news/content
پیوندهای مرتبطعکسعکس
1388/09/24

دیدار رئیس دفتر سیاسی حماس و هیأت همراه با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عصر امروز در دیدار آقای خالد مشعل -رئیس دفتر سیاسی حماس- و هیأت همراه، با تجلیل از مقاومت مردم فلسطین و گروه‌های مقاومت و از جمله حماس، تأکید کردند: تنها راه نجات فلسطین، مقاومت و ایستادگی و توکل به خدا در کنار عمل و اقدام است.
ایشان آینده‌ی قضیه فلسطین را با وجود همه‌ی سختی‌ها و ظلم‌ها و جنایت‌هایی که بر ضدّ مردم این سرزمین می‌شود، روشن و امیدبخش دانستند و افزودند: این وعده‌ی تخلّف‌ناپذیر خداوند است که پیروزی و نصرت الهی متعلق به کسانی است که به خدا اعتقاد دارند و در راه او جهاد می‌کنند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به دو وجه حوادث فلسطین، این حوادث را از بزرگ‌ترین حوادث تاریخ خواندند و خاطرنشان کردند: یک وجه این حوادث ایستادگی مردم غزه در مقابل سخت‌ترین فشارها است و وجه دیگر آن، خیانت برخی اعراب به‌ظاهر مسلمان در قبال مردم فلسطین است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر این‌که ایستادگی رهبران حماس در مقابل فشارها، تهدیدها و بازی‌های سیاسی، بسیار ارزشمند است افزودند: جمهوری اسلامی ایران، مسأله‌ی فلسطین را مسأله‌ی خود و حمایت از آن را وظیفه‌ی شرعی و اسلامی می‌داند.
ایشان با اشاره به تلاش‌های گسترده‌ی دشمنان برای سوق‌دادن ایران به سوی موضع بی‌تفاوتی در قبال فلسطین خاطرنشان کردند: دشمنان از همه‌ی راه‌ها وارد شدند، اما سرشان به سنگ خورد.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: یکی از علل اصلی دشمنی استکبار با جمهوری اسلامی ایران، موضوع فلسطین است و اگر ایران در قضیه‌ی فلسطین کوتاه می‌آمد، بسیاری از این دشمنی‌ها کم می‌شد، ولی ما در این قضیه ایستاده‌ایم و کوتاه نخواهیم آمد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به حمایت ملت ایران از موضوع فلسطین خاطرنشان کردند: این‌که ملت ایران حمایت از موضوع فلسطین را از عمق جان باور دارد، به برکت امام خمینی رحمةالله‌علیه است که این موضوع را به‌درستی تا عمق جان‌ها و ایمان‌های مردم ایران نفوذ داد.
ایشان با تأکید بر این‌که اگر قضیه‌ی فلسطین به‌درستی حل شود، بسیاری از مشکلات امت اسلامی حل خواهد شد، به تهدیدهای اخیر رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین اشاره کردند و افزودند: اگر رژیم صهیونیستی جنگ دیگری را علیه مردم غزه شروع کند، این بار تودهنی سخت‌تر و شکست سنگین‌تری خواهد خورد و بیشتر از شکست قبلی در جهان رسوا خواهد شد.

در این دیدار، آقای خالد مشعل -رئیس دفتر سیاسی حماس- ضمن قدردانی از مواضع شجاعانه‌ی رهبر انقلاب اسلامی و ملت و دولت ایران در حمایت از مردم فلسطین، گزارشی از آخرین وضعیت غزه و کرانه‌ی باختری رود اردن ارائه کرد و گفت: مقاومت، انتخاب استراتژیک حماس، گروه‌های مقاومت و مردم فلسطین است و به هیچ وجه در مقابل فشارهای سیاسی و نظامی تسلیم نخواهیم شد.
وی با اشاره به تهدیدهای نظامی اخیر رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه تأکید کرد: رژیم صهیونیستی اگر مرتکب اشتباه شود و جنگ دیگری را آغاز کند، این بار متحمل شکست سخت‌تری خواهد شد، زیرا مردم مؤمن غزه با وجود همه‌ی فشارها، اکنون روحیه و توان ایستادگی بالاتری نسبت به جنگ ۲۲ روزه دارند.

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی