news/content
1388/10/29

دیدار مسئولان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و ستادهای دهه فجر با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای امروز در دیدار مسئولان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و رؤسای ستادهای دهه‌ی فجر سراسر کشور، مهم‌ترین ویژگی انقلاب اسلامی ایران و مراسم سالگرد انقلاب در سی سال گذشته را حضور انبوه و متحد مردم به عنوان عناصر اصلی شکل‌گیری انقلاب اسلامی و دلبستگی آنان به شعارهای اساسی انقلاب دانستند و تأکید کردند: در دوران فتنه و غبارآلود بودن فضا، وظیفه‌ی همه، به‌ویژه خواص، موضع‌گیری شفاف و پرهیز از سخنان و مواضع دوپهلو است.
رهبر انقلاب اسلامی دهه‌ی فجر را یک پدیده‌ی منحصر به فرد برشمردند و در تبیین این موضوع افزودند: علت منحصر به فرد بودن دهه‌ی فجر این است که در طول سی سال گذشته، سالگرد انقلاب اسلامی همواره با حضور انبوهِ مردمی بوده که عناصر اصلی پدیدآورنده‌ی انقلاب هستند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حضور میلیون‌ها نفر در ۲۲ بهمن هر سال را نشانه‌ی متکی بودن انقلاب به ایمان‌های مردم دانستند و خاطرنشان کردند: معنای این حضور انبوه و منسجمِ هر ساله این است که انقلاب اسلامی و نظام برخاسته از آن، متکی بر مردم و ایمان آنان است و علت اصلی ناتوانی دشمنان در متزلزل کردن نظام اسلامی نیز همین موضوع است.
ایشان با اشاره به وحشت مخالفان نظام اسلامی از این حضور خالص و گسترده‌ی مردمی با گرایش‌ها و سلایق مختلف، در مناسبت‌های گوناگون انقلاب به‌ویژه دهه‌ی فجر و ۲۲ بهمن افزودند: دشمنان برای سرپوش گذاشتن بر این انسجام و وحدت تلاش دارند با کمک عوامل خود و در تبلیغات، این‌گونه وانمود کنند که انسجام و جهت‌گیری واحد مردم دچار انشقاق و چنددستگی شده است.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: در همین چهارچوب، در روز قدس که پایه و اساس آن در ضدیّت با رژیم صهیونیستی است، گروهی معدود و فریب‌خورده، بر ضد موضوع فلسطین و به نفع رژیم صهیونیستی شعار دادند و در روز سیزده آبان نیز که روز برائت و نفرت ملت ایران از استکبار امریکایی است، بر ضد این حرکت و نظام اسلامی و اسلامیت شعار دادند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر این‌که ملت ایران دلبسته به شعارهای اساسی انقلاب اسلامی است و عظمت ملت ایران نیز به برکت حضور مردمی در صحنه است، افزودند: جمهوری اسلامی با خواست و ایمان مردم شکل گرفته و تاکنون بر اساس همین خواست و ایمان، با کمال اقتدار و احساس عزّت و بی‌نیازی پیش رفته و از این پس نیز با اقتدار و عزت کامل بر همه‌ی دشمنان پیروز خواهد شد.
ایشان تأکید کردند: انقلاب اسلامی یک حقیقت برخاسته از سنت الهی است و تا هنگامی که متکی بر ایمان، عشق و علاقه‌ی مردم است، قدرت‌های جهانی اگر با یکدیگر نیز متحد شوند، نمی‌توانند صدمه‌ای به این انقلاب و مردم وارد کنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ۲۲ بهمن را متعلق به ملت ایران، امام بزرگوار رحمةالله‌علیه و شهدا دانستند و تأکید کردند: دشمن تلاش دارد این ثروت عظیم ملی را متزلزل کند. بنابراین باید با تمام قوا در صحنه بود و عاقلانه و مدبّرانه حرکت کرد.
رهبر انقلاب اسلامی شناخت لحظه و نیاز و اقدام متناسب با آن را یک خصوصیت و ویژگی بسیار مهم برشمردند و خاطرنشان کردند: برخی از اهالی کوفه که با عنوان توّابین چند ماه بعد از حادثه‌ی عاشورا قیام کردند و به شهادت رسیدند، به امام حسین علیه‌السلام ایمان داشتند و إن‌شاءالله در نزد خداوند هم مأجور هستند، اما آن وظیفه‌ای را که باید عمل می‌کردند، انجام ندادند، زیرا «لحظه» و عاشورا را نشناختند.
ایشان نهم دی امسال را یکی از «لحظه‌ها» دانستند و تأکید کردند: راهپیمایی نهم دی، نیاز لحظه‌ها بود که شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به‌درستی اقدام کرد و مردم نیز به‌خوبی این نیاز را تشخیص دادند و ۹ دی به یکی از قلّه‌های تاریخ انقلاب اسلامی تبدیل شد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ۲۳ تیر سال ۱۳۷۸ را نیز یکی دیگر از «لحظه‌ها» برشمردند و خاطرنشان کردند: راهپیمایی مردم در ۲۲ بهمن با همه‌ی عظمتی که دارد، یک کار متعارف و دارای روال مشخص است، اما راهپیمایی ۲۳ تیر سال ۷۸ و نهم دی امسال یک کار متعارف نبود.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: شناخت موقعیت و حضور در لحظه‌ی مناسب و مورد نیاز، اساس همه‌ی کارها است.
ایشان موضع‌گیری شفاف و پرهیز از مواضع مبهم و دوپهلو را یکی از نیازهای مهم دوران فتنه و غبارآلودگی فضا دانستند و افزودند: دشمنان همواره مخالف شفاف بودن فضا هستند، زیرا آن‌ها در فضای غبارآلود و فتنه می‌توانند به اهداف خود برسند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: در شرایط کنونی همه‌ی جریان‌ها و گرایش‌های سیاسی داخل نظام باید خط و مرز خود را با دشمن به صورت شفاف مشخص کنند و در این میان، وظیفه‌ی خواص، به‌ویژه خواصی که تأثیرگذاری بالایی دارند، بیش از دیگران است.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: موضع‌گیری دوپهلوی خواص مطلوب نیست و خواص باید مواضع خود را در قبال سخنان و اقدامات دشمن شفاف بیان کنند.
ایشان افزودند: وقتی سران استکبار و ظلم و اشغالگران کشورهای اسلامی وارد میدان می‌شوند و موضع‌گیری می‌کنند، دوپهلو و مبهم سخن‌گفتن صحیح نیست، زیرا باید مشخص شود افرادی که داخل نظام جمهوری اسلامی هستند، چه موضعی دارند و آیا حاضر هستند از دشمن تبری بجویند؟
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: هنگامی که عده‌ای در فضای فتنه و غبارآلودگی با زبان، اسلام را نفی و در عمل نیز جمهوریت نظام را نفی می‌کنند و انتخابات را زیر سؤال می‌برند، انتظار از خواص این است که مرز و موضع خود را شفاف مشخص کنند.
ایشان تأکید کردند: شفاف‌سازی، دشمنِ دشمن و غبارآلودگی کمک به دشمن است و این یک شاخص و معیار برای عملکرد همه‌ی افراد و جریان‌ها و به‌ویژه خواص است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به توطئه‌هایی که در سی سال گذشته بر ضد انقلاب اسلامی وجود داشته، افزودند: ملت ایران تاکنون با لطف و عنایت خداوند از گذرگاه‌های بسیار سختی عبور کرده است و از این پس هم عبور خواهد کرد.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر این‌که دشمنی‌ها با نظام اسلامی همچون گذشته در آینده نیز ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کردند: اگر ملتی بیدار، آگاه، باعزم و متّکی بر ایمان و همراه با رویش باشد، بر همه‌ی توطئه‌ها غلبه خواهد کرد.
ایشان با اشاره به رویش‌های انقلاب افزودند: نسل جوان کنونی و جوانانی که حتی پیروزی انقلاب اسلامی و مقاطع مهم آن را ندیده‌اند، نوخاسته‌ها و رویش‌های انقلاب هستند که در مقایسه با نسل جوان اول انقلاب، بسیار بهتر و هوشیارانه‌تر عمل می‌کند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: با وجود همه‌ی توطئه‌ها، برگ و بار درخت مستحکم انقلاب روزافزون است.
ایشان همچنین با قدردانی از زحمات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، این نهاد را یکی از کهن‌ترین و پرسابقه‌ترین نهادهای جمهوری اسلامی دانستند و افزودند: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بر اساس یک نیاز واقعی و صادقانه شکل گرفت و این نهاد در طول سی سال گذشته نیز همواره بر اساس شناخت لحظه و نیاز عمل کرده است.
رهبر انقلاب اسلامی حضور آیت‌الله جنتی در رأس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و اِشراف وی بر کارها را یکی از عوامل اصلی حرکت این نهاد در مسیر صحیح و شناخت بموقع نیازها دانستند.

در ابتدای این دیدار، آیت‌الله جنتی -رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی- ضمن اشاره به سابقه‌ی شورا و تشکیل آن در ۱۲ مرداد ۵۹، گزارشی از فعالیت‌ها و عملکرد این نهاد در مقاطع مختلف به‌ویژه در راهپیمایی نهم دی امسال ارائه داد و از عملکرد بسیار خوب صداوسیما در این رویداد مهم قدردانی کرد.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی