news/content
پیوندهای مرتبطعکسعکس
نسخه قابل چاپ
1387/05/23

دیدار مسئولان و کارکنان وزارت اطلاعات با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای امروز در دیدار مسئولان و جمعی از کارکنان وزارت اطلاعات، این وزارتخانه را از بهترین و باوفاترین مجموعه‌های برآمده از انقلاب برشمردند و تأکید کردند: وزارت اطلاعات، با زحمات و تلاش‌های طاقت‌فرسا و در حقیقت با مجاهدت خاموش، در حال حفاظت از انقلاب، ارزش‌های اسلامی و مردم در مقابل دشمنان است و همه باید قدردان آن باشند.
ایشان با اشاره به اجر معنوی مجاهدت خاموش و بی‌ریای عناصر وزارت اطلاعات در پیشگاه خداوند متعال، افزودند: لازمه‌ی چنین مجاهدت خاموشی، مجاهدت با نفس، توجه به خدا و تقویت حس خویشتن‌داری و تقواست.
رهبر انقلاب اسلامی با یادآوری ذهنیت بسیار خوب مردم از مجموعه‌ی وزارت اطلاعات بر خلاف بیم و هراسِ همراه با نفرت مردم از دستگاه اطلاعاتی رژیم طاغوت، خاطرنشان کردند: این مسأله یکی از نقاط قوت وزارت اطلاعات نظام اسلامی است که باید ارتباط با مردم و کمک گرفتن از آنان بیش از پیش تقویت شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با توصیه به دقت در ادای وظایف و حفظ حیثیت افراد و لحاظ نکردن اغراض شخصی در بررسی‌ها و جمع‌بندی‌ها، تأکید کردند: وزارت اطلاعات باید بدون توجه به امواج و تلاطم‌های سیاسی، همواره مسیر مستقیم خود را ادامه دهد.
ایشان با تأکید بر لزوم ارتقای سطح کار حرفه‌ای در وزارت اطلاعات و بهره‌گیری از فناوری‌های نوین در زمینه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری افزودند: یکی از نقاط قوت وزارت اطلاعات در سال‌های اخیر، همکاری خوب با دستگاه‌ها و مجموعه‌های مختلف بوده است که این روند باید ادامه یابد.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به فعالیت گسترده‌ی دستگاه‌های اطلاعاتی دشمنان نظام اسلامی خاطرنشان کردند: وزارت اطلاعات نیز باید متناسب با حجم فعالیت دشمنان، تلاش‌ها، اقدامات و نوآوری‌های مؤثری را سازماندهی کند و اِشراف اطلاعاتی خود را بیش از پیش گسترش دهد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: از آن‌جا که مجموعه‌ی وزارت اطلاعات با انگیزه‌ی الهی و با اخلاص در مسیر حق حرکت می‌کند، بر اساس سنت تغییر‌ناپذیر خداوند، در مقابل جبهه‌ی باطل پیروز و موفق خواهد بود.
ایشان در پایان از زحمات مجموعه‌ی وزارت اطلاعات به‌ویژه آقای محسنی اژه‌ای -وزیر اطلاعات- قدردانی کردند.
 
در این دیدار، آقای محسنی اژه‌ای -وزیر اطلاعات- ضمن ارائه‌ی گزارشی از فعالیت‌های این وزارتخانه در سه سال گذشته و همچنین برنامه‌های آینده‌ی آن گفت: مجموعه‌ی وزارت اطلاعات با حضور فعال و اِشراف اطلاعاتی در بسیاری از حوزه‌ها، از یک طرف موجب ناامن شدن محیط برای مجرمان، تبهکاران و مخالفان نظام شده و از طرف دیگر، زمینه‌ی آرامش و جلب اعتماد مردم و مسئولان را فراهم کرده است.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی