news/content
پیوندهای مرتبطبياناتبيانات
1371/10/07

دیدار مسئولان نهضت سوادآموزی با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز در دیدار مسئولان نهضت سوادآموزی سراسر کشور با ایشان از خدمات و تلاشهای معلمان و دست اندرکاران این نهضت در کاهش قابل توجه شمار بی سوادان ایران بعنوان یک کار عظیم و پرفضیلت تمجید کردند.
مقام معظم رهبری در این دیدار با اشاره به ویژگیهای نهضت سوادآموزی در برقراری روابط صمیمانه و اسلامی با بیسوادان فرمودند: آموزش افراد بی سواد و آشنا کردن آنان با علم و دانش حسنه ی بزرگی است و از این رو نهضت سوادآموزی در کشور ما بر بخش عظیمی از مردم حق حیات دارد زیرا با خدمات ارزنده ی خود کلید تفکر و فراگیری را به آنان بخشیده است.
حضرت آیت الله خامنه‌ای ضرورت توجه بیش از پیش برنامه ریزان کشور را به امر سوادآموزی مورد تأکید قراردادند و فرمودند: رشد و توسعه در یک کشور با استفاده از بازوهای اجرایی با سواد و آگاه به مراتب سهلتر وسریعتر صورت می گیرد. آگاهی روستائیان باسواد به توصیه های کشاورزی و بهداشتی تأثیر مهمی در کار و زندگی آنان دارد و شکوفایی استعدادهای درخشان موجود در روستاها و مناطق محروم کشور در سایه باسوادی و به برکت سواد ممکن خواهد شد.
برپایه همین گزارش پیش از بیانات مقام معظم رهبری حجت الاسلام والمسلمین قرائتی طی سخنان کوتاهی به سالگرد نهضت سوادآموزی در روز هفتم دیماه اشاره کرد و ضمن برشمردن آمار فعالیتهای این نهضت گفت: آموزشیاران نهضت سوادآموزی مرحله جدیدی ازفعالیتهای خود را با هدف پیشبرد اقتصاد کشور و افزودن بر آگاهیهای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی افراد بی سواد آغاز کرده اند و برای این منظور در زمینه علوم کاربردی نظیر کشاورزی، خانه داری و بهداشت افراد بی سواد را تحت آموزشهای مفید خودقرارداده اند .
وی همچنین حضور نهضت سوادآموزی در 27 هزار روستای کشور و تحت تعلیم قراردادن 2 میلیون بیسواد را در سال جاری خاطرنشان ساخت و تصریح کرد که شمار بیسوادان در کشور نسبت به آغاز انقلاب کاهش چشمگیری داشته است.

لطفاً نظر خود را بنویسید:

کدامنیتی : *
اعدادي را که مي بینيد ، وارد کنید
*
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی