشرفته، برگزاری دوره‌های مهارتی و آموزشی، اجرای رزمایش میلاد نور ولایت و افزایش و ارتقای توان رزمی این نیرو را ارائه کرد.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی