news/content
1388/02/22

دیدار جمعی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران کردستان با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عصر امروز در دیدار پرشور خانواده‌های صبور و سرافراز شهیدان و جانبازان استان کردستان، آحاد مردم و به‌ویژه جوانان را به «زنده و برجسته نگهداشتن» یاد و خاطره‌ی شهدا و هوشیاری در مقابل تهاجم نرم دشمنان به مرزهای «ایمانی، عقیدتی و فرهنگی» فراخواندند.
رهبر انقلاب اسلامی عطر شهادت را شمیم بهشتی جاری در سراسر ایران خواندند و افزودند: شهیدان استان کردستان مظلوم‌تر از دیگر شهدا هستند؛ همچنان‌که خانواده‌های آنان نیز علاوه بر صبر و استقامت در فراق عزیزانشان، در مقابل فشارهای روحی و سیاسی ضد انقلاب ایستادگی مضاعف کردند و با روسیاه کردن دشمنان و ایادی آنان، رتبه‌ی بالایی را در امتحان بزرگ الهی ملت ایران نصیب خود ساختند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با ذکر دیدار با پدر پرافتخار و پرعظمت ۶ شهید کردستانی در سفر گذشته‌ی خود به این استان افزودند: مردم این خطّه در عین حال که در عطوفت و مهربانی و مهمان‌نوازی سرآمد هستند، به استواری و شجاعت و دلاوری نیز مشهورند و آن پدر معظم که ۶ فرزندش را در جبهه‌های جنگ و بمباران دشمن از دست داده بود، نمود این حقیقت زیبا به شمار می‌رود.
ایشان با تجلیل از حماسه‌آفرینی جوانان مؤمن کردستانی در دو جبهه‌ی مقابله با ضد انقلاب و دشمن بعثی خاطرنشان کردند: جوانان این استان در عملیات فاو و دیگر عملیات دفاع مقدس، دوش‌به‌دوش دیگر جوانان میهن مجاهدت می‌کردند که عظمت و قدرت درونی ملت ایران نیز متکی بر همین مجاهدت‌هاست و پروردگار کریم به پاس همین فداکاری‌ها، باب جهاد را که مختصّ اولیای خاص خداست، بر روی شهیدان این ملت گشوده است.
رهبر انقلاب اسلامی تداوم افتخار به شهیدان والامقام را وظیفه‌ای همگانی دانستند و افزودند: همان‌گونه که به دلاوری مردان بزرگ صدر اسلام افتخار می‌کنیم، باید به دلیری و شهامت شهیدان خویش مفتخر باشیم و یاد آن‌ها را همواره زنده و برجسته نگاه داریم.
ایشان حفظ روحیه‌ی مجاهدت را دومین وظیفه‌ی همگانی برشمردند و خاطرنشان کردند: البته به علت اقتدار ملت ایران، خطر تهاجم نظامی دشمن بسیار کم است، اما مخالفان سرافرازی و پیشرفت ایران، در تهاجمی خطرناک‌تر و پیچیده‌تر، مرزهای ایمانی، عقیدتی و فرهنگی را هدف گرفته‌اند که لازم است آحاد ملت به‌خصوص جوانان در مقابل تهاجم فرهنگی و نرم دشمن، کاملاً هوشیار و بیدار باشند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به حضور پایگاه‌های دشمنان در پشت مرزهای کشور افزودند: استکبار و صهیونیزم از این‌گونه مراکز برای فعالیت‌های کاملاً خصمانه، اما اصطلاحاً نرم استفاده می‌کنند که مقابله با این توطئه، هوشیاری عمومی را می‌طلبد.
ایشان بار دیگر عوامل آگاه یا ناآگاهی را که به بهانه‌های مختلف، در میان صفوف به‌هم‌فشرده‌ی ملت، ایجاد تفرقه می‌کنند، سرانگشتان دشمن نامیدند و تأکید کردند: خوشبختانه ملت ایران آبدیده و بیدار است و با تقویت علمی، اقتصادی، فناوری و بالاتر از همه‌ی تقویت ایمانی خود، بر هرگونه توطئه‌ی بیگانگان پیروز خواهد شد و به فضل الهی و اتکاء به جوانان خود در آینده‌ای نه‌چندان دور، به جایگاهی خواهد رسید که هیچ دشمنی حتی هوس تهاجم نظامی، سیاسی و اقتصادی به ایران عزیز را به ذهن خود راه ندهد.
در ابتدای این دیدار، فرزند یکی از شهیدان خیر مقدم گفت و فرزند شهید دیگری متن پراحساسی در وصف حضور رهبر انقلاب اسلامی در کردستان قرائت کرد.
گروه سرود فرزندان شاهد استان کردستان هم به اجرای برنامه پرداخت.

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی