news/content
پیوندهای مرتبطعکسعکس
1387/10/14

دیدار کارگزاران حج با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ظهر امروز در دیدار دست‌اندرکاران مراسم حج، تأکید کردند: برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات به گونه‌ای صورت گیرد که «حق واقعی حج» هر سال بیشتر از پیش ادا شود.
ایشان با تشکر از تلاش‌های خوب دستگاه‌های ذی‌ربط در امر حج افزودند: حج، زبان گویا، مؤثر و نافذی است که می‌توان از ظرفیت عظیم آن، به نحوی شایسته بهره‌برداری کرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همکاری همه‌ی دستگاه‌ها را برای استفاده‌ی بهینه از امکانات موجود در مسأله‌ی حج، ضروری خواندند و افزودند: بررسی دقیق امکانات دستگاه‌ها و ایجاد هماهنگی برای استفاده‌ی لازم از این امکانات در برگزاری شایسته‌تر حج مؤثر خواهد بود.
ایشان با اشاره به ظرفیت بی‌نظیر قرآن برای جذب دل‌های حجاج جهان اسلام خاطرنشان کردند: استفاده از قاریان ممتاز ایرانی در حرمین شریفین می‌تواند به جذب دل‌های زائران خانه خدا به سمت سرمایه‌ی عظیم قرآن کمک کند.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین کار عمیق فرهنگی و متناسب با مخاطبان مختلف را گامی مهم و مؤثر در استفاده از ظرفیت عظیم حج دانست.
 
در ابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی ری‌شهری -نماینده‌ی ولیّ ‌فقیه و سرپرست حجاج ایرانی- با اشاره به برگزاری آرام، عزتمندانه و سرشار از معنویت حج امسال گفت: با همکاری هدفمند دستگاه‌های مختلف و نهادهای فرهنگی و فعال‌تر شدن وزارت امور خارجه می‌توان از کنگره‌ی عظیم حج به نحو شایسته‌تری استفاده کرد.
همچنین آقای خاکسار قهرودی -رئیس سازمان حج و زیارت- با بیان گزارشی از روند اجرایی حج گفت: با کار کارشناسی، برنامه‌ریزی و آسیب‌شناسی، رضایتمندی زائران خانه‌ی خدا افزایش یافته است.

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی