news/content
1397/08/20

دیدار دست‌اندرکاران کنگره بزرگداشت شهدای استان قزوین با رهبر انقلاب

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره‌ی شهدای استان قزوین که در تاریخ ۱۴ آبان ۹۷ برگزار شده بود، صبح امروز (یکشنبه ۲۰ آبان) در محل این همایش در قزوین منتشر شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار با اشاره به موقعیت جغرافیایی، تاریخی و فرهنگی قزوین گفتند: بزرگان، علما و شهدای برجسته‌ی قزوین و سوابق این استان در آزمون بزرگ دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مایه‌ی افتخار است.

رهبر انقلاب اسلامی، شهدا را مایه‌ی رونق حیات معنوی در کشور و حفظ حرکت به سمت اهداف آرمان‌ها دانستند و افزودند: شهید در دوران زندگی با تن و جان خود در خدمت اسلام است و پس از شهادت با ایجاد فضای معنوی به جامعه‌ی اسلامی خدمت می‌کند.

رهبر انقلاب اسلامی صدای شهیدان را تأثیرگرفته از خداوند متعال خواندند و خاطرنشان کردند: بزرگداشت شهیدان، این صدای بیدارگر و هوشیارکننده را به گوش همه می‌رساند و دل‌ها را منقلب می‌کند، و بر همین اساس اگر روحیه‌ی جهاد و شهادت گسترش یابد، گرایش به شرق و غرب، و کفر و الحاد رخت برخواهد بست.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با انتقاد از کسانی که درصددند یاد شهدا را به فراموشی بسپارند و یا در عظمت کار بزرگ شهیدان خدشه وارد کنند، گفتند: اگرچه ۳۰ سال از پایان دوران دفاع مقدس می‌گذرد اما یاد شهیدان نه‌تنها فراموش نخواهد شد بلکه روزبه‌روز در جامعه زنده‌تر می‌شود، چراکه شهدا الگو و اسوه هستند.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر لزوم استفاده‌ی حداکثری از یاد شهیدان و انجام کار هنرمندانه و دقیق در مورد آنان، افزودند: گاهی برخی افراد در بیان آثار شهدا مبالغه می‌کنند درحالی‌که شهیدان از جان و آرزوهای خود برای خدا گذشتند و عملشان آن‌قدر مهم، عظیم و باشکوه است که نیازی به اغراق ندارد.

لطفاً نظر خود را بنویسید:

کدامنیتی : *
اعدادي را که مي بینيد ، وارد کنید
*
پیامک‌های این دیدار
  • ۲/ رهبر انقلاب در دیدار اعضای کنگره بزرگداشت شهدای استان قزوین: حرف شهدا، اقدامشان، حرکتشان، خاطره‌شان، همه بیدارکننده است. ما این پیامها را درست نمی شنویم؛ اگر به ما بشنوانند این پیامها را، دیگر این گرایش به شرق و به غرب و به دشمن و به کفر و الحاد و مانند اینها، از بین ما رخت بر خواهد بست. این ضعفهایی که شما مشاهده میکنید در ما، به خاطر این است که این پیام را نمی شنویم.
  • ۱/ بیانات رهبر انقلاب در دیدار اعضای کنگره‌ی بزرگداشت شهدای استان قزوین، صبح امروز در محل این همایش منتشر شد: سی سال میگذرد از پایان دفاع مقدس اما اگر سیصد سال هم بگذرد، این شهدای عزیز ما فراموش نخواهند شد؛ روزبه‌روز اینها زنده تر میشوند/ سعی میکردند که شهدا را به فراموشی بسپرند، در عظمت کار اینها خدشه ایجاد کنند، مناقشه درست کنند، نتوانستند؛ بعکس شد.
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی