news/content
پیوندهای مرتبطبياناتبياناتنقشه راهنقشه راهعکسعکسصوتصوت
1387/07/28

برگزاری مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش با حضور فرمانده کل قوا

مراسم مشترک دانش‌آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی به دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران عصر امروز با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دانشگاه امام علی علیه‌السلام برگزار شد.
در ابتدای این مراسم، سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران نواخته شد و فرمانده دانشگاه افسری امام علی علیه‌السلام به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای -فرمانده کل قوا- خیر مقدم گفت.
سپس رهبر انقلاب اسلامی با حضور در مقبرةالشهدای ۸ سال دفاع مقدس، برای علوّ درجات شهدا و ارواح طیبه‌ی آنان فاتحه قرائت کردند و سپس از یگان‌های حاضر در میدان سان دیدند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این مراسم، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را حصار و باروهای مستحکم کشور برشمردند و افزودند: ملت، پشتیبان نیروهای مسلح است و آنان را جزو لاینفک خود می‌داند.
رهبر انقلاب اسلامی نیروهای مسلح کشور را از اجزای بسیار مهم اقتدار ملی دانستند و خاطرنشان کردند: این «اقتدار و مظهر قدرت ملی» زمانی اهمیت مضاعف پیدا می‌کند که نیروهای مسلح علاوه بر سلاح و توانایی دفاع از کشور، به نیروی ایمان و قدرت معنوی و روحی مجهز شوند و اکنون ایران اسلامی با داشتن جوانان مسلح و سربازان شجاع، رشید و مؤمن دارای اقتدار کم‌نظیری در جهان و سراسر تاریخ است.
فرمانده کل قوا افزودند:نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، فقط با قدرت سلاح، عظمت و ابّهت خود را نشان نمی‌دهند، بلکه اقتدار معنوی آنان به برکت صلابت ایمان، دفاع از ارزش‌های اصیل توحیدی و انسانیت متجلی می‌شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ارتشِ قدرت‌های جهانی را وسیله‌ی زورگویی و فرونشاندن آتش حرص و طمع ابرقدرت‌ها دانستند و خاطرنشان کردند: نیروهای مسلح ایران جان‌فدایانِ ارزش‌های اسلامی هستند و برای تثبیت فضایل الهی و انسانی است که تمرین و مقاومت می‌کنند، در میدان‌ها می‌ایستند و پیروزی قطعی و قاطع را به دست می‌آورند.
فرمانده کل قوا با اشاره به پیروزیِ ایمانِ جوانانِ شجاعِ حزب‌الله لبنان در مقابل ارتش تا دندان مسلح رژیم صهیونیستی و اعتراف آنان به ذلت شکست افزودند: این پیروزی به معنی برتری و اقتدار معنوی بر قدرت‌های مادی است و جوانان عزیز ارتشی، سپاهی، بسیجی و نیروی انتظامی باید قدر امتیاز استثنایی ایمان و معنویت خود را بدانند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده کل قوا با اشاره به شجاعت، ایمان، صلابت و ایثار ملت در مقابل دشمنان و وادارکردن آنان به عقب‌نشینی خاطرنشان کردند: دشمنانی که در آغاز انقلاب اسلامی و تشکیل نظام جمهوری اسلامی تصور نمی‌کردند این ملت بتواند در مقابل طوفآن‌های مخالفت آنان ایستادگی کند، اکنون با تجربه‌ای ۳۰ ساله اعتراف می‌کنند ایران اسلامی و نیروهای مسلح آن، در قوی‌ترین موقعیت قرار دارد.
رهبر انقلاب اسلامی نیروهای مسلح کشور را به کسب فضایل بزرگ معنوی، فراگیری علوم، انضباط کامل، آمادگی دائمی و اخلاص در عمل توصیه کردند.
 
در این مراسم، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان -فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران- ضمن خیر مقدم به فرمانده کل قوا، ‌ در گزارشی به ارتقاء سطح مؤلفه‌های رزمی یگان‌های ارتش اشاره کرد و استحکام بنیه‌های اعتقادی نیروها، ‌ استفاده از راهبرد نوآوری و شکوفایی در تمامی زمینه‌ها، تقویت روحیه‌ی خودباوری و اعتماد به نفس با بهره‌گیری از تجربیات ۸ سال دفاع مقدس را از برنامه‌های ارتش برشمرد.
همچنین سرتیپ دوم فتح الله رشیدزاده -فرمانده دانشگاه افسری امام علی علیه‌السلام- گزارشی از پیشرفت‌های نظامی و فعالیت‌های علمی، آموزشی و فرهنگی دانشگاه افسری در رسته‌های مختلف ارائه کرد.
در این مراسم، تعدادی از افسران، اساتید، دانشجویان ممتاز و یکی از آزادگان و جانبازان ارتش و نیز همسر سرهنگ شهید رمضانی، جوایز و هدایای خود را از دست حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دریافت کردند. نمایندگان دانشجویان جدید نیز مفتخر به دریافت سردوشی شدند.
سپس نیروهای مسلح مستقر در میدان، رزمایش فدائیان ولایت را با عنوان «وحدت، مقاومت و عزّت» به نمایش گذاشتند و در پایان یگان‌های حاضر به اجرای رژه پرداختند.

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی