news/content
پیوندهای مرتبطبياناتبيانات
1378/04/10

دیدار کارگزاران نظام و میهمانان خارجی شرکت‌‌کننده در مراسم هفته وحدت با رهبر انقلاب

همزمان با ولادت با سعادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد بن عبدالله(ص) و میلاد با برکت امام جعفر صادق (ع) جمع زیادی از کارگزاران و مسؤولان نظام، میهمانان خارجی شرکت‌کننده در مراسم هفته وحدت و نمایندگان سیاسی کشورهای اسلامی در تهران در حسینیه امام خمینی رحمه‌الله با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

مقام معظم رهبری در این دیدار میلاد مبارک پیامبر عظیم‌الشأن اسلام و امام صادق را به امت اسلام و ملت مسلمان ایران تبریک گفتند و با بیان آثار مترتب بر ولادت پیامبر (ص)، از وجود مقدس نبی مکرم اسلام به عنوان مبارکترین مولود در طول تاریخ بشر یاد کردند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی مجاهدت سخت و دشوار پیامبر مکرم اسلام را برای باز کردن بن بستهای بشر خاطرنشان کردند و فرمودند: آنچه آن بزرگوار در مقام عمل و مجاهدت بر عهده گرفت، سنگین‌ترین بخش این کار بود، زیرا دعوت به اسلام در شرایطی انجام میشد که آحاد مردم و طبقات جامعه در همه جای جهان به سلطه طواغیت و حاکمیت ظلم خو گرفته بودند و در جایی که آن بزرگوار متصدی بیدار باش اسلامی بود، تعصبها و قبیله‌گریها، سخت‌ترین شرایط را بر آن حضرت تحمیل میکرد، اما با این همه رسول خدا با تحمل مجاهدتی سخت توانست بن بستهای بشر را باز کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پیشرفت کاروان علم، دانش، تمدن و معرفت دنیای امروز را مرهون وجود با برکت رسول گرامی اسلامی دانستند و فرمودند: مورخین و انسانهای منصف پذیرفته‌اند که پیدایش بیداری علمی از دنیای اسلام آغاز شد و دانش و تفکرات بشری، حقوق و آزادی انسان و مساوات و برادری، هدیه‌های این انسان والا برای نسلهای مختلف بشری بوده است.

مقام معظم رهبری بر اهمیت تشکیل نظام اسلامی به عنوان هدف اساسی تعالیم اسلامی تأکید کردند و فرمودند: اکنون جوامع مسلمان تحت تأثیر بیدار باش اسلامی به اهمیت تشکیل نظام اسلامی واقف شده‌اند و نویسندگان و گویندگان بزرگی به ضرورت آن پی برده‌اند و به همین نسبت دشمنی علیه اسلام نیز فزونی یافته است و دشمنان پیوسته با تحریک قومیتها، ملیتها و تعصبها در جهت اختلاف‌افکنی و تفرقه‌اندازی در میان مسلمانان تلاش میکنند و این خود نشان دهنده فهم دشمن از تأثیر و کارایی آگاهی و بیداری اسلامی در محیطهای مسلمان‌نشین جهان است و یقینا همین احساس، ملتهای مسلمان را به سمت نظام اسلامی و تشکیل امت واحده اسلامی خواهد کشاند و این یک آینده حتمی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر بیتأثیربودن تلاشهای کینه توزانه دشمن در برابر نیروی عظیم اسلامی فرمودند: در ایران یعنی نقطه‌ای که هیچکس تصور آن را نمیکرد، نیروی عظیم اسلامی توانست مردم را متحد و دلها را به هم نزدیک کند و ایمان اسلامی را پشتوانه این حرکت قرار دهد و این حادثه یعنی تشکیل حکومت اسلامی را باید بزرگترین حادثه در طول تاریخ چند قرن اخیر در دنیای اسلام دانست زیرا در این نقطه از جهان دین خدا و ارزشهای اسلامی حاکمیت یافت، پرچم قرآن برافراشته شد و جامعه‌ای بر اساس معارف اسلامی تشکیل گردید.

رهبر معظم انقلاب اسلامی ضرورت تلاش در جهت تقویت و کامل کردن نظام اسلامی را یادآور شدند و فرمودند: ایجاد نظام اسلامی در دنیای مادی با وجود این همه دشمنی علیه اسلام یک معجزه است و این معجزه باز هم اتفاق خواهد افتاد و یکبار دیگر امت واحده اسلامی تشکیل خواهد شد.

مقام معظم رهبری هدف از تلاشهای فکری و فرهنگی دشمن را متزلزل کردن ایمان مردم به اصل نظام اسلامی دانستند و فرمودند: دشمن برای خدشه‌دار کردن اصلها به ضعفها تمسک میکند و میکوشد اعتقاد مردم را به حاکمیت دین و مفید بودن و کارآمد بودن نظام سیاسی مبتنی بر دین متزلزل نماید؛ اما جریان حرکت اسلامی مانند رودخانه سیال و فیاضی، زائدها، مزاحمها و مانعها را از سر راه خود برطرف میکند و به مسیر خود ادامه میدهد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای توجه خواص، مسؤولین، روشنفکران، گویندگان، علما و دانشگاهیان را به ضرورت استحکام بخشیدن به ایمان، امید و اطمینان جلب کردند و در پایان سخنانشان با تأکید بر وابسته نبودن جریان حرکت دینی به اشخاص و تأثیر رهنمودهای حضرت امام خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی(ره) در این جریان، فرمودند: حرکت اسلامی به فضل الهی حادث شده و متوقف نخواهد شد. تفضل الهی از آغاز انقلاب شامل حال ملت ایران بوده‌است و ما در قضایای گوناگون دست قدرت الهی و تفضلات حضرت بقیه الله الاعظم را بوضوح دیده و حس کرده‌ایم و این همان وعده الهی است.

بر پایه همین گزارش پیش از سخنان مقام معظم رهبری، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی رئیس جمهور در سخنان کوتاهی دو میلاد با سعادت رسول گرامی اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و ملت ایران تبریک گفت و از وحدت بر محور اصول و موازین ثابت اسلامی به عنوان نیاز همیشگی دنیای اسلام یاد کرد و گفت: مسلمانان باید با وحدت و همدلی جایگاه والاتر و شایسته‌تر خود را در دنیای امروز بیابند و از موضع عزت و بر اساس حق، جهانیان را به صلح واقعی فرابخوانند.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی