news/content
پیوندهای مرتبطعکسعکسفيلمفيلم
1388/11/11

دیدار وزیر کشور و مسئولان سازمان ثبت احوال با رهبر انقلاب

در آستانه‌ی دهه‌ی مبارک فجر، طرح صدور شناسنامه‌ی جدید برای افراد بالای پانزده سال، با صدور شناسنامه‌ای به نام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای آغاز شد.
شناسنامه‌های جدید که از ضریب امنیتی بالایی برخوردار است، پیش از این برای افراد زیر ۱۵ سال صادر می‌شد و بر اساس پیش‌بینی وزارت کشور تا ۳ سال آینده ۷۰ میلیون قطعه از این شناسنامه‌ها برای تمام ایرانیان صادر خواهد شد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عصر امروز در دیدار وزیر کشور، رئیس سازمان ثبت احوال و جمعی از مسئولان آن سازمان، «اِتقان اسناد هویتی مردم ایران» را بسیار بااهمیت دانستند و ضمن قدردانی از مسئولان این طرح خاطرنشان کردند: صدور شناسنامه‌های جدید که از امنیت بالایی برخوردار است، مقطع جدیدی را در ثبت اسناد سجلّی به وجود آورد که امید است با تلاش و همت دست‌اندرکاران، فراگیر شود.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تأثیر صحت و اِتقان این اسناد در مسائل گوناگون کشور افزودند: همان‌طور که شما عملکرد گذشته‌ی ثبت احوال را ارزیابی می‌کنید، این اقدام ارزشمند شما هم مورد ارزیابی آیندگان قرار خواهد گرفت. بنابراین لازم است در ثبت مشخصات و صدور شناسنامه‌ها دقت کافی صورت گیرد.

در ابتدای این دیدار، آقای مصطفی محمّدنجار -وزیر کشور- با اشاره به تولید شناسنامه‌ی جدید با قابلیت و امکانات گسترده گفت: بنا بر دستور مقام معظم رهبری مبنی بر افزایش ضریب امنیتی اسناد هویتی جمهوری اسلامی ایران، تولید شناسنامه‌ی جدید در دستور کار سازمان ثبت احوال کشور قرار گرفت تا جعل این اسناد به‌راحتی امکان‌پذیر نباشد.
وزیر کشور به تلاش در جهت تکمیل زیرساخت‌های دولت الکترونیک در کشور اشاره کرد و افزود: صدور شناسنامه‌ی جدید و کارت هوشمند ملی در راستای مکانیزه‌کردن فرایندهای ارائه‌ی خدمات، با سرعت بالا و هزینه‌ی کم در کشور آغاز شده است.
همچنین دکتر ناظمی اردکانی -رئیس سازمان ثبت احوال- ضمن بیان گزارشی از آمار ثبت احوال در کشور و روند صدور اسناد سجلی گفت: سازمان در ۵۷۰ نقطه نمایندگی ثبت احوال دارد و ۶۵ نهاد و سازمان دولتی برای ارائه‌ی خدمات الکترونیکی با این سازمان مرتبط هستند.

در این رابطه بخوانید :
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی