news/content
پیوندهای مرتبطعکسعکس
1387/09/17

دیدار رئیس‌جمهور اکوادور و هیأت همراه با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای امروز در دیدار آقای رافائل کره‌آ -رئیس‌جمهوری اکوادور- و هیأت همراه، ایستادگی کشورها بر حقوق و منافع ملت خود را تنها راه پیشرفت دانستند و تأکید کردند: این ایستادگی نیازمند رهبران شجاعی است که در منطقه‌ی آمریکای لاتین چنین رهبرانی حضور دارند.
ایشان با اشاره به خشم و نفرت ملت‌های منطقه‌ی آمریکای لاتین و همچنین بسیاری از ملت‌های دیگر از آمریکا افزودند: ملت‌ها از فشار و سلطه‌ی استعمار و استکبار خسته شده‌اند و رهایی از این سلطه، نیازمند رهبران شجاع است.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر این‌که قدرت‌های مسلط دنیا سیری‌ناپذیر هستند و خواسته‌های آن‌ها هیچ حدی ندارد، خاطرنشان کردند: ایستادگی در مقابل قدرت‌ها تنها راه دفاع از منافع خود است، اما برخی رهبران دنیا به جای ایستادگی بر سر منافع ملت خود، دائماً در حال عقب‌نشینی در مقابل قدرت‌های زورگو هستند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با یادآوری ایستادگی ملت ایران در طول ۳۰ سال گذشته و به‌ویژه در دوران هشت سال دفاع مقدس افزودند: امام خمینی رحمة‌الله‌علیه به ما ایستادگی را آموخت و ملت ایران از این ایستادگی منافع زیادی به دست آورده است.
ایشان خاطرنشان کردند: پیشرفت‌های امروز جمهوری اسلامی ایران در بخش‌های مختلف به هیچ‌وجه با قبل از انقلاب اسلامی و اوائل انقلاب قابل مقایسه نیست.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: البته ایستادگی در مقابل قدرت‌ها هزینه‌هایی دارد، اما منافع حاصل از این ایستادگی و پرداخت هزینه‌های آن بسیار بیشتر از هزینه‌ها است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: جمهوری اسلامی ایران مطلقاً معتقد به درگیری و نزاع نیست، اما از حقوق خود نیز کوتاه نخواهد آمد.
ایشان با اشاره به مذاکرات خوب رؤسای جمهور ایران و اکوادور و آغاز رسمی روابط دو کشور خاطرنشان کردند: مهم‌تر از روابط رسمی دیپلماتیک، روابط قلبی و فکری است که این روابط از یکی بودن هدف‌ها ناشی می‌شود.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به جوان‌بودن رئیس‌جمهور اکوادور تأکید کردند: رئیس‌جمهور ایران نیز جوان، سرشار از انرژی و شب و روز مشغول فعالیت خستگی‌ناپذیر است و این روحیه و توان، زمینه‌ی خوبی برای پیشرفت دو کشور است.
 
در این دیدار که آقای احمدی‌نژاد -رئیس‌جمهور- نیز حضور داشت، آقای رافائل کره‌آ -رئیس‌جمهور اکوادور- ضمن ابراز خرسندی فراوان از دیدار با رهبر انقلاب اسلامی، ملت ایران را ملتی قهرمان و مقاوم خواند و گفت: پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در ۳۰ سال گذشته با وجود تحریم‌ها و تحمیل یک جنگ هشت‌ساله، شگرف و عظیم است.
وی با تجلیل از امام خمینی رحمة‌الله‌علیه و ایستادگی ایشان در مقابل قدرت‌ها افزود: ملت و دولت اکوادور نیز راه ایستادگی را انتخاب کرده است.
رئیس‌جمهور اکوادور همچنین با اشاره به مذاکرات خود با رئیس‌جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: بنای ما تعمیق و گسترش روابط در همه‌ی زمینه‌ها و استفاده از تجارب و دستاوردهای ایران است.

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی