news/content
1394/03/14

حضور و سخنرانی رهبر انقلاب در مراسم بیست‌ و ششمین سالگرد رحلت امام خمینی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در اجتماع پرشکوه و کم‌نظیر مردم وفادار ایران در حرم مطهر  بنیان‌گذار کبیر جمهوری اسلامی، مکتب امام خمینی رحمه‌الله را نقشه‌ی راه پرامید ملت ایران خواندند و با اشاره به ضرورت مقابله با تحریف شخصیت امام، تأکید کردند: بازخوانی اصول مستند مکتب امام، تنها راه مقابله با تحریف شخصیت آن بزرگوار است، اصولی مانند: اثبات اسلام ناب محمدی و نفی اسلام آمریکایی، اعتماد به صدق وعده‌ی الهی و بی‌اعتمادی به مستکبران، اعتماد به اراده و نیروی مردم و مخالفت با تمرکزهای دولتی، حمایت جدی از محرومان و مخالفت با اشرافی‌گری، حمایت از مظلومان جهان و مخالفت صریح و بی‌ملاحظه با قلدران بین‌المللی، استقلال و رد سلطه‌پذیری، و تأکید بر وحدت ملی.
رهبر انقلاب اسلامی در مقدمه‌ی سخنانشان در بیست‌و‌ششمین سالگرد عروج امام خمینی رحمه‌الله، با اشاره به نیمه‌ی شعبان، سالگرد میلاد حضرت ولیعصر عج‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف موضوع منجی آخرالزمان را مورد اتفاق همه‌ی ادیان ابراهیمی خواندند و افزودند: همه‌ی مذاهب اسلامی این منجی را از ذریه‌ی پیامبر خاتم صلی‌الله‌علیه‌و‌آله و به نام مهدی عج‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف می‌شناسند که در این میان، شیعیان با ادله‌ی مسلم و قطعی، حضرت ولی عصر عج‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف را با خصوصیات مشخص و معین، فرزند امام یازدهم می‌دانند و او را معرفی و اثبات می‌کنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای امیدآفرینی را بزرگترین خاصیت اعتقاد به ظهور مهدی موعود عج‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف برشمردند و خاطرنشان کردند: شعله‌ی فروزان این اعتقاد عمیق و نجات‌بخش، شیعه را در همه‌ی دوران‌های تاریکی و ظلم، به آینده امیدوار و پرتحرک می‌سازد.  
رهبر  انقلاب سپس در تبیین اهمیت موضوع اصلی سخنان امروزشان یعنی "تحریف شخصیت امام" افزودند: امام بزرگوار برخلاف برخی که سعی می‌کنند او  را در زمان خودش محصور کنند مظهر حرکت عظیم و تاریخ‌ساز ملت ایران است و طبعاً تحریف شخصیت او، زیان‌های فراوانی را در  استمرار این حرکت ایجاد می‌کند بنابراین باید در این زمینه، کاملا هوشیار بود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، "مکتب فکری، سیاسی و اجتماعی" امام خمینی رحمه‌الله را "نقشه‌ی راه ملت ایران" برای دستیابی به اهداف بزرگی همچون عدالت و پیشرفت و اقتدار برشمردند و تأکید کردند: بدون "شناخت صحیح و تحریف‌نشده‌ی امام" امکان تداوم این نقشه‌ی راه وجود نخواهد داشت.
رهبر انقلاب با اشاره به ابعاد برجسته‌ی فقهی، عرفانی و فلسفی امام راحل، شخصیت اصلی ایشان را تحقق مضمون 
آیات قرآنی دانستند که در وصف مجاهدان واقعی راه خدا تأکید می‌کنند که آنان بر این مسیر حق واقعی جهاد را ادا کردند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: امام  عظیم‌الشأن ملت ایران، در  مسیر ایجاد تحولی بی‌نظیر  در تاریخ این سرزمین و دنیای اسلام، نظام پوسیده و غلط سلطنت موروثی را برانداخت و  بعد از  دوران صدر  اسلام، اولین حکومت متکی به اسلام را شکل داد و با تمام وجود، حق جهاد در  راه خدا را ادا کرد.
ایشان "جهاد درونی و معنویت عمیق"  را مکمل جهاد سیاسی، اجتماعی و  فکری امام بزرگوار  برشمردند و در  تبیین ابعاد مکتب امام خاطرنشان کردند: منظومه‌ی فکری‌ای  که امکان این تحولات عظیم را ایجاد کرد مبتنی بر جهان‌بینی متکی بر توحید بود.
رهبر انقلاب، به‌روز  بودن را دومین ویژگی مکتب امام خمینی رحمه‌الله برشمردند و  یادآور شدند: امام با تکیه بر منظومه‌ی منسجم فکری خود، برای مسائل مورد ابتلای جامعه‌ی ایران و جوامع بشری، راه حل می‌داد و ملت‌ها، ارزش این راه حل‌ها را احساس می‌کردند و به‌همین علت، مکتب امام در میان ملت‌ها گسترش می‌یافت.  
ایشان، زنده بودن، پویایی، تحرک و عملیاتی بودن را از خصوصیات دیگر مکتب امام خمینی رحمه‌الله دانستند و خاطرنشان کردند: امام مثل بعضی از  تئوری‌سازان روشنفکر و اندیشه‌پردازان ذهنی نبود که در محافل، حرف‌های زیبا می‌زنند اما در میدان عمل کارایی ندارند.
رهبر انقلاب، ایجاد انگیزه، تحرک و امید در  ملت ایران را پیامدهای مبارک پیروی از  امام و مکتب امام خواندند و خاطرنشان کردند: ملت بزرگ ایران، هنوز با تحقق اهداف خود، فاصله‌ی بسیاری دارد اما مهم این است که ملت و جوانانش، با دل‌هایی پر از انگیزه و  همت و  امید، این راه روشن را ادامه می‌دهند.
ایشان، تداوم صحیح این راه شوق‌آفرین را به شناخت صحیح و دقیق شخصیت امام و  اصول مکتب امام منوط دانستند و تأکید کردند: تحریف شخصیت امام، تحریف راه امام و تلاش برای منحرف کردن صراط مستقیم ملت ایران است و اگر راه امام گم یا فراموش و یا خدای نکرده عمدا به کنار گذاشته شود، ملت ایران سیلی خواهد خورد.  
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر  اینکه استکبار جهانی و قدرت‌های زورگو همچنان چشم طمع به ایران به‌عنوان کشوری بزرگ، ثروتمند و مهم در منطقه دارند، خاطرنشان کردند: قدرتمندان دغل‌باز دنیا هنگامی از این طمع سیری‌ناپذیر خود دست برخواهند داشت  که ملت ایران به چنان پیشرفت و قدرتی برسد که امید آنها قطع شود.
ایشان با یادآوری این نکته که مسیر پیشرفت و قدرت ملت ایران در گرو حرکت بر چارچوب اصول و مبانی مکتب فکری امام رحمه‌الله است، گفتند: با در نظر گرفتن این مسائل، خطر تحریف شخصیت امام بزرگوار رحمه‌الله اهمیت پیدا می‌کند و باید به‌عنوان یک هشدار جدی برای مسئولان، صاحب‌نظران فکری انقلاب، شاگردان قدیمی امام، علاقه‌مندان به راه امام، و عموم جوانان و فرزانگان و دانشگاهیان و حوزویان باشد.  
رهبر انقلاب اسلامی موضوع تحریف شخصیت امام رحمه‌الله را موضوعی با سابقه‌ای طولانی و از ابتدای انقلاب اسلامی دانستند و خاطرنشان کردند: تلاش دشمن از ابتدای انقلاب و در زمان حیات امام رحمه‌الله نیز این بود تا در تبلیغات جهانی، ایشان را یک انقلابی خشک و خشن و غیرقابل انعطاف و بدون عاطفه معرفی کند.  
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: امام بزرگوار رحمه‌الله در مقابل قدرت‌های مستکبر، دارای شخصیتی قاطع و غیرمتزلزل بود اما در عین حال مظهر عاطفه و لطافت و محبت و دلدادگی در مقابل خدا وخلق خدا به‌ویژه قشرهای مستضعف بود.
ایشان با اشاره به تحریف دانسته یا ندانسته‌ی شخصیت امام در داخل گفتند: در زمان حیات امام رحمه‌الله عده‌ای هر حرفی را که به نظر  آنها پسندیده می‌آمد به امام نسبت می‌دادند در حالی‌که هیچ ارتباطی با شخصیت ایشان نداشت.  
 رهبر انقلاب اسلامی افزودند: بعد از رحلت امام رحمه‌الله این جریان ادامه داشت تا جایی که برخی امام را به‌عنوان یک انسان لیبرال‌مسلک که هیچ قید و شرطی در رفتارهای سیاسی، فکری و فرهنگی ایشان وجود ندارد معرفی می‌کنند در حالی‌که این نگاه به‌شدت غلط و خلاف واقع است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تنها راه شناخت صحیح و دقیق شخصیت امام رحمه‌الله را، شناخت و بازخوانی اصول و مبانی مکتب فکری ایشان برشمردند و تأکید کردند: اگر شخصیت امام بر اساس این روش شناخته نشود ممکن است عده‌ای امام را براساس سلیقه‌های فکری خود معرفی کنند.
ایشان با تاکید بر اینکه محبوبیت امام رحمه‌الله در میان مردم ماندگار است و دشمن نتوانسته است این محبوبیت را از بین ببرد، خاطرنشان کردند: بر همین اساس موضوع تحریف شخصیت امامِ نافذ در دل‌های مردم، خطر بزرگی است که بازخوانی اصول و مبانی فکری امام رحمه‌الله مانع از شکل‌گیری این خطر می‌شود.  
رهبر انقلاب اسلامی، اصول ومبانی فکری امام رحمه‌الله را برگرفته از بیانات گوناگون ایشان در طول ۱۵سال نهضت اسلامی و ۱۰سال بعد از پیروزی انقلاب دانستند و افزودند: اگر این اصول کنار یکدیگر قرار گیرند، شاکله‌ای از شخصیت واقعی امام خمینی رحمه‌الله شکل خواهد گرفت.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای قبل از تبیین ۷ مورد از اصول و مبانی فکری امام رحمه‌الله چند نکته را در خصوص اصول امام بیان کردند:
۱- این اصول بصورت مکرر در بیانات امام تکرار شده و جزو بیّنات امام است.
۲- این اصول نباید گزینشی انتخاب و بیان شوند.
۳- اصول امام منحصر در این هفت مورد نیست و صاحبنظران می‌توانند با چارچوب تعیین شده، اصول دیگری را نیز از مکتب فکری امام را استخراج کنند.  
ایشان سپس به بیان اصول هفت‌گانه‌ی مکتب فکری امام بزرگوار رحمه‌الله پرداختند و گفتند: "اثبات اسلام ناب محمدی صلی‌الله‌علیه‌و‌آله و نفی اسلام آمریکایی"، یکی از این اصول است و امام رحمه‌الله همواره اسلام ناب را در مقابل اسلام آمریکایی قرار می‌داد.
رهبر انقلاب اسلامی در تبیین ماهیت اسلام آمریکایی به دو شاخه‌ی آن یعنی "اسلام سکولار" و "اسلام متحجر" اشاره و خاطرنشان کردند: امام رحمه‌الله همواره افرادی را که قائل به جدایی جامعه و رفتار اجتماعی انسان‌ها از دین بودند در کنار افرادی قرار می‌دادند که به دین نگاه عقب‌افتاده و متحجرانه و غیرقابل فهم برای انسان‌های نواندیش داشتند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه هر دو شاخه‌ی اسلام آمریکایی همواره مورد حمایت زورگویان جهانی و آمریکا قرار داشته است، افزودند: امروز نیز جریان منحرف داعش و القاعده و همچنین جریان‌های به ظاهر اسلامی ولی بیگانه با فقه و شریعت اسلامی، مورد حمایت آمریکا و اسرائیل هستند.
ایشان گفتند: از دیدگاه امام رحمه‌الله اسلام ناب، اسلام مبتنی بر کتاب و سنت است که با دیدگاهی روشن و متناسب با شرایط زمان و مکان، شناخت نیازهای بالفعل جوامع اسلامی و بشر و در نظر گرفتن روش‌های دشمن با استفاده از شیوه و متد علمی جا افتاده و تکمیل شده در حوزه‌های علمیه بدست می‌آید.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: در مکتب فکری امام رحمه‌الله، اسلام آخوندهای درباری و اسلام داعشی از یک طرف و اسلام بی‌تفاوت در برابر جنایت‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا و چشم‌دوخته به قدرت‌های بزرگ از طرف دیگر، هر دو به یک نقطه می‌رسند و هر دو مردود هستند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: کسی که خود را پیرو امام رحمه‌الله می‌داند باید با اسلام متحجر و اسلام سکولار مرزبندی داشته باشد.
ایشان "اتکال به کمک الهی و اعتماد به صدق وعده‌ی الهی و در مقابل بی‌اعتمادی به قدرت‌های مستکبر و زورگوی جهانی" را دومین اصل از اصول مبانی فکری امام رحمه‌الله برشمردند وافزودند: امام بزرگوار همواره به وعده‌ی الهی و صدق آن اعتقاد داشت و در مقابل به وعده‌های مستکبران و قدرتمندان جهانی، مطلقاً اعتماد نداشت.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: این ویژگی بارز امام موجب شده بود که ایشان مواضع خود را صریح و قاطع و بدون رودربایستی بیان کند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به پاسخ‌های امام به نامه‌های برخی سران مستکبر که با صراحت و قاطعیتی تمام و در عین حال با ادب و احترام نگاشته شده بودند، گفتند: امام توکل به خدا را همچون خونی در شریان ملت ایران جاری کرد و ملت نیز اهل توکل به خدا و معتقد به نصرت الهی شد.  
 ایشان با اشاره به بی‌اعتمادی مطلق امام رحمه‌الله به مستکبرین و بی‌اعتنایی کامل به وعده‌های آنها، افزودند: امروز ما این موضوع را به‌طور کامل لمس کرده و متوجه شده‌ایم که چرا نمی‌توان به وعده‌های مستکبرین اعتماد کرد زیرا آنها در جلسات خصوصی صحبت‌هایی را می‌کنند که در جلسات عمومی خلاف آن را می‌گویند و عمل می‌کنند.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه "اعتماد به خدا و بی‌اعتمادی به مستکبرین " از اصول مسلم مبانی فکری امام رحمه‌الله بود، خاطرنشان کردند: البته این موضوع به معنای قطع رابطه با دنیا نبود زیرا ارتباط در حد معمول و محترمانه وجود داشت ولی هیچ‌گونه اعتمادی به مستکبران و دنباله‌روهای آنها وجود نداشت.
"اعتقاد به اراده و نیروی مردم و مخالفت با تمرکزهای دولتی" سومین اصل از اصول مبانی فکری امام رحمه‌الله بود که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به آن اشاره کردند.  
ایشان با تأکید بر اینکه امام بزرگوار در مسائل مختلف اقتصادی، نظامی، سازندگی، تبلیغاتی و از همه بالاتر در مسائل انتخابات، همواره به‌طور واقعی به نیرو و رای مردم اعتقاد داشت و معتقدِ تکیه به مردم بود، گفتند: در طول ۱۰‌سال حیات امام بعد از انقلاب که هشت‌سال آن دوران جنگ تحمیلی بود، حدود ۱۰انتخابات برگزار شد که حتی برای یک روز هم زمان برگزاری این انتخابات‌ها تغییر نکرد و در وقت مقرر خود برگزار شدند زیرا امام رحمه‌الله برای رأی، افکار و تشخیص مردم به معنای واقعی کلمه، احترام قائل بود.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: حتی در مواردی ممکن بود تشخیص و انتخاب مردم با نظر امام یکسان نبود اما امام برای آراء مردم احترام قائل بود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به سخنان امام رحمه‌الله که بارها مردم را ولی‌نعمت و خود را خادم مردم معرفی می‌کرد، خاطرنشان کردند: این تعابیر نشان‌دهنده‌ی جایگاه برجسته‌ی مردم و افکار و آراء و حضور آنان در نظر امام است. البته مردم هم به این دیدگاه پاسخ مناسب دادند و هرجا که انگشت اشاره‌ی امام رحمه‌الله بود، مردم با جان و دل در صحنه حاضر شدند.
ایشان در جمع‌بندی این بخش از سخنان خود تأکید کردند: میان امام و مردم رابطه‌ای متقابل وجود داشت. امام مردم را دوست داشت و مردم هم امام را.
رهبر انقلاب اسلامی در ادامه به یکی دیگر از اصول مبانی مکتب فکری امام اشاره کردند و افزودند: در بُعد مسائل داخلی، امام طرفدار جدی حمایت از محرومان و مستضعفان بود و نابرابری اقتصادی و اشرافی‌گری را با شدت و تلخی رد می کرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه امام به معنی واقعی کلمه طرفدار عدالت اجتماعی بود، این موضوع را یکی از پرتکرارترین مطالب در بیانات امام و یکی از خطوط قطعی و روشن ایشان دانستند و گفتند: امام از یک طرف بر لزوم ریشه‌کن کردن فقر و محرومیت‌زدایی تأکید داشت  و از طرف دیگر به مسئولان در خصوص خوی کاخ‌نشینی و اشرافی‌گری و تجمل‌گرایی هشدار می‌داد.
ایشان با اشاره به تأکید مکرر امام مبنی بر اعتماد مسئولان به طبقات محروم و ضعیف، افزودند: امام بزرگوار همواره می‌گفت، این کوخ‌نشینان و فقرا هستند که بدون اظهار نارضایتی از مشکلات و سختی‌ها در صحنه حاضر هستند در حالی‌که طبقات برخوردار، در مشکلات بیشتر ابراز نارضایتی می‌کنند.
رهبر انقلاب اسلامی در بیان پنجمین اصل از مبانی فکری امام خاطرنشان کردند: در بعُد خارجی، امام صریحا در "جبهه‌ی مخالفِ قلدران بین المللی و مستکبران" بود و در حمایت از مظلومان هیچ ملاحظه‌ای نمی‌کرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه امام رحمه‌الله با مستکبرین سر آشتی نداشت، واژه‌ی "شیطان بزرگ" برای آمریکا را یک ابداع عجیب از طرف امام دانستند و خاطرنشان کردند: امتداد معرفتی و عملیِ تعبیر "شیطان بزرگ" بسیار زیاد است زیرا وقتی به کسی لقب شیطان داده می‌شود، رفتار و برخورد و احساسات باید در چارچوب "شیطان‌صفتی" او باشد.  
ایشان افزودند: امام تا آخرین روز حیات خود، همین احساس را نسبت به آمریکا داشت و ضمن آنکه تعبیر "شیطان بزرگ" را به‌کار می‌برد، از بن دندان هم به آن اعتقاد داشت.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: در مقابل، از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، عده‌ای به نقش آمریکا در تغذیه‌ی عقبه‌ی رژیم طاغوت که به‌دست ملت ایران ساقط شده بود، توجه نمی‌کردند و لذا با حضور آمریکایی‌ها در کشور و حتی ادامه‌ی فعالیت برخی نهادهای آمریکایی موافق بودند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اختلاف عمده‌ی دولت موقت با امام رحمه‌الله  را در سال‌های اول انقلاب همین موضوع دانستند و افزودند: آنها توجه نداشتند که اگر به آمریکا مجال دوباره داده شود، ضربه‌ی خود را به ملت خواهد زد اما امام متوجه این موضوع بود و بر همین اساس موضع‌گیری می‌کرد و دیدگاه امام در قضیه‌ی تسخیر لانه‌ی جاسوسی نیز در همین چارچوب بود.
ایشان به برخی حوادث سال‌های اخیر منطقه و اعتماد برخی جریان‌ها به آمریکا و ضربه خوردن آنها از همین نقطه، اشاره کردند و گفتند: امام در چارچوب این اصل فکری خود، همواره در مقابل آمریکا و دستگاه سیاسی و امنیتی آن موضع گرفت و متقابلا از ملت‌های مظلوم به‌ویژه مردم فلسطین با کمال صمیمیت و قاطعیت حمایت کرد 
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه در چارچوب این منطق امام رحمه‌الله می‌توان قضایای امروز منطقه و جهان را تحلیل کرد، افزودند: ما امروز به همان اندازه که با رفتارهای وحشیانه و ظالمانه‌ی جریان داعش در عراق و سوریه مخالفیم، با رفتار ظالمانه‌ی پلیس فدرال آمریکا در داخل این کشور مخالفیم و هر دو رفتار را همانند یکدیگر می‌دانیم.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: ما به همان اندازه که با محاصره‌ی ظالمانه‌ی مردم مظلوم غزه مخالفیم با بمباران مردم بی‌پناه یمن مخالف هستیم، به همان اندازه که با سخت‌گیری بر ضد مردم بحرین مخالفیم با حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا به مردم افغانستان و پاکستان مخالفیم.
ایشان با تأکید بر اینکه ما در چارچوب منطق صریح امام رحمه‌الله طرفدار مظلوم و مخالف ظالم هستیم، خاطرنشان کردند: به همین دلیل است که مسئله‌ی فلسطین همچنان یک مسئله‌ی اصلی برای جمهوری اسلامی ایران است و هیچ‌گاه از دستور کار نظام خارج نخواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: مسئله‌ی فلسطین عرصه‌ی یک مجاهدت واجب و لازم اسلامی است و هیچ حادثه‌ای ما را از مسئله‌ی فلسطین جدا نخواهد کرد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: ممکن است کسانی در صحنه‌ی فلسطین به وظیفه‌ی خود عمل نکنند اما آنچه مورد تأیید ما است، مردم و مجاهدان فلسطینی هستند.
"تأکید بر استقلال و نفی سلطه‌پذیری" ششمین اصل از مکتب امام بود که رهبر انقلاب اسلامی به آن اشاره کردند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تعریف استقلال به "آزادی در مقیاس یک ملت" این تناقض غیرقابل قبول را که برخی افراد ادعای آزادی‌های فردی را دارند اما علیه استقلال کشور و آزادی‌های یک ملت حرف می‌زنند، مورد توجه قرار دادند و افزودند: متأسفانه برخی برای نفی استقلال تئوری‌سازی می‌کنند و از استقلال به عنوان «انزوا» و یا یک مسئله‌ی کم‌ارزش یاد می‌کنند، که این خطایی بسیار مهم و خطرناک است.
ایشان با اشاره به اعتقاد راسخ امام بزرگوار به استقلال و رد سلطه، بسیاری از فعالیت‌های دشمن نظیر تهدیدها و تحریم‌ها را برای خدشه وارد کردن در این اصل خواندند و گفتند: دشمن استقلال کشور را هدف گرفته و همه باید ضمن شناخت اهداف دشمن، هوشیار باشند.
اصل «وحدت ملی و مقابله با توطئه‌های تفرقه‌افکن دشمن» آخرین اصل از اصول روشن مکتب امام خمینی رحمه‌الله بود که رهبر انقلاب اسلامی بر آن تأکید کردند.
ایشان تفرقه‌افکنی مذهبی و قومی را جزو سیاست‌های قطعی دشمن خواندند و افزودند: امام بزرگوار ما از ابتدای پیروزی انقلاب در مقابله با این توطئه، تکیه‌ی کم‌نظیری بر وحدت ملی و اتحاد آحاد ملت داشتند.
رهبر انقلاب با اشاره به استمرار سیاست تفرقه‌افکنی، ایجاد تفرقه در دنیای اسلام را از سیاست‌های اصلی استکبار و آمریکا خواندند و خاطرنشان کردند: در مقابل این توطئه، نگاه جمهوری اسلامی، نگاه «امت‌ساز» و در راستای تحقق امت اسلامی است و ایران بر همین اساس، همان روابطی را که با برادران شیعه‌ی حزب‌الله داشت، با برادران فلسطینی سنّی‌مذهب داشته است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، طرح «هلال شیعی» توسط عوامل دست‌دوم آمریکا و همچنین مماشات آمریکا با جریان‌های تروریستی در عراق و سوریه نظیر داعش یا کمک به آنها را از جمله شواهد سیاست تفرقه‌‌افکنی مذهبی استکبار برشمردند و افزودند: همه، چه سنی و چه شیعه باید توجه کنند که بازی دشمن را نخورند.
ایشان تأکید کردند: هم آن تسننی که مورد حمایت آمریکاست و هم آن تشیعی که از لندن به دنیا صادر می‌شود، هر دو برادران شیطان و عوامل استکبار و غرب هستند.
رهبر انقلاب از همین زاویه، انتخاب شعار امسال یعنی همدلی و همزبانی و تأکید بر آن را در مقابل توطئه‌ی تفرقه‌افکنی دشمن خواندند و گفتند: دشمن اصل موجودیت اسلام را تهدید می‌کند و همه‌ی اقوام و مذاهب باید در کنار یکدیگر با تشکیل «ید واحده» اجازه ندهند دشمن به قلمرو وسیع دنیای اسلام نفوذ کند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جمع‌بندی این بخش از سخنانشان، مبنای جاذبه و دافعه‌ی امام رحمه‌الله را همین اصول اساسی خواندند و افزودند: اصول امام منحصر در این موارد نیست و صاحب‌نظران می‌توانند در این خصوص جستجو و تحقیق کنند اما کسی نباید آنچه را که خود می‌پسندد به امام رحمه‌الله نسبت دهد، بلکه اظهارات باید بر مبنای اصولی باشد که در منابع مربوط به امام آن هم به صورت مستمر و مکرر از ایشان وجود دارد.
رهبر انقلاب در بخش پایانی بیانات خود، به یک واقعیت مهم اشاره و تأکید کردند: همه بدانند که هدف دشمن بازگشت به دوران سلطه‌ی بی قید و شرط خود بر این کشور است و اخم، لبخند، وعده و تهدیدهای او نیز برای دستیابی به همین هدف است.
ایشان، اساس دشمنی با اسلام را به دلیل مخالفت با بازگشت همین سلطه‌گری خواندند و خاطرنشان کردند: دشمن با اسلام مخالف است، چون اسلام نیروی مقاوم در مقابل این توطئه است، آنها با ملت ایران هم مخالفند، چون ملت مقابل آنها مثل کوه استوار ایستاده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اظهارات یک سیاست‌مدار قدیمی آمریکایی مبنی بر اینکه گروه‌های تروریستی تکفیری برای غرب اهمیتی ندارند و باید ایران را که به دنبال ایجاد تمدن عظیم اسلامی است، دشمن خود دانست، افزودند: این سیاست، اهمیت و ضرورت امت‌سازی در دنیای اسلام را نشان می‌دهد و همه باید بدانند که دشمن تمام تلاش خود را می‌کند که جلوی حرکت اسلامی و پیشرفت و ترقی ملت ایران را بگیرد.
ایشان تأکید کردند: دشمن در میان ملت با هر کسی ایستادگی بیشتری بکند، بیشتر مخالف است، آنها با عناصر مؤمن و حزب‌اللهی و سازمان‌ها و نهادهای انقلابی بیشتر مخالفند چون می‌دانند که این عناصر سدهای محکم و مستحکمی در مقابل نفوذ دشمن هستند.
پیش از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی در سخنانی ضمن خیر مقدم به زائران بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی، با اشاره به حوادث عراق، سوریه، یمن و بحرین و با بیان اینکه مرتجعین، منطقه را به آشوب کشانده‌اند، خاطرنشان کرد: جامعه‌ی اسلامی آبستن حوادث بسیار تلخی است و مسببان آن کسانی هستند که سرشار از بغض و کینه نسبت به اسلام هستند.
تولیت آستان مقدس حضرت امام خمینی رحمه‌الله افزود: گروهی خشن همه‌ی تمدن اسلامی را به نام پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله  و دین اسلام، مورد هدف قرار داده، انسان‌کشی راه می‌اندازند و با حمایت خارجی‌ها و صهیونیست‌ها فضای بدی علیه اسلام راه انداخته‌اند.
حجت‌الاسلام سید حسن خمینی با تأکید بر اینکه ایران سرزمین امام خمینی رحمه‌الله است و همه‌ی دنیا ملت ایران را آزموده‌اند، تصریح کرد: اگر کسی چپ به مملکت نگاه کند، ملت زیر سایه‌ی فرمانده کل قوا اجازه هیچ‌گونه تعدی به کشور را نخواهد داد و از تمامیت ارضی و استقلال کشور دفاع خواهد کرد.

لطفاً نظر خود را بنویسید:

کدامنیتی : *
اعدادي را که مي بینيد ، وارد کنید
*
نظرات مخاطبان : [ تعداد نظرات منتشره : 44 نظر ]
 • حسین ،
  1394-03-20 - 16:21

  دوستان مراقب تحریف شخصیت و آراء امام روح الله باشیم. آقا از ما خواسته.. قدم اول شناخت امام از منابع اصیل مثل سخنان آقاست . التماس دعا
 • حسین ،
  1394-03-19 - 17:52

  امریکا هیچ وقت قابل اعتماد نیست و بزرگترین دبه کننده جهان است.
 • رضا ،
  1394-03-16 - 17:37

  سلام
  رهبر عزیزم سخنان گوهر بار وحکیمانه شمارا با گوش جان شنیدم از اینکه اینقدر دشمن وایادی فریب خورده اش را قشنگ میشناسید لذت می برم وبر خود می بالم که کشورم را سید علی رهبری می کند جانم فدای رهبر.
 • مهدی ،
  1394-03-16 - 16:34

  با سلام
  
  ❤ الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم 
  به حق حضرت فاطمه زهرا (س) ❤
 • مریم ،
  1394-03-15 - 16:04

  مسئولان بایستی دقیقا به دستورات رهبری عمل کنند تا سیلی نخوریم.
 • خاک کف سيدعلى ،
  1394-03-15 - 14:39

  سلام مولاى من, سلام آقا جانم. سلام امام عزيزم
  اگه لياقت داشته باشيم تا آخرين قطره خونمون از اين نظام مقدس دفاع خواهيم کردسلامتى رهبر انقلاب صلوات 
  اللهم صل على محمد و آل محمد وعجل الفرجهم 
 • 1394-03-15 - 13:36

  رهبر فرزانه انقلاب: "راه جلوگیری از تحریف امام بازخوانی اصول ایشان است."
  پیشنهاد می کنم، در سایت خودتان یک بخش ویژه ای را بصورت مستمر به این موضوع اختصاص دهید و بر حسب موارد سیاسی جاری، بر اساس اسناد مورد اشاره آقا به بازخوانی اصول خط امام (ره) بپردازید. با اینکار خودتان کمک بزرگی به آموزش نسل جوان امروز که توفیق همزمانی با امام (ره) را نداشته اند، خواهید کرد و از تحریف اصول عقاید و مبانی خط سیاسی امام (ره) جلوگیری خواهید نمود. این رسالتی است که شما به عهده دارید و آقا به حق دیروز به آن اشاره کردند.
 • مسلم ،
  1394-03-15 - 04:37

  ای جانم به فدایت آقا.
 • مجید دهبان ،
  1394-03-15 - 00:31

  بسمه تعالی 
  سخنرانی بسیار حکیمانه بود . تطبیق هفت محور اصول حضرت امام خمینی و مطابقت آن با مسائل روز ما بسیار بجا بود . به عبارت دیگر هفت محوری که اکنون نظام اسلامی ما با آن روبروست . نکته بعدی حضور گسترده مردم که از نقاط دوردست آمده بودند و نکته سوم شعارهای بجا و هوشمندانه مردم بود که نشان از درک بالای مردم و پیگیری جریانات کشور بود . 
  خدایا رهبر ما را تا ظهور حضرت مهدی مستدام بدار 
 • یوسف ،
  1394-03-15 - 00:26

  یاشا رهبر یاشا، یاشا دنیادا
  چهدیون زحمتی، ورمروخ بادا
 • رضا کاشی ،
  1394-03-15 - 00:24

  تا خون در رگ ماست سید علی رهبر ماست
  آقاجان منتظر اذن جهادت هستیم 
 • علی امینی ،
  1394-03-14 - 23:52

  جونم فدات آقا همین
  آقا درد شما یکی دوتا نیست که
  داخل و خارج و همه و همه
  از جمله من نوعی به اصطلاح حزب اللهی
  ما حزب اللهی ها اگر تو جبه ی خودمون که جبه ی به یقین حق هست مثل دشمنامون متحد بودیم شما اینقدر غصه نمیخوردی
  یا علی
 • رضا ،
  1394-03-14 - 23:27

  انشالله برخی آقایان که در پی تحریف سخنان امام در خصوص رابطه با آمریکا هستند با فرمایشات امروز رهبری از این رویه دست بردارند
 • محمد مرادی ،
  1394-03-14 - 23:06

  سرو جان ما فدای سید علی جانشین خلف بت شکن کبیر. آقا جان خوب میدانیم که محور وحدت و انسجام کشور هستید . مگر سربازان جوان شما مرده باشند که اجازه زیاده خواهی به امریکایی ها داده شود . آقا جان به خاطر حمایتتان از تیم مذاکره کننده که درحال نبرد هستند سپاسگذارم. خدا میداند که چقدر آرزوی دیدار شما را دارم. به امید آنکه تا ظهور منجی عالم بشریت قطب عالم امکان حضرت مهدی ارواحنا فداه سایه شما از سر این کشور و ملت کم نشود. یا علی
 • سیدمهدی ،
  1394-03-14 - 21:36

  خدوندا، بارالها به مقربان درگاهت نعمت وجود مقام معظم رهبری را بر مستدام و مبارک فرما 
 • 1394-03-14 - 21:15

  امام رو خدا به ما داد.
  قدرشو ندونستیم. از دست رفت... 
  حالا که یک امام دیگه داریم قدرشو بدونیم...
 • علی ،
  1394-03-14 - 20:44

  فدایی داری
  همیشه گوش به فرمانیم
  علمدار ولایت ، بسیجیان فدایت
 • 1394-03-14 - 20:08

  سلام
  خیلی عالی بود
  الحمدالله
 • سید علی حسینی از صفاشهر ،
  1394-03-14 - 19:28

  رهبرا گویی که هزار ان سال از دنیا جلوترید و صحبتهای شما را نوها ونتیجه های ما در ک خواهند کرد.
 • زهرا ازاصفهان ،
  1394-03-14 - 19:21

  سلام بررهبرم که خون حسین دررگهایشان جاری است....رهبرم جانم رادرپیروی ازمسیرشماقرارداده ام فرمان ازشما اطاعت ازما خیالتان راحت آقاجانم...........
 • محمد علی ،
  1394-03-14 - 19:11

  خداوند انشاءلله کمک نماید تا تدابیر حضرتعالی را با دقت و بصیرت جامه عمل بپوشانیم .
 • احسان کریمی ،
  1394-03-14 - 18:58

  لبیک یاخامنه ای
 • مر جز ،
  1394-03-14 - 18:46

  سلام 
  خدا قوت 
  عزیزان دلم پس امروز چرا اینقدر کند هستید ؟ 
  ما منتظر متن کامل هستیم ، می خواهیم به صورت جزوه فردا توی نماز جمعه پخشش کنیم. یکم زود تر . 
 • علی ،
  1394-03-14 - 17:40

  آقا جان امروز که اومدم حرم امام خمینی،فقط به عشق دیدن خودت بود وقتی که دیدمت انگار تمام غم و غصه عالم از من برداشته شد.آقا جان فدایی داری،به امام حسین قسم نوکرتم...
 • رحیم ،
  1394-03-14 - 17:32

  سلام. اصل سخنرانی را کجا میتوان مطالعه کرد؟
 • عبدالرضا داوري ،
  1394-03-14 - 16:49

  كليدي ترين جمله رهبر انقلاب ، در سخنراني امروز، تعريف دقيقي بود كه از مفهوم استقلال ارائه كردند:‫«استقلال يعني آزادي در قياس يك ملت.‫»
 • sniper ،
  1394-03-14 - 16:38

   درود بر امام خامنه ای خدا به حق حضرت زهرا سایه شما را از سر ما کم نکند اقا به ما بسیجیانتان دعا کنید خدا شهادت در رکاب شما را نسیب ما بکند
 • رضا ،
  1394-03-14 - 16:24

  ای رهبر آزاده
 • عظیم حمیدی ،
  1394-03-14 - 16:21

                            باسمه تعالی
   امام خمینی فرمودند:«من به همه ملت، به همه قواى انتظامى، اطمينان مى‏دهم كه امر دولت اسلامى، اگر با نظارت فقيه و ولايت فقيه باشد، آسيبى بر اين مملكت نخواهد وارد شد»امید واریم که دولت تدبیر وامید با نصب العین قرار دادن این اصول ،عشق خود را به امام نشان دهد وبرای همه ثابت کند که دوست ندارد به مملکت آسیبی وارد شود.صریحا بگوید امریکا شیطان بزرگ است وبه او اطمینانی نداریم ودر عمل به این شعار ملتزم شود ومشکلات اقتصادی را بااعتماد بر ملت ایران وتوکل بر خداوند حل کند ومشت محکمی به دهان آمریکاکه می گوید:مشکلات اقتصادی ایران فقط از طریق مذاکره با من حل می شود ،بزند که راه خمینی وخامنه ای وملت ایران همین است .خدایا حیات ما را سربازی خامنه ای ومرگ مارا شهادت در راه خامنه قرار بده.
 • محبی ،
  1394-03-14 - 16:17

  با سلام. این سخنرانی امام خامنه ای را می شود چندین کتاب مهم درباره آن نوشت. کتابهایی که مکتب امام خمینی ره را کاملا روشن سازد. قلمهای توانا و اندیشمندان نخبه باید به میدان بیایند و بر اساس این سخنرانی مکتب امام ره را تشریح نمایند. من خود بعنوان یکی از اعضای جامعه خبرنگاران حتما با توکل بر خدا پیگیر این موضوع خوهم بود چرا که اگر مکتب امام بطور واقعی تشریح و بیان نشود، افراد سودجو دست به تحریف آن زده و افکار عمومی را منحرف می سازند. یا علی
 • امین ،
  1394-03-14 - 16:06

  لبیک یا امامنا الخامنه ای
 • الهام ،
  1394-03-14 - 16:06

  باز هم سلام،
  از اول انقلاب کسانی بودند که توجه نمی کردند که آمریکا عقبه تغذیه کننده رژیم طاغوتی است که بوسیله ملت ایران برافتاد. رژیم طاغوت را ملت ایران سرنگون کرد اما آنروز ملتی بودند که با حضور و فعالیت آمریکایی ها در کشور و حتی فعالیت برخی نهادهای آمریکایی در کشور موافق بودند. اختلاف عمده دولت موقت با امام بزرگوار سر این قضیه بود. آنها توجه نمیکردند که آمریکا تغذیه کننده رژیم طاغوت بود. اگر به او میدان داده شود و مجال داده شود دوباره مشغول خواهد شد و ضربه خواهد زد و نقاط ضعف را جستجو کرده و از آن وارد خواهد شد. امام این را می دید لذا موضع گیری امام در زمینه مسئله لانه جاسوسی، ناشی از همین نگاه و دیدگاه بود. در دنیا کسانی به این نقطه توجه نکردند و ضربه را خوردند که حالا نمی خواهیم شماتت و ملامت کنیم کسانی را اما این ضربه ای است که خوردند که رژیم های مرتجع را ساقط کردند ولی عقبه آنها را نادیده گرفت. امام این عقبه را دید و مقابله کرد. امام تا آخر با آمریکا و دستگاه سیاسی و امنیتی آمریکا موضع داشت.
  
  From the beginning there were some who didn’t pay attention to the fact that the United States was the background feeder of Shah’s regime in Iran that had been overthrown. Iranian nation had overthrown Shah’s regime but there were some people who agreed with the presence and doing activities by Americans and even with activities of some American institutions in Iran. This was the major difference between the transitional government and Imam Khomeini. They did not notice that America was feeding the Shah''s regime. If U.S. was given the opportunity to be re-engaged, it would hurt and would assess for our weaknesses and re-enter by using them. Imam Khomeini considered this and that’s the cause of his position on the occupation of America’s embassy. 
  In our world some people didn’t pay attention to this point and were hurt, and here I tend not to reprove them, but this is the damage that they sustained that they first overthrew the dictator regimes but didn’t noticed their background feeding. Imam Khomeini saw this feeding and confronted this. Imam Khomeini opposed to America and America''s political and security system by the end of his life.
  
  و اگر این یکی را به عربی ترجمه کنیم و بگذاریم در سایتهای مربوط، خیلی خوب می شود.
  
  یا علی
 • الهام ،
  1394-03-14 - 16:04

  سلام بر همگی،
  من قسمتهایی از سخنان امروز آقا را ترجمه کرده ام به انگلیسی برای اینکه بگذاریم در سایتهای خبری یا ... و برسانیم به گوش سایر مردم دنیا. اگر مایل بودید شما هم استفاده کنید:
  
  امروز به همان اندازه که با رفتار وحشیانه و ظالمانه جریان داعش در عراق و سوریه مخالفیم، با همان اندازه با رفتار ظالمان پلیس فدرال آمریکا در داخل کشورشان مخالفیم. اینها همه مثل هم هستند
  
  Today we oppose to the brutal and cruel behavior of ISIS in Iraq and Syria as much as we oppose to injustice by America''s federal police in their country. They are all the same.
  
  به همان اندازه با محاصره غزه که محاصره ظالمانه ای است مخالفیم. به همان اندازه با بمباران مردم مظلوم و بی پناه یمن مخالفیم به همان اندازه با سخت گیری ها علیه مردم بحرین مخالفیم. به همان اندازه با حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا به مردم در افغانستان و پاکستان مخالفیم. این منطق امام است.
  
  Today we oppose to Gaza blockade, which is a cruel blockade of course, as much as we oppose to the bombing of innocent and helpless people of Yemen, we oppose to the crackdown against the people of Bahrain as well, we oppose to the America''s drone strikes on the people of Afghanistan and Pakistan as well. This is Imam Khomeini’s thesis.
  هرجا ظلم هست دو طرف هست ظالم و مظلوم و ما طرفدار مظلوم و مخالف ظالم هستیم
  Wherever there is injustice, there is two sides, Oppressor and oppressed, we are on the oppressed side and we oppose to the oppressor side.
  امروز هم مسئله فلسطین برای ما مسئله اصلی است. این را همه بدانند. مسئله فلسطین از دستور کار نظام جمهوری اسلامی خارج نخواهد شد.
  
  Today Palestine issue is still our main priority. Everybody know this: Palestinian issue will not be removed from the agenda of the Islamic Republic of Iran.
  مسئله فلسطین عرصه یک مجاهدت لازم و واجب اسلامی است و هیچ حادثه ای ما را از مسئله فلسطین جدا نمیکند. ممکن است کسانی در صحنه فلسطین به وظایف خود عمل نکنند حسابشان جداست اما مردم و مجاهدانشان مورد حمایت ما هستند
  
  Palestine issue is a field of an essential and vital Islamic endeavor and no event does not separate us from the Palestinian issue. There may be some in Palestine arena who don’t fulfill their obligations, we don’t care, but we support Palestinian people and their warriors.
  
  آمریکاییهای کارشان به آنجا رسیده که حالا دیگر اسم شیعه و سنی می آورند. از یکی حمایت میکنند و به یکی حمله می کنند. در حالی که جمهوری اسلامی ایران از اول نسبت به این مسئله اختلاف مذهبی یک نگاه کاملا یکسانی داشت. ما با برادران فلسطینی که سنی هستند همانطور عمل کردیم که با برادران شیعه حزب الله.
  
  Americans has gone so far that now they explicitly name Shia and Sunni. They support one and attack another while Islamic Republic of Iran has always had an equality look. We have always treated our Palestinian brothers who are Sunnis in the same way that we treated our Shia brothers of Hezbollah. 
  نگاه امام بزرگوار ما این بود در داخل کشور، در دنیای اسلام، نگاه جمهوری اسلامی نگاه امت ساز است. امت اسلامی مورد نظر است. این که نوکرهای دست دوم آمریکا می آیند و مسئله هلال شیعی را مطرح می کنند، این نشان دهنده سیاست های تفرقه افکن است
  
  
  Imam Khomeini’s point of view was that in the world of Islam, Islamic Ummah should be our goal. That the America’s second-hand servants mention the Shiite crescent, this shows divisive policies.
  این که آمریکایی ها علیرغم تبلیغات فراوان نسبت به همین گروه های تفرقه افکن تکفیری در عراق و سوریه مماشات می کنند، احیانا در مواردی هم به آنها کمک می کنند به صورت بی خبر و مخفیانه، عواملشان که به صورت صریح از آنها حمایت می کنند، این نشان دهنده آن است که نقش تفرقه افکنی از سوی دشمنان اسلام و مسلمین و جمهوری اسلامی نقش بسیار برجسته ای است. به این هم شیعه توجه کند و هم سنی. بازی دشمن را نخورند. آن تسننی که آمریکا از آن حمایت کند و آن تشیعی که از مرکز لندن صادر شود به دنیا، اینها مثل هم هستند. هر دو برادران شیطان هستند و هر دو عوامل آمریکا و غرب و استکبار هستند.
  
  That Americans, despite their massive propaganda, get along with Tekfiries divisive groups in Iraq and Syria and they even sometimes help them covertly, and of course their surrogates explicitly support them, this shows making divisions is one of the highest priorities of Islam’s enemies. Both Shia and Sunni should pay attention to this. Don’t let your enemies cheat you. The Sunni whom America support and the Shia which is spreading across the world by Landan, both are evil’s brothers and both are agents of ambitious America and the West.
  برادران سنی و شیعه در کنار هم بدانند که دشمنی دارد اصل موجودیت اسلام را تهدید می کند. 
  
  Shia and Sunni brothers should know that the enemy is threatening the existence of Islam itself. 
  
  Of Khamenei''s today speech 
 • محمداميد باباخاص ،
  1394-03-14 - 15:30

  به نام الله و سلام بر رهبر عزيز و تمام مردم انقلابي ايران اسلامي!
  بسيار خوشحال و خوش وقتيم ؛ رهبري چنين ريزبين - نكته سنج - هوشيار و بزرگ داريم كه با يك سخنراني دقيق ، تمام انحرافات را مشخص و قطار انقلاب را به مسير اصلي اش ، راهنمايي مي كنند.
  در يك كلام بايد گفت : مدظله العالي.آمين برحمتك ياالله.
  عاشق انقلاب اسلامي و سيدعلي حسيني خامنه اي ؛ محمداميد باباخاص - فرزند شهيد - كرمانشاه
 • یوسف ،
  1394-03-14 - 14:57

  سلام 
  سخنرانی بسیار دقیقی بود مخصوصا در تحریف حرفای امام و گفتار و رفتار و خاطرات ان بزرگ مرد که متاستفانه بعضی راه دشمنان را میروند با این سخنان راه بر هرگونه تحریف بستند.
  اگه همه ما ملت باهم باشیم دشمنان ما از زیاده خواهی ها دست برمیدارند به شرط اینکه به تولید داخل باشیم نه مونتاژ گر محصولات کشور ها
 • yasiiiii ،
  1394-03-14 - 14:56

  عشق منی سید علی 
 • مهدی خادمی ،
  1394-03-14 - 13:39

   من امام تشکر می کنم.
 • سعید ،
  1394-03-14 - 13:14

  این همه لشگر امده به عشق رهبر امده  ای اقا جانم به فدایت دستور بده تا بکنیم غسل شهادت
 • مجتبی زین الدینی میمند ،
  1394-03-14 - 13:00

  با سلام
  مرحبا بر نایب امام زمان(عج) حضرت امام خامنه ای که با بصیرت و معرفتی زیبا خطر امروز جامعه را گوشزد فرمودند
  پیروان خط امام(ره) را باید از نحوه برخوردشان با استکبار شناخت
  امام راحل بدان که :تا هست بسیج حضرت خامنه ای/ ای پیر جماران علمت بر دوش است
 • 1001 ،
  1394-03-14 - 12:41

  بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام بر رهبر عزیز و فرزانه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
  آقا جان فرمایشات حکیمانه، خردمندانه و بسیار ارزشمند جنابعالی را از سیمای جمهوری اسلامی ایران با جان دل گوش داده، بیعت مجدد خود با آرمانهای والای امام راحلمان را اعلام نموده و اظهار میداریم: "تا آخرین قطره خون" پشتیبان اهداف انقلاب شکوهمند اسلامی خواهیم بود.
 • سرباز ،
  1394-03-14 - 12:18

  لبیک یا امام
 • فدایی رهبرم ،
  1394-03-14 - 12:07

  فدای رهبر عزیزم ایشون نائب امام زمان ماهستند. آقاجان ماهمیشه پشت شما هستیم و آرزو میکنیم تاظهور حضرت پرچم دار این نظام باشید و باظهور آن حضرت جز یاران نزدیکشان.دلم میخواد حرفم به گوش رهبرم و مولام برسه آقاان شاالله تاآخرین قطره خونمون پشتیبان ولایت هستیم.از طرف یک نسل سومی
 • سرباز وظیفه ،
  1394-03-14 - 11:59

  خدایا این ممکلت رو در سایه امام زمان (عج) و رهبری سید علی از شر و توطئه 
  داشمنان این نظام مقدس محفوظ بگردان...
  آمین.
 • مشهد مقدس- محسن ضمیری ،
  1394-03-14 - 11:58

  ای امام عزیز ای رهبر گرانقدر در این روز عزیز از این راه دور می خواهم روی مبارک شما را ببوسم .لبیک لبیک 
پیامک‌های این دیدار
 • امام طرفدار جدی حمایت از محرومان و مستضعفان بود. نابرابری اقتصادی را امام با شدت و حدت رد می‌کرد. اشرافی‌گری را با تلخی رد می‌کرد. به معنای واقعی کلمه امام طرفدار عدالت اجتماعی بود/ از آن جهت به مسئولان کشور تذکر می‌داد درباره‌ی خوی کاخ‌نشینی/ امام مکرر می‌گفت فقرا و محرومان و کوخ‌نشینان هستند که صحنه‌ها را پرکرده‌اند و اعتراض هم نمی‌کنند و در میدان‌های خطر حاضر می‌شوند.‌
 • یکی از اصول امام اعتقاد به اراده‌ی مردم و نیروی مردم و مخالفت با تمرکزهای دولتی بود/ امام برای آرای مردم احترام قائل بود و آن را محترم و معتبر می‌شمرد. امام مردم را ولی‌نعمت مسئولان معرفی کرد و خود را خادم ملت معرفی کرد و گفت بهتر است به من خادم ملت بگویند تا رهبر.‌
 • یکی دیگر از اصول امام اعتماد به صدق وعده‌ی الهی، و بی‌اعتمادی به قدرت‌های مستکبر است/ اینکه امام به مستکبرین، هیچ اعتمادی و اعتقادی نداشت، این موجب می‌شد به وعده‌های آنها اعتنایی نکند/ ما در قضایای جاری خود داریم لمس می‌کنیم که نمی‌شود به وعده‌ی مستکبرین و حرف‌های جلسه‌ی خصوصی‌شان اعتماد کرد.
 • یکی از اصول امام، اثبات اسلام ناب محمدی (ص) و نفی اسلام آمریکایی است/ اسلام آخوندهای درباری، اسلام داعشی و اسلام بی‌تفاوت در برابر جنایات صهیونیسم و آمریکا و چشم‌دوخته به قدرت‌های بزرگ، همه سر در یک آخور دارند. از نظر امام همه‌ی اینها مردودند/ پیرو امام باید مرزبندی داشته باشد هم با اسلام متحجر، هم با اسلام سکولار.
 • رهبر انقلاب: خطر تحریف امام، به عنوان یک هشدار باید در گوش مسئولان، صاحب‌نظران انقلاب، شاگردان قدیمی امام و علاقه‌مندان این راه باشد/ در داخل هم بعضی شخصیت امام را تحریف می‌کردند. آنها حتی در زمان حیات امام، حرفی که به نظرشان پسندیده بود به امام نسبت می‌دادند/ بعد از رحلت امام هم همین جریان ادامه داشته، حتی تا آنجا که امام را به صورت یک آدم لیبرال معرفی می‌کنند.
 • اگر ملت ایران بخواهد هدف‌ها و راه را ادامه دهد، باید راه و اصول امام بزرگوار را درست بشناسد، نگذارد شخصیت امام را تحریف کنند که تحریف شخصیت امام، تحریف راه امام و منحرف‌کردن مسیر صراط مستقیم ملت ایران است. اگر راه امام را گم کنیم، یا فراموش کنیم،‌ یا خدای نکرده عمداً به کنار بگذاریم، ملت ایران سیلی خواهد خورد.
 • منظومه‌ی فکری امام دارای خصوصیات کامل یک "مکتب فکری و اجتماعی و سیاسی" است. اولاً متکی بر جهان‌بینی توحید است/ ثانیاً این مکتب، زنده و پویا و پرتحرک و عملیاتی بود. مثل بعضی تئوری‌سازی‌های روشنفکرانه نبود که در بحث حرف‌های قشنگی است، اما در عمل کارآیی ندارد. منطق، فکر و راه امام، عملیاتی بود. به همین دلیل هم پیروز شد و پیش رفت.
 • رهبر انقلاب: شخصیت اصلی امام در تحقق آیه‌ی «و جاهدوا فی الله حق جهاده» است. امام با آن زمینه‌های برجسته‌‌ی علمی وارد میدان مجاهدت فی سبیل الله شد و تا آخر عمر خود ادامه داد/ دو کار بزرگ و بی‌سابقه در تاریخ کشور ما به‌وسیله‌ی امام تحقق پیدا کرد. یکی برانداختن بنای سلطنت موروثی ظالمانه و غیرعاقلانه/ کار بزرگ دوم، ایجاد یک حکومت و نظام براساس اسلام بود، که این هم بعد از صدر اسلام در تاریخ کل اسلام بی‌سابقه بود.
 • رهبر انقلاب: آنچه امروز عرض می‌کنم درباره‌ی تحریف شخصیت امام رحمه‌الله است/ امام را نباید به عنوان صرفاً یک شخصیت محترم تاریخی نگاه کرد. بعضی اینجور می‌خواهند. این غلط است/ امام مظهر عینی حرکت عظیمی است که ملت ایران آغاز کرد و تاریخ خود را متحول کرد. امام بنیان‌گذار یک مکتب فکری و سیاسی و اجتماعی است.
 • رهبر انقلاب: جامعه‌ی تشیع فقط به تاریخ گذشته‌ی خود متکی نیست. چشم به آینده دارد. در سخت‌ترین شرایط یک‌نفر معتقد به مهدویت، دل خالی از امید نمی‌داند. می‌داند که این دوران تاریکی و ظلم، این دوران تسلط ناحق قطعاً سپری خواهد شد/ اعتقاد تشیع به مهدویت به همین‌جا محدود نمی‌شود. این شعله در جوامع شیعی، در قرن‌های گذشته بوده و همچنان وجود خواهد داشت و ان‌شاءالله دوران انتظار منتظران سر خواهد آمد.
 • سخنرانی رهبر انقلاب در مراسم بیست‌ و‌ ششمین سالروز رحلت امام خمینی رحمه‌الله تا دقایقی دیگر در حرم مطهر امام آغاز می‌شود/ پخش زنده از شبکه‌ی اول سیما
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی