news/content
پیوندهای مرتبطعکسعکسفيلمفيلمعکس پوستریعکس پوستری
نسخه قابل چاپ
1395/02/12

دیدار دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (یکشنبه) در دیدار آقای رمضان عبدالله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و هیأت همراه، در تحلیلی جامع از شرایط کنونی منطقه، واقعیت تحولات جاری را، تلاش جبهه‌ی غرب به سرکردگی آمریکا برای تسلط بر منطقه از طریق جنگ وسیع و گسترده با جبهه‌ی اسلام دانستند و تأکید کردند: جنگ گسترده‌ای که امروز در منطقه در جریان است، ادامه‌ی جنگی است که از ۳۷ سال پیش، بر ضدّ جمهوری اسلامی ایران آغاز شده است و در این رویارویی، مسئله‌ی فلسطین، مسئله‌ی اصلی و محوری است و جمهوری اسلامی ایران همان‌گونه که از ابتدا، حمایت از فلسطین را وظیفه‌ی خود می‌دانست، در آینده نیز به این وظیفه عمل خواهد کرد.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه موضع جمهوری اسلامی ایران در قضیه‌ی فلسطین، موضعی مقطعی نبوده و نیست، گفتند: از قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران مبارزه، موضوع حمایت از فلسطین و لزوم مقابله با رژیم صهیونیستی در مواضع امام خمینی (ره) به کرّات بیان می‌شد و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز حمایت از مردم فلسطین، جزء اولین کارهای ما بود، بنابراین دفاع از آرمان فلسطین، به‌طور طبیعی در ذات جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: انقلاب اسلامی در شرایطی به پیروزی رسید که آمریکایی‌ها در اوج اقتدار خود در منطقه بودند و همه‌ی امور در ظاهر، به نفع آمریکا در جریان بود، اما انقلاب اسلامی، روحی جدید در کالبد جامعه‌ی اسلامی دمید و شرایط منطقه را به‌کلی دگرگون کرد.
ایشان با اشاره به فشارهای مختلف و گسترده‌ی سیاسی، تبلیغاتی، اقتصادی و حتی نظامی برای به زانو درآوردن انقلاب اسلامی و یا برگشت نظام اسلامی از مواضع خود، تأکید کردند: آنچه که امروز در منطقه در جریان است، در واقع ادامه‌ی رویارویی آمریکا با نظام اسلامی ایران است.
رهبر انقلاب اسلامی هدف اصلی از جنگ گسترده‌ی کنونی جبهه‌ی غرب به سرکردگی آمریکا بر ضدّ جبهه‌ی اسلامی را، تسلط بر منطقه دانستند و گفتند: باید تحولات منطقه را از این منظر بررسی و تحلیل کرد و در این چهارچوب، مسائل سوریه، عراق، لبنان و حزب‌الله، جزئی از این رویارویی گسترده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه در چنین شرایطی، «دفاع از فلسطین، نماد دفاع از اسلام است»، افزودند: جبهه‌ی استکبار تلاش گسترده‌ای به‌کار گرفته است تا این رویارویی را «جنگ میان شیعه و سنی» معرفی کند.
ایشان با اشاره به اینکه در سوریه، دولت شیعی بر سر کار نیست، خاطرنشان کردند: اما جمهوری اسلامی ایران از دولت سوریه حمایت می‌کند، زیرا کسانی که در مقابل سوریه قرار گرفته‌اند، در واقع معاند با اصل اسلام و در خدمت منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند.
رهبر انقلاب اسلامی، تقابل شیعه و سنی را، طرحی استعماری و آمریکایی خواندند و تأکید کردند: مهم‌ترین مسئله در شرایط کنونی منطقه، شناخت صحیح دو جبهه‌ی اصلیِ این درگیری گسترده و شناخت موقعیت درست خود است؛ زیرا اگر حدّ فاصل میان دو جبهه به‌درستی شناخته نشود، ممکن است ناخواسته در مقابل جبهه‌ی اسلام قرار بگیریم.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران با چنین نگاه کلانی به مسائل منطقه، آمریکا را دشمن اصلی و رژیم صهیونیستی را پشت سر او می‌داند، خاطرنشان کردند: ایران، دفاع از قضیه‌ی فلسطین را همواره وظیفه‌ی خود می‌داند و به انجام این وظیفه ادامه خواهد داد.
ایشان با اشاره به تحریم‌های گسترده و بی‌سابقه‌ی آمریکا و دنباله‌روهای او بر ضدّ نظام اسلامی در سال‌های اخیر، گفتند: هدف اصلی از این تحریم‌ها، منصرف کردن جمهوری اسلامی ایران از مسیری است که در آن قرار گرفته است، اما آنها نتوانستند به اهداف خود برسند و در آینده نیز به نتیجه نخواهند رسید.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: ما براساس وعده‌ی الهی معتقدیم که در این رویارویی گسترده، پیروز خواهیم شد و تا به امروز هم پیروز بوده‌ایم؛ زیرا دشمنان به‌دنبال نابودی جمهوری اسلامی بودند اما اکنون نظام اسلامی نه‌تنها وجود دارد بلکه روزبه‌روز در ابعاد مختلف پیشرفت کرده و در عمق، گسترش یافته است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین با اشاره به سخنان دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین درخصوص برخی تلاش‌ها برای فشار بیشتر به حزب‌الله لبنان خاطرنشان کردند: حزب‌الله لبنان قوی‌تر از آن است که با این اقدامات دچار آسیب شود و امروز قطعاً هراس و وحشت رژیم صهیونیستی از حزب‌الله، بسیار بیشتر از گذشته است.
ایشان با تأکید بر تحقق سنت الهی مبنی بر پیروزی جبهه‌ی حق گفتند: این پیروزی قطعی است، اگرچه فراز و نشیب، و ریزش و رویش دارد، اما وعده‌ی الهی برای یاری‌کنندگان دین خدا تخلف‌ناپذیر است.

https://farsi.khamenei.ir/ndata/news/32946/qods-m.jpg

در ابتدای این دیدار، آقای رمضان عبدالله دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین، ضمن تشکر از حمایت‌ها و مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال موضوع فلسطین، گزارشی از آخرین تحولات نوار غزه و کرانه‌ی باختری بیان کرد و گفت: مردم غزه با وجود ادامه‌ی محاصره و سخت‌تر شدن شرایط، همچنان ثابت‌قدم و استوار ایستاده‌اند و در کرانه‌ی باختری نیز با وجود سرکوب شدید و گسترده‌ی رژیم صهیونیستی، شعله‌های انتفاضه با همت و اراده‌ی نسل جدید جوانان فلسطینی سربرآورده است.
وی با تأکید بر آمادگی‌های روزافزون نیروهای مقاومت در فلسطین و توانایی‌های غیر قابل تصور آنان، به تحولات منطقه اشاره کرد و گفت: آمریکایی‌ها و کشورهای دنباله‌روِ آنها در طراحی خود به دنبال ارائه‌ی چهره‌ای غیر واقعی از جمهوری اسلامی ایران و به فراموشی سپرده شدن رژیم صهیونیستی، و همچنین به‌دنبال تجزیه‌ی منطقه از طریق القای جنگ شیعه و سنی هستند و بر همین اساس، فشارها بر حزب‌الله لبنان، افزایش پیدا کرده است اما جهاد اسلامی فلسطین، ضمن شناخت صحیح از تحولات، بر حمایت از حزب‌الله و مقاومت در مقابل آمریکا و رژیم صهیونیستی تأکید کرده است.

لطفاً نظر خود را بنویسید:

کدامنیتی : *
اعدادي را که مي بینيد ، وارد کنید
*
نظرات مخاطبان : [ تعداد نظرات منتشره : 5 نظر ]
 • فاطمه سادات ،
  1395-02-14 - 00:28

  انشالله دستای مجروح رهبر روزی دردستان بابرکت امام مهدی قراربگیرد..آمین
 • یک شهروند ایرانی ،
  1395-02-13 - 15:01

  امام خامنه ای عزیز؛ 
  مسائلی که حول موضوع فلسطین مطرح می فرمایید برای دنیای اسلام، خاورمیانه، جهان عرب و حتی غرب و شرق (علی الخصوص غرب) بسیار هیجان انگیز و در عین حال شگفت انگیز است.
  
  اینکه در میان تهاجم شدید تبلیغاتی دشمن و گسترش ایران هراسی، شما موضعی شفاف از مسئله فلسطین ارائه فرمودید علی الخصوص راهکار اصولی جمهوری اسلامی ایران برای آزادسازی فلسطین بسیار پرمخاطب بوده است و دید غرب را نسبت به مسئله ی فلسطین تغییر داده است.
  
  همینطور مسئله ای که در مورد کرانه باختری فرمودید، پروپاگاندای دروغین اسرائیلی در مورد راکت های غزه ای را خنثی کرده است.
  
  این رژیم صهیونیستی، این رژیم آدمکش و بچه کش، این مزدور و عامل وابسته دشمن امروزه بیش از پیش سست شده است بطوری که حتی آدمکشی ها و مانورهای عوام فریبانه نظامی اش نیز کارساز نبوده است. مسئله ی ما مسئله ی یهودیان نیست و همینطور ما نیز مشکلی با پیروان ادیان الهی نداریم، اما مسئله رژیم صهیونیستی متفاوت است و به عنوان یک شهروند ایرانی همواره در هر فرصتی سعی می کنم تا از مظلوم در مقابل ظالم به هر طرقی که از دستم بر آید دفاع کنم. مهمترین این دفاعی که می توانیم انجام دهیم مسئله ی آشکارسازی و شفاف سازی سیاست های جمهوری اسلامی در جنگ نرم است و جهانیان امروزه میدانند موضع ما چیست. راهکار ما راهکاری جهان پسند و قانونی است. البته رژیم صهیونیستی و افراطیون آمریکایی مطمئنا از آن حمایت نخواهند کرد و سعی در مظلوم نمایی و ایران هراسی برای مقابله با آن خواهند کرد.
  
  به هر حال.
  
  چیزی که واضخ است. پیروزی قاطع ما در نبردهای حق علیه باطل است. زیرا ما طرف حق هستیم و این یک نگرش یک جانبه و تعصب آمیز نیست، بلکه حقیقتی آشکار است.
  
  لبیک یا خامنه ای؛
  خداوند شما را برای ما حفظ کند انشالله و ما را پاسداران خوبی برای ارزش های اسلام و خط مشی ولایت فقیه قرار دهد.
 • رسول ،
  1395-02-12 - 23:42

  مهم‌ترین مسئله در شرایط کنونی منطقه، شناخت صحیح دو جبهه اصلیِ این درگیری گسترده و شناخت موقعیت درست خود است، زیرا اگر حدّ فاصل میان دو جبهه به‌درستی شناخته نشود، ممکن است ناخواسته در مقابل جبهه اسلام قرار بگیریم.
  لیک یا خامنه ای
 • محمدرضا زمردیان ،
  1395-02-12 - 22:50

  جانم فدای امام خامنه ای عزیز. درود بر آقای رمضان عبدالله بزرگوار که مثل شهید فتحی شقاقی همسو با انقلاب و رهبری و انسان با بصیرتی هستند.
 • محمدامین ،
  1395-02-12 - 22:32

  جانم فدای رهبرم سیدعلی 
پیامک‌های این دیدار
 • رهبر انقلاب در دیدار دبیرکل جنبش جهاد فلسطین: جمهوری اسلامی از دولت غیرشیعی سوریه حمایت می‌کند، زیرا کسانی که مقابل سوریه هستند معاند با اصل اسلام و در خدمت منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند/ امروز وحشت رژیم صهیونیستی از حزب‌الله بسیار بیشتر از گذشته است.
 • رهبر انقلاب در دیدار رمضان عبدالله: جنگی که امروز در منطقه در جریان است، ادامه‌ی جنگی است که از ۳۷سال پیش، علیه جمهوری اسلامی آغاز شده است/ در این رویارویی، فلسطین مسئله‌ی اصلی است و ایران حمایت از آن را وظیفه‌ی خود می‌داند.
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی