news/content
1387/11/12

پیام قدردانی اسماعیل هنیه از رهبر معظم انقلاب اسلامی

اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت قانونی و مردمی فلسطین در پیامی به حضرت آیت‌الله خامنه‌‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن قدردانی از حمایتهای بی‌دریغ و شجاعانه ایشان و ملت قهرمان ایران از مردم فلسطین به‌ویژه غزه و نیروهای مقاومت اسلامی تأکید کرد: از طرف خود و ملت فلسطین و از طرف غزه‌ی مجروح ولی پیروز، بهترین درودها را به خاطر مواضع اسلامی و ممتاز جنا‌ب‌عالی و ملت بزرگ ایران می فرستم. متن پیام به این شرح است:

باسمه تعالی

آیت الله العظمی علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

این برای من مایه افتخار است که به نمایندگی از دولت و ملت فلسطین و به نمایندگی از غزه مجروح ولی پیروز، مراتب قدردانی و تشکر خود را از مواضع ممتاز و شجاعانه و اسلامی جنابعالی که نشان دهنده، روح والای رهبری ایران اسلامی و روح بزرگ ملت ایران است، اعلام کنم.

سخنان و پیامهای جنابعالی قبل از تجاوز به غزه و همچنین به هنگام روزهای سخت جنگ غزه، موجب دمیده شدن روح عزت، آزادگی، کرامت، و ایستادگی در میان مردم غزه و نیروهای مقاومت در مقابله با تجاوز دشمن شد.

در سایه رهنمودهای مسئولانه جنابعالی، جمهوری اسلامی ایران در تمام عرصه های ممکن بویژه در نشست غزه در دوحه، فعالانه ایفای نقش کرد به گونه ای که این تلاشها موجب یاری مردم بی یاور ما شد و امید جدیدی را در میان مردم فلسطین به وجود آورد.

جمهوری اسلامی ایران با حمایتهای خود در عرصه های مختلف موجب کمک به پایداری مردم فلسطین شد. پیروزی مردم غزه در جنگ اخیر در واقع دومین پیروزی مقاومت اسلامی بعد از جنگ جنوب لبنان است و خداوند به جنابعالی و ملت ایران بخاطر این مساعدتها و حمایتها جزای خیر عنایت فرماید.

ملت ایران در سایه رهبری جنابعالی تلاشهاو اقدامات زیادی در حمایت از مردم فلسطین انجام داده است که این تلاشها مایه افتخار ما است و از آنها تشکر و قدردانی می کنیم.

مردم فلسطین بویژه مردم غزه همچنان نیازمند حمایتهای سیاسی و غیر سیاسی و حمایتهای مردمی برای بازسازی و فائق آمدن بر مشکلات ناشی از تجاوز دشمن و کاهش هزینه هایی هستند که دیگران بوجود آورده اند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، ملت فلسطین نیازمند یک زندگی آزاد، و شرافتمندانه بدون اشغالگری و محاصره است تا بتواند به قدرت و عزت واقعی خود دست یابد. تحقق این هدف بعد از لطف و توفیق الهی، نیازمند ادامه حمایتهای جنابعالی و ملت مسلمان ایران در مواجهه با حکومت ظالم آمریکا و رژیم جنایتکار صهیونیستی است.

در پایان تشکر و قدردانی من و ملت فلسطین از عنایتای جنابعالی و ملت ایران اسلامی را پذیرا باشید.

برادر شما اسماعیل هنیه

رئیس هیأت وزیران

برچسب‌ها: غزه؛
در این رابطه بخوانید :
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی