news/content
پیوندهای مرتبطعکسعکس
1388/06/15

دیدار رئیس جمهور ونزوئلا و هیأت همراه با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای امروز در دیدار آقای هوگو چاوز -رئیس‌جمهور ونزوئلا- و هیأت همراه تأکید کردند: جمهوری اسلامی ایران و ونزوئلا باید با افزایش بیشتر همکاری‌ها و گسترش آن، زمینه‌ی قدرت و استحکام بیش از پیشِ جبهه‌ی تازه‌ تأسیس شده‌ی استقلال را فراهم کنند.
ایشان تقویت معنوی و روحی را لازمه‌ی ایستادگی در مقابل دشمنان دانستند و افزودند: اگر روحیه‌ی شکست‌ناپذیری و مقاومت در درون انسان به وجود آید، در صحنه‌ی عمل نیز شکست و هزیمتی نخواهد بود.
رهبر انقلاب اسلامی با یادآوری ناکامی‌های آمریکا در مناطق مختلف، خاطرنشان کردند: شکست‌های پی‌در‌پی و کاهش اُبّهت و قدرت آمریکا نشان‌دهنده‌ی واقعیت انکارناپذیر تغییر دنیا است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به شکست‌ها و هزینه‌های بالای آمریکا در عراق، افغانستان، لبنان و فلسطین تأکید کردند: ناکامی امریکا در مورد جمهوری اسلامی ایران شدیدتر از مناطق دیگر است.
ایشان افزودند: شرایط در امریکای لاتین نیز تغییر کرده و در این منطقه که حیات‌خلوت آمریکا نامیده می‌شد، اکنون قدرتی شکل گرفته که در حال رشد روزافزون است.
رهبر انقلاب اسلامی موفقیت‌های جبهه‌ی مقاومت را مرهون اراده و تلاش انسان‌ها و کمک پروردگار دانستند و خاطرنشان کردند: این تلاش‌ها باید افزایش یابد تا قدرت جبهه‌ی مقاومت روز‌به‌روز بیشتر شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همراهی و همکاری‌های سیاسی را یکی از لوازم افزایش قدرت برشمردند و تأکید کردند: در کنار هماهنگی‌های سیاسی، باید همکاری‌های صنعتی، اقتصادی، بانکی و حمل و نقل ایران و ونزوئلا نیز بیش از پیش گسترش یابد.

در این دیدار که آقای احمدی‌نژاد -رئیس‌جمهور- نیز حضور داشت، آقای هوگو چاوز -رئیس‌جمهور ونزوئلا- با ابراز خرسندی فراوان از دیدار مجدد با رهبر انقلاب اسلامی، گفت‌وگوهای خود با رئیس‌جمهور ایران را بسیار مثبت خواند و گفت: در مذاکرات، توافق‌های خوبی برای گسترش بیشتر همکاری‌ها انجام شد که از جمله‌ی آن‌ها، تشکیل مجمع عمومی بانک مشترک میان دو کشور است.
وی با تأکید بر این‌که این بانک مشترک می‌تواند به یک نهاد قوی اقتصادی تبدیل شود و در دیگر کشورها گسترش یابد، افزود: تنها راه مقابله با توطئه‌ی دشمنان، اتحاد و همکاری و افزایش قدرت است.
رئیس‌جمهور ونزوئلا خاطرنشان کرد با تشکیل کمیته‌ی پیگیری عالی، هر دو ماه یک‌بار گزارشی از روند اجرای توافق‌ها ارائه خواهد شد تا هرگونه مشکلی برطرف و توافق‌ها سریعاً اجرایی شوند.

در این رابطه بخوانید :
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی