news/content
نسخه قابل چاپ
1400/03/13

دیدارنگار ۸۱ | بیانات در ارتباط تصویری با نمایندگان مجلس شورای اسلامی

شماره‌ی ۸۱ جزوه‌ی بیاناتی «دیدارنگار» منتشر شد. این جزوه، گزارشی جامع از محتوایِ سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است که به پیوستِ متن کامل بیانات ایشان منتشر می‌شود و مطالب گوناگون مطرح شده در هر یک از سخنرانی‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی را به صورتی ساده منعکس می‌کند.

«دیدارنگار» تلاش می‌کند با نگاهی دقیق و روش‌مند، بیانات رهبر انقلاب را دسته‌بندی و ارائه نموده و ضمن توجه به موضوعات اصلی هر سخنرانی ایشان، سایر نکات مطرح شده را نیز به عنوان «ضمیمه متن کامل بیانات» در اختیار کاربران قرار دهد.

بخشهای مختلف این جزوه‌ی تبیینی شامل این موارد است:
«سرخط»، «مطالبه رهبری»، «بحث روز»، «کلیدواژه‌های مهم»، «موضوعات اصلی بیانات»، «جملات طلایی»، «یادآوری»، «برشمردنی‌ها»، «نظام فکری»، «روایت تاریخی»، «شخصیت»، «آیات و روایات» و «دعا». همچنین در هر شماره مواضع کلیدی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با استناد به نظام فکری و سایر بیانات معظم له در قالب «یادداشت بیاناتی» بررسی می‌شود.

شماره‌های پیشین این محصول با عنوان «روزنگار» در سال‌های گذشته منتشر می‌شد که در دوره‌ی جدید با «بازطراحیِ محتوایی و شکلی» و عنوان جدیدِ «دیدارنگار» انتشار می‌یابد. شما مخاطبین ارجمند علاوه بر دریافت نسخه‌ی مطالعه‌ی این جزوه در پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR، می‌توانید این محصول را در شبکه‌های اجتماعی هم دنبال کنید.

این شماره‌ی «دیدارنگار» با فرمت PDF که اختصاص به بیانات رهبر انقلاب در ارتباط تصویری با نمایندگان مجلس شورای اسلامی دارد را از اینجا دریافت کنید.
چرا برای قدرتمند شدن کشور به مدیریت قوی نیاز داریم؟
«مدیر قوی» برای «پیشرفت ایران»

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی تأکید کردند: «عامّه‌ی مردم دنبال این هستند که ببینند چه کسی دارای یک مدیریّتی است، [دارای] یک قوّت عمل یا قوّت اراده‌ای است، [دارای] یک کارآمدی‌ای است که میتواند مشکلات کشور را از میان بردارد.» در ادامه چراییِ نیاز کشور به «مدیریت قوی» و ویژگی‌های چنین مدیریتی را از منظر ایشان بازخوانی می‌کنیم.

* مدیریتِ بن‌بست‌شکن
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سخنرانی ابتدای سال به مشکلات و نابسامانی‌های موجود اشاره کردند: «به خاطر نابسامانی‌هایی که در وضع اقتصاد و معیشت مردم وجود دارد، بعضی‌ها فرصت پیدا میکنند برای منفی‌بافی و آیه‌ی یأس خواندن که «آقا! هیچ فایده ندارد، کاری نمیشود کرد»... بنده عرض بکنم به هیچ وجه این جور نیست... ما ظرفیّتهای زیادی داریم... اینها مسائلی است که مسئولان و مدیران ذی‌ربط با اهتمام، با احساس مسئولیّت و همّت بالا میتوانند آنها را حل کنند. شرطش این است که یک مدیریّت قوی وجود داشته باشد.» ۰۱/۰۱/۱۴۰۰ تجربه‌ی انقلاب اسلامی به روشنی نشان داده که پیشرفت یا رکود کشور در گرو همین عاملِ مدیریت قوی یا ضعیف است: «ما هرجا یک مدیریّت انقلابیِ فعّالِ پُرتحرّک داشتیم، کار پیش رفته است؛ هرجا مدیریّتهای ضعیف، بی‌حال، ناامید، غیرانقلابی، و بی‌تحرّک داشتیم؛ کارها یا متوقّف مانده است، یا انحراف پیدا کرده است... اگر مدیریّت در بخشهای مختلف کشور، متدیّن باشد، انقلابی باشد و کارآمد باشد، همه‌ی مشکلات کشور حل خواهد شد.» ۱۳۹۶/۰۱/۰۱ «ما با مدیریّت دلسوز و کارآمد، بااحساس تعهّد و به کار گرفتن ابتکارها و استعدادهای انسانی، میتوانیم همه‌ی بن‌بستها را باز کنیم.» ۱۳۸۰/۰۴/۱۰

* با کفایت، انقلابی، عدالت‌خواه و مردمی
قطعا «کشوری و ملّتی که میبیند دشمنی‌های دشمنان و زیاده‌خواهان و مستکبران را، راه کار و علاجش این است که خودش را قوی کند. این قوّت کشور و «ایران قوی» یک شعار عمومی است.» ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ و «نیاز ما اقتصاد قوی، تولید قوی، همراه با مدیریّت قوی است.» ۱۳۹۶/۰۱/۰۱ اما مدیر قویِ شایسته‌ای می‌تواند با قرار گرفتن در رأس قوه‌ی مجریه عامل غلبه بر مشکلات و تقویت «قدرت ملی» باشد که «اوّلاً باکفایت باشد، دارای مدیریّت و کفایت مدیریّت باشد. ثانیاً باایمان باشد... عدالت‌خواه باشد، ضدّفساد باشد... دارای عملکرد انقلابی و جهادی باشد؛ یعنی با عملکرد اُتوکشیده نمیشود کار کرد... به توانمندی‌های داخل معتقد باشد... به جوانان معتقد باشند... مردمی باشد. امیدوار باشد... اگر چنانچه یک چنین کسی باشد که بتواند مشکلات را مدیریّت کند و بیاید سر کار، مطمئنّاً این کشور را به نقطه‌ی مطلوب خواهد رساند.» ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ لذا «علاج مشکلات کشور، دولت جوان حزب‌اللهی و جوان مؤمن است که میتواند کشور را از راه‌های دشوار عبور بدهد.» ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ و چنین دولتی فقط با انتخاب و بر سرکارآمدن مدیریت قوی در رأس دولت تشکیل می‌شود.

لطفاً نظر خود را بنویسید:

کدامنیتی : *
اعدادي را که مي بینيد ، وارد کنید
*
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی