news/content
نسخه قابل چاپ
1400/05/01

رهبر انقلاب نوبت دوم واکسن ایرانی کرونا را دریافت کردند

رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز پس از دریافت نوبت دوم واکسن کوو ایران برکت با تشکر از مجاهدتهای مجموعه‌های بهداشت و درمان در مقابله با بیماری و بخصوص از زحمات دانشمندان و محققان در تولید واکسن داخلی، بر لزوم استمرار رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی تا توقف شیوع بیماری تأکید کردند و در ادامه با اشاره به مشکلات عمیقاً دردآور مردم وفادار استان خوزستان در زمینه آب، مسئولان دستگاههای دولتی و غیردولتی را موظف کردند به صورت جدی رسیدگی به مشکلات و مسائل مردم خوزستان را دنبال کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اختلال ایجاد شده در دسترسی مردم به واکسن را عمدتاً ناشی از بدقولی فروشندگان خارجی واکسن خواندند و گفتند: این مسئله یک بار دیگر به مردم و مسئولان کشور یادآوری کرد که تکیه به دیگران موجب بروز مشکلات می‌شود بنابراین باید بتوانیم در همه مسائل روی پای خود بایستیم.

ایشان افزودند: البته در کنار تولید داخل ناگزیر از تولید خارجی مطمئن نیز استفاده می‌کنیم اما باید با تمرکز و تلاش بر روی تولید داخل جلوی منتظر و معطل ماندن مردم را گرفت و امیدواریم با توجه مسئولان، توزیع واکسن به آسانی و روانی کامل در بین مردم انجام شود.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به جهش‌های پی در پی ویروس و باقی ماندن خطرات آن، مردم را به استمرار رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی فراخواندند و گفتند: طولانی شدن قضیه بیماری نباید موجب کاهش حساسیت‌ها شود و در همه جا از جمله مراسم‌های گوناگون مذهبی و غیرمذهبی نیز باید اصل را بر رعایت کامل شیوه‌نامه‌های توصیه‌شده از طرف مسئولین مانند ماسک و فاصله‌گذاری قرار داد.

ایشان خاطرنشان کردند: اگر مردم برای یک دوره، زحمت رعایت کامل شیوه‌نامه‌ها را قبول کنند، بیماری ریشه‌کن یا حداقل شیوع آن و ادامه خطرات جانی و خسارات مالی متوقف می‌شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خطاب به مسئولان تأکید کردند: دستگاههای دولتی به صورت جدی از تولید واکسن‌های داخلی پشتیبانی کنند تا این کار به بهترین وجه انجام شود.

رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنانشان به مشکلات مردم خوزستان اشاره کردند و گفتند: در روزهای اخیر یکی از نگرانی‌های واقعاً دردآور، مسئله آب خوزستان و مشکلات مردم بود.

ایشان با گلایه از رعایت نشدن توصیه‌های متعدد قبلی درباره آب خوزستان و فاضلاب اهواز افزودند: اگر آن توصیه‌ها مورد توجه قرار می‌گرفت مسلماً این وضع ایجاد نمی‌شد که مردم وفادار خوزستان را با وجود این‌همه امکانات و استعدادهای طبیعی و کارخانجات در استان، ناراضی و ناراحت کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: مردم ناراحتی خود را بروز دادند اما هیچ گله‌ای از آنها نمی‌توان داشت چراکه مسئله آب آن‌هم در آن آب‌وهوای گرم خوزستان مسئله کوچکی نیست.

ایشان با اشاره به حضور وفادارانه و فداکارانه مردم خوزستان در خط مقدم مشکلات هشت سال دفاع مقدس، گفتند: این مردم نباید دچار مشکلات باشند و اگر به در وقت خود به کار مردم رسیدگی می‌شد، این وضعیت ایجاد نمی‌شد.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: اکنون که دستگاههای دولتی و غیردولتی مشغول به کار شدند، و همچنین دولت بعدی که بر سر کار خواهد آمد، کارها را به صورت جدی دنبال کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین مردم را به مراقبت در مقابل توطئه‌های دشمن توصیه کردند و گفتند: دشمن به دنبال آن است که از هر چیز علیه انقلاب و کشور و مصالح مردم استفاده کند بنابراین باید مراقبت شود که بهانه‌ای به دست آن داده نشود.

لطفاً نظر خود را بنویسید:

کدامنیتی : *
اعدادي را که مي بینيد ، وارد کنید
*
پیامک‌های این دیدار
  • ۶/ رهبر انقلاب پس از دریافت دُز دوم واکسن ایرانی کرونا: در دوران دفاع مقدس آنهایی که لب خط مقدم مشکلات بودند مردم خوزستان بودند و انصافا ایستادند/ من از نزدیک شاهد بودم و دیدم که مردم خوزستان چقدر باوفا و بااهتمام جوانها و مردانشان را فرستادند، زنهایشان کمک کردند. این مردم باوفا و علاقمند نبایستی دچار این مشکلات باشند/ حالا همه خب الحمدلله دستگاه‌های مختلف، دولتی و غیر دولتی و اینها مشغول کار شدند این کارها را با جدیت دنبال کنند. دولت بعد هم که خواهد آمد، ان‌شاءالله به این مسئله به جد بپردازند.
  • ۵/ رهبر انقلاب: اگر به توصیه‌های مربوط به مسئله آب خوزستان و فاضلاب آن توجه میشد حالا مسلما این اشکالات نبود/ خب مردم ناراحتیشان را بروز دادند و هیچ گله‌ای نمیشود از مردم داشت. ناراحت‌اند؛ مشکل آب مشکل کوچکی نیست آن هم در آن هوای خوزستان، آن هم مردم خوزستان که بسیار مردم باوفایی هستند.
  • ۴/ رهبر انقلاب: این ۷-۸ روز اخیر یکی از نگرانیهای من مسئله آب و مشکلات مردم خوزستان بود. واقعا دردآور است که انسان مشاهده کند استان خوزستان با این مردم وفاداری که در این استان هستند، با این همه امکانات و استعدادهای طبیعی این استان،‌ وضع مردم به جایی برسد که آنها را ناراضی و ناراحت کند.
  • ۳/ رهبر انقلاب: با این جهش‌هایی که در نوع این ویروس به وجود می‌آید طبعاً خطرات باقی است، نباید چون یک مقداری طول کشیده، این موجب بشود که قضیه‌ی رعایت شیوه‌نامه‌ها عادی جلوه کند/ حالا مراسم گوناگون مذهبی و غیرمذهبی و اینها هم وجود دارد. بایستی حتماً اصل را بر رعایت شیوه‌نامه‌ها قرار داد و فاصله‌ای که باید وجود داشته باشد و ماسکی که باید زده بشود و بقیه‌ی جهاتی که لازم است رعایت بکنند.
  • ۲/ رهبر انقلاب صبح امروز: اختلالی در برخی از موارد در مسئله‌ی تقسیم واکسن به وجود آمد که عمدتاً ناشی از بدقولی کسانی بود که قول داده بودند واکسن را به ما بفروشند، این یک بار دیگر یادآوری میکند که ما بایستی در همه‌ی مسائل بتوانیم روی پای خودمان بایستیم/ تلاش را باید گذاشت روی تولید داخل و مردم نبایستی منتظر و معطل بمانند/ ان‌شاءالله تقسیم این واکسن با آسانی و روانی کامل صورت بگیرد در بین همه مردم.
  • ۱/ رهبر انقلاب پس از دریافت دُز دوم واکسن ایرانی کرونا: من بعد از تزریق نوبت اول مطلقاً هیچ عارضه‌ای نداشتم، نه درد و تب و از این چیزهایی که گفته میشود مطلقاً نبود/ لازم است تشکر کنم از دانشمندان و محققین عزیزی که زحمت کشیدند در این مدت این واکسن تولید داخل را توانستند به سامان برسانند و همچنین از مجموعه‌های پزشکی و پرستاری و مجموعه‌ی درمان و بهداشت که در این مسئله، در این مدت طولانی زحمات زیادی کشیدند و حقیقتاً خودشان را در معرض خطر قرار دادند و مجاهدت کردند.
  • حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز (جمعه) یکم مردادماه، دُز دوم واکسن کوو ایران برکت را دریافت کردند.
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی