news/content
پیوندهای مرتبطبياناتبياناتعکسعکسفيلمفيلمصوتصوت
1398/03/30

دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای استان کردستان با رهبر انقلاب

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره‌ی بزرگداشت ۵۴۰۰ شهید استان کردستان که در تاریخ ۲۷ خرداد ۹۸ برگزار شده بود، صبح امروز (پنج‌شنبه) در محل این همایش در سنندج منتشر شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار، شهدای عزیز کردستان را متمایز از مناطق دیگر کشور برشمردند و گفتند: مبارزان کردستان در عین مبارزه با دشمن خارجی، در داخل خانه و محیط زندگی خود نیز با ضد انقلاب در جنگ بودند، بنابراین شهادت در این منطقه با فداکاری بیشتر و با مجاهدت صادقانه توأم بوده است.

رهبر انقلاب اسلامی، مزیت دیگر مردم کردستان را خنثی کردن توطئه‌ی اختلاف‌افکنی قومی و مذهبی خواندند و خاطرنشان کردند: کشور ما از لحاظ تنوع قومی کم‌نظیر است و اقوام مختلف تحت نام بزرگ ایران و ملت ایران در کنار هم زندگی میکنند، البته دشمنان از ابتدا قصد داشتند از اختلافات مذهبی و قومی برای شکست جمهوری اسلامی استفاده کنند اما عناصر مؤمن و هوشمند در کردستان و همچنین در آذربایجان غربی، این توطئه را خنثی، و با خدمت به انقلاب، دشمن را مأیوس کردند.

ایشان تکریم شهیدان و خانواده‌های آنان را وظیفه‌ی آحاد مردم و مسئولان دانستند و با تأکید بر تولید آثاری که خروجی آنها شناساندن قدر و عظمت کار شهیدان برای کشور باشد، افزودند: مردم و بویژه نسل جوان باید بدانند برای پایه‌گذاری و محکم کردن پایه‌های انقلاب و پیشرفت و سربلندی این شجره‌ی طیبه و پرافتخار چه تلاشهایی انجام شده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین با اشاره به سیاست غلط و معیوب رژیم پهلوی در عقب نگه داشتن مناطق کردنشین، خطاب به مسئولان استان بر کار عمرانی و تلاش و پیگیری برای جبران عقب‌ماندگی‌های استان تأکید کردند.

برچسب‌ها: اقوام ایرانی؛
لطفاً نظر خود را بنویسید:

کدامنیتی : *
اعدادي را که مي بینيد ، وارد کنید
*
پیامک‌های این دیدار
  • ۳/ رهبر انقلاب: وظیفه‌ی ‌ما تکریم شهداست، این را فراموش نباید بکنیم؛ خانواده‌های شهدا هم از لحاظ اهمیتِ صبر و کارشان در ردیف اوّل قرار دارند؛ باید از اینها تکریم کنیم/ چهل سال از انقلاب دارد میگذرد؛ جوان امروز باید بداند که اینکه ما به این وضعیت رسیده ایم، چه تلاشهایی در این راه صورت گرفته؛ مهم‌ترینش همین تلاش شهدای ماست.
  • ۲/ رهبر انقلاب در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای استان کردستان: طرّاحی دشمنان انقلاب این بود که از اختلافات مذهبی و قومی، برای شکست جمهوری اسلامی استفاده کنند. عناصر مؤمن و هوشمند در کردستان این توطئه را خنثی کردند/ کارهای عمرانی زیادی انجام گرفته منتها در مناطق کُردی عقب‌ماندگی وجود داشته؛ این یک سیاست غلطِ معیوبی در رژیم طاغوت بود، البته بی اعتنائی به مصالح ملی هم در آن رژیم بوده. این عقب ماندگی‌ها را باید شماها جبران کنید.
  • ۱/ بیانات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان که ۲۷ خرداد ۹۸ برگزار شده بود، صبح امروز هم‌زمان با برگزاری این همایش در سنندج منتشر شد: میدان کار مبارزین کردستان یک میدان هموار و آسوده و راحتی مثل بقیه‌ی شهرستانها نبود؛ ضدّانقلاب در خود شهرهایشان، حضور داشت و اینها ایستادند، با آنها جنگیدند.
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی