news/content
پیوندهای مرتبطخبرخبربياناتبياناتعکسعکسفيلمفيلمصوتصوت
1394/04/27

اقامه‌ی نماز عید فطر به امامت رهبر انقلاب

ملت موحد، مؤمن و متحد ایران، امروز به شکرانه‌ی روزه‌داری و عبادات و خودسازی رمضانی، در سراسر سرزمین سرافراز ایران، سجده‌ی شکر به‌جا آورد و در پرشکوه‌ترین نماز عید سعید فطر، از پروردگار کریم خویش، استمرار رستگاری ملی و سعادت دنیا و آخرت طلب کرد. در نگین این شکوه تاریخی، مردم پایتخت تهران نماز عید را به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی در مصلای تهران اقامه کردند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در خطبه‌ی اول نماز، با تبریک خجسته عید فطر به ملت ایران و همه‌ی مسلمانان جهان، ماه رمضان امسال را به معنای واقعی کلمه، ماه بارش برکات الهی بر ملت ایران خواندند و افزودند: روزه‌داری در روزهای گرم و بلند تابستان، محافل گسترده‌ی قرآن، مجالس زیبای دعا و توسل و تضرع، سفره‌های ساده‌ی افطار در مساجد و معابر عمومی و در نهایت راهپیمایی عظیم روز جهانی قدس از نشانه‌های این برکت آسمانی بود.
ایشان افزودند: راه درست شناخت ملت ایران، تأمل در این گونه واقعیات است، واقعیاتی که نشان می‌دهد ملت در عرصه‌ی عبادت آنجور عمل می‌کند و در صحنه‌ی مبارزه با استکبار نیز، این‌گونه راه را به دیگر ملت‌ها نشان می‌دهد.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به شعارهای «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا»ی ملت ایران در روز جهانی قدس خاطرنشان کردند: جهت‌گیری‌های عظیم حرکت ملت را باید از این شعارها درک کرد نه از زبان مغرض بیگانگان که متأسفانه در داخل نیز برخی کج‌فهم‌ها آنها را تکرار می‌کنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در خطبه‌ی دوم نماز با اشاره به حوادث ناگوار منطقه گفتند: متأسفانه دست‌های نامبارک و سیه‌کار، ماه مبارک رمضان را برای بسیاری از ملت‌های منطقه در یمن، بحرین، فلسطین و سوریه، تلخ و سخت دشوار کردند که این مسائل برای مردم ایران مهم است.
بخش اعظم خطبه‌ی دوم حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به بیان چند نکته درباره‌ی موضوع هسته‌ای اختصاص داشت. در اولین نکته ایشان با تشکر از دست‌اندرکاران مذاکرات طولانی و نفس‌گیر هسته‌ای به خصوص زحمات و تلاش‌های هیأت مذاکره‌کننده، افزودند: برای تصویب متن تهیه‌شده، باید مسیر قانونی پیش‌بینی شده طی شود البته چه این متن تصویب شود چه نشود اجر مذاکره‌کنندگان محفوظ است ان‌شاءالله.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خطاب به دست‌اندرکاران بررسی «متن تهیه‌شده‌ی هسته‌ای» تأکید کردند: براساس مصالح کشور و منافع ملی با دقت کار خود را انجام دهید تا بتوانید حاصل بررسی‌ها را با گردن افراشته به ملت و خداوند ارائه دهید.
ایشان با تأکید بر مقابله‌ی جمهوری اسلامی با هرگونه سوءاستفاده از «متن تهیه‌شده» افزودند: چه متن تهیه‌شده تصویب شود چه نشود، به هیچ‌کس اجازه‌ی خدشه بر اصول اساسی نظام اسلامی را نمی‌دهیم.
رهبر انقلاب با اشاره به فضای تهدیدآمیز موجود و تکیه‌ی دشمنان بر مسائل دفاعی ایران، افزودند: به فضل الهی قابلیت‌های دفاعی و حریم امنیت کشور حفظ خواهد شد و جمهوری اسلامی هرگز تسلیم زیاده‌خواهی دشمنان نخواهد شد.
«ادامه‌ی حمایت از دوستان جمهوری اسلامی در منطقه»، نکته‌ی دیگری بود که رهبر انقلاب در موضوع هسته‌‌ای بیان کردند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: چه متن تهیه‌شده پس از طی روند قانونی داخل کشور، تصویب شود چه نشود، ملت ایران از حمایت ملت مظلوم فلسطین، یمن، بحرین و ملت و دولت‌های سوریه و عراق و مجاهدان صادق لبنان و فلسطین دست بر نمی دارد.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه در هر صورت سیاست ملت و نظام جمهوری اسلامی در مقابل آمریکا هیچ تغییری نخواهد کرد، افزودند: ما درباره‌ی مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و جهانی هیچ مذاکره‌ای با آمریکا نخواهیم داشت مگر در موارد استثنا همچون هسته‌ای که قبل از این هم سابقه داشته است.
ایشان با انتقاد شدید از سیاست‌های آمریکا در «حمایت از دولت تروریستی و کودک‌کش صهیونیسم و تروریست خواندن مجاهدان فداکار حزب‌الله لبنان» افزودند: سیاست‌های ما و آمریکا در منطقه صدوهشتاد درجه اختلاف دارد بنابراین چگونه می‌توان با آنها گفتگو و مذاکره کرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه‌ی تذکرات و نکات خود در باب مسئله‌ی هسته‌ای به رجزخوانی چند روز اخیر آمریکایی‌ها اشاره کردند و افزودند: دولت‌مردان و دولت‌زنان آمریکا این روزها برای حل مشکلات داخلی به ناچار، مشغول رجزخوانی هستند اما زیاده‌گویی‌های آنها حقیقت ندارد.
ایشان با اشاره به یکی از رجزهای آمریکایی مبنی بر جلوگیری از تولید سلاح هسته‌ای در ایران خاطرنشان کردند: ما سال‌ها قبل براساس مبانی اسلام، فتوای حرمت تولید سلاح هسته‌ای داده‌ایم و برای تولید این سلاح، مانع شرعی داریم اما آمریکایی‌ها با وجود اینکه گاهی به اهمیت این فتوا اذعان می‌‌کنند، در تبلیغات و رجزخوانی‌ها دروغ می‌گویند و ادعا می‌کنند تهدید آنها جلوی ساخت سلاح هسته‌ای ایران را گرفته است.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: مقامات فعلی آمریکا از تسلیم ملت ایران حرف می‌زنند البته پنج رئیس‌جمهور قبلی آنها نیز پس از انقلاب از این آرزوها داشتند اما یا مردند یا در تاریخ گم شدند و شما هم مثل آنها، تسلیم ایران را مگر به خواب ببینید.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اعتراف رئیس‌جمهور کنونی آمریکا به چند مورد از اشتباهات گذشته‌ی این کشور در قبال ایران از جمله کودتای بیست‌و‌هشت مرداد و حمایت از صدام افزودند: اینها تنها مشتی از خروار است و اشتباهات بسیاری وجود دارد که آمریکایی‌ها هنوز حاضر نیستند به آنها اعتراف کنند.
ایشان به مقامات آمریکایی توصیه کردند از اشتباهات جاری دست بردارند تا مقامات آینده این کشور مجبور نشوند به اشتباهات فعلی آنها اذعان کنند.
رهبر انقلاب با تأکید بر اقتدار روزافزون جمهوری اسلامی ایران افزودند: حدود دوازده سال است شش کشور بزرگ جهان تلاش می‌کنند ایران را از پیگیری صنعت هسته‌ای باز دارند و همان‌گونه که برخی گفتند پیچ و مهره‌های هسته‌ای ایران را به‌کلی باز کنند اما امروز مجبور شده‌اند گردش چندهزار سانتریفیوژ و ادامه‌ی تحقیق و توسعه را در ایران بپذیرند و تحمل کنند و این، معنایی جز اقتدار ملت ایران ندارد.
ایشان، اقتدار و قدرت رو به گسترش جمهوری اسلامی ایران را ناشی از ایستادگی و مقاومت ملت و شهامت و ابتکار دانشمندان عزیز خواندند و با تجلیل از دانشمندان شهید هسته‌ای و رهروان و خانواده‌های آنان افزودند: رحمت پروردگار بر ملتی که این‌گونه پای حرف حق خود می‌ایستد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش پایانی خطبه‌ی دوم نماز عید سعید فطر با اشاره به حرف رئیس‌جمهور فعلی آمریکا مبنی بر توان نابود کردن ارتش ایران گفتند: قدیم‌ها به این‌گونه حرف‌ها «لاف در غریبی» می‌گفتند.
رهبر انقلاب خطاب به مقامات آمریکایی تأکید کردند: ما از هیچ جنگی استقبال و هیچ جنگی را آغاز نمی‌کنیم اما اگر جنگی روی دهد آن کس که از نبرد سرشکسته خارج می‌شود آمریکای متجاوز و جنایتکار است.

لطفاً نظر خود را بنویسید:

کدامنیتی : *
اعدادي را که مي بینيد ، وارد کنید
*
نظرات مخاطبان : [ تعداد نظرات منتشره : 4 نظر ]
پیامک‌های این دیدار
  • رهبر انقلاب: (رئیس جمهور آمریکا) گفته می‌تواند ارتش ایران را نابود کند/ این‌جور حرف‌ها لاف در غریبی است/ ما از هیچ جنگی استقبال نمی‌کنیم اما اگر جنگی اتفاق بیفتد آن کسی که سرشکسته از جنگ خارج خواهد شد آمریکای متجاوز و جنایتکار است.‌
  • رهبر انقلاب: شش دولت بزرگ جهانی ده دوازده سال نشستند مقابل ایران با هدف اینکه ایران را از پیگیری صنعت هسته‌ای بازبدارند/ نتیجه این شد که این شش قدرت امروز ناچار شدند که گردش چند هزار سانتریفیوژ و ادامه‌ی تحقیق و توسعه‌ی این صنعت را تحمل کنند/ این معنایش اقتدار ملت ایران است.‌
  • رهبر انقلاب: مشکلات داخلی آمریکا، آنها را ناچار می‌کند که رجزخوانی کنند/ می‌گویند ما ایران را تسلیم کردیم؛ مگر به خواب ببینند. پنج رئیس‌جمهور گذشته‌ی آمریکا در این آرزو که جمهوری اسلامی را تسلیم کنند، یا مُردند یا در تاریخ گم شدند. شما هم مثل آنها، هرگز به این آرزو نمی‌رسید.‌
  • رهبر انقلاب در خطبه‌های نماز عید فطر: چه این متن تصویب بشود، چه نشود، اجازه‌ی هیچ سوءاستفاده‌ای داده نخواهدشد/ قابلیت‌های دفاعی و حریم امنیت کشور حفظ خواهد شد/ از حمایت دوستانمان در منطقه دست نخواهیم کشید/ سیاست ما در مقابل دولت مستکبر آمریکا هیچ تغییری نخواهد کرد.‌
  • رهبر انقلاب در خطبه‌های نماز عید فطر: از دست‌اندرکاران مذاکرات تشکر می‌کنم/ چه این متن در مجاری قانونی تصویب بشود، چه نشود، اجر آنها محفوظ است/ باید این مسیر قانونی طی شود/ دست‌اندرکارن با دقت، مصالح کشور را در نظر بگیرند تا آنچه که تحویل ملت می‌دهند، بتوانند مقابل خدا هم ارائه بدهند.‌
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی