news/content
نسخه قابل چاپ
1398/12/13

کاشت دو نهال توسط رهبر انقلاب در هفته منابع طبیعی

به‌مناسبت روز درخت‌کاری و هفته‌ی منابع طبیعی، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) دو اصله نهال میوه غرس کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سپس در سخنانی، کاشت درخت را حرکتی بابرکت خواندند و درخصوص بیماری شایع‌شده در کشور، گفتند: همچنان‌که قبلاً از پزشکان، پرستاران و مجموعه‌های درمانی صمیمانه تشکر کردم، لازم میدانم بار دیگر از این عزیزان که با کار بسیار باارزش خود در حال جهاد در راه خدا هستند، تشکر کنم.

رهبر انقلاب اسلامی مشاهده‌ی نمونه‌های درس‌آموز از تلاش و فداکاری کادرهای درمانی در رسیدگی به بیماران را نشان‌دهنده‌ی مسئولیت‌پذیری و تعهد انسانی آنان دانستند و افزودند: همچنین لازم میدانم از خانواده‌های پزشکان، پرستاران و همه‌ی عوامل درمانی که با صبر و تحمل خود در کنار تلاش شبانه‌روزی عزیزانشان هستند، سپاسگزاری کنم.

ایشان با دعا برای عافیت بیماران و همچنین طلب رحمت و مغفرت الهی برای درگذشتگان از این بیماری و صبر و آرامش برای بازماندگان آنها، چند توصیه خطاب به مردم بیان کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر رعایت توصیه‌ها و دستورالعمل‌های مسئولان درخصوص پیشگیری و جلوگیری از آلودگی، افزودند: از این دستورها نباید تخطی شود، چرا که خداوند ما را موظف کرده است در قبال سلامت خود و دیگران احساس مسئولیت کنیم، بنابراین هرچه به سلامت جامعه و جلوگیری از شیوع این بیماری کمک کند، حسنه و هرچه به شیوع آن کمک کند، سیئه است.

رهبر انقلاب اسلامی در توصیه‌ای دیگر همگان را به توسل و توجه به پروردگار فراخواندند و گفتند: البته این بلا آن‌چنان بزرگ نیست و بزرگ‌تر از آن نیز وجود داشته است اما بنده به دعای برخاسته از دل پاک و صاف جوانان و افراد پرهیزگار برای دفع بلاهای بزرگ بسیار امیدوارم، چرا که توسل به درگاه خداوند و طلب شفاعت از نبیّ مکرم اسلام و ائمه‌ی بزرگوار میتواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند.

ایشان افزودند: دعای هفتم صحیفه‌ی سجادیه دعای بسیار خوب و خوش‌مضمونی است که میتوان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین همه‌ی دستگاه‌های کشور را به همکاری و در اختیار قرار دادن امکانات مورد نیاز وزارت بهداشت که در صف مقدم مقابله با بیماری قرار دارد، توصیه کردند و گفتند: نیروهای مسلح و دستگاه‌های مرتبط با دفتر رهبری نیز به انجام این کار موظف شده‌اند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به درگیر شدن کشورهای زیادی در دنیا با این بیماری، افزودند: مسئولان ما از روز اول با صفا، صداقت و شفافیت خبررسانی کردند و مردم را در جریان قرار دادند اما برخی کشورهای دیگر که این بیماری در آنها شدیدتر و همه‌گیرتر است، پنهان‌کاری میکنند البته ما برای آن بیماران نیز از خداوند طلب عافیت میکنیم.

ایشان حادثه‌ی پدیدآمده را مسئله‌ای گذرا و نه فوق‌العاده دانستند و گفتند: البته من نمیخواهم مسئله را خیلی کوچک فرض کنم اما آن را خیلی بزرگ هم نکنیم، این مسئله مدتی نه‌چندان طولانی برای کشور وجود خواهد داشت و سپس رخت برمیبندد اما تجربیات حاصل از آن و فعالیت مردم و دستگاه‌ها که به‌مثابه‌ی یک رزمایش عمومی است، میتواند به‌عنوان یک دستاورد باقی بماند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اقدامات پسندیده و نوع‌دوستانه‌ی برخی هم‌وطنان مانند کمکهای مالی و توزیع اقلام بهداشتی افزودند: این کارها بسیار خوب است و با حفظ این دستاوردها، بلا به نعمت و تهدید به فرصت تبدیل میشود و امیدواریم روزگار عافیت کامل برای ملت عزیز ایران نزدیک باشد.

لطفاً نظر خود را بنویسید:

کدامنیتی : *
اعدادي را که مي بینيد ، وارد کنید
*
پیامک‌های این دیدار
  • ۶/ رهبر انقلاب: من شنیدم در مردم همکاری‌ها و محبت‌ها زیاد هست. دکان‌دار بیرون دکانش در خیابان شیر آب و وسایل شوینده گذاشته که رهگذرها اگر مایلند بیایند آنجا دستشان را صابون بزنند/ خب اینها خیلی با اهمیت است؛ یا فلان پرستار عروسی خودش را عقب انداخته برای اینکه بتواند به این کار برسد؛ یا بعضی‌ها کمک‌های مالی مثلاً در مجموع میکنند؛ اینها بسیار کارهای خوبی است/ این درواقع رزمایش عمومی مردمی و دستگاه‌های ذیربط هست که ان‌شاءالله امیدواریم دستاورد خوبی برای کشورمان داشته باشد و روزگار عافیت کامل به این
  • ۵/ رهبر انقلاب صبح امروز: مسئله‌ یک مسئله گذرا است، یک چیز فوق‌العاده نیست؛ از این حوادث در کشور پیش می‌آید. البته من نمی‌خواهم مسئله را خیلی کوچک بگیرم اما خیلی هم بزرگش نکنیم مسئله را؛ یک قضیه‌ای است پیش آمده، یک مدتی است، مدتی که ان‌شاءالله خیلی طولانی نخواهد بود، این برای کشور وجود خواهد داشت، بعد هم رخت برمیبندد و میرود/ تجربیاتی که ما در این زمینه به دست می‌آوریم، فعالیتی که مردم و دستگاه‌ها میکنند، درواقع یک رزمایش عمومی در این زمینه انجام میگیرد، این میتواند یک دستاورد باشد.
  • ۴/ رهبر انقلاب: از همه‌ دستگاه های کشور تقاضا میکنیم که با احساس مسئولیت با وزارت بهداشت که در این زمینه در صف مقدم قرار دارد، همکاری کنند، همه امکانات را در اختیار آنها بگذارند. ما البته از نیروهای مسلح و دستگاه هایی که مرتبط با دفتر ما هست هم خواستیم که آنها هم در این زمینه همه امکاناتشان را در اختیار مردم قرار بدهند/ این حادثه فقط در کشور ما پیش نیامده، ما برای گرفتارشده های در کشورهای دیگر هم از خدا طلب عافیت میکنیم و میخواهیم که خداوند ان شاءالله به آنها کمک بکند.
  • ۳/ رهبر انقلاب صبح امروز: توصیه بعدی که بسیار توصیه‌ مهمی است، توصیه به توسلات و توجهات به پروردگار و درخواست کمک الهی است؛ این یک امر لازمی است/ بنده خیلی هم امیدوار هستم به دل پاک و صاف جوانها بخصوص، و عناصر مؤمن و متقی و پرهیزگار که اینها واقعاً میتوانند با دعا، با توسلات و با طلب شفاعت و وساطت از ائمه‌ی اطهار علیهم السلام خیلی از مشکلات را برطرف کنند/ اگر بطور مشخص هم آدم بخواهد توصیه کند، من توصیه میکنم دعای هفتم صحیفه سجادیه را که در مفاتیح هم هست.
  • ۲/ رهبر انقلاب پس از کاشت نهال در آستانه روز درختکاری: چند درخواست از مردم عزیزمان دارم. یک درخواست این است که از توصیه‌ها و دستورالعملهای مجموعه های مسئول تخطی نکنند؛ در مورد پیشگیری، در مورد تمیزنگهداشتن دست و صورت و محیط زندگی و آلوده نکردن اینها و جلوگیری از آلوده‌شدن اینها/ یقیناً هر چیزی که کمک کند به سلامت جامعه و عدم شیوع این بیماری، یک حسنه است؛ در نقطه مقابل هر چیزی که کمک کند به شیوع این بیماری، یک سیئه است.
  • ۱/ رهبر انقلاب پس از کاشت نهال در آستانه روز درختکاری: همچنانکه قبلاً از پزشکان، پرستاران و مجموعه های درمانی صمیمانه تشکر کردم، لازم میدانم بار دیگر از این عزیزان که با کار بسیار با ارزش خود در حال جهاد در راه خدا هستند، تشکر کنم. همچنین لازم میدانم از خانواده پزشکان، پرستاران و همه عوامل درمانی که با صبر و تحمل خود در کنار تلاش شبانه روزی عزیزانشان هستند، سپاسگزاری کنم/ برای عافیت بیماران دعا میکنم و همچنین برای درگذشتگان از این بیماری طلب رحمت و مغفرت الهی و صبر و آرامش برای بازماندگان آنها.
  • در آستانه هفته منابع طبیعی و روز ملی درختکاری، حضرت آیت الله خامنه ای طبق روال هرساله‌ی‌شان در محوطه حیاط دفتر رهبری به کاشت نهال پرداختند.
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی