news/content
پیوندهای مرتبطبياناتبيانات
نسخه قابل چاپ
1377/07/05

دیدارجمعی از خانواده‌‌های شهدای نیروهای مسلح و جهاد سازندگی با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در دیدار هزاران تن از خانواده‌های معظم شهدای نیروهای مسلح و جهاد سازندگی با ایشان ضمن سخنانی از مقام والای شهیدان و صبر و مقاومت خانواده‌های معظم آنان تجلیل کردند و شهادت را بالاترین ارزش و پدیده‌ای بسیار باشکوه و پرتلالو دانستند.

مقام معظم رهبری شهیدان و خانواده‌های معزز آنان را چراغهای تابان تاریخ و نظام اسلامی توصیف کردند و فرمودند: بر اساس مبانی دینی، هیچ ارزشی بالاتر از این نیست که انسان به اراده و اختیار خود، هستی و جان خویش را فدای آرمانهای بزرگ الهی کند و از همین روست که در معیار الهی و دیدگاه دینی و قرآنی، شهادت معنا و مفهوم فاخری دارد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر ادامه مجاهدت خانواده‌های معظم شهیدان اعم از پدران و مادران، فرزندان و همسران شهدا تأکید کردند و فرمودند: خانواده‌های شهدا خون عزیزانشان را مایه افتخار خود میدانند و با صبر و متانت و مقاومت خویش، گردونه مجاهدت را در میان مردم ادامه میدهند و مایه تشویق مردم به جهاد در راه خدا میشوند، بنا بر این حکایت استواری پدران، مادران، همسران و فرزندان شهدا مایه آبروی ملت ایران شده است و آنها موجب شده که ملت ایران در دنیا به صورت ملتی الگو درآید.

رهبر معظم انقلاب اسلامی تأثیر پدیده شهادت در پیشرفتهای هر ملت را یادآور شدند و فرمودند: هر ملتی که هنر شهادت را بیاموزد برای همیشه سربلند است و هیچ قدرتی بر او فائق نخواهد شد، زیرا ملت شهید پروری که توانسته باشد مسأله کشته شدن در راه خدا را برای جوانان، مردان و زنان خود حل کند، هرگز تحت تأثیر تهدیدها و تطمیعها و فشارهای گوناگون تبلیغاتی و نظامی دشمنان قرار نمیگیرد و خود را تسلیم قدرتمندان نمیکند.

رهبر معظم انقلاب ایستادگی و استواری دولت و ملت ایران در برابر فشارهای استکبار جهانی را به برکت خون شهدا ممکن دانستند و فرمودند: استکبار در همه هجمه‌ها و یورشهای وحشیانه خود علیه ایران اسلامی شکست خورده است و باز هم شکست خواهد خورد و ترفندهای گوناگون قدرتهای شیطانی از جمله محاصره اقتصادی، فشارهای تبلیغاتی، تهمتهای بیاساس، تلاش برای ایجاد اختلاف میان ملت و ضربه زدن به باورهای مردم بی‌نتیجه خواهد ماند و این همه مرهون خون شهیدان و تأثیر والای شهادت بر سیادت و سعادت یک ملت است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از دلباختگان به چرب و شیرینی زندگی به عنوان عوامل بدبختی ملتها و دولتها یاد کردند و فرمودند: دنیا و آخرت مردم را دین آباد میکند و شر دشمنان را نیز دین از سر کشور کم خواهد کرد و به فضل پروردگار و به برکت خون شهیدان، ملت بزرگ ایران همه مشکلات را از سر راه خود بر خواهد داشت و همه دشمنیها، کینه ورزیها و کمین گرفتنهای دشمنان در مقابل عزم و اراده این ملت رنگ خواهد باخت.

رهبر معظم انقلاب اسلامی جدا کردن مردم از دین را به مثابه تیشه زدن به ریشه سعادت ملت دانستند و در پایان سخنانشان فرمودند: امروز در این کشور راه خدا، راه دین و راه تحقق احکام اسلامی، تأمین‌کننده سعادت حقیقی ملت ایران است و این همان راهی است که دلاور مردان این سرزمین برای ادامه آن سختیها را تحمل کردند و با مجاهدت خود بهترین و باشکوهترین حماسه‌ها را آفریدند.

بر پایه همین گزارش پیش از سخنان مقام معظم رهبری، سرود ویژه‌یی در گرامیداشت هفته دفاع مقدس اجرا شد و سپس فرزند سرتیپ شهید اقارب‌پرست و پدر شهیدان موحد دانش، ضمن سخنان کوتاهی بر میثاق خود با آرمانهای انقلاب اسلامی و شهدای عالی قدر انقلاب و سالهای دفاع مقدس تأکید کردند.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی